Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

Pocasie je na hovno, je cas na dezert, pomyslel som si. Aj dezert bol na hovno, lebo po oliznuti prvej lyzicky moje chutove bunky blizsie specifikovali, ze na jazyku nemam tu fajnu zmrzlinu zo vcera, ale pecenovku od predvcera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nás sa v noci tiež ochladilo, vietor, sneh,  6 / -2 °C, minule kľudne krátke rukávy, lodičky, príjemné jarné počasie... dnes už "aprílová" jar.. kotníčky, bunda..čistenie auta od snehu..  Aprílové počasie sa nezaprie.

Apríl 2021.jpg

Apríl2021.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 5. 4. 2021 at 20:24, Tomáš napísal:

Tak silné vetriská furt fúkajú že už sme ako v Holandsku. Vkuse fúka. Už som rozmýšlal že vynájdem plachetnicový bicykel že by som plachtil na bicykli. Bezvetrie u nás neni skoro nikdy. Podunajskú nížinu by mali zasiať vrtuľami ako v rakúsku, tu by to išlo. Silné vetry sú.

Aj v Bratislave a okolí fúkalo. 4m/s je ešte ok. 5m/s už začína byť nepríjemné. No a cez sviatky fúkalo 7-8m/s. A aj tak som bol na bajku. 3x. Z každej jazdy polovica proti vetru. Ešte aj dole kopcom, kde inak idem 50km/h som šiel iba 30 a musel som makať. Netreba plachetnicový bajk. Treba viac makať a schudnúť. Vtedy sa nemá do čoho oprieť vietor. Ty si ako balvan, takže nápor vetra je možno tak 3x silnejší ako pri mne :D

Čo z toho vyplýva? Treba schudnúť a treba športovať aj vo vetre. Nevymýšľať  c.ujoviny :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomuto sa u nás hovorí zima ako v psinci.
a v apríli veru bývajú aj na dolniakoch, apríl je apríl, Tomáš, ty si ešte málo aprílov videl.

momentálne +4 a fučí nárazový severák, hnus je to. kúrime o dušu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do nového vegetačného obdobia sme naštartovali suchom. Marec bol najsuchším mesiacom za posledných 140 rokov. Kiež by nám takéto "príjemné" počasie vydržalo. Za chvíľu tu máme letné teploty, ktoré umožnia mnoho aktivít vonku. Len aby nám to vydržalo a nezačalo pršať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevadí, ak sa neurodí u nás, tak to dovezieme. Pamätám sa, že sme raz mali na Slovensku takú vysokú úrodu, že sme prekročili stanovené limity v skladoch a EU nám hrozila pokutou. Ak sa u nás nič neurodí, nič také nám nehrozí. Navyše stúpnu ceny, dotácie a inflácia. A inflácia je nevyhnutnou podmienkou fungovania súčasných ekonomických modelov. 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 minútami, game napísal:

... z tohto celého ma mrazí, vrátane zabetónovaných úrodných pôd na tisícky hektárov viac než z momentálneho počasia.

Tie zabetónované hektáre súvisia aj s počasím. Aj keď iba na lokálnej úrovni. Ale čítal som, že sa uvažuje s novým stavebným zákonom. Podľa neho by pri nových veľkých objektoch, ako Jaguár pri Nitre, museli investori povinne inštalovať na strechy solárne panely. Aspoň niečo...

Mohli by tým chudákom v Jaguári v lete pustiť aspoň zadarmo klimatizáciu, keď sú letá stále teplejšie. Ale, ako som počul, žiadnu klimatizáciu tam nemajú. Teda aspoň vo výrobných prevádzkach nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bláznivý apríl. Včera večer kuknem z okna - biela perina, po akej mi srdce pišťalo tak cez Vianoce. Ráno už len nejaké fliačiky, ale aj tak cez deň chvíľami v BA sneženie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neznášam keď fučí, tak ako napr dnes. Sme rohový byt, orientovaný južne, a teda masaker tie nárazy pri južnom vetre :wacko:

Mám pocit že okná rozdrapi, dosť strašidelné 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes zimný šál prehodený cez hlavu, teplý kabát a zimné rukavice... pred chvíľou pršosnežilo, ráno o siedmej bol 1 stupeň nad nulou, nateraz sa vyšplhala teplota až na +4...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Jovzin napísal:

@iskra ty si z TV ?  takze sa mozno stretneme ked pojdeme na navstevu ku krsnej Stevky ? :)

@Jovzin Som z TV,  aj z jednej peknej obce v okrese Vranov nad Topľou. Bývam tu, aj tu. :smile:

Poznať to aj podľa fotografii, ktoré aj na Fóre postujem.

Včera som tiež  postla Trebišov - park, dnes Hať, neďaleko našej obce z prechádzky.

Keď budete Jovzin so Števkou a deťmi nablízku, nevidím problém stretnúť sa, rada spoznávam aj nových,  dobrých ľudí. :smile:

 

Dnes pokračuje  apríl,  5°C, tiež podobne ako @game mojou spoločníčkou je aj  šatka na krk, rukavice, vlnený klobúk. Chránim sa, aby som bola fit a teším sa už na máj.:smile:

 

Hať.jpg

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 7. 4. 2021 at 15:59, game napísal:

... z tohto celého ma mrazí, vrátane zabetónovaných úrodných pôd na tisícky hektárov viac než z momentálneho počasia.

to sme dve. Vôbec nemám z toho dobrý pocit. mali sme úrodnú pôdu, máme betón. Čo sa divíme...

počasie sa naozaj vyřádí, chvíľu teplo, chvíľu zima jak v psinci. Tiež som vytiahla zasa šál, čiapku a rukavice, a jarná bunda šla zasa do skrine. 

A tie suchoty ma teda vôbec nenadchýnajú. príroda potrebuje aj vlahu. Tu v BA čo to prší, ale pochybujem, že to nahradí marcový deficit.

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov