Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

meteorológovia u nás vyhodnotili marec apríl máj ako najchladnejšiu jar tisícročia.
neviem, z čoho vychádzali, tisíc rokov je dlhá doba a malá doba ľadová bola tiež určite studená, a pamatám už dosť, možno je táto najchladnejšia, ale veru bývali chladné nielen jari, ale aj letá... pamätám jar a leto, keď som nedala dole pančucháče, ani raz.

poľnohospodári a farmári majú hodne zmarenú úrodu, a to ešte predpovedajú ďalšie prízemné mrazíky... to už bude katastrofa dovŕšená, aj mimo bezvládia na ministerstve...

dnes konečne bez príkrovu mrakov a bez dažďa, zatiaľ, ale slnko je hodne zubaté - v BA bolo 14°C a vietor, a cez otvorené okno to bolo cítiť.

v Stupave klasicky studený vietor, aj keď fúka tentokrát od juhovýchodu...
hoci Počasie hovorí práve teraz o 20°C, ale pocitovo je na chládku tak 15...
na slnku je príjemne, ale marí to vietor.

v BA to aj tento rok prehnala mladá dáma (minulý rok som o jednej písala)... ľudia vo veľkej väčšine vo vetrovkách a bundách a svetroch, málokto bol vyzlečený do trička, tak dvaja traja z päťdesiat, ale nohavice k tomu a kecky...

na rozdiel od mladej dámy, ktorá išla z trolejbusu v otvorených páskových sandálkach na opätkoch bez pančúch, na pleci jedna taštička do práce a na sebe krátkorukávové letné šatičky do pol stehien...
bola mi zima, len keď som na ňu pozerala :zima:

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, game napísal:

meteorológovia u nás vyhodnotili marec apríl máj ako najchladnejšiu jar tisícročia.

Neviem ako pred tisíc rokmi, ale nepamätám, aby som koncom mája ládoval pece aķo stred zimy. 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pamätám si, ako sme kúrili v dedkovej dielni dokonca aj v júni, a od istého času som u nás ja zakurovala, keď som prišla zo školy, neviem, či to bolo v kuse, alebo výnimočne, to už neviem... ale na studenú jar-leto komplet v pančuškách si pamatám, ja neviem, 25, 30 rokov dozadu, cca.

a je pravda, že od zimy sme my ešte neprestali kúriť... máme aj spodný byt nad pivnicami a garážami, a jedna stena severná... aj keď kúrenie vypína, každý deň treba aspoň na chvíľu pridať na termostate, je surovo.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes u nás 23°C,  príjemne, v dome termostat zapína, ak  klesne teplota pod 22 stupňov.  Nakoľko mám rada teplo, ale od nôh mi je častejšie chladnejšie, tak aj teraz koncom mája,  nosím zimné papuče.:smile:

Park(1).jpg

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Brat myslel presne na toto keď prerábal dom. Hneď dal podlahové kúrenie. Neni zima na podrážky. Ja kde bývam je plávajúca a tá je furt studená tak som to vyriešil kobercom. Je teraz tak medzi 20-25 ale buď poprchá alebo fúka. Ten park je krásny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu predpovedali, aj skutočne je chladnejšie než včera. skúsili sme byť hrdinovia, ale museli sme prikúriť, a veľmi ťažko sa zasa byt prehrieva...

dnes je tu 13 - 14°C, fúka oveľa menej než včera, ale zamračené celý deň. zatiahnuté súvislým bledošedým mrakom. a chladno. chladno aj v byte aj vonku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš, podlahové kúrenie je skvelé, my ho máme tam, kde máme dlažbu... príjemné teplo aj od nôh.

no tam, kde máme plávajúcu podlahu, tam podlahové kúrenie nemáme... niekedy pred 25 rokmi, to sme ešte takto neriešili..

som rada, že  park sa páči, je tam  krásne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slnečno, obloha modra s bielymi obláčikmi, teplota sa vyšplhala na 14°C a ľudia sú poobliekaní alebo podľa kalendára, alebo podľa teplomeru ... niektorí majú mikiny s dlhými rukávmi, alebo dokonca tenké vetrovky a mladé fešné slečny sa odvážia premávať aj v tielkach s úzučkými ramienkami.

Foto – pohľad na Pustý hrad

- Pusty hrad.JPG

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ráno 7, cez obed to vyzeralo aspoň trochu jarne, teraz 18°C, samozrejme fúka, pocitovo 15...

voľaktorý deň som kdesi čítala, že tento máj je 4°C pod neviem ako dlhým priemerom... br.
ešte som ani na deň nezložila jarnú bundu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš, ďakujem.

Dnes u nás bolo veľmi pekne 26°C, boli sme s mužom na prechádzke v prírode, mala som so sebou  aj ďalekohľad, kochala som sa krásou prírody, videla srnky, zajace, vtáčiky poletovali, spievali..:smile: veľmi príjemne strávený čas.

 

 

Baza.jpg

Prechádzka.jpg

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa predpovede tu v BA malo byť max 31°C. Netuším, koľko bolo reálne, ale voda bola výborná. na prvý dojem studená, ale pol chvíľke skvelý osviežujúci pocit. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám izbu otočenú na juh a aj počas slnečných dní mám teplotu fajn aj bez klimatizácie. Stačilo, že mi pred oknom vyrástli stromy. Ušetril som 1000€ + ďalšie eurá, ktoré by sa minuli na spotrebe elektriny.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

príjemné počasie dnes, niečo nad 20 stupňov, aj slnečno a potom aj zamračené a prišiel z toho prudký dážď, asi pol hodinový...
prevlažiť suchú zem to ovšem nestačí...
teraz je príjemných 19°C

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takto je aj u nás... tie májové dažde pomohli lúkam a stromom, všetko kvitne a stromy sú neskutočne mohutné a zelené...
po rokoch sa znovu objavili v pšenici vlčie maky... milujem vlčie maky :flowers:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov