Skočiť na obsah

Chránim sa pred slnkom


henka

Odporúčané príspevky

Pred rokmi mi zistili alergiu na slnko,takze sa musim chranit. Kedysi som bola sneda,ale problemy s krvou spravili so mna snehulienku. Musim pouzivat krem za kazdych okolnosti,inak mám silnu reakciu.

Takze som na tom podobne ako chrust :lol: je mi lepsie na deke,kdesi v chladku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

nevypekám sa cielene, ale keď chodím plávať na jazero a sa chcem usušiť, tak na slnku je to co by dup. nenosím si veci na prezlečenie, to sa mi nechce. Tiež neviem, kde by som sa tam asi tak prezliekla. A tak sa, pravdaže, natieram. Vždy som sa natierala, aj keď sa opaľovanie ešte považovalo za zdravé.

na stehne mám taký minifliačik bez pigmentu, urobilo sa mi to tak pred 7-8 rokmi, a ten si vždy zalepím lístkom z ďateliny, pre istotu.

Používam najprv tak 10, potom 8, hádam to stačí. A po návrate domov a sprche tiež mlieko po opaľovaní s Panthenolom, Aloe vera, vitamínom E a podobne...

A nakoľko nechcem oplešivieť, tak na priamom slnku nosím taký slamený klobúk a vo vode mám vždy na hlave smiešnu, ale účinnú pokrývku z vreckovky, hádam si ľudia, čo tam chodia, už zvykli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam ciastocnu stratu pigmentu, takze radsej pouzivam faktor nad 20, ale nie ziadny extrem, ze 40. Tiez sa snazim stale nieco nosit na hlave, uz kvoli nasledovnym migrenam, ktore by mi nastupili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moja alergia na slnko sa prejavuje v prve dni jari, ked zacina slnko hriat, na rukach, medzi hankami a zapastim mi vyskacu male bodky farby pokozky v 3D, ktore asi po tyzdni zmiznu...

minule dni, ked tak pieklo som si vsetko usporiadala tak, aby som mohla byt medzi 12.30 a 14.30 na slnku hola... moja koža je nastastie tak dobra, ze mi sice nabehnu bodky na rukach, ale inde sa opalim do hneda.. takze som uz hneda aj na tele, aj v ksichte.. bodky uz koncia svoju existenciu, tak zas o rok....

ani v tropoch sa nejak moc nenatieram, sice raz som mala tie ruky take spalene, ze som musela sediet s dlanami nahor, ale ani som sa nezosupala...

slnko je moj kamarat, pokial sa nan nedivam..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

ach ja ubohy zemepan.. :bezradny:

som ta najnemoznejsia kombinacia tvora so svetlou kozou, ktory neznasa ziadne kremy..ja som besna ked sa mam niecim natriet..nehovorim teraz o opalovakoch..skratka hocicim..ble najhorsi darcek pre mna je telove mlieko..pocit lepkavej koze sposobuje, ze vrcim a som nachylna sa od nervozity skrabat po stenach

 

ale kedze sa spalim za 10 minut..tak jednoducho musim na seba nieco napatlat..aj ked len idem cez mesto..pod 30 faktor ani nikdy nejdem a cielene sa neopalujem..slnecnik je najlepsi kamos.

 

kazdy rok sa objavi nieco na com je napisane, ze "lahka nelepiva textura" pripadne."nezanechava mastny pocit"  "so zmatnujucim efektom" a tak podobne..stoji to kopu prachov..a je to nahovno..vsetko lepi, vsetko je mastne a najvacsia sracka bol nejaky Eucerin..vraj gel :sick:

 

este najznesitelnejsi bol gel-krem Sundance sport ..vhodny pre muzov :zubiska: ..som chlap co uz..tie stereotypy su hnus..ak si muz, dostanes nieco lahke dobre rozotieratelne..a vsetky zeny miluju sa natierat kremikmi..ta iste..asi v nejakom paralelnom vesmire mozno

 

no dost vylevov.tuto sezonu mam Daylong gel :zubiska:  na mastnu kozu...trocha lepi /sak ako inac/ ale snad prezijem, vraj to staci napatlat raz za den..

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

kedysi dávno, takpovediac od detstva, som bola zvyknutá na to, že môžem byť na slnku celý deň a nič sa mi nestane. Vtedy som dokonca ani na hlave nič nemávala (okrem detských rokov). Bývala som hnedá ako keby som prišla z trópov. Ale raz sa mi to vypomstilo, tiež som tak bola na slnku celý deň, chvíľu sme hrali volejbal, chvíľu sme boli vo vode a chvíľu sme sa len tak vypekali, bola som ponatieraná opaľovacím olejom vtedy dostupným. To bolo už keď som aj Flinstona poznala. No a výsledok boli pľuzgiere po hrudníku aj po chrbte. Vtedy som o nejakých milekach a geloch s pantenolom a podobných veciach ešte nevedela, a tak som si to doma patlala jogurtom, smotanou...a chodila som po byte holá, lebo som nič na tých spáleninách nezniesla. Aj v robote som si musela zobrať dovolenku, nenapadlo mi, že PN by bola tiež reálna. To bola príučka na celý život. keď je vonku 26°C, v pohode sa vycapím na slnko, ale nečučím tam už celý deň, zato v tých horúčavách ako panujú v posledných rokoch, som zalezená pekne pod stromami a vyliezam stade len keď idem do  vody alebo na pivo. Ale vždy natretá. A tiež mám také ľahučké čosi, veľmi voľné, vzdušné, a keď fúka a cítim chlad, alebo zas naopak, zdá sa mi, že ma slnko už chytilo, dám si to na seba a dolu to ide keď idem do vody alebo domov.

A tak dúfam, že po rokoch si moja koža nespomenie, čo som jej kedysi vyviedla...a nevráti mi to aj s úrokmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov