Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

celkom iste nebol posledný, nejaké už predtým boli, jedno okolo bratislavského letiska, jedno postrašilo viedenské letisko, a bude ich stále viac... zvykajme si...
maličké miestne tornáda sa tu prešuchotali kukukuricou či viničom už roky dozadu, ale toto je vážne. keď sa dá na tormáda pripraviť, pripravujme sa. prídu.

dnes zasa začína slnko pripekať... zatiaľ 22°C, mierne pofukuje, ale po včerajšej priam zime je to zasa rozdiel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teploty okolo 18-23° mám najradšej. Neznášam tie dusné horúčavy v lete, to je moja smrť. Posledné 2-3 týždne sú pre mňa kruté. To už radšej nech je chladnejšie okolo 10° ako 38 v tieni.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež neznášam takéto teploty, vydržala by som max 28 ako leto, posledné desaťročia mi to úplne stačí... :)
__________

pripomenulo mi to Talesa ... pre neho leto začínalo nad 33 °C :) sú také teplomilné človečie rastlinky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pár dní úľava, a má to peklo prísť zasa...neznášam tie horúčavy, na moje obľúbené jazero mi stačí max 30°C...zlaté minulé storočie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 minútami, game napísal:

ku koncu týždňa nám tí šialení meteorológovia sľubujú 38 !!! :ociska:

len aby to nebolo ešte horšie. V tej predošlej vlne sa malo ochladiť pôvodne už asi o 4 dni skôr, a museli sme si to odtrpieť až do konca - tá sviňa studený front či oblaky sa buď pred naším územím vždy rozpadnú, alebo zmenia smer a odserú sa kamsi na sever. A potom u  nás zasa prd, a nie ovlaženie. :jaaaj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, Vilma Flinstonova napísal:

tá sviňa studený front či oblaky sa buď pred naším územím vždy rozpadnú, alebo zmenia smer a odserú sa kamsi na sever.

čo bolo v našom prípade celkom príhodné.... na veľkú škodu iných, kúsok ďalej.... a tornádo nás tentokrát obišlo... :innocent:
že je enormné sucho, to je svatá pravda... chcelo by to dážď... ale kľudný a hlavne po nociach :) ..

ty brďo, akože vážne by som také tornádo nechcela zažiť... a po týchto enormných teplách je zasa všetko možné a cesta šialeným meteo javom otvorená :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, game napísal:

čo bolo v našom prípade celkom príhodné.... na veľkú škodu iných, kúsok ďalej.... a tornádo nás tentokrát obišlo... :innocent:
že je enormné sucho, to je svatá pravda... chcelo by to dážď... ale kľudný a hlavne po nociach :) ..

ty brďo, akože vážne by som také tornádo nechcela zažiť... a po týchto enormných teplách je zasa všetko možné a cesta šialeným meteo javom otvorená :niee:

chystáme sa s Flinstonom do kúpeľov, už len dúfať, že nájdeme náš barák na svojom mieste...:hedge:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nás dnes 31°C, jasno...odfotografovaná zeleň v našom meste :smile:

pred 16 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

chystáme sa s Flinstonom do kúpeľov, už len dúfať, že nájdeme náš barák na svojom mieste...:hedge:

@Vilma Flinstonova, prajem Vám príjemný oddych, užite si ..:smile:

aj my s mužom sa chystáme na predĺžený víkend do Bardejovských Kúpeľov.. :smile:

Zeleň, leto 21.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bledomodré nebo bez najmenšieho fliačika, betón a asfalt už žiaria horúčavu... 32 - 33°C, aj rastliny na balkón to pocítili... stačí ich poliať poobede, dnes boli rajčiny a byliny všetky povalené.... dostali dvojnásobnú dávku vody, uvidíme, či im to bude stačiť...
tomuto hovorím už sakra teplo... a má byť do 38, aleluja...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game

Sme to  „vymňoukli“...

V Európe sú momentálne teploty:

Londýn 17, Madrid 22, Barcelóna 26, Paríž 21, Waršava 27, Rím 27, Moskva 26, Ankara 21, Istambul  22, Alexandria 26.

Vo svete napríklad

New Yrok 26, Kuba 30, Mexiko 19.

My sme si už zvykli na iné teploty. Keď je u nás menej ako 30, tak mnohí frflú, že to nie je teplota ani na kúpanie.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurát varovali v TV že volaktorý deň má byť na južnom slovensku okolo 38 stupňov. Brutalita čo? Predstavte si halu so slabou vzduchotechnikou že čo tam bude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V týchto horúčavách niekto vyhodil, pri mne v lese, malé mačiatka. Sú dehydratované, zmätené, ale nedajú sa chytiť. Robí to rok, čo rok opakovane. Vedú ho k tomu zrejme "humánne" pohnútky, keď im dá slobodu, zomrieť v takýchto podmienkach.

No dúfam, že aj na nás ľudí raz dôjde. Takýto cynizmus, egoizmus, hlúposť a arogancia sa nám vráti, v podobe klimatickej krízy.    

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uf, už to, že niektorí ľudia vyhodia odpadky v lese, že si nevážia prírodu .., je hrozné! pokutovať ich a odniesť  odpadky pred ich dvere.. a že  malé nevinné mačiatka vyhodené v lese .. to, čo za ľudia..?!  trestať ich za týranie zvierat.

 

Dnes u nás 34°C, horúce leto, zišiel by sa dážď ..

Cestou z práce ma potešili divé  maky na poli :smile:

Vlčie maky na poli.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas prsi - burka,hrmenie ale ziaden vietor. Malo dnes prsat o 18-20 zacalo pred polhodinou. Malo naprsat 20 mm ,zatial asi odhad 10 mm. Ma prsat cely tyzden. V podstate tak ako som si prial v noci.

Ake bude pocasiea im to vcelku vychadza - aspon u nas.

Tymto windy to nevychadza - ale orientujem sa aj podla nich.

 

 

shmu.png

 

windy.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Buď rád. U nás je "Sahara" Dnes, po dlhej dobe 1,4 mm a vyhliadky sú ešte horšie. Pri súčasných teplotách, keď je výpar v desiatkach mm denne, tie 1,4 mm, čo tu dnes po dlhej dobe padli, sú o ničom. Poľnohospodári tu už počítajú straty 30 - 40 %.

image.png.33d615ac8e9314357f98ced99acaaef4.pngimage.png.dc362d5c81ddc5d248aaf5f986a1e2b4.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som rad, uz trietiu sobotu prsi. Ako vyraznejsie zrazky. Cez tyzden nicmoc -ci nic.Staci raz za tyzden a dva dni  polievat nemusis.Do nadrze dnes huplo 600 litrov(to som asi prestrelil mozno 300) a to je na dva dni. 1,4mm si zahrada ani nevsimne.  Mozno keby to bolo v noci.

Ani u nas zrazky neboli. Cez tyzden. Ale mal som vodu zo strechy garaze. V pivnici, kde ked prsi tyzden mas aj 10 - 20metrov kubickych tam nebolo ani liter navyse.

 

zrazky revuca.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už ani neviem odkedy u nás ani kvapka
po okolí, v Kuchyni, Zohore, sa aspoň ukázalo zopár kvapiek, tu sa včera ukázali mračná, ale ani jediná kvapka
zasa je to takmer sahara ale ochladzuje to vietor... ovšem už na truhlík so zeleninou nestačia ani dve jeden a pollitrové fľaše vody na deň ( do tepiel stačila jedna) - dnes bolo všetko poľahnuté a zvädnuté: pažitka, koktejlové rajčinky, petržlenová vňať... dnes to potrebovalo tri fľaše, aby sa rastliny pozviechali a pre istotu asi večer budú potrebovať ďalšiu... vzduch samotný je suchý...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 8. 7. 2021 at 19:46, iskra napísal:

Uf, už to, že niektorí ľudia vyhodia odpadky v lese, že si nevážia prírodu .., je hrozné! pokutovať ich a odniesť  odpadky pred ich dvere.. a že  malé nevinné mačiatka vyhodené v lese .. to, čo za ľudia..?!  trestať ich za týranie zvierat.

 

Dnes u nás 34°C, horúce leto, zišiel by sa dážď ..

Cestou z práce ma potešili divé  maky na poli :smile:

Vlčie maky na poli.jpg

si našla mačaitka? takým darebákom by som dopriala, aby až sami budú potrebovať pomoc, ich vyhodili a nechali napospas osudu. myslite si všetci, čo len chcete, ale toto ma vytáča dožerava, neznesiem krutosť voči zvieratám. 

vrátili sme sa z trenčianskych teplíc, boli sme na Baračke, to je tak mimo centra, ale odtiaľ je do centra asi 15 minút cez park z Labutím jazerom. Parádny relax. Prvá noc horúca, ale ostatné v pohode. Aj nám pršalo, ale vôbec nám to nevadilo, naopak, potešilo. Keď sa mi zadarí, dám foto toho lejaku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Vilma Flinstonova, reagovala som na  príspevok od @Tono

Dňa 8. 7. 2021 at 11:32, Tono napísal:

V týchto horúčavách niekto vyhodil, pri mne v lese, malé mačiatka. Sú dehydratované, zmätené, ale nedajú sa chytiť. Robí to rok, čo rok opakovane. Vedú ho k tomu zrejme "humánne" pohnútky, keď im dá slobodu, zomrieť v takýchto podmienkach.

No dúfam, že aj na nás ľudí raz dôjde. Takýto cynizmus, egoizmus, hlúposť a arogancia sa nám vráti, v podobe klimatickej krízy.    

ja tiež neznesiem krutosť,  nielen voči zvieratkám.

som rada, že píšeš, že s Flinstonom,  Parádny relax, my taktiež , bolo výborne v BK,  zoznámila som sa aj s jednou veľmi milou dámou, ktorá tam bola so synom, vymenili sme si aj kontakty na seba, celkovo bolo super.

počasie bolo príjemné, raz nám pršalo v noci,  raz cez deň, že sme skôr odišli z prírodného kúpaliska. večer sme si chodili s mužom tancovať,  proste ako  na svadobnej ceste ..

dnes je u nás teplo 26°C, jemne povieva vietor, cestou som na poli odfotografovala  slnečnice, mám ich tiež veľmi rada.

Slnečnica.jpg

Pole slnečníc.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov