Skočiť na obsah

Vzdelanie forumákov


Mgr. L.E.G. von Trips

Najvyššie dosiahnuté vzdelanie  

19 členovia hlasovali

  1. 1. Najvyššie dosiahnuté vzdelanie

    • Vysokoškolské
    • Bakalárske
    • Stredoškolské s maturitou
    • Stredoškolské bez maturity
      0
    • Základné


Odporúčané príspevky

A navyse mas asi tri litre hrubeho, cize liter cisteho ku platu. Je to dobra vec. Mozes robit vedu a vyskum a Polaris uviedol aj to, ze skor zoberu cloveka s PhD. do prace, ako "len" Ing. alebo Mgr., lebo tych su nepreberne haldy a kazdym rokom je ich viac....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pardon, PROTEUS!!! Nie je to len kvoli peniazom. Ako PhD. mas omnoho sirsie moznosti, presnejsie sance, uplatnit sa na trhu prace, navyse je to celosvetovo uznavany titul, nas titul Ing. alebo Mgr. je v EU ozaj plad prtny....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, to je už lepšie chorche. :) :lol: :)

 

Tak tak. A prečo zabíjať čas na škole. Nikto ťa nenutí študovať. Je to len na tebe. Tak ako celá výška. Ked nechceš, nemusíš. Ale je to jedno plus k dobru. Aj ja uvažujem nad doktorantúrou. Človek nikdy nevie, čo ho v živote čaká.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic proti, ale phd. je titul 'teoreticky', vacsina ludi co ho dostane uz ostane vo vyskume, dalej pracovat na fakulte. V praxi (aspon technickej) je naozaj slabo aplikovatelny. A 3 roky praxe ti zarucia platovo daleko viac ako phd. Nehovoriac o tom, ze zamestnavatelia uprednostnuju ludi s praxov, a nie cistych absolventov (aj s phd si furt cerstvy absolvent)

A samozrejme, ze z toho co ta naucia v skole v praxi vyuzijes mozno 1%-2%.

 

Takze sa kludne nahanajte za phd, doc, prof... ale uvedomte si, ze to nie je pre prax :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

konecne mudra rec :lol:

 

prax je proste prax... a hlavne ked ju mas v obore

nikde som sa este nestretol aby clovek s PhD robil niekde v reale, akurat tak v skole sa venuje uceniu, alebo vyskumu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic proti, ale phd. je titul 'teoreticky', vacsina ludi co ho dostane uz ostane vo vyskume, dalej pracovat na fakulte. V praxi (aspon technickej) je naozaj slabo aplikovatelny.

Nielen ten titul je v praxi slabo aplikovateľný - myslím, že aj tí titulovaní ľudia. V našej pobočke v Prievidzi mali dvoch šéfov, z ktorých jeden bol PhDr. Napísal akýsi program (vtedy sme ešte bežali na pracovných staniciach Apollo), ktorého kód bol na dobré tri obrazovky. Prišiel ten druhý s bohatšou praxou, pozrel na to a s poznámkou: "Toto všetko tu máš načo?" to prepísal na asi 10 riadkov. Robilo to to isté, len podstatne rýchlejšie. Niekedy je lepšie pre prax nebyť zaťažený vedou... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chorche ked si robis PhD na skole nemozes to porovnavat praxi niekde v realnej firme

zoberme si ze skoncim informatiku a idem si robit PhD

si myslis ze tri roky na PhD sa vyrovna trom rokom v nejakej firme kde by si sa venoval tomu co si vystudoval naplno?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll,

nie je mi celkom jasné, o čom hovoríš ... na škole sa nemožno zaľúbiť, či mať kamaráta, či sa to vylučuje so štúdiom ? permanentne som bola zamilovaná na škole ... aj na výške - a zato som namojdušu na výšku chodila

potom je to vlastne o tom, ze na ziadnu vysku ani nechodis

no veď nechodí, chodí na inú školu, ale aj tak nechápem ...

 

no to je jedno, je to téma o dosiahnutom vzdelaní.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja som to pochopila tak, ze axel myslel iba chodit na vysku z dovodu zalubenosti, nie kvoli studiu....

proste chodit do skoly len z dovodu jedineho, a to kvoli niekomu, nie kvoli titulu, nie kvoli vzdelavaniu...

 

joooj, tak som asi zle pochopila... :lol:

uz chapem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia chodíš na blbú školu :) :lol:

 

no ja som to pochopila tak, ze axel myslel iba chodit na vysku z dovodu zalubenosti, nie kvoli studiu....

Na školu sa chodí kvôli štúdiu, ale žena môže byť motiváciou aby tam človek vydržal.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel ja mam okolo seba dost zien, nepotrebujem to este v skole :lol:

ja chodim na taku skolu kde mi staci byt par krat do roka a ktoru lahko prejdem... nie kvoli zenam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov