Skočiť na obsah

Geografia ako hobby


Ajk

Odporúčané príspevky

Nazdar, mate radi geografiu? ja ju milujem... ako celok... no su casti ktore nemam rad a casti ktore milujem...

aky je vas vztah ku geo? Co z nej mate radi a co nenavidite? (fyzicku, humannu, regionalnu, slovensko, envinromentalnu) :lol:


akurat zajtra mam prijimacky na VS, tak dufam ze ma geoška nezradi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

geografia je zaujimava, na strednej ma celkom bavila :) keby som si pamatala co kam patri ;) no ale bolo celkom zaujimave sa ucit o roznych krajinach sveta a tak, geografia urcite patrila k tym oblubenejsim predmetom u mna ;)

 

co som nemala moc rada, bolo ked sme sa ucili o priemysle na slovensku, co mesto to nejaky priemysel, ale dalo sa aj to :)

 

na aky odbor ides? kamoska akurat finisuje treti rocnik, buduci tyzden ma obhajobu bakalarskej prace plus skusky ;) odbor geografia a kartografia ;)

 

 

drzim paste :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v pohode predmet, bavil ma az kym nezmenili vyucujuceho ktory chcel vediet pocet kilomentrov, produkcii, tovaren a podobnych ... predtym bol lepsi skor o narode kulture zvyklosti to bolo zaujimave, ale tak baviiii viac nez Legova matikaaa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa zase hospodárska geografia bavila. Čo sa kde pestuje, ťaží, vyrába - bolo to fajn. (najradšej som na geografii mal to, že som si nemusel pamätať žiadne dátumy :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Geografia bola vždy v pohode, aj keď nepatrila k mojím top favoritom... Čo ju na gympli robilo jedným z naj predmetov, to bol profák čo nás mal. Jeho hodiny to bola taká haluz, že to sa vždy človek na to až tak tešil... :lol:

 

Čo mi vadilo bola snáď nejaká občasná prílišná faktografia, keď nestačilo približné určenie, čo, kde, koľko... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

LOL, cizy napodobne... drzim palce....

 

 

 

na aky odbor ides?

ja? no hlasim sa na vsetky co tam su, ale pozvanka mi dosla na Kartografiu, takze ak sa podari, tak asi tam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Geografia to je zemák, nie? Bavila ma, boli časy keď som na mape našiel každý štát, vedel som každé hlavné mesto, našiel som každú rieku či potok, alebo ostrov. Aj teraz by som našiel, ale už by to asi nebolo na 100%.

 

Viac ma bavila svetová geografia, čo kde je vo svete, ale teraz po rokoch zisťujem že geografia o Slovensku bola celkom sranda, hlavne v kapitole o priemysle som čítal že Kapitalizmus je zriadenie odsúdené na zánik. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie je mi úplne jasné, prečo sa zemepis musel prekrstiť na geografiu ... no ale smerujeme do Európy ... :)

 

tak teda "geografiu" mal takmer každý rád ... zabávali sme sa tým, že sme hľadali po mapách kdečo, čo možno najzastrčenejšie miestečká ...

v ktorejsi triede sme povinne mali také polmetrové rozkladacie mapy Československa a desiatkami všelijakých značiek sme zakreslovali, kde sa čo ťaží, vyrába a podobne ...

to zakreslovanie bolo fajn... ale snáď jediné, čo som zo zemepisu veľmi nemusela, boli tie všelijaké priemyslové "krúžky" podelené na odvetvia ... :lol: ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento rok som skoncil :) :)

 

tak, ale geografia ma zmysel... si zober, ze je to tak vo vsetkych jazykoch, pricom to vychadza z latinciny...

 

to by sme sa potom mohli pytat preco nie je biologia - prirodopis... i ked, preklad biologia je prirodoveda, prirodopis by bol biografia.. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z geografie ma bavilo jedine príležitostné štúranie sa v mape /čomu sme sa pre nedostatok času posledné dva roky geografie vôbec nevenovali/, ináč to pre mňa boli zabité hodiny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento rok som skoncil :lol: :)

 

tak, ale geografia ma zmysel... si zober, ze je to tak vo vsetkych jazykoch, pricom to vychadza z latinciny...

 

to by sme sa potom mohli pytat preco nie je biologia - prirodopis... i ked, preklad biologia je prirodoveda, prirodopis by bol biografia.. ;)

no toto ... kto by to bol povedal ;) pokúsim sa " zobrať " a zapamätať si to :) ;)

 

 

/ pardon za off topic - nemohla som si to odpustiť ;) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ajk ;)

 

tak na kartografii sa priprav na hodiny stravene robenim roznych map ;) kamoska mala z nejakeho predmetu taky projekt, ze mali spravit mapu, na ktorej bolo zakreslene ze ako daleko sa do hodiny dostanes z urcitej autobusovej zastavky, ak sa dostala na konecnu a este zvysil cas, tak mala este vyratat kam daleko by dosla za ten cas pesi :lol:

 

 

a tie pomenovania nesuvisia aj s tym, ze na kazdom stupni sa to prebera do vacsej hlbky? :) na prvom sa preberaju veci tykajuce sa nasej vlasti a nasho bezprostredneho okolia (vlastiveda), na druhom stupni to je uz obsirnejsie, priberu sa aj ine krajiny (zemepis) a na strednej je toho este viac a odbornejsie, tak tomu dali odborny nazov :)

 

ale ono je to tak aj s: prvouka je prvy a druhy rocnik, prirodoveda je treti a stvrty, 5-9 mame prirodopis a potom biologiu

 

podla mna to suvisi aj s rozvojom reci a myslenia a chapania, predsa len nemozeme to od prveho rocnika nazyvat geografiou, ved take malo dieta by to aj tazko vyslovilo ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, Andulqua - tak nejak som to chcel povedat... ;):lol::)

 

no, tak tie mapy by ma bavili... nieco pre mna :) ... no mam pocit ze po dnessnom vysledku skoncim maximalne za katedrou... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viac sa mi páčia latinské názvy, sú univerzálne a rozumie im každý (podobne je to aj pri súhvezdiach).

 

Pamätám si že na zemáku sme sa dosť dlho učili o Mongolsku a každý o hlavnom meste nehovoril že je to Ulanbátar, ale Ulanbátor. To asi mali z Terminátora :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mna napr hneva nazov Solún - ved vo vacsine jazykoch je to Thessaloniki.... potom aby clovek nevedel kde je...

 

a vcera som riesil dilemu (nad testom), kde som mal urcit pravdivost vyroku

"najvacsie jazero na Zemi je more"

 

ono najvacsie jazero je Kaspicke more... teda ak to berem z pohladu ze

"ano, najvacsie jazero je more - Kaspicke" tak je to pravdivy vyrok

 

lenze Kaspicke more je jezero, len sa vola more a kedysi bolo more....

naozaj som nevedel co mam dat...

 

ak to bereme podla nazvu tak je to pravda, ak podla charakteristiky tak nepravda...

 

milujem taketo "jednoznacne" otazky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

su to buzeranti, ale keby som sa ho zfleku spytal na hlavne mesto hondurasu som zvedavy ci by to niekto z nich vedel, blbeckovia

 

 

edit GermaniaWerks

tegucigalpa? :lol:

 

edit cizy

spravne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov