Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

Dnes boli chlapico zo shmu az nezvycajne presni. Rano hlasili dazd a burky. Hovorim si, nic z toho, vsak uspesnost predpovede zo shmu je zalostna. Tak si rano o 4:00 vstanem a po pol piatej sa vsade zacne blyskat hrmiet a spusti sa fajny dazd. Nuz tak sme si s chalanmi napisali, z bajku dnes nic nebude, ide sa spat. Tak som si siel poobede zabehat a utekal som pred riadnou ciernavou. Uz aj hrmi. 

Zajtra nam to snad vyjde. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj tu hrmí...
vonku sa fajn schladilo, je celý deň zatiahnuté, a z Uniqa mi prišla správa o očakávaných búrkach...
práve som pozrela poriadne, veľmi jemne popŕcha, betón je pokropený, v diaľke hrmí, ale zatiaľ je to všetko...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas poprsalo ,Asi 5 milimetrov. Co nieje malo. Zena vybrla cibulu(este predtym) ci bola normelna velka(este inde cibula je), som to zryloval okopal a nasadil repku. Prsalo predtym pocas aj potom. Chcel som priesady -kalerabu, karfiolu hoci coho. Zasadil som to ked  prsalo aj vyslo. Aj letna mrkva nic. Tie rasliny aj vyklicia a zdochnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

statočne to zavodnila... aj tu zopár ulíc plávalo, ale nie až takto, nejaké výnimočné škody sa nekonali.
teplota u nás 23°C, trochu poľavili horúčavy, môžeme si na chvíľu vydýchnuť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás už žnú, už sú niektoré lány týždeň-dva požaté... milujem obdobie žatiev, neviem prečo, jednoducho je to skvelé.

u nás je 26 - 27°C, vo vnútri už je to fajn, a noci už sú chladné, tie šialené teploty už zrejme skončili... aj ke´d sa vrátia, noci zrejme už tak horúce nebudú :)
dážď tu chýba stále... ale už až po žatvách, prosím pekne :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa by zaujímalo, prečo južné Česko (a Moravu) tak často postihujú búrky. Má to nejaký súvis s Alpami, že sa tam kvôli tomu pohoriu niečo deje v atmosfére z čoho vznikajú búrky?

 

pacz21.blesk.20210725.1740.10_9.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počas tohtoročných horúčav v strednej Európe, bolo v západnej Európe relatívne chladno a daždivo. Vlhký a chladný vzduch z atlantiku blokovala tlaková výš nad strednou Európou. V tomto rozhraní prúdi do strednej Európy horúci a suchý vzduch z Afriky. Táto situácia sa už pravidelne opakuje, takmer každé leto. Aj preto v strednej Európe narástla priemerná teplota o viac ako 2 stupne. Pripisuje na úkor zoslabnutia tryskovych prúdov v hornej vrstve atmosféry. Táto statická situácia vytvára vysoké úhrny zrážok v západnej Európe a na rozhraní týchto systémov vznikajú prudké búrky, ako toto leto v Česku a na Morave.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to ja som pred nejakým týždňom predpovedala, že tropické noci už nebudú...
je na mňa spoľah ako na meteorológov...

takže ešte sú... a predvčerom v noci som to pocítila vážne prvýkrát, ja blbec som si myslela, že v noci o druhej už môžem otvoriť okná a snáď bude krížový prievan.. no iste... do rána som nespala, všetko teplo sa navalilo dnu, prievan ani v predstavách :)
to včera v noci už to bolo lepšie, žiadne otvárania, ani sme neotvorili, v byte fajn, bol vychladený, len čo som zistila na balkóne, že je tam o jedenástej večer stále tridsať, zapla sa klíma a išla celú noc....
je na takom mieste, že v centre bytu, takže do izieb sa len pomaly dostáva vychladený vzduch.... a spalo sa skvelo.

teraz je vonku stále 33´°C.... sucho, sucho horúco, horúco.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 28. 7. 2006 at 16:06, game napísal:

radšej už nehovorme o takomto počasí ... :lol:

 

ešte trochu žijem po dnešku ... ale už len trošku ... v miestnosti 37 stupňov, rozpálená budova - vonku 35 ... už dosť, prosím :) :)

↑↑↑
pozrela som, aké bolo počasie pred presne 15 rokmi... :biggrin: takže ľudia zlatí, bolo ešte horúcejšie :slniecko:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To robi panelak(cesty, sidlisko). Naakumuluje teplo, preto si mohla mat o 11stej v noci 30 stupnov. Realne ste mali do 20 stupnov. V Muzli a v Hurbanove(co dnes mali 35 stupnov) u nas v noci pada teplota k 15(cez den vcera 31 a dnes 33). Vonku vcera sme sedeli zeny  sa uz prikryvaju,kvoli chladu.

Ste zatepleny panelak? Aj v panelaku staci mat plastove okna a teplo dnu cez ne nepride.  Mozno cez panely ale my sme tam mali 4 velke smreky co stenu zatienili. Sused si teraz robi - ci urobil 3 klimatizacie, na kazde jedno poschodie. Aj v tomto dome staci stiahnut zaluzie a nepride tam teplo. Ztiahnute zaluzie je tma, ale tam nie sme. Ci aspon ja.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včerajšia búrka a poriadny dážď za nejakých 30 -40 minút prehrmeli, dnes už pôda ani netuší, že pršalo... :(
vonku vzduch to ešte cíti, trochu vlhko, ale rozhodne nie priveľmi... práve je cca 28°C, obloha vyblednuto svetlomodrá, bez mráčika...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, už neni dosť toho brutálneho tepla? Veď dnes bolo v Galante také teplo že Zdenovi bolo zle. A ešte v tých halách ako je teplo. Vzduchotechnika nestíha schladzovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov