Skočiť na obsah

RoSo

Odporúčané príspevky

prečo musí šľak trafiť 0+ ? :lol:

 

ja som ešte krv nedávala, ani nedostávala ... a mám 0 -

tú tuším môžem dať každému z vás, len neviem, či môžem, asi to budem musieť raz zistiť ...

 

 

 

dočítala som sa, že v strednej Európe je najčastejšia krvná skupina „A“, zastúpená 42% nasledovaná skupinou „O“ s 38%-ným zastúpením, krvná skupina „B“ s 13% a krvná skupina AB so 7%...

 

označenie „pozitívny“ (Rh+) a „negatívny“ (Rh-) sa vzťahuje na vlastnosti krviniek. Ľudí Rh+ je v našej populácii prevaha - 85%, zvyšných 15% je Rh-

 

obzvlášť dôležité je toto poznanie u Rh negatívnej matky, ktorá čaká Rh pozitívne dieťa, čo v minulosti znamenalo vysoké riziko úmrtia týchto detí, keďže telo matky vytvára protilátky proti vlastnému dieťaťu... dnes si už vie medicína aj s touto (kedysi neriešiteľnou) situáciou poradiť....

 

 

daruj krv - všetko o krvi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Takze ako som na tom ja? Na moje 18 narodeniny som sa tesila len pre dve veci a to vodicak a DAROVANIE KRVI. Zatial som bola 3 krat a uz sa tesim na dalsi odber. Len musim na to pockat.

Najprv som to brala, ze "jejo, pomozem niekomu" ale teraz to vnimam aj ako chviku, neopakovatelnu, kedy sa na jednom mieste stretne mnozstvo ludi, ktora ma spolocny ciel :). Je to taka prijemna atmosfera vo vzduchu. Sestricky su mile, ochotne... a ked vam urobia skusky, ci ste v poriadku na darovanie, spolocne popijate caj a jete nejake tie rozky. Niet nad atmosferu vazne, skuste si to. :lol: V inych statoch a iste aj u nas si davaju za to zaplatit, ale ja by som to nedokazala, stratilo by to pre mna to caro. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je zvláštne

ja som teda ešte krv nedarovala, ale nenapadlo ma, že na to možno pozerať aj z takejto stránky ... je to zvláštny klan ľudí, ktorí darujú krv preto, lebo to má svoje čaro, lebo vedia ... hm :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

ja uz odjakziva tuzim darovat krv, takto pomoct

moj tato ma k tomu od malicka viedol, dokonca ma aj medaile za to

 

lenze problem je v tom /ako som uz aj vo fobiach pisala/, ze som velmi hakliva na injekcie

viem, je to iba blok v hlave, lenze neviem ho prekonat..

mali by tam so mnou trampoty, kedze by som odpadla...

a nehovoriac o tom, ake velke stresy by som prezivala pred odberom

 

skoda, snad niekedy :)

a navyse mam nulku rh pozitiv, co som pocula ze je dosti ziadana

 

btw...weirdo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

nevie niekto, ako dlho po požití drogy môžem ísť darovať krv? a či vôbec môžem?

po osemnástke som vždy chcela ísť, ale nejak mi to vypadlo z kepene, som si na to spomenula až teraz, keď všade hlásia, že je akútny nedostatok krvi, mojej sestre prišla dokonca výzva, že sa tam má dostaviť. len teraz neviem, či môžem ísť, a ak hej, tak kedy :lol:

 

inak asi som sa konečne dopracovala k zisteniu svojej krvnej skupiny, Ačko Rh -

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Ano, aj ja chcem darovat krv ! ! ! :lol:

 

 

nevie niekto, ako dlho po požití drogy môžem ísť darovať krv? a či vôbec môžem?

Tiez som kvoli tomu zistovala ako je to s drogami. Kamarat co chodi pravidelne darovavat a pravidelne huli tvrdi ze moze ist dva dni "po", ine neviem, zavisi od doby za aku sa to vyluci z krvi. Kazdopadne, ak si brala nieco intravenozne uvadza sa 1 rok, samozrejme, po testoch na hiv, hepatitidu c etc

Skus nejaku drog. poradnu na nete, anonymne, odborne, rychlo a spolahlivo, ak si uz neskusala teda :) (www.dropin.cz)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto ...

 

vseobecne sa vravi, ze po huleni ten bordel v krvi ostava 3 mesiace a teda ze clovek by si mal dat potom pauzu. mam vsak kamosa, ktory siel darovat den nato, ako hulil, a vzali ho. potom som sa na to pytal, a vraj sa ziadne testy na THC nerobia, pretoze su hafo drahe. proste sa spolahnu na to, ze tam nie je nic taketo. nakoniec, pochybujem, ze clovek, ktory dostane takuto krv, by sa zhulil alebo co.

 

Takze Nut, ak to bola trava abo has, chod :lol: ak nieco horsie ... skus :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 rokmi...

Mne by sa asi hodila  :) , ja mám B rh+ ale najlepšie je, keď niečo také človek nepotrebuje. Moja krv, tebe už pravdepodobne by sa nehodila.

 

Inakšie si vážim ľudí, čo sú ochotní darovať krv. Ja som sa nikdy neodvážil krv darovať, lebo ja ihly a pichanie nemôžem ani cítiť, ani keď vidím ako druhému pichajú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inakšie si vážim ľudí, čo sú ochotní darovať krv. Ja som sa nikdy neodvážil krv darovať, lebo ja ihly a pichanie nemôžem ani cítiť, ani keď vidím ako druhému pichajú. 

ihly a pichanie zďaleka nie sú to najhoršie na odbere krvi. najstrašnejšie na odbere je to že hádam na každej transfúzske majú naladené rádio Je-bué Melódie, a to je potom iný des keď z rádia začne skuhrať nejaký Ár v Keli o tom že verí že môže lietať alebo nejaký iný zhudobnený shit. z takej hudobnej produkcie potom ozeleniem od jedu a sestričky sa ma vypytujú či mi nie je zle.

 

inak ďakujem za tie plusky, ale zas to ľudia nepreháňajte, je to len obyčajné darovanie krvi a nič viac. nerobím to kvôli plaketám ani pluskám, ale z iných dôvodov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes 23. odber, aj strieborný Jánskeho metál mi dali :zubiska:

dokopy už cez 10litrov (taký menší demižón :D ) mi odčapovali, ak dobre rátam.

 

Ked budes tahat na diamantovu potom sa ozvi  :boxing:  :yes_yes:

Ale potvrdzujem, organizmu robi dobre obmenit krv.

Teda pokial nema slabost na ihly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov