Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

asi +3°C, prší. ráno vonku čistá nefalšovaná radosť... pardón poľadovica. jeho výsosť sa rozčapil ako žaba, pár krát sa pokúsil vstať, nakoniec sa vyčúral poležiačky... celý bok ošťatý. dnu som ho radšej odniesol na rukách. celé doobeda som prehŕňal ľad. ešte šťastie, že som tú trochu snehu, čo napadala minule nechal na pokoji, tak to dnes išlo celkom ľahko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game ráno taká poľadovica bola že hneď pri vystupovaní z autobusu bol skoro pád ale udržal som balanc. Ako som šiel do jednoty tak zadok bicykla len tak kýval skoro celá cesta šmykom a pretáčaním zadného kolesa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera večer snežilo, nie veľa, ale zostalo, pretože výnimočne klesala aj teplota
spravidla pri snežení v týchto končinách stúpa
snehom je len tak posypané, ale

teraz je -5°C, fučí parádne a od severu, miestami namrznutý sneh, miestami ľad, zamrznuté blato, br.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne to počasie takmer zabránilo ísť na kebab. Veľmi dlho som váhal či pôjdem keď som videl čo je vonku. Ale nakoniec som šiel ale pri ceste naspäť som to 3x olutoval. Musel som zosadnúť z bicykla tak mi mrzli ruky. Rúška sú teraz dobré aj na ochranu tváre pred mrazom. Celý som bol v teple len tie ruky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jaj no, hotova tragedia, ze si nevies navarit a musis ist na bicykli v tomto pocasi na kebab. Aspon stal za to? Vidim, ze su peniaze... Co s tym tvojim uzasnym planom, co si nikomu nechcel prezradit? 🤣

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to je odpoveď v príslušnej téme. K ttomu počasiu toľko že Galanta je v najteplejšom regióne slovenska (my sme taká slovenská florida) a zima ako zima tu bola naposledy za socializmu keď sa riešili rukavice, šaly, autá boli nepojazdné atď. Väčšinu života som zažíval iba také severochorvátske zimy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

-10°C, fučí, občas sneží. už asi piatykrát som si poďakoval, že som pred zimou konečne zadekľoval štíty na dome, ktoré boli ešte od rekonštrukcie zatvorené iba fóliou. síce silnou, ale aj tak som ktorejsi zimy po takej fujavici ako teraz zbieral po pôjde sneh do vedra. tak som od kamaráta požičal strašne vysoký rebrík a celý čas som sa modlil aby som sa nestrieskal dolu, v jednej ruke  doska, v druhej akučka, v tretej skrutky, štvrtou som sa niečoho pridržiaval (vlastne nie, toľko rúk nemám) a keďže sa skoro stmievalo, záver bol vždy za svetla čelovky.

111.jpg

cesta z testa

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na čo je to dobré? Ľudia sa šmyknú na zladovatenom chodníku a sú zbytočné úrazy. Zatečú topánky, mokré ponožky, bicykel ak nechám vonku v stojane tak nasneží naň a treba utierať.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco? Naprikla pre prirodu. Ale co budem tebe vysvetlovat. Vygoogli si. 

Nie zima a lad su chyba, ze sa po chodnikoch smyka,ale technicke sluzby mesta, ze sa nestaraju o komunikacie. 

Joj chudacik, tak ty musis poutierat bicyklik, ked nan nasnezi. A kolkoze dni v roku v zime snezi? Kazdy den? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

šli sme dnes za taťuldom a šli sme peši popri ramene okolo jazera. rameno bolo zamrznuté a na ňom plno malých korčuliarov a hokejistov, konečne si detváky môžu zimu vychutnať. pri chôdzi nám nebolo zima, ale potom, kedze sme sa bavili cez sklo vchodových dverí pomocou mobilov, to mi teda po 10 minútach už bolo všakovak, len teplo nie. Riadne sme vymrzli. Pôvodný plán bol aj spiatočná cesta domov, ale akí sme boli obaja zmrzlí, prijali sme segrinu ponuku odviezť nás domov. 

Aj tak som rada, že je konečne zima ako má byť, hoci mi je ľúto zvieratiek a vtáčeniec. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiez sa Vam zda ze zacalo viac fukat ? 

Pozorujem to uz od jesene.  Vzdy ked nastanu take tie teplotne zmeny ze jeden den je +15 a druhy den -10  tak do 2-3 dni fujavica , ze az odfukuje trampolinu abojim sa ci aj strechu neodfukne.   

Zatial sa mi to potvrdzuje stale ked su take velke teplotne zmeny v pribehu 1 dna.   

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, Jovzin napísal:

Tiez sa Vam zda ze zacalo viac fukat ? 

Pozorujem to uz od jesene.  Vzdy ked nastanu take tie teplotne zmeny ze jeden den je +15 a druhy den -10  tak do 2-3 dni fujavica , ze az odfukuje trampolinu abojim sa ci aj strechu neodfukne.   

Zatial sa mi to potvrdzuje stale ked su take velke teplotne zmeny v pribehu 1 dna.   

 

vetry dujú, kedysi v našich zemepisných šírkach o takých špecialitkách ako tornádo nebolo chýru ani slychu, teraz už sa aj také stáva. prichádzajú k nám rastliny a živošíchy, aké u nás nikdy neboli.

Skrátka pripravte sa: bude, ako nebolo. A aj tak bude všetko inak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov