Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

Sme na konci mesta a ludia si parkuju smerom do garaze, teda cez chodnik. Teda brania chodcom vobec chodit po chodniku. Dostali sme nejake upozornenia za stieracom(paragraf ako sa nema parkovat) na nespravne parkovanie,niekomu to vadilo. Tak sa parkuje na ulici,ceste(aj ja som si uvedomil, niekomu to vadi a nema sa to tak robit,dobre, na ceste). Ale to ze to niekto spravil, upozornil, mohla ta multikara tam prejst a posypat chodnik.

 

Zrejme komu to vadilo asi to mesto, a zrejme kvoli tomu aby sa o ten chodnik mohol starat.  Doteraz to nikomu nevadilo. Lebo o ten "svoj" chodnik som sa staral ja.

Ale dobre. Chodia tam mamicky skociarikmi a mozu ist po chodniku, predtym museli to obchadzat po ceste. Ale ak sme tam mali za stieracmi tie papieriky, uz tak auta nestoja - chodnik je prazdny.

 

Ked bol sneh vsetci ludia si odpratali tych 16 metrov. Aj posypali ak bola poladovica.Ci solou, popolom, pilinami. Niektori co byvali na kraji to nemali 16 ale 40 metrov(chodnik mal pred domom ale dalsi vedla domu). Jeden na to ######al cely cas 40 rokov, neodpratal ten svoj usek. Ten ###### to mal v pazi, keby bol posledny sposlednych domov a tam ani chodnik by som mu nespravil, ale on bol prave ten prvy,ze vsetci pesi ak chceli ist do mesta cez jeho chodnik. Ked bolo viacej snehu, tam bol cely rok,teda na konci februara si siel cez clapkanicu inde bolo sucho. Ked primzlo - sa cez to zmrazene ani peso nedalo dostat.  Si siel po ceste. On tam auta nemal na chodniku, ale sneh celu zimu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no a dnes konečne vidíme sneh.... padajú z neba lopty, to sú vločky VLOČKY....
ovšem ako to tu poznáme, vydrží to tak asi hodinu po tom, čo padne posledná...

po tej fotke začali padať ešte väčšie, a sypú sa stále, veľké naducané pospájané pingpongové loptičky :)

post-3-0-03890900-1580288500.jpg

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

My sme mali 5-6 cm rano. Deti sa isli na obed lopatovat. Na jabloni su listy. V nedelu ma byt desat plus. Teda prvy a posledny pokus zapracovat furik od dazdoviek(vonkajsi kompost) , posledne listy(deti pozhrabu), a prehadzat to co uz mam v skleniku. A vycerpam vodu z pivnice,lebo zacne mozno mrznut. Ja som sneh este nechcel a necakal.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

U nás 5°C ..  vonku vyzerá skôr na jeseň ako zimu.. na blížiace sa  Vianoce...  na druhej fotografii je Plamienka zimná

 

December má byť podľa pranostík studený. Ak taký bude, tak nasledujúci rok bude dobrý.

Keď v decembri mrzne, sneží, úrodný rok za tým beží.

 

 

V parku.jpg

Plamienka zimná.jpg

Krása prírody.jpg

  • Páči sa mi to 3
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jediný problém je, že odborníci budú rečniť o tom, že pranostiky nikdy poriadne neplatili... ja si myslím, že sa vytvorili všeobecne podľa nejakých schém, každý národ v každej doline mal svoju pranostiku a spravidla si ju z prsta nevycucali.
iste, nemuseli platiť rok čo rok, súhlas. ale platili prosím pekne týmto spôsobom ešte za nášho detstva, spravidla, nie že nie. a viem to, lebo sme to sledovali doma.
na dnes neplatia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 19. 12. 2020 at 15:42, game napísal:

jediný problém je, že odborníci budú rečniť o tom, že pranostiky nikdy poriadne neplatili... ja si myslím, že sa vytvorili všeobecne podľa nejakých schém, každý národ v každej doline mal svoju pranostiku a spravidla si ju z prsta nevycucali.
iste, nemuseli platiť rok čo rok, súhlas. ale platili prosím pekne týmto spôsobom ešte za nášho detstva, spravidla, nie že nie. a viem to, lebo sme to sledovali doma.
na dnes neplatia.

@game :biggrin: 

Citát

Hoci zimný slnovrat nastáva v pondelok 21. decembra 2020, najskoršie západy slnka sme zaznamenali už medzi 9. a 14. decembrom (v Bratislave o 15.47 h). Odvtedy popoludní svetlo pribúda. Naopak, najneskoršie východy slnka nastanú až po Novom roku. Príčinou tejto asymetrie je eliptická obežná dráha Zeme okolo Slnka a sklon zemskej rotačnej osi. Nerovnomernosť pozorovali aj naši predkovia a zodpovedá jej príslovie: "Lucia z noci upíja, ale dňu nepridá."

https://www.cas.sk/clanok/1066141/blizi-sa-najkratsi-den-roka-zimny-slnovrat-nastane-v-pondelok-21-decembra-sprevadzat-ho-bude-vzacny-ukaz/

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

vyzerá to dobre, ale mal by byť sneh a príroda odpočívať pod perinou ako kedysi, aby si oddýchla...
voľaktorý deň mi napadlo, že by som strašne rada zasa raz lovila z okna baterkou diamanty na snehu.... naposledy to bolo kedysi pred takmer tridsať rokmi...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game, veru tak, veľmi pekne si vystihla.. :smile:

počasie vyzerá skôr ako na jar, niektoré stromy pučia, aj púčiky ruží máme, a to som si myslela, že nie sú.. dnes na prechádzke, keď sme obchádzali nejaké mláky, vravela som manželovi, že zišli by sa mi aj gumáky, nie teplá obuv, ktorú som mala.. príjemne teplo.. len, keby nemala byť už načase zima

diamanty na snehu.. vnímaš to ako ja :smile: pripomenula si mi aj detstvo , kopec snehu u babky, sánky.. to bola veru zima..

mám na fotografii zimu, sneh.. naposledy, čo u nás bolo pekne  nasnežené rok 2017.. ako v rozprávke, príroda..., sneh pod nohami vŕzgal.., proste nádhera... zima, aká má byť.

 

20170115_144813.jpg

  • Díky! 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás po snehu ani chýru, ani slychu, ale ked som šla na obed do roboty, bolo príjemne, a šla som teda peši, a rameno súce zamrznuté nebolo, ale mláky na chodníčku áno. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov