Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

Ani nestras...uz teraz mi je z tej spravy zima :zima:  :o Jujjjj ako bolo doteraz fajn, pocasicko slniecko, teploty na december vyborne, sneh nikde. B)  :tanec:  :pohoda: No ale tu rozhoduje matka priroda, musime to uz do toho marca nejako vydrzat  ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera ako na jar, pri ceste domov som pozerala, kdekade menšie stromčeky pučali ...
na dnes sa citeľne ochladilo, nie priveľmi, ale citeľne ... a chrbtica mi celý deň signalizuje nejaké zmeny ...

 

pozrela som do predpovedí, sneh na našu oblasť priveľmi nesľubujú, ale mínusy áno :

 

post-3-0-08735100-1419537134.jpg

http://pocasie.sme.sk/krajina/slovensko/bratislava

 

uvidíme. ani silvester so snehom už dávno nebol, minulý rok bola tu u nás príšerná hmla a vlhko a blato.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekto si evidentne neuvedomuje preukrutnu potrebu riadnej zimy. Hlavne taki sa potom v lete najviac stazuju. A to uz je uplne absurdne.

 

Ked uz tu mame zimu (rocne obdobie) tak by z mnohych dovodov by mala byt skutocnou zimou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a prevŕtajú nás hlavne infikované kliešte a komáre bez poriadneho vymrznutia ...

 

 

 

počasie sa začína správať u nás podľa tej tabuľky tam vyššie:

 

vonku 1.5 až 2°C, a poletuje nejakých 10 vločiek snehu takmer vodorovne, borovicu vietor kmása statočne, pocitovo je hodne chladno ... ale ešte nemrzne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nielen ze nas zozerie haved. Ma to ale vplyv aj na virusy, bakterie atd. A aj na urodu. Niektore plodiny nerastu tak ako by mali. A potom sa place ake je vsetko drahe.

 

Na Urale mame aktualne nulu. Aspon tak mi kaze telefon.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a na Západe sa dejú veci ... sneží ... :)

 

teda - nepreháňajme: poletujú nejaké biele páperká, a na pár miestach dokonca aj obielilo ...a ešte držia tie dva centi snehu, bo vonku je stále okolo -1,5°C ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak aká je teplota, to neviem, ale konečne aj petržalka je aspoň čiastočne pod snehom. Vôbec mi nevadí, že je zima, veď je zima, a nie jar ani leto. ešte toho snehu aj viac môže napadať a lepšie by sa mohol držať na zemi. Mám rada, keď je kraj pod snehovou prikrývkou, aj dni vyzerajú inak, a aj večer na ulici je akosi svetlejšie, mám rada sneh vrždiaci pod nohami. Konečne to prišlo a bodaj by sa to udržalo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám rada sneh vrždiaci pod nohami. Konečne to prišlo a bodaj by sa to udržalo.

 

lenže sneh vrždiaci pod nohami sme v týchto končinách už pekne dávno nemali ... taký ozajstný, jagavý a trblietavý ...

 

to sme sa chodili prechádzať a zametať ten parádny prašný sneh, a zima-nezima, z otvoreného okna sme svietili do tmy s malým synom baterkami a "lovili diamanty" :)

 

nádhera ... veru by mohol ešte napadnúť, a aj vydržať ... ja viem, že päť centi tu pre cestárov a MHD a spol. znamená kalamitu nevídaných rozmerov, ale aj tak by mohlo ešte napadnúť a obieliť všetku šedivosť a špinu ... :agree:

 

 

Ryane, že ťa pracka nebolí ... :P :(  o počasí budeme vyprávať vždy, téma je predsa večná :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aaale, akáže kalamita, veď je zima a má byť zima so všetkým, čo k nej patrí, nie?  :)

Asi tak 10 rokov dozadu presne na Mikukláša začalo krásne snežiť a do obeda už bolo všetko pod bielou perinou. Lenže dostať sa z Kramárov do Petržky po pracovnej dobe pomocou MHD bolo veľmi dobrodružné, tá cesta mi vtedy trvala asi tak 90 minút, ale krásne veru bolo, kalamita - nekalamita.


ale moje nezdarné decko sa presne na Štedrý deň doterigalo zo Žiliny len v teniskách, že šak je teplo. Po návštevách už chodila v mojich čižmičkách veľkosti 38, pričom jej nôžka je 36, šmatlala statočne, hlavne že zima jej nebolo. Včera ráno sa odpratala na vlak v tých teniskách v nádeji, že vraj na Ďumbier sa vyšplhajú a že zimné obutie sa jej prinesie zo ZA na miesto určenia...ostáva mi len dúfať, že zimná obuv aj s "mačkami" neostala v ZA.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nehovorím, že toto by som rada po celý rok, tak to teda ani náhodou - ale teraz sa to hodí a u nás je vonku celkom fajne. Zima, sneh, trocha aj fučí, ale nič hrozné, myslím, že aj mrzne, dalo sa. Dni už sa budú predlžovať, aj to je plus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nádhera ... veru by mohol ešte napadnúť, a aj vydržať ... ja viem, že päť centi tu pre cestárov a MHD a spol. znamená kalamitu nevídaných rozmerov, ale aj tak by mohlo ešte napadnúť a obieliť všetku šedivosť a špinu ... :agree:

To len v Blave vie byť z 5 cm kalamita. :agree: Cestarov zase prekvapila zima. V decembri...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na Západe dnes poletoval trochu chvíľu sneh, pár vločiek ... potom chvíľu fučalo ... celý deň sa držala teplota maximálne na nule ... poobede vysvietilo slnko

 

a nateraz je tam vonku -9°C 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tu v BA-Petržalke bolo poobede zima, ale nefučalo, nie ktovieako hrubá, ale predsa len aspoň nejaká, biela snehová prikrývka, svietilo zubaté slnko, pekné zimné počasie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov