Skočiť na obsah

Geografia ako hobby


Ajk

Odporúčané príspevky

 

 

Priemerná dosiahnutá odchýlka: 69.6 km
 

 

Ehm :D

Same zhulene mesta mi hadzalo ... na moju obhajobu :D

 

Druhy krat, ehm, trosku lepsie...ale furt zhulene :P

 

 

 

Priemerná dosiahnutá odchýlka: 48.6 km
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robil som ho len raz. Viackrát to už nie je ono, keď ti hodí náhodou rovnaké mestá, tak už vieš, kde ti ich na mape ukázalo, tak to je potom ľahké trafiť. To potom je výsledok skreslený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bohovy hit  na FB tychto dni, pritom je to shit, kedze v kazdej "novej" hre sa ti po 3-4 opakovaniach zacinaju mesta opakovat

okrem toho pri 5 mestach v jednej hre staci jeden odskoceny bod a si o 20% mimo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

stránka, kde si každý, kto má geografiu rád ako hobby, alebo sa len chce niečo naučiť, nájde niečo pre seba ... xy možností v geografii,

môžete nakuknúť aj do umenia, vlajok sveta, pohoria, rieky, nížiny, a kľudne sa otestovať z kráľovských dynastií a prezidentov a súčasných vládcov sveta...

 

napríklad pre začiatok kvapka geografie ... viete, kde je všetkých 196 štátov, ktoré po nás požadujú v tomto testíku? :)

 

http://lizardpoint.com/geography/world-countries-magnifier-quiz.php?qid=1806

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja som na druhy pokus mal 400 km. A to som vcelku uspesny. Nevedel som kde je nejaky zamok Radola. Gabcikovo som mal aj pri prvom pokuse. 

 

Ale co som videl vysledky jeden km. Je sikovny. Alebo je to nejaky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze tie vysledky pod 10 km su nerealne (nie kvoli vedomostiam, ale kvoli tozliseniu - mierke mapy)

ja som si skusil par kol a bol by som mal uspesnost priemer pod (alebo okolo) 10 km, keby mi neuletel  jeden bod. No a to je myslim uspech

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja dady ti neuverim ani sto kilometrov. Vies kde to je priklad Rimavska sobota ,ci filakovo - ale vtom strese a malej mapke to das tridsat km inde.  Ja  som mal najmensiu odchylku asi 4 krat pod tri KM.

 

Malafatra - kde to kliknes? Tam mas hned desat km.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pohoria treba klikat cca uprostred. Mesta sa odhaduju pomerne presne, lebo na satelitnom snimku je ich dobre vidiet. Alebo sa daju zamerat podla inych orientacnych bodov - ked vidis Zemplinsku siravu, vies kliknut Michalovce s presnostou na 10 km. Alebo vidis priehradu Ruzin, vies kliknut Gelnicu. Ked vies, aky tvar ma Slovensky raj, tak kliknes presne SNV aj Revucu - len si ju nesmies v tej rychlosti pomylit s Roznavou... (To su konkretne veci, co som mal.)

Ja som napriklad vobec netusil, kde je nejaky Kamenny vodopad, takze hned + 350 km :D
Ked nestihnes casovy limit, mas + 1000 km, to uz nevylepsis...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze tie vysledky pod 10 km su nerealne (nie kvoli vedomostiam, ale kvoli tozliseniu - mierke mapy)

ja som si skusil par kol a bol by som mal uspesnost priemer pod (alebo okolo) 10 km, keby mi neuletel jeden bod. No a to je myslim uspech

Da sa to ked si zvacsis mapu. No chce to byt rychly. A hlavne ked to robis po 50-ty raz ked sa ti vacsina otazok uz opakuje.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

kamos ma stranku a dava si zalezat :)

v podstate su to vsetko verejne dostupne informacie, ale tu ich mate pokope

https://www.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=e9f38d81b1344d5e8d595b246c182983

ak je to ten isty (zrejme ano), obcas som cital jeho blogy

to je vidiet, ked cloveka nieco bavi

o moznosti vytvarat na ArcGis portali vlastne free kompozicie som sa nedavno dozvedel, urcite je to dobra pomocka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

kamos ma stranku a dava si zalezat :)

 

v podstate su to vsetko verejne dostupne informacie, ale tu ich mate pokope

 

https://www.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=e9f38d81b1344d5e8d595b246c182983

Ma tam chybu.

Obyvateľstvo Slovenska nie je rozmiestnené rovnomerne, čo vyplýva nielen z prírodných predpokladov jednotlivých oblastí na osídlenie a hospodárske činnosti, ale aj z historického vývoja. Priemerná hustota zaľudnenia Slovenska je 142 obyv./km2.

 

Mozno okres Prievidza ma 142 obyv./km2, ale su okresy co maju aj pod 50 obyv./km2. Slovensko ma v priemere asi 98 obyv./km2

 

A co ma zaujalo, ze v roku 1910 bolo tretim najvacsim mestom Komarno z dost velkym naskokom 7000 obyvatelov pred stvrtym.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov