Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

pred 20 hodinami, iskra napísal:

@game,   pre Teba :smile:

Vlčie maky.jpg

@game,  .. a tak vyzerá  aj v súčasnosti.. vlčie maky kvitnú, slnko svieti..  my sme dospelí, s dušou dieťaťa.. :smile: aj pováľať sa vieme ... :smilieee:

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedy presnejšie cez deň lebo v Devínskej Novej Vsi (t.j. kúsok od vás) bolo rovných 30 ale prirátajte to že slnko praží na oplechovanú halu tak vo vnútri kľudne mohlo byť 35. 

spacer.png

Bolo to o pól druhej vtedy začína byť najteplejšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Tomáš napísal:

Kedy presnejšie cez deň lebo v Devínskej Novej Vsi (t.j. kúsok od vás) bolo rovných 30 ale prirátajte to že slnko praží na oplechovanú halu tak vo vnútri kľudne mohlo byť 35. 

spacer.png

Bolo to o pól druhej vtedy začína byť najteplejšie.

@Tomáš, máš pravdu, máš v hale horúco a takom teple sa ľahko nerobí, ale určite nie si sám ...

... vezmi si kuchárov pri horúcich platniach, keď musia variť obedy pre hladošov, ktorí netrpezlivo čakajú na svoju porciu jedla, alebo robotníkov pri prácach na cestách – tí asfaltéri robia v neľudských podmienkach. :ermm: Či sú vysoké teploty, alebo naopak veľké mrazy, ľudia robiť musia ... a žiaľ, vždy sa nájde niekto, kto ich prácu kritizuje, kto má k ich práci výhrady

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 hodinami, Tomáš napísal:

Kedy presnejšie cez deň lebo v Devínskej Novej Vsi (t.j. kúsok od vás) bolo rovných 30 ale prirátajte to že slnko praží na oplechovanú halu tak vo vnútri kľudne mohlo byť 35. 

bolo to v BA, v okolí Kramárov, niekedy poobede, neviem presne kedy. niekedy okolo druhej, tak akosi.


Dnes je zatiaľ 31°C, oskar nám svieti, doháňa všetky tie mesiace, keď nesvietil :happyroll:
na nos som nechala otvorené dve okná na neexistujúci prievan, ale v noci bolo chladnejšie... ráno sa z východnej strany už o šiestej valilo dnu teplo... takže všetko zavrieť a máme klímu už niekoľko rokov, tak pracuje klíma a je tu fajn :cem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Počasie u nás 31°C,  doobeda sme boli doma, bielili sme si jednu menšiu izbu.., v dome máme príjemne, izba je už aj uprataná. Poobede sme boli na prechádzke v prírode. :smile:

Teraz začína fúkať vietor, jemné hrmenie, asi príde búrka. Na dnes máme už relax...:smile:

21.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To sa ti podarilo odfotiť? Ja som mal nedávno šťastie "natočiť" video zo srnčekom. Neviem prečo, nebol plachý, dokonca na mňa štekal. Doma som sa pochválil žene, že mám "safari". No keď som jej to pustil, boli tam vidieť len moje nohy. Dostal som totiž nový mobil a veľký červený krúžok na displeji znamenal, že som offline a malý červený štvorček znamenal, že natatáčam. Presne naopak, ako som predpokladal. Neviem, ktorý programátor to vymyslel? Asi ho inšpiroval semafor, ale potom by mala byť zelená symbolom, že natáčam. V štúdiách je to zas naopak. Alebo iba v mojej hlave?

Mimochodom, toto horúce počasie vyhovuje asi všetkým parazitom. Denne si vyberám aspoň jedného kliešta, som doštípaný od kuklorodiek a pes je na tom ešte horšie. Má ich plné uši a ešte aj malých mušiek, ktoré mu lezú do očí. Tie mu tam potom nakladú larvy, také malé tenké červíky v oku. V minulosti som sa s takouto háveďou nestretol. Chúďatá srny, tie sú im teraz vystavené 24 hodín denne. Trápi ich aj smäd. V záhrade mám sud z vodou a chodia z neho piť, ako by už stratili plachosť.

  • Díky! 1
  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tornádo Južná Morava... pane bože, vďaka, že nás to obišlo... je to hrozné, spústa mŕtvych ranených a zmiznutých, nehovoriac o hmotných škodách:
 

tornádo Morava.jpg

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes to vyzeralo ráno príjemne, teplota je nižšia než bola kánikula
(to sú teploty cca nad 35 stupňov, je to slovo zo starorímskeho obdobia, keď sa v lete dostavili v júli a auguste horúčavy, keď Slnko bolo blízko súhvezdia Psa (22. júla až 23. augusta) - pes= canis. )
slovo kanikula je spisovné slovo v slovenčine.

dnes je tam cca 29°C, teplo.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

48 stupnov v Kanade. Ja som to nezazil.Kamarat zahrame tenis bolo cca 33,ja ze nie, zavolal som mu ked bolo 28. Trosku aj poprsalo. Aj v hadici bola voda ze antuku si vedel poliat. Ale stale bolo velmi teplo.  Ale 48 stupnov si neviem predstavit aniv najhorsom sne.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57654133

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včerajších 36 - 37 v BA a okolí bolo až až... a na druhej strane BA, okolo SA a nižšie bolo 37 - 38.... to je to, keď maďarská tv namiesto stupňov už vypisovala len "kánikula".... tam už je jedno, či je 36 či 38...

pri 48 by sme pokapali

na dnes sa troch schladilo, cca 25 - 28, ale viac pocitovo - pofukuje čerstvý vetrík. vonku je príjemne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 25. 6. 2021 at 16:15, game napísal:

tornádo Južná Morava... pane bože, vďaka, že nás to obišlo... je to hrozné, spústa mŕtvych ranených a zmiznutých, nehovoriac o hmotných škodách:
 

tornádo Morava.jpg

Lužice, Hrušky, ...a len kúsok dotiaľ sú moji dvaja super spolužiaci z VŠ, vlastne manželský pár, hneď som im aj písala, či sú v poriadku...našťastie ich to obišlo a sú v poriadku. je mi to nesmierne ľúto, čo sa tam udialo, mám rada ten kraj. 

Dňa 26. 6. 2021 at 14:44, doll napísal:

24.6.2021, Bratislava, nádherné cumulonimbus mammatus :oook:

 

Resizer_16247113825560.jpg

pekný úkaz...až na to, že z nich nepadol ani prd. 

Pekne sme si my dolu na JZ vyžrali tie hnusné horúčavy až do dna. 

dnes už bolo chaldnejšie. Dokonca som sa nevopchala pod strom, ale som čučala celý čas na slnku. 

teraz večer sa rozfúkalo a trochu prší, ale teda nič moc. Tá vysušená zem a rastliny by potrebovali inšiu vlahu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera tu bolo poriadne krupobitie, potom ešte búrka so silným vetrom, nakoniec som sa kdesi dočítal, že bola supercelárna. dnes lialo celé dopoludnie. čerešne v prdeli, višne v prdeli, jahody, časť zeleniny tiež, na jablone som ešte radšej nepozeral.

  • Sorry! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, sahara napísal:

dnes lialo celé dopoludnie. čerešne v prdeli, višne v prdeli, jahody, časť zeleniny tiež, na jablone som ešte radšej nepozeral.

Neklesajú na duchu, tu za jún iba 10 mm zrážok. Úroda čerešní sa ukazovala dobrá. Pár som ich zjedol, keď začali dozrievať. No potom, zo dňa na deň, boli stromy celkom prázdne. Obrali ich vtáky, asi drozdy, no skôr typujem škorce. Oholiť do poslednej čerešne 4 veľké stromy, to pár vtákov nezvládne.

Tak aspoň ti prší. Ja už druhý mesiac polievam, každý deň. To už nemá ani zmysel, len sa nemôžem pozerať, ako by všetko vysychalo. Budúci rok už nič nesadím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas dnes prsalo. Tak ako dnes keby poprsalo kazdy treti den staci. Resp stacilo by aj raz tyzden - keby trosku v noci ako posledny tyzden. V juni okrem toho co vidite na grafe neboli ziadne zrazky. Mierny dazd,citrosku rychlejsi hrom som zaregistroval dva krat. Polhodinu prsalo potom nie. Hodinu prsalo potom nie. Teda dobry dazd. Dva dni nemusi prsat ak v noci.

zrazky revuca.png

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov