Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

Ked budes tahat na diamantovu potom sa ozvi  :boxing:  :yes_yes:

pche, tých 57 odberov čo mi k nej chýba dám fpohode B)

len neviem či za 15 rokov bude ešte fungovať toto fórum :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nezelam ti nic zle, ale bol by som opatrnejsi s takymi vyhlaseniami.

Staci aby si dostal infekcnu zltacku, alebo ta kusol infikovany kliest, popripade mal operaciu s transfuziou. Potom aj ta pohoda bude trochu komplikovanejsia.

To su vsetko veci, ktore sa dost tazko ovplyvnuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elf, kliešť ma kusnúť nemôže pretože do lesa nechodím, žltačka až taká rozšírená zas nie je. a to ostatné asi takto: pred dvoma rokmi som mal možnosť ochutnať nemocničnú "stravu" keď jednodňová chirurgia trvala dva dni (to nevymyslíš - to je slovensko), tento zážitok bol pre mňa natoľko šokujúci že som si dal záväzok že už radšej nebudem vážne chorý :zubiska: a keby aj, radšej umriem na chorobu ako chlap, a nie na otravu šlichtou ktorú má ešte niekto tú drzosť nazvať jedlom.

 

Nezelam ti nic zle, ale bol by som opatrnejsi s takymi vyhlaseniami.

do budúcnosti našťastie nevidím, možno ma zajtra zrazí kamión, možno opilý Slota na tanku, každopádne ale mám v úmysle to dať, ak mi teda nič mimoriadne do toho nevlezie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

neviem či to patrí sem, alebo skôr do témy čo vás irituje (po slovensky serie), ale v NTS už niekomu fakt drblo. nestačí im že si každé tri mesiace chodím nechať púšťať žilou na striedačku do TN a PN, dnes mi prišla SMS aj z TT aby som prišiel darovať.

predpokladám že onedlho ma budú kontaktovať aj transfúzky zo Svidníka, Dolného Kubína, Hornej Maríkovej, Panických Dravcov, a Popudinských Močidlian.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pche, sympatické sestričky majú aj v PN B)  a keby len to, neveril by si ako skvele pichajú :thumbsup:  vážne, nevymýšľam si, ešte sa nestalo že by mi po odbere ostala modrina. akurát raz mi zle prelepili ruku a trochen som im potom pokvapkal dlažbu na chodbe :lol:

v porovnaní s nimi sú tie trenčianske len také zdravotné sesternice :zubiska:

 

ale aj tak nechápem tú výzvu z TT, nikdy som tam krv nedaroval, a keď ma aj našli v nejakej databáze darcov, neviem ako ich vôbec mohlo napadnúť že by som sa kvôli odberu trepal do Trnavy. však ja ani poriadne neviem kde majú v Malom Ríme špitál.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ihiel sa nebojím, nič mi to nerobí kukať sa na to a pri pohľade na krv tečúcu cez ihlu do skúmavky ma ani nenapadne odporúčať sa. Keď som bola mladá a mala 18 a viac, nemala som dostatočnú váhu a zasa priberať kvôli tomu som nechcela. A neskôr som celé roky až donedávna bojovala s anémiou. Keď som mala Aktiferin, aj krvný obraz bol dobrý, keď mi náhodou došiel, prejavilo sa to aj na KO. V posledných rokoch podľa hematologičky "som hviezda" aj bez Aktiferinu, a tak som sa jej spýtala, či môžem darovať krv - a vraj mi to neodporúča. Takže som skončila prv ako by som bola začala... :wacko:

Mám A1 Rh-. Flinstone má A1 Rh+. Našťastie obe dievky majú krv po mne, takže s tým neboli problémy a žiadna erytroblastóza sa nekonala. Obe dievky majú Gilberta (to je nejaká porucha prenosu bilirubínu), takže ani oni nedarúvajú...

Náš sused čo býva na našom poschodí má 0-, ten si ani vypiť nechcel, lebo podchvíľou ho volali, že ho potrebujú. teraz je ale vážne chorý a s darovaním je koniec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som krv nedarovala, samotného odberu sa nebojím, ale nemám rada lekárov a vyhýbam sa im, ako sa dá... a navyše ma pred 15 rokmi operovali a dodnes mám v nohe kus železa a pár skrutiek... neviem, či by ma s takým niečím vzali...

ale zato môj drahý  má už striebornú Jánskeho plaketu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 3 rokmi...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 5 mesiacmi...
  • Pred 9 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

starší potomok sa ma včera pýtal, že či keď už mal 18 môže darovať krv ... sám od seba, nenútil som ho do toho, ani nepresviedčal. videl ma od mala, že chodím pravidelne, tak to asi berie ako samozrejmosť, že bude darca aj on.

ale v tejto súvislosti ma napadá otázka, že či a ako budú chodiť do práce takí, ktorí nikdy v živote nevideli svojich rodičov ráno vstávať do nejakého zamestnania? či to je iná situácia?

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov