Skočiť na obsah

game

Aké máte radi počasie?  

26 členovia hlasovali

  1. 1. Jar

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a primerane teplo
    • Zamračene a celkom chladno
    • Aprílový dážď so snehom
      0
  2. 2. Leto

    • Slnečno a horúco
    • Polooblačno a teplo
    • Zamračene a dusno
    • Búrky a lejaky
  3. 3. Jeseň

    • Slnečno a príjemne teplo
    • Polooblačno a slabý vietor
    • Zamračene a občasný dážď
    • Dážď so snehom a vetrom
  4. 4. Zima

    • Jasno so zubatým slnkom
    • Oblačno so slabým snežením
    • Zamračene, snehovo a haldy snehu
    • Ťažké mraky so snehovou metelicou


Odporúčané príspevky

oneskorené babie leto zdá sa nadobro skončilo.

so susedou si vidíme na muškáty ... minulý rok o takomto čase sme ich už takmer dva mesiace mali preč, teraz ich máme najkrajšie. pri tomto počasí bude za chvíľu po nich.

včera v noci silná, krátka  intenzívna búrka, odvtedy v kuse prší a fučí a teplota padá na zadok ... kúrime.

 

post-3-0-74147000-1414076662.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vonku zjavne prichádza jar ...

pred pár dňami na dnes predpovedali okolo 12 stupňov, dnes je ešte stále vonku 15°C,

slnko, ľudia sa vyzliekli zo zimných svetrov,

a na oknách na balkóne sa nám na slnku začali liahnuť tisíce drobných čiernych mušiek, dnes už v niekoľkých várkach  ... zmýlili si ročné obdobie .. čomu sa vôbec nečudujem ...

 

post-3-0-04868300-1419000836.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemám vo zvyku klamať o počasí :doh:

Ty si ako nase TV stanice a radia. Slovensko pre nich konci pri Nitre. Tie ich aktualne spravy o pocasi su povestne.

 

"Davajte si pozor na cestach, na celom uzemi Slovenska prsi". A clovek ide z Banskej na vychod celu cestu ani kvapka. Hlavne expresaci takto vedia pobaviť. A to so zeleznou pravidelnostou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:tease:... a na rozdiel od meteospráv v rádiách a TV, ktorých povinnosťou je podávať info o celom území, kam ich vlny dosiahnu, ja môžem podávať správy len o mieste, kde som, ja nie som meteorologický ústav a dokonca ani nevidím za kopec, hrozné ... rovnako ako ty vaše počasíčko pod uralom - kuknem z okna a vidím. ty kukneš z okna, a vidíš svoje :P

 

 

takto to vyzerá práve tu a teraz ... v kútiku za Malými Karpatmi ... Ural odfoť ty, nech vidíme teda celoslovenské meteosprávy :) :

 

vonku 14°C, slnko svieti ako o dušu, idú klasické juhozápadoslovenské vianoce posledných cca 15 - 20 rokov teplo, slnko a blato :

a muškáty pučia a kvitnú ako v lete ...

 

post-3-0-83997100-1419069649.jpg  post-3-0-68945600-1419069651.jpg

 

a čo ma práve jeduje najviac, kdesi nad nami púšťa nejaký šialený optimista od rána dedinské ľudové vianočné koledy s husličkami a kvílivými zvukmi ... viem, ktorý sused, už musí byť jak dán :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde pisala, ze aj na vychode prichadza jar? Jediny trapny si tu ty. Ked niekto napise "vonku je jar" (a nie "na slovensko prichadza jar"), tak to aspon ja chapem tak, ze ten clovek mysli 'tu u mna vonku je jar' a nie "vsade vonku je jar". Pri tvojom pristupe by som mal vyletiet na oravaka, ktory napise "vonku je sneh".

To uz fakt treba davat do kazdeho prispevku geo-lokaciu, a milion vztaznych zamen, aby sa nahodou niekto s komplexom neurazil?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RG, keď ma už cituješ, tak ma cituj správne:

 

včera bola aj u nás hmla, a keď počasie bude robiť to, čo zvyčajne robieva, tak zajtra pozajtra je aj u vás pod uralom jar ...

 

a nezavádzaj ctenú verejnosť a neklam. to sa nepatrí. nahlásim ťa slimakovi do témy o klamstve, kde je hlavným arbitrom, nech ti vynadá.

a ani fotku spod Uralu si neukázal, takže ... netušíme stále, ako je tam u vás v skutočnosti :P

 

 

a k aktuálnemu počasiu na južnom cípe záhoria:

tu trochu klesla teplota vzduchu, cca 12°C, ale slnko sa stále zubí, nakoľko len vládze ... ale aj pocitovo je trochu chladnejšie. :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kde pisala, ze aj na vychode prichadza jar? Jediny trapny si tu ty. Ked niekto napise "vonku je jar" (a nie "na slovensko prichadza jar"), tak to aspon ja chapem tak, ze ten clovek mysli 'tu u mna vonku je jar' a nie "vsade vonku je jar". Pri tvojom pristupe by som mal vyletiet na oravaka, ktory napise "vonku je sneh".

To uz fakt treba davat do kazdeho prispevku geo-lokaciu, a milion vztaznych zamen, aby sa nahodou niekto s komplexom neurazil?

:wtf: Takyto vylev tu dlho nebol. :zubiska: Len sa z toho nepo*er a choď sa niekam schladiť ty mudrlant. Slovo ironia ti je evidentne cudzie. Ona to pochopila narozdiel od teba. Tak kto je potom trapny?

 

A keď už sa hraš na takeho dôležiteho a exaktneho, tak sa drž faktov. Napisala "u vás pod uralom jar" tak tu pisala o Vychode. Tak už keď ideš niekomu niečo vytykať, tak sa najprv nauč čitať.

 

 

 

včera bola aj u nás hmla, a keď počasie bude robiť to, čo zvyčajne robieva, tak zajtra pozajtra je aj u vás pod uralom jar ...

Počasie ale robi to čo zvyčajne robieva. :)  Takže?!

 

A inak predpoveď na vikend, sneh a vietor. Pol vikendu preč a pred uralom jar, za uralom jeseň. :)

 

http://www.aktuality.sk/clanok/267527/shmu-dnes-sa-pripravte-na-silny-vietor/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý RG, používaj smajlíky, keď ironizuješ, pravidelne mätieš aj mňa, a keď mi niekto napíše verejene, že klamem, čosi mi to hodne pripomína ... čosi hodne nepríjemné ... so smajlíkmi je život ľahší, keď si nevidíme mimiku.

( a k nedorozumeniu nedošlo prvýkrát, že ?  ... tiež beriem niektoré tvoje poznámky, zvyčajne na prvé čítanie, smrteľne vážne ... :boxing: )

 

 

takže ... :

 

Počasie ale robi to čo zvyčajne robieva. :)  Takže?!

 

počasie nerobí vždy to, čo bežne robieva ... od toho je počasie počasím a preto radi používame prirovania nestálostí a vrtkavostí k počasiu, synu :P

... najkrajšie je, keď sa občas zvrtne, a spod uralu sa vehementne trepe na západ ... že počasie, pche.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a k nedorozumeniu nedošlo prvýkrát, že ?

Problem je ale vo vašom prijmači. Za to ja nemôžem. ;)

 

 

... najkrajšie je, keď sa občas zvrtne, a spod uralu sa vehementne trepe na západ ... že počasie, pche.

No, s tymito vyrokmi veľmi opatrne. Najväčši blivajz k nam chodi vždy od vas. To určite sem posielaš ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Problem je ale vo vašom prijmači. Za to ja nemôžem. ;)

 

cha ... chabý nedostatočný slabý vysielač, to je akurát výsledný šum a rapčanie a polovičaté informácie, ktorým sa podarilo ťažko horko doraziť k poslucháčovi ... :help:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:wtf: Takyto vylev tu dlho nebol. :zubiska: Len sa z toho nepo*er a choď sa niekam schladiť ty mudrlant. Slovo ironia ti je evidentne cudzie. Ona to pochopila narozdiel od teba. Tak kto je potom trapny?

 

A keď už sa hraš na takeho dôležiteho a exaktneho, tak sa drž faktov. Napisala "u vás pod uralom jar" tak tu pisala o Vychode. Tak už keď ideš niekomu niečo vytykať, tak sa najprv nauč čitať.

 

 

 

Počasie ale robi to čo zvyčajne robieva. :)  Takže?!

 

A inak predpoveď na vikend, sneh a vietor. Pol vikendu preč a pred uralom jar, za uralom jeseň. :)

 

http://www.aktuality.sk/clanok/267527/shmu-dnes-sa-pripravte-na-silny-vietor/

Nedoslo mi, sorry, moja chyba.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cha ... chabý nedostatočný slabý vysielač, to je akurát výsledný šum a rapčanie a polovičaté informácie, ktorým sa podarilo ťažko horko doraziť k poslucháčovi ... :help:

Ale prdlajs. Ani Darkman s tebou nesuhlasi. :tease:

Už si bola pozbierať medvedi cesnak, ty jar?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slabý vysielač rapľuje, dosahuje chabo, nepočuť tu ani slovo  :stuart:

 

 

mimochodom, práve som sa dočítala, že

 

Pre časti Prešovského a Banskobystrického kraja platí výstraha druhého stupňa pred vetrom.

Cez víkend má byť na Slovensku veterno. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre väčšinu územia s výnimkou juhozápadných oblastí výstrahu prvého stupňa pred vetrom.

Vietor sa očakáva vo vyššie položených oblastiach. V nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť 17 až 25 metrov za sekundu, informuje na svojom webe SHMÚ.

Pre časti Prešovského a Banskobystrického kraja platí o stupeň vyššia výstraha. Na hrebeňoch sa očakáva výskyt silného vetra s priemernou rýchlosťou nad 20 m/s, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 25 až 35 m/s.

Na severe Slovenska okrem toho meteorológovia varujú aj pred snehovými jazykmi a závejmi. Tie môžu dopravu komplikovať v sobotu v noci a v nedeľu doobeda.

 
ako bude na krajnom západe, okrem možného vetra (?), netušia ani srnky :(
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U nas aj vcera aj dnes je slnecno a cez 10 stupnov- vcera isto - do kopca som rozmyslal ze pojdem len v tricku, ale aby na mna 4 dni pred vianocami skakali klieste?  Dnes aj pofukuje.

Toto je tak pocasie na marec - april. Ale pozeral som 10 dnovy meteogram pre horehronie - tam ma viac zaujima pocasie kvoli lyzovaniu - tam vystupy vraj teplota nad nulu len na par hodin v jednom  dni - ale zrazky slabe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ... dnes som počúvala kdesi kohosi rozprávať na klasickú tému: zvykajme si. nuž zvykáme si.
dnes som si spomenula na obrovitý kopec snehu, čo sme raz spoločne so starým otcom nakopili na jedny dávne vianoce uprostred nášho maličkého dvora ...

dnes bolo vonku zasa 12 stupňov nad, a slniečko svietilo veselo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto počasie je už fakt hotová katastrofa ... no fuj! 

No to hadam nemyslis vazne!? :) Tak krasne slnecne pocasie bez snehu,a s vysokymi teplotami, to sa cloveku moze len snivat :thumbsup: A co ti chyba pol metra snehu, člapkanice, ci mrazy? :chairhit:  :certisko: Dufam ze taketo pocasie vydrzi co najdlhsie,slnecne a teple a samozrejme bez snehu! :pohoda:  :tanec:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov