Skočiť na obsah

Koľkými rečami hovoríte


Mgr. L.E.G. von Trips

Koľkmi rečami hovor  

7 členovia hlasovali

  1. 1. Koľkmi rečami hovoríte

    • Jednou
    • Dvoma
    • Troma
    • Štyrmi
    • Piatimi
    • Šiestimi
      0
    • Siedmimi
      0
    • Viac ako siedmimi
      0


Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

Slovenčina, angličtina, čeština. Týmito sa dohovorím :) A mám základy francúzštiny... zatiaľ základy, ale študujem :lol: A chvíľu som sa učila nemčinu...ale tým sa nechválim, neviem ani ceknúť po nemecky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

anglictina..zo vsetkych najlepsie...v nemcine niesom strateny...s taliancinou si dokazem vybavit nejake veci :) a potom zaklady turectiny..na taky malilinky pokec, alebo v hoteli, nakup, opytanie na cestu...takze ani tu sa nestratim :lol:

no chcem vediet lepsie po turecky..a arabsky..z tej tiez viem len par slovicok :)

 

2 roky som sa ucil latincinu..rok staru grectinu..ale skor si myslim, ze z nich uz vela neviem..teda este z latinciny ako tak nieco.. ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V ankete som dal ze 3... ale neda sa to presne a tak jednoznacne povedat!

 

Takze tie 3 - tie su take plynule a dobre im rozumiem: Slovencina, Cestina, Anglictina

 

ale mal som aj 9 rokov Nemcinu - takze aj z toho cosi viem, dalej mam v skole Latincinu (mrtvy jazyk)... no a myslim ze sa dohovorim aj v Polsku ako tak, a pod... asi tak by som definoval moje jazykove znalosti :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Takže rozprávam/rozumiem po maďarsky(môj materinský jazyk),slovensky,česky,anglicky(pokročilý)no a učil som sa aj nemčinu,ale viem z nej iba základy,nemám rád ten jazyk :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred par dnami som prisla za kamosom do kanclu, kde mu sedel management z talianska...a to som nevedela...a on na nich po anglicky, ze "tuto ta dotycna slecna vie po taliansky"...no akoze ja v momente red, a dokazala som povedat iba buon giorno... :lol: faka... takto ma stresovat.... sakris... pak to slo trosku lahsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

slovensky, cesky, anglicky, nemecky, rusky rozumiem aj hovorim. rozumiem vyborne po madarsky ale hovorit az tak dobre neviem, v praci som pochytil co to zo spanielciny(minimum, par slov) polstiny a srbochorvatsiny. viem krasne oplzlo nadavat po filipinsky a zopar perverznosti po indonezsky.

chcel by som vediet po latinsky a ovladat klasicku arabstinu.

haha a milujem karibsku anglinu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Asi pred dvoma týždňami som si stiahol ESPERANTO, ak sa štáty dohodnú na jednotnom spoločnom, neutrálnom jazyku tak tento bude ideálny ale pochybujem lebo Anglicko a U.S.A z týmto nikdy nebudú súhlasiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aktivne ovladam slovensky, samozrejme česky, rusky, dohovorim sa poľsky, ale rozumiem prakticky všetkym slovanskym jazykom. Ďalej viem aktivne po anglicky, nemecky. Rozumiem maďarsky (no hovoriť veľmi neviem) a romsky, potom trošku španielsky, taliansky, francuzsky - ono su to veľmi podobne jazyky a tiež maju veľa podobnych slov s angličtinou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Jedno,čo som v minulosti nevedel odpustiť,keď sa dvaja kolegovia maďarskej národnosti pri mne bavili maďarsky.

nie sú v tom aj nejaké predsudky?

vadilo by ti rovnako aj to, ak by tí istí ľudia rozprávali v tvojej prítomnosti napríklad po anglicky? ;-)

tak to by mne vobec neprekazalo. mam rad, ked ludia rozpravaju inymi jazykmi, a to aj vtedy, ak to je nejaka rec, ktorej nerozumiem :) a madarcina je super. okrem toho ten jazyk posobi tak nadradene, clovek sa az boji vyslovit do toho nieco po slovensky :lol:

niektore jazyky vyvolavaju taketo mimovolne asociacie. ja poznam este minimalne jeden taky - latincina. kedysi, ked som sa zacinal ucit a tapali sme v tom, skoro kazda rozvinutejsia veta nam pripadala ako formulacia dogmy. napr. "vevericka hryzie orech" po latinsky vyznela "aby som SKAPAL, ze ta vevericka hryzie orech!!!"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlavne kedysi, keď som ako decko počúvala sem tam staromódne rádio u babky kedysi ... keď človek natrafil na kdejaké vysielania a len hádal, akým jazykom to tam vyprávajú ... dodnes mám slabosť pre jazyky, ke´d počujem nezvyklý jazyk, snažím sa podľa špecifických znakov prísť na to, ako je to jazyk ... : )

nedávno som čítala o dánštine - že to nie je jazyk, ale zápal hrdla :lol:

a že preto sa aj hovorí spitý ako Dán - nie je im rozumieť ani keď sú triezvy ... :)

 

maďarčina ... to je jazyk, ktorý zbožňujem ... je tak veľmi iný, že je úplne skvelé, že ho ovládam, jeho tvorbu slov, celú jeho štruktúru, tvorbu slov, gramatiku, perfektné ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šiestimi :lol:

 

slovenčina: materinský jazyk

čeština: v tomto jazyku najradšej pozerám filmy a čítam knihy

ruský: mierne pokročilý, výsledok štyroch rokov na gymply, maturita plus momentálne 3 semestre na výške

anglický: len základ, rozumiem alebo si viem nájsť v slovníku... je to pozostatok ôsmych rokov na gymply

nemecký: len pár fráz, pozostatok dvoch rokov učenia zo základnej

macedónsky: minimum, ako výsledok jedného semestra na výške

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len na margo tejto temy...ak ten predchadzajuci prispevok patril arwiel, sama spomina ze AJ = zaklad, NJ par fraz, MCD minumum...

a ked si pozries aj ty svoj prispevok tak tam pises TAL zaklad, Turectina par slov...takze potom ani ty si ich teda nemala spominat ked ich neovladas, nie?

 

ale vsak ok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja viem ze aj ja som pisala

 

a to nepatrilo arwiel, ale celkovo ako reakcia na vsetky tie prispevky

tym som nechcela nikoho osocovat ani podcenovat...len ci by prispevky nemali byt pisane inym stylom....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm myslím, že by stačilo, keby sa v ankete hlasovalo za to, koľkými rečami sa naozaj aktívne dohovorím... nie z koľkých jazykov viem pár fráz

do príspevkov nech sa pokojne napíšu všetky jazyky, ktoré mi niečo hovoria, či pár slov z nich rozumiem /plus ako som zahlasovala v ankete/

 

ja som zaškrtla štyri - slovenský, anglický, český, francúzsky

 

pár slov nemecky by som si možno spomenula, keby som si zopakovala, čo som sa učila

pár fráz taliansky viem tiež

poľsky viac-menej rozumiem

ale aktívne neovládam ani nemčinu, ani taliančinu, ani poľštinu, tak tie nerátam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nanovo som zahlasovala

slovensky, cesky /studium/, aktivne nemecky a anglicky /vyuzivam stale v praci/

co som uvadzala este davnejsie, to jest par slov v turectine a zaklady talianciny, zial, ked clovek nepouziva, zabudne...

mrzi ma ta taliancina, ale dufam ze sa k nej v buducnosti vratim

nemcinu som okresala v praci, anglictina je ale na tom ovela lepsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

studujem jazyky : nemecky, francuzky, latinsky, anglicky a spanielsky.

 

bohuzial, v Bratislave nie je fakulta, ktora by vyucovala starogermanske jazyky, a tak sa ich ucim iba sam. sam som sa ucil aj praslovancinu, ale od zimneho semestra ju mam na filozofickej fakulte.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

už len to by nám tu chýbalo ................ a ešte potlapkať po chrbátiku aby ste si odgrckli že?

 

madarčinu by som sa neučil any keby mi strkali horúce dróty do zadku ...........

ked som bol este mlady a blby, tak som kvoli tomu ze neviem rec prisiel v Siofoku o pozvanie peknej baby k nej domov

 

inak podla tej hrubky si sa neucil poriadne ani slovencinu, ani sa s ypsilonom nepise :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak podla tej hrubky si sa neucil poriadne ani slovencinu, ani sa s ypsilonom nepise

 

sice je to oFF topic ale máš pravdu na gramatiku som nikdy hlavu nemal .......................

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov