Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Dnes som bol darovať krv a sestrička ma požiadala, aby som znovu prišiel o tri mesiace a čím skôr poslal aj všetkých svojich známych. Majú veľmi málo darcov. Potrebná je každá krvná skupina.

Boli ste už niekedy darovať krv? Poznáte svoju krvnú skupinu?
Ak áno - prečo? Kedy ste krv darovali prvýkrát?
Ak nie - prečo? Z čoho máte obavy?

reklama_daruj_krv.jpg
DK3_SO_SUB_9_SMALL.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prvykrat som bola darovat krv, ked som mala 18, zdalo sa mi to prirodzene a normalne.

Potom to bolo dost dlhy cas pravidelnou sucastou mojho zivota, az po zlatu Janskeho plaketu pred par rokmi.

Po nej to nejako ustalo, prilis tomu neprialo ani moje vtedajsie zamestnanie.

Ale dobre, ze si pripomenul, mozno pri najblizsej navsteve Slovenska zajdem aj na transfuzku, trochu si pustit zilou a pozriet starych znamych... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rozmyslal som viackrat, ze pojdem. ked som bol v BB, odradila ma prihoda, kedy pouzili u jedneho cloveka staru ihlu a chlapik dostal AIDS.

 

v Brne mozno maju lepsiu hygienu. tu by som aj siel, ale museli by co najviac ulahcit ten proces. nemam chut si brat dovolenku kvoli vybehavaniu vysetreni na odber.

 

a k skupine - mam Acko, rh+.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... prihoda, kedy pouzili u jedneho cloveka staru ihlu a chlapik dostal AIDS.

 

v Brne mozno maju lepsiu hygienu. tu by som aj siel, ale museli by co najviac ulahcit ten proces. nemam chut si brat dovolenku kvoli vybehavaniu vysetreni na odber.

 

tomu fakt veris ?

este tak hepatitidu po transfuzii, ale AIDS po odbere ? pri jeho minimalnom vyskyte na slovensku a pri striktnom pouzivani jednorazoveho materialu minimalne poslednych 10 rokov ? v zdravotnictve i dnes natrafis na nemalo prekvapeni, ale AIDS a na transfuzke - to urcite nie.

 

na den odberu mas zakonom stanovene jednodnove volno, potvrdenie o tom ti vyda transfuzka. na slovensku bola za bezplatne darovanie krvi i danova ulava - z danoveho zakladu sa odpocitavalo 2000 sk za kazdy odber, ako je to v cechach, neviem. teda ak clovek chce, zamestnavatel ho musi uvolnit. druha vec je, ze nie vsetci to radi vidia a niekedy to ludi odradi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nebola som, nemám na to vek, ale už dlhšie plánujem po osemnástke ísť darovať krv. len sa toho trochu obávam, zakaždým pri braní krvi kvôli nízkemu tlaku odkycnem a potom sú so mnou problémy :lol:

 

svoju krvnú skupinu neviem, nemám ju v karte a rodičia aj súrodenci mi odmietajú svoju prezradiť, takže ani nemám tucha, aká by mohla byť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

NIKDYYYYYYY :lol: :) ;)

 

aj keby som chcel tak to nedokazem. vzdy ked idem na odber krvy tak je nasledovny postup.

1 hladanie zili - ktora tam z nicoho nic neni

2 trafenie sa do neviditelnej zili - stane sa ze sa ta ******* doktorka netrafi

3 nic - vazne nic ihla mi trci z ruky ale nic

4 ruka zacina modraviet - a to mam len pol skumavky za sebou

5 doktorka skonci prvu skumavku a konci

 

ako niekedy je to v pohode ze ta krv tecie tak nabere aj tie dve skumavky ale minule som potrebovl 5 ;) ;) ;) ;) ;) :) no skoro ma ...

 

inak mam 0 RH +

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

miracle - tak nie AIDS, ale nejaky iny bordel. poinformujem sa presnejsie. kazdopadne, asi si v Rooseveltke este nebola. hygiena pod bodom mrazu.

 

ved to, ze neviem ani ja, ako je to s tymto v CR, ale spytam sa na HR. su celkom ustretovi, mohli by to pochopit ... a ja by som to vcelku bral.

 

btw, v CR sa smie odoberat muzom 5x za rok. tyzden dovolenky naviac sa mi celkom paci :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyyyyyborne, takze v CR plati to iste - ked chcem ist darovat krv, mam narok na den plateneho volna ... takze tyzden dovce naviac za 2.5litra krvi ... no neber to kua :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som aj daroval, ale pred dvoma rokmi mi robili kvoli jednej chorobe kompletne vysetrenia krvi a lekar mi povedal ze ja nemozem darovat krv ked som prekonal nejaku infekcnu chorobu.. takze nic z toho nebude

pretoze po poslednom pobyte v nemocnici som si uz zvykol na odber, si tam na mne robili testovacie panaka, sestricka ucila mlade praktikantky, pravu ruku mi napichli 4x a lavu tri krat kym nieco zobrali :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia no vidíš, nie si úúúplne zbytočný :)

 

Inak raz som pozeral taký talianský film (komédiu), jeden chlapík chcel svojej babe kúpiť prsteň, ale potreboval na to 120 000 lír. Tak išiel "darovať" krv a lekára sa pýtal koľko dávajú za liter. 40 000 lír. Tak tri litre! :)

Vytackal sa odtiaľ biely jak krieda, ale mal ich :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale ked si to tak uvedomujem, tak mam dobry pocit z darovania ... taky zvlastny feeling, ze mozno som niekomu pomohol zachranil zdravie alebo mozno dokonca zivot ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

krv som este nedaroval. nie som bohvieaky kandidat (myslim kvalitou krvi - ani komare ma nechcu :lol: ). okrem toho by som mal asi problemy s nizkym tlakom po odbere.... inak ihiel sa nebojim, ked som daval krv kvoli vysetreniam, tak som aj asistoval :)

 

a krvnu skupinu mam A+ (na 98% :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

okrem toho by som mal asi problemy s nizkym tlakom po odbere...

a krvnu skupinu mam A+ (na 98% :) )

Istý si môžeš byť až po vyšetrení. Aj krvnú skupinu ti prezradia. A na nízky tlak dostaneš pred odberom čaj a po odbere kávu. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja nedarujem krv po prve pre to ze nemozem :lol: Po druhe pre to ze som chudokrvna a neujde sa mi ani do vlastnych ruk a noh, nieze este do nejakych skumaviek. Inak pravdepodobne pojdem ked dovrsim 18,ak ovsem dovtedy nechytim nejaku chorobu alebo tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov