Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

dnes najviac +10, a večer má začať pršať... 
pôda to potrebuje úplne súrne, ale ja už menej... apríl ako vyšitý, a to môže byť takýto ešte aj máj,
aj za starých dobrých čias bývali apríle a máje studené... ale keď nebude pršať, bude to dovŕšená katastrofa.

už teraz poľnohospodári hlásia, že aprílové mrazy zničili cca 60 % úrody.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes príjemné jarné počasie... vetrík síce je, ale konečne len slabý, slniečko celý deň, aj na balkóne teplo... dnes sme vysadili muškáty a rajčinky koktejlky, snáď už mráz nepríde... hoci v máji je ešte možné všetko, aj traja zmrznutí ...

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Citát

 

Po prednej strane rozsiahlej tlakovej níže v alpskej oblasti a okolí dnes prechodne prúdil nad naše územie teplý vzduch, v ktorom sme zaznamenali aj letný deň. Teplota dosiahla 25 °C predovšetkým v Juhoslovenskej kotline. Najteplejšie bolo na stanici Rimavská Sobota, 25,8 °C.

https://www.facebook.com/shmu.sk/posts/5523654581041403

 

Doteraz bolo dost nafigu pocasie. V zahrade sa nedari,aj nejake paradajky pomrzli. Teda mna uz nebavilo v zahrade ani nic robit. Ale dnes sme mali 23 stupnov, sme zasadili zemiaky. Priesady zeleru ,kalerabu, zena nakupila, nam to v skleniku slimaky zozrali. Ja som dosadil,redkovku, ak vyjde dosadim dalsie,tak po 10 dnoch. Do "crepnikov" nove priesady. Snad uz narastu a v tych " crepnikoch"(nevie ma napadnut spravny termin - muskaty v tom su. Nechcem to davat do zeme,lebo z tam pridu papriky,ale hlavne to kvoli slimakom nema vyznam. Kukuricu som tam zasadil asi pred 10 dnami este nevysla, a dnes dalsie dve tie podlhovaste, ak narastu bude rastlin aj 50,60 a to bude stacit. Aj ked sa stale mozu nasadit nove. Minuly rok som tak spravil. Aby som nemal vsetky sulky naraz,ale tie co boli uz neskor vyrastli,len uz nemaly ani velkost rastliny ani plody uz neboli take ak z prvych 30 rastlin,ale kazdy rok je iny. To ako sa dari rastlina zavisi od pocasia. 

Ale pofukoval vietor, teda 23 by som nehadal. A to sadil som od 11 do 17 hodiny? Lebo pri 23 sa cloveku uz velmi nechce robit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a samozrejme, včera svietilo, povedalo si dosť... včera len vánok, povedalo dosť...
dnes fučí ako u blázna na dvore a slnko je... presvitá kdesi sponad mrakov, občas...
pomerne hrubý šedý príkrov nad nami...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14°C, modrá obloha, sem tam baranček...
žiadne veľké teplo, vietor zasa pofukuje, ten tu neprestáva už celé dni, len dnes nie je taký surový severný

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre som zmokol včera game. Išiel som na poštu a slnečné letné počasie, a ako som šiel naspäť vietor silný, zamračené, stmavlo sa a v trištvrťke cesty sprcha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes celý deň okolo 14 -12 stupňov, zamračené celý deň
okolo obeda sa od Rakúska valili hodne divné ťažké mračná, povedala by som, že v alpách z nich snežilo... tu začalo zasa pršať, jednu chvíľu lialo, ale už to odišlo, ovšem mračná kdejakých odtieňov šedej zostali :)

edit.
valí sa ďalšia vlna čierňavy, a priebežne prší a popŕcha...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes u nás  13°C, polojasno až oblačno, miestami dážď,  nasledujúce dni hlásia   oteplenie, na zajtra 19°C, potom ešte vyššie teploty...,   necháme sa prekvapiť..  :smile:

V parku.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vstávali sme do slnečného skorého rána, nádherný jarný deň...
ktorý už je zatiahnutý, zamračený, šedivý a už aj prší... 12°C
ja viem, májový dážď je hodný zlata, ale mohlo by v noci pršať :) ... za týždeň som trikrát premokla :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov