Skočiť na obsah

Dovolenka mimo Slovenska


RoSo

Odporúčané príspevky

Este doplnim,kedze hadanka asi bola tazka - ci ste na to kadili. Prva fotka je z pohoria Bucegi a je to pohlad na mestecko Busteni- odial ide lanovka. A trosku poslapat ku krizu.

 

Druha fotka Tepesov lovecky a oddychovy zamocek v Sinaji.

 

Tretia chaucheskov palac. Oni  ak ho odstrelili spekulovali co s tou stavbou a aj ked to bolo daleko od dokoncenia a co stou budovou. Zburanie by bolo drahsie ako jej dokoncenie. Tak ju dokoncili a vyuzivaju ako muzeum. Na 8 poschodi odkial je fotka sme prechadzali popri kancelariach ministerstva financii. Inak okrem dvoch veci - nejaky mramor a este jedna vec -je vsetko z Rumunska.

Teda niektori rumuni su hrdi nato ze nieco take dkazali urobit z vlastnych sil a moznosti.

 

4. fotka je transfagarasan - ci vidno tam asi tri zakruty - na nete si najdete krajsie fotky a ja som chcel ukazat tuto co tak casto na nete neuvidite. Ja som vysiel na sedlo chrbta a zacalo prsat. Vyska dvetisictristo stytidsatpat.

 

5 fotka je corvinov hrad v Hunedorade a 6 je opevnenie iulii albe.

post-1625-0-52397900-1471036476_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Zrejme mas pravdu ale ja mam dalsie hadanky.

 

Teda co je to za mesto?

--------------

 

A take tazsie kde to je? Ci co to je? Spravil som si pauzu aby deti videli co to je. Myslim poslednu fotku.

post-1625-0-37833400-1471083584_thumb.jpg

post-1625-0-80400400-1471083680_thumb.jpg

post-1625-0-76696100-1471083776_thumb.jpg

post-1625-0-22993300-1471084007_thumb.jpg

post-1625-0-92588300-1471084365_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je v Sibiu všetko.

Kovovy most (Most klamarov), protestantsky kostol, fotka (zrejme) z veže toho kostola na mesto, a pravoslavny kostol. Posledna nejaka studňa s vahadlom.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uhadol si to.

 

Sibiu je krasne mesto. Mam aj prihodu. Kupili sme listky aj na vezu a isli sme tam ja tak pomalsie. Ak som prisiel do toho priestoru -bal som sa. Horsie bolo ze zena a deti uz boli na tych schodoch. Ja som tam nedokazal ist -nechcelo sa mi. Pozrel som si kostol a isiel von zapalit.

post-1625-0-72126500-1471120439_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak, dobre, vidim, ze si si to Rumunsko uzil

tie casti, kde si bol, nepoznam, ale s cestami, rumunskou naturou a pod. mas pravdu

 

inak - "drum bun" neznamena dovidenia, ale "šťastnu cestu" - drum=cesta, bun=dobre

 

tak my sme absolvovali Cechy po osi - SK - Prostejov - (noclah u kmotrovcov) - Jizerske hory / lazne Libverda - 5 dni a cestu domov oblukom cez Liberec - Prahu - Plzen - Nepomuk - Pisek - Jidrichohradecko so zastavkami / navstevami a noclahom u kamaratov na poslednych dvoch staciach

 

pri tom slimakovom bahne som si spomenul, ze mne sa podarilo pri jednej ture ne-zvladnut jeden preskok a skoncil som do pol stehien v bazine, kvlaitnej jizerskej ciernej a smradlavej raseline... a to som mal este skoro 10 km navrat k autu...

 

mozno casom supajznem aj nejake fotky pre inspiraciu

 

ps - 4/5 cesty mi strajkovala navigacia, skoro ma slahlo

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len tak na doplnenie. Slovenske cestovky velmi neponukaju rumunske plaze.  V case ked som chcel ist sa nedalo. Cez booking.com sa tiez nedalo boli iba drahe ci nic(ostatne ubytovania som si objednal odial). Zena za jeden polden obvolala niekolko hotelov - oni vedia anglicky. Ale tie hoteli som jej povedal hladaj rumunske stranky ,prvu som jej nasiel a potom siel na pivo. Obvolala asi 10 hotelov a potom nieco nasla. 40 euro na noc pre celu rodinu - izba predvoch, ked sme tam prisli ju ani nemali nam dali apartnam na dva noci ale cena za 70 euro. Som chcel ist hned domov. Potom na tri noci sme mali tu svoju izbu - ale vsetko nam to dali za cenu ako sa dohodli telefonicky. Ziadne pisacky na com sa dohodli to platilo. A ziadne o######y. 

 

Po jednom dni sa mi tam celkom zapacilo ,zvykol som si. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len pre ilustraciu. Je to dvojhviezdickovy hotel, kde nieje ani bar ani restauracia. Nieco co zostalo od socializmu - jedalen tam aj mali,len ju neprevadzkuju. Inak ja som na ten hotel videl v rumunskej televizii reklamu. Ja by som sa za nu hambil.

 

Inak u nas ta televizia natacala dvakrat co som tam bol program. Pre deti ako ze maju talent. Ja som si to pozrel z balkona a potom o dva sekundy v TV. V nedelu to tocili asi tri hodiny,velmi vela reklami. Ale deti boli velmi sikovne a spievali folklor a mna to zaujimalo. Trosku starsie deti tancovali moderne veci. Na konci boli velmi dobre - v TV asi posledna minuta ani nesla- odstrihli ich kvoli reklame - vtedy boli najlepsie.

 

post-1625-0-42582700-1471428763_thumb.jpg

post-1625-0-10651300-1471429319_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 1 rokom...

Je to pohľad z 1400 metroveho Vojaka do vnutrozemia Istrii. Skor na sever ako na zapad - smerom k pobreziu, more nebolo viditelne ani volnym okom.

Je no v prirodnom parku Ucka. Co ma prekvapilo, Istria aj ten kopec budu zrejme z vapenca - asi ako vasina chorvatska. Tam bolo zretelne vidno kopec zavrtov. Na tom tom kopci bola poda a dostatocne ci vyzivna aj hlboka. Teda nechodil si vasinou po kameni medzi krikmi,ale po lese(od bukov, dubou po borovice - nieco ako u nas), ktory bol az po vrch.

 

Sme v Pule 4. den,este dve nas cakaju. Trikrat sme sa kupali na juh od Puli,od dnes to davame na sever. Vcera nasli vcelku prijemnu plaz na poloostrove Kameniak, my sme ho peso presli - mali tam byt zaujimavosti aj pre pesich ci cyklistov. Len tam je dost prasno. Vela aut. 

 

Ale ta plaz stala za to. Je to pohlad z mojho stanovistia. Deti to nemali daleko do vody. V mori bol piesok. A bar bol asi 10 metrov.

post-1625-0-16250400-1533548820_thumb.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám málo týchto horucav, tak sme sa rozhodli pre Egypt :zubiska:

 

Idem tam tretí krát, ale ešte nikdy som nebola počas leta.

Chceme stihnúť pred svadbou ešte nejaký relax, a tým že je obmedzený budget, najlepší pomer cena vs výkon ponúka jednoznačne Egypt.

 

Čisto valanica, nič sa nám momentálne nechce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes po polnoci som sa vratil. Istria je pekna krajina. Povodne som planoval ist aj do slovinska na dva tri noci. Bud uz som starsi, ci ma to Slovinsko az tak neoslovilo, ostal som na Istrii,presunuli sme sa k Porecu. Deti sa v mori kupali kazdy den. Navstivili sme mesta Pula(akvarium,amfiteater), Rovinj,Porec(mozajky zo 4.teho storocia, schovavajuci sa krestania z tej doby), jaskynu Baredine - mala obycajna jaskyna - neobycajna oproti nasim jaskyniam - nieze by sme take nemali - len niesu spristupnene - je to zavrt a ides do dieri z vrchu(nie zo spodu kde vyteka potok,ci zboku umelym otvorom). A zije tam ta biela ryba s nohami. Pozreli sme si Limski zaliv.

 

Istria je zelena - preto sa mi pacila. Velke borovice a ine stromi rastu vedla mora. Vcera sme presli aj vnutrozemie - dediny na svahoch , v doline bud les,ci polia.

 

Nenormalne drahe v restauraciach su napoje ci pivo,ci nealko. Do 4 eur ci pollitra piva,ci nealka. Naposledy sme si uz nedali ziadne pitie(chalan aj zazeral - ale drzal klapacku - ani sto metrov sme mali auto(motorest) a v nom desatlitrov vody). A predposledne liter mineralky za 5,5eura - pre styroch. Predtym dvalitre hocico za dvanast eur. 

 

Som velmi spokojny s dovolenkou. Ak do chorvatska a chcete nieco vidiet - z prirody,miest je top a to najkrajsie V oblasti Zadar a Sibenik. KRKA,Paklenica,KOrnati a po ceste Plitvicke jazera. Co som nevidel a isto stoji zato ta riecka a kanon kde natacali Winetua.

 

Druhe top - je Istria.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som sa vrátila z rakúskych Alp. presnejšie, boli sme so sestrou navštíviť neterku, ktorá nám tam zabezpečila ubytovanie v sieti horských hotelíkov, kde aj ona s manželom pracujú. Program sme si obstarávali sami. neterka aj s novomanželom boli okrem štvrtku v práci, ale večer sme sa stretávali, inak sme si lebedili medzi kúpaliskom vo voľnej prírode, resp. v dedine, a wellnwessom, v tom teple (29 - 31 °C, vo štrvtok aj tam 34 °C, ale medzi horami to rpedsa len bolo znesiteľnejšie ako v BA) sa nám nechcelo šplhať sa do tých kopcov.

Užili sme si super pokoja a kľudu, horský luft je celkom iný ako tu ten mestský, tam sa ľudia ešte na noc nezamykajú, ráno počuť vtáctvo vrátane domáceho (sliepky, kohút), vysoko na lúkach vidno kravy.

ked sme tam prichádzali, tak z väčšej vzdialenosti tie hory vyzerali, ako keby na vrcholcoch a aj trocha nižšie bol sneh, ale keď sme sa priblížili, nebol to sneh. Skaly boli biele v slnečnom svetle. Sú to majestátne hory. A takí, čo majú radi lezenie a zlaňovanie a tak, by si tam určite prišli na svoje.

Ohromne ma teší okrem teda stretnutia s našou veselou a skoro vždy dobre naladenou neterou a týždňa absolútneho pokoja, kde človek nič nemusí, robí len čo sa mu chce a nerobí, čo sa mu nechce, že sa nám podarilo uniknúť pred tunajším peklom, čo pripravilo počasie...

A tak sme si povedali, že budúci rok by sme to skúsili zasa.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekne  :)

 

do rakúskych Alp, "chodí" náš syn s manželkou  :)  lyžovať, snowboardovať

v Chorvátsku som bola s manželom,  aj s našimi  dospelými deťmi. boli sme na ostrove Mljet. páčilo sa nám, máme príjemné spomienky

post-2385-0-75225100-1534688959.jpg

post-2385-0-54545300-1534688969.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

doll, 

vitaj doma  :)

 

 

 ja, ako dievča som chodila cez prázdniny k babke,  dedkovi, do susednej dedinky.. a jeden mladý muž,  mal bieleho koňa. veľmi rada som na nich pozerala.. boli úžasní.  seklo im to spolu... snívala som, že možno budem raz mať aj ja,  takého bieleho koňa.

koňa som nemala, nemám.    "princa  na bielom koni",  áno.  :)

 

 

ešte k predošlému môjmu príspevku:

je to zaujímavé, páči sa mi to 

post-2385-0-31955300-1536058146_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov