Skočiť na obsah

nutrinka

Odporúčané príspevky

v poslednom čase začalo byť divadlo vytláčané z centra nášho kultúrneho záujmu televíziou, kinom, internetom. napriek tomu, zájdete niekedy do divadla? videli ste v poslednom čase nejakú dobrú divadelnú hru, ktorú by ste ostatným doporučili? máte svojho obľúbeného divadelného herca/herečku, na ktorého predstavenia sa tešíte a vyhľadávate ich?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do divadla nechodím, ono je to fakt už trochu mimo diania (minimálne pre mňa). Raz som bol na jednej hre, to je už roky dozadu, volalo sa to tuším Evanjelium pre Máriu, hralo sa do v BA (tuším na Novej scéne, neviem), bolo to celkom dobré, Habera tam hral Ježiša :lol: ešte Peter Lipa a Marián Slovák tam hrali, aspoň som ich videl všetkých raz naživo (okrem toho naživo som už videl aj Dzurindu, Mikloša, Martinákovú, Kukana, Šimka, ale táto svorka patrí už do inej témy :))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mam velmi rada divadlo, ale nemam tam s kym chodit :lol:

 

ked som chodila na strednu tak sme mali do Divadla P. O. Hviezdoslava 50 percentnu zlavu a listky sme kupovali cez nasu slovencinarku, tak som videla napr 10 malých černoškov, Demokratov či Prelet nad kukučím hniezdom (veeelmi dobre)...

 

vsetky boli skvele, k jednemu sa aj viaze taka vesela prihoda ked Janko Kroner mal hrat nejakeho jelena a mal aj nasadene parohy a prisiel dverami ako chodia ludia do saly, postavil sa pred ludi a zacal rucat a cela sala do vybuchu, no a on sa zacal smiat s nami, bolo to take mile :)

 

proste ta interakcia ludia+herci je skvela :)

 

a raz som bola na muzikali Hamlet kde hral napr Janek Ledecky, to bolo tiez celkom dobre ;)

 

tak by som aj teraz sla na nejake dobre predstavenie ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z gympla sme aj my chodili so zľavou... Bolo viac dobrého, čo sa mi páčilo, ale asi to naj bolo predstavenie Stoličky. Výkon, aký podávajú v tom predstavení Emil Horváth ml. a Emília Vášáryová, to je niečo fenomenálne... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred rokmi keď som pracovala v BA, sme pravidelne s kamarátkou chodili do divadla , minimálne tak dvakrát za mesiac... neveľa predstavení vo mne zanechalo niečo viac, ...

najviac jedna ruská hra, názov si vôbec nepamätám, ale čo si pamätám, je na javisku jedna železná posteľ, holá žiarovka, a Kňažko v bielom tielku a pruhovaných trenírkach ... ale o čom to bolo ... hm ... :)

 

ďaľšie predstavenia z Budapesti, kamarát si privyrábal pri vš ako kulisár, a vždy nás dostal pomimo a zadarmo do divadla ... odtiaľ si zopár predstavení pamätám veľmi dobre, najviac úžasné spracovanie

Prelet na kukučím hniezdom ... nádherné :)

 

v posledných rokoch do divadla nechodím... nie je s kým, a bývala som a bývam trochu mimo a cestovať sa mi za divadlom neveľmi chce ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak aby som aj ja povedala

 

do divadla chodím veľmi rada, vždy keď je príležitosť zo školy sa prihlásiť a vychádza mi to, tak idem. zväčša ideme do bratislavy alebo do nitry, keďže tam majú naše slovenčinárky kontakty a môžu nám vybaviť nejaké zľavy.

to naj bolo pre mňa podobne ako u ignyho predstavenie Stoličky. tiež sa mi ale páčila hra Oskar a dáma v ružovom v divadle Aréna, ktoré režíroval Juraj Johanides a predstavili sa v ňom skvelé divadelné osobnosti. najkrajší bol výstup Ladislava Chudíka na konci predstavenia, ktorý bol kvôli jeho chorobe len nahraný a pustený na obrazovke. polku hľadiska to dojalo k slzám

 

ja mam velmi rada divadlo, ale nemam tam s kym chodit :lol:

v posledných rokoch do divadla nechodím... nie je s kým...

dáme niekedy divadelné stretko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

najkrajší bol výstup Ladislava Chudíka na konci predstavenia, ktorý bol kvôli jeho chorobe len nahraný a pustený na obrazovke. polku hľadiska to dojalo k slzám

bulila som ako malé decko.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chodievam na novu scenu kam mam obcas zdarma listky aj ked naposledy som nemal s kym tak som tie listky posunul :lol:

bol som na 8 zien, Donaha a bolo to fakt super :)

ale naposledy som bol na Mafianske historky ale uz nie v divadle gunagu (mafianske historky je skratena cast celej hry english is easy csaba is dead pre neznalych) a to bolo fakt ze bombove.. na to by som mohol ist aj 10 krat :) ;) uz sa tesim na druhu cast ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

chodievam na Radosincov, na Novej scene som videla uz vela toho, Donaha, Hamlet, Cigani idu do neba, Niekto to rad horuce a tak....

pacil sa mi v SND balet- Rasputin....

vo Hviezdoslavovom bolo super predstavenie Tanciaren...

 

 

a teraz sa chystam na Neberte nam princeznu, hehe

 

oblubeny herec, napriklad Csongor Kassai

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do divadla zajdu občas...když se domluvíme pár lidí ze třídy občas někam zajdem. Jako bylko West side story nebo Jesus Christ s.

 

ano ale iba do SND na operu pripadne balet. a aj vtedy ma vzdy zaujima hudba, dej len okrajovo.

Mě právě naopak, hudební výstupy moc nevnímám

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 mesiacmi...
  • Pred 3 mesiacmi...

Zo záklaky sme boli na Malej morskej víle. Celkom dobré a spolužiakovi sa tam strašne páčila tá herečka čo ju hrala. A na konci keď si dávali Ariel a ten námorník pusu tak cez celé divadlo zakričal NIEEEEEEEEEEE. :lol: Všetci sa za ním otáčali ani nesledovali koniec a učiteľka nám vynadala prečo sme robili blbosti, že my už do divadla nepôjdeme. Zasa klamala :)

A ešte za nami sedel taký chalan mohol mať nejakých 11-12 a celý čas predstavenia tam žužlal tri desaťkoruny :) ;), také boli potom zaslintané ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zajtra idem do nitry na toto

veľmi sa teším, dlho som nebola v nitrianskom divadle a hrajú tam dobré predstavenia, tak dúfam, že to nesklame a bude mi to stáť za tú nočnú cestu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V NR sa im naozaj často vydarí predstavenie. Ešte keď tam robili Fidlikanta na streche, tak sme tam šli z BA. A potom som im vyvolával, či by mi nemohli predať nejaký záznam z predstavenia. Stačili by pesničky. Nemali. Tak keď som bol v Prahe, tam som si kúpil Na Fidlovačce CD z tohoto predstavenia. Viac sa mi páčil Slovák v NR, ale aj Topfer je fajn. Často to tu hrá. Už niekoľko rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 mesiacmi...

divadlo som moc nemusela, kamaratka ma tam minule vytiahla, bola som na predstaveni spor, bolo to o tom, kto zacal prvy s neverou, ci muz, ci zena, bolo to super... potom som bola na predstaveni lakomec, to bolo na motivy toho diela lakomec tusim moliere ci kto to napisal, bolo to fajn, ale spor bol lepsi a viac som toho zatial nevidela...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

divadlo je super, my sme zo skoly boli za posledne dva roky asi na piatich predstaveniach v Martine a Ziline, boli sme napriklad na Goldoniho Sluhovi dvoch panov a to bolo uplne genialne, sedeli sme v prvom rade, jeden z hercov ked momentalne nemal na scene co robit, zisiel dole sadol si ku spoluziacke a sedel tam s nami, jeden spoluziak ich udajne cely cas komentoval a vraj to aj poculi a bola tam taka scena ked chlapik behal okolo podia a vykrikoval Beatrice, to sme nasmiali, na konci uz mali herci problem dorozpravat svoje repliky, zabudali text, smiali sa a tak

a este musim spomenut Stare lasky, to bolo skoro ako o nasej triede, na zaciatku sedel za stolom jeden ozran a my si vravime Bohus o dvadsat rokov a ked sa zrazu dole ozvalo Bohus tak sme nemohli, cele divadlo pozeralo na posledne dva rady a nic nechapali

dakedy budem musiet v BA pozbierat partu ist zase

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

arw, nič si z toho nerob, ja mám divadlo hneď pri škole a tiež som tam ešte nebola. zatiaľ. ale určite sa chystám, keď budú hrať niečo, čo by mi ulahodilo. a aj do brátisky určite, veď to mám na skok, len už nemôžem byť tak lenivá :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov