Skočiť na obsah

Dovolenka mimo Slovenska


RoSo

Odporúčané príspevky

so segrou sme boli v rakúskych Alpách, bolo skvele! Super oddych, plávanie, wellness, leňošenie, stretnutia s neterkou a jej manželom, ked mali voľno v práci, v noci sa dalo aj spať a cez deň bolo príjemne...všetko super. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...

Nemá niekto tip, ako sa dostať na Kiribati? Pozrel som pár cestoviek, ale tiež majú len také stránky typu, že vyplňte formulár a keď to bude aktuálne, ozveme sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bubo.sk máva termíny... teraz momentálne nemá Kiribati, pozerala som.
ale minulý rok sme pozerali, mali v nejkom menšom okruhu aj Kiribati.
tam nepíšu listy, na zvláštne miesta majú menšie skupinky, a tie termíny sa zvyčajne naplnia.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, ak BUBO, mozem sa opytat

 

inak zhodou okolnosti dnes v televiznych novinach bola reportaz z nejake novodobej cirkevnej pustovne v Nitre... pracuju tam v kuchyni sestricky "imigrantky" z Kiribati - skus sa oyptat, ci si ta nejaka nepribali na cestu domov

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/189391#2517

 

43:00 min

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Škaredé :D inak správne by sa to malo vyslovovať Kiribas, oni "s" nepoznajú, namiesto neho píšu "ti", myslím, že podľa nejakého vzoru vo francúzštine.

 

 

bubo.sk máva termíny... teraz momentálne nemá Kiribati, pozerala som.

 

No však o tomto tu po celý ten čas píšem!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Chcem sa poradit.  

Nejako sme si so Stevkou spomenuli , ze nase medove tyzdne/libanky/honeymoon  vobec neboli po svadbe. 

Tak mi to neda a rad by som ju niekam ( po 7 rokoch manzelstava ) zobral na svadobnu dovolenku ( dodatocne ). Vtedy sme mali trosku dost rozpocet na doraz a zial nezmesitla sa tam uz nejaka dovca pri mori. 

 

Premyslam nad Bali osobne. Ale zase necham si poradit. Urcite viem, ze nechem EU casti, cize ziadne Grecko abo Turecko abo Talianska alebo Spanielsko.

Skor by som siel bud Kuba abo to Bali alebo mozno Jakarta.   Neviem no,  zatial priznam sa jedine mi padlo to Bali do oka. 

Urcite by som chcel nejaky vlastny apartman s vlastnym bazenom aby to malo.  Bolo by to na 7 dni max viac Stevke nedaju dovci v kuse.     Tak kukam dneska cely den booking.com  a pozeam ako to asi vyzera ci by to vobec slo kedze Covid :(    Ale tak verim , ze do toho juna sa to uz bude dat niekam ist aj.

Dik za rady :) 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ja ešte ani neplánujem dovolenku lebo neviem čo bude s tou pandémiu. Ak by sme sa dostali na očkovanie tak ok ,ale patríme až do 11. fázy. Zase pcr testy pre štvorčlennú rodinu pri ceste aj tam a možno aj domov, však to by vychádzalo drahšie jak cena celého pobytu. Potom tam zostane 14dnova karanténa ale toľko nemôžeme chýbať z práce, takže zatiaľ moc ružovo to nevypadá. Mohly by sme ísť aj na Slovensku ale keď to zahraničie bude tak ako som opísal tak tu bude abnormálny nával všade však minulý rok čo bolo v Tatrách a ešte sa dalo ísť v pohode do zahraničia. 

Jedine že by sa dalo cestovať aj s AG testom to by nebol problém aj pred odchodom aj pri návrate absolvovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 25. 1. 2021 at 18:48, game napísal:

Kľudne aj na Bali, ale na Bali je 7 dní málo.

počas Covidu síce fungujú lukratívne cestovky pre malé skupiny cestovateľov, ale či to odložíš, je na vás.

na Bali najmenej na mesiac :tancujem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Najvzácnejšia dovolenka bude, ak budeme môcť cestovať do Prahy za našimi "deťmi" a vnučkou. Dúfam, že čoskoro. :smile:

Rada spomínam aj na našu spoločnú dovolenku v Chorvátsku, ostrov Mljet, na Dubrovník...  https://www.novalja.sk/chorvatsko/vylety-priroda/narodni-parky/narodni-park-mljet/

Bolo tam  príjemne, krásne...:smile:

 

 

Ostrov Mljet.JPG

S manželom.JPG

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
pred 30 minútami, Hellé napísal:

Mnozne cislo??? Neozenil si sa ty?

to bude tá dáma, ktorá si chcela kupovať vešiak na šaty za 8000 eur.... no vida: lepšie je to investovať do Santorini :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z Heraklionu na ostrov Santorini je asi 120 kilometrov, mozes ratat, ale autom ani bicyklom by som to neodporucal, cestou by mohli nastat rozne potiaze :smile: My sme sa plavili superjetom, trvalo to zhruba dve hodiny. Inac ta plavba bola ina jazda. Ta lod nebola mala. Na palube bolo neviem kolko stovak ludi, plus nejake auta a kedze ta lod plavala zhruba 60 km/h cez dost velke vlny (skoda, ze sa neda postnut video), vela ludi si vyskusalo, co je to morska nemoc. Nas to nastastie obislo, ale pred hajzlami stali dost dlhe rady.

20210717_073522.thumb.jpg.72dfd0f2f17e98b4d4ce1efd85c35e18.jpg

IMG_8285.thumb.jpg.16682677f01a6158224b153786f0afb4.jpg

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som tam nebol ani na takej lodi, preto ma zaujimalo ja som odhadoval ze to je  150 km - ze to je blbost sa tam trepat 6 hodin a na spat. Ale vdaka za informaciu. Suchy ostrov ci ostrovi odkial maju vodu? dazdovu. Plno domcekov a sa stavaju nove, cez googlmaps tam nemas ani bazeny,asi draha voda,ani plaze, myslim to Santorini. To na tej Krete moze byt ovela viac zaujimavosti. Na kopci najdes aj sneh -kamarat tam bol. Na kopci. 

https://www.zorbas.nl/snow-in-crete

Aj na cypre sa v zime lyzuju.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 2 týždňami...

Tak asi do toho Talianska pojdeme. Nemate nejake tipy? Ja som bol len na severe Talianska. Ci naco si dat pozor, co je drahe, na policajtov, cim viac informacii, tym budem chytrejsi,pripravenejsi. Mozno aj 15 dni je vela. V akej oblasti za zastavit? V Rime uz bola aj moja zena, to vyriesim dvomi prenocovaniami, niekde na okraji,kde je zastavka metra(podobne ako som riesil v Bukuresti, tam som bol len na jednu noc). V tom Taliansku, chcem okrem toho si najst 3 ubytovania(tri oblasti,kde by som prenocoval 3-4 noci), odkial budem vyrazat na vylety 50- 100km dalej. V podstate vzdy chcem aby jeden den sa kupali.Ci v mori ci v jazere je to jedno.

Neviete poradit, bol som tam a najviac sa mi pacilo,toto,toto. Ja si to pozriem a vyhodnotim, ci sa mi tohodi do planu, ziaden este nemam. Najkrajsia plaz, nieco prirodne, ci nieco krasne o com sa ani nepise. Tipy,ako urobit nieco jednoduchsie,pr.kupit si vstupenky do muzeam este zajtra, aby som nestal zbytocne v rade.

Priklad som bol vo Vodiciach v Chorvatsku, 9 dni v tom istom hotely,ale autom ale nikdy sme sa nekupali na tom istom mieste(asi len dvakrat vo Vodiciach, a vtedy kazdy den,lebo si bol vedla mora 100metrov) a okolo a blizko je plno prirodnych kras. Sibenik a pod,tam sme neboli v ziadnom muzeu. Nieco podobne na Istrii. Tam sme 2 ubytovania  dajme tomu po 4 noci. To iste. Iste aj v Taliansku takych oblasti ,kde ani nestihnes ani v polovicu,co za to stoja navstivit. Nechcem robit giro di talia, ze prenocovat len jednu noc, viac noci.Tam kde zato to ozaj stoji. Na Istri som sa ubytoval pri pule mozno aj na viac ako 4 dni. A potom som siel severnejsie,hned vedla tej jaskyne co tam maju. Nebolo to pri mori, ale more som mal polhodinu autom. A vzdy ine. Niekedy som bol pri mori cely den, niekedy dva hodiny,lebo si isiel po niecom inom.  Resp aby som dosvetlil podla mna v Chorvatsku su dve top oblasti Istria a oblast Zadar(tam som ani nebol po Vodice),tam aj po ceste mas dve prirodne skvosty. Kanon a Plitvicke jazera(obe som nastivil len po ceste kanon cestou tam Plitvicke jazera cestou nazad domov). 

Za komunistov som bol s rodicmi v Novom Vinodolskom, to neodporucam. Na tom istom mieste, skakat do mora po tych istych skalach. Spali sme auto campingu,aj mali zigulaka, len tam asi nebolo kam ist okrem Krku(nepamatam si ci sme tam boli).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak zajtra v noci vyrazam, zatial mam len ubytovanie na jednu noc v Ljublane(pozrem Bled) nejaku turu v okoli, vecer Ljublanu, dalsi den nastivim jaskynu. Dnes som kupil novy note,naistaloval program, preniesol udaje aby som vedel spravit ,vsetko okolo miezd, ci aj faktury vystavujem. poistku mam zaplatenu do 12.08.2022.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Neviem zaspat v Empoli. Prespavame 8.mu noc v Taliansku(jedna bola v Lublane), este mame pred sebou asi tri. Je to narocne. Starneme, som rad ,ze taketo dobrodruzstvo s detmi ak nie posledne, je predposledne. Do Rima uz asi pojdeme len nabuduce so zenou letecky, niekedy v aprili ci koncom oktobra, pozriet.

Taliansko je krasne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov