Skočiť na obsah

Dovolenka mimo Slovenska


RoSo

Odporúčané príspevky

Ja so zatiaľ cestovala len po Európe.. ak nerátam že som bola v Kanade keď som bola malá takže si nič nepamätám... V španielsku som bola 2 krát , za každým asi mesiac a pol ... tak teplé krajiny majú tie výhody, že ak ste dostatočný punkáči tak môžte spať pod holým nebom a ušetríte za Hotel.... inak tiež mám predstavu dovolenky takú na pochode vidieť čo najviac a presúvať sa ... byť na jednej pláži to nie je nič pre mňa ... Momentálne som v Ríme .. žijem tu už 5 rok ...tak ak niekto potrebuje nejaké info .. tak som tu -Rím je krásny ale neodporúčam ho v júly - až tak koncom augusta september alebo teraz - kvôli teplu - vypečený asfalt vo veľkomeste nie je nič moc - v júly bez klími nedýchaš v meste ... ja našťastie bývam mimo v rodinnom dome medzi poľami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dovolenkovať som bola v Taliansku, pár krát v Chrovátsku, na Kréte...

 

preferujem také poloaktívne dovolenky, čiže ideálne je, ak dovolenka zahŕňa pár dní aj čisto opekačku tela na pláži, čvachtanie sa vo vode, ale to sa nedá vydržať dlho, preto je dobre popretkávať to aj s lajtíkovým spoznaním miesta, kde dovolenkujem, výletmi, tancovaním, s využitím športových atrakcií a tak podobne...

 

Napr. dovolenka v Chorvátsku s rodinou a známymi bola vždy taká všehochuť, mali sme vlastný prenajatý domček na 2 weeky, svojím autom, takže bol dostatok priestoru aj na surf, plutvy, šnorchle, kanoe, psa etc a tým pádom bolo o zábavu postarané, nechcela som opustiť podmorský svet, či kanojku celú dobu... išla by som aj teraz ešte s našimi, kebyže ma zoberú :lol: Zbožňujem potápanie a člnkovanie, kriste jak ja by som šla na splav, kľudne aj zajtra :)

 

Kréta bola tiež super, požičali sme si malého forda a precestovali takmer celý ostrov, nakukli do hrobiek, zoznámili sa s miestnymi, medzi nimi aj s viacerými brigádujúcimi slovákmi a spolu okúsili nočný život Kréty, východ slnka na pláži, prepad pekárne o 5:30 ráno, mňam :) Takto si to nejako predstavujem, trochu športu, trochu pamiatok, trochu ničnerobenia, trochu spoznávania nových ľudí, trochu chlastu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 1 rokom...

Pred chvíľou som sa vrátil z Bulharska, boli sme 1 deň aj v Istanbule, cestovali sme s CK Hechter a leteli sme so Seagle Air (len pred chvíľou som zistil, že je to trenčianska spoločnosť :lol:). Bol som veľmi spokojný. Práve kopírujem všetky fotky a videá do kompu. A pokúšam sa aklimatizovať, ide to dosť ťažko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Fakt so ziadnym. To ste mali dobre :lol: My sme mali furt same problemy - pocinujac klamlivych opisom miesta, kam sme nakoniec isli, v kataloge, konciac hotelom, personalom a dalsimi inymi drobnostami. Nuz, kto mohol vediet, ze "zlatista pieskova plaz" sa zmeni na "plaz plnu vykalov, mrtvych ryb a psov, co to vsetko pozieraju".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa zatiaľ najviac páčilo na Faliraki. Je to na Rhodose. Bola som tam od 14 do 24.7. Ani som nepočítala že toho roku niekde pôjdem. Aj my sme leteli so Seagle air. Celkom šikovní sú.

 

Dobre to tam bolo vymyslené lebo hotel v tichúčku a do centra blízko. Aj ja mám rada lehnenie/kúpanie a aj chodenie po pamiatkach. Hotel bol slušný. Objedla som sa jak svinka (dobre varili super výber). Aj pláž a more čisté. Všade veľa Angličanov - hlavne po pol noci, ale mne to nevadí, mne sedia, aj keď sú ožratí sú zlatí :lol:. Mám rada rušné miesta kde je nejaký nočný život a nie zapadákovy. Bála som sa že bude v noci nuda. Chodila som aj na diskotéky (jeden predo mnou predvádzal erotický tanec-nie ten černoch, druhý-veľmi ma to vzrušovalo :) )

Na výlety sme chodili do Rhodosu-mesta za 2 € autobusom. Oni boli aj na lodi ale mne býva na lodi zle.

 

Nemali sme židne problémy. Ešte by som tam niekedy šla.

chcela som dať fotky do svojho účtu ale píše mi nejakú chybu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rano o 8mej odchadzam na 12dni na Paraliu do Grecka. sice busom, ale nezoberte to za 64Eur :lol:

 

Človeče, bus je mi absolútne proti srsti, ale za 64 eur aj na bicykli.

Teda ak sú podmienky ubytovania ako-tak.

Kde natrafím na podobnú akciu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rano o 8mej odchadzam na 12dni na Paraliu do Grecka. sice busom, ale nezoberte to za 64Eur :lol:

 

My sme išli z Burgasu autobusom do Istanbulu. Vyrazili sme neskoro večer, nad ránom sme boli tam, ale to cestovanie bol des. Človek nevie ako by sa v tom buse natiahol, o spaní nemohlo byť ani reči. Prvý a posledný krát som sa nechal na také niečo nahuckať.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme išli z Burgasu autobusom do Istanbulu

my sme išli presne opačnú trasu z Ist-Bourgas a v živote som pohodovejšiu jazdu busom nezažila, bus maximálne moderný, pohodlný, fungujúca TV s ovládateľným ozvučením nad hlavou, klímou, celú cestu bola k dispozícii "autobusová letuška" a rozdávala občerstvenie (v cene lístka) - cafe/čaj, nesýtené nealko nápoje, koláčik, no takýto servis zaviesť aj na Slovensku vôbec by som sa nesťažovala :lol:
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme tiez tak sli busom z Nitry do Grecka. Cestou sme este zasli do Trnavy a Bratislavy vyzdvihnut zvysnych cestujucich. Nakoniec sa 40 ludi mackalo v buse bez klimatizacie a telky, ktory sa este k tomu slimacim tempom vlacil cez polku Europy. Dosli sme tam za takych 30 hodin a to sme si este pospali v buse a tahali sa az na daleky koniec Grecka. Uz nikdy viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme mali furt same problemy - pocinujac klamlivych opisom miesta, kam sme nakoniec isli, v kataloge, konciac hotelom, personalom a dalsimi inymi drobnostami. Nuz, kto mohol vediet, ze "zlatista pieskova plaz" sa zmeni na "plaz plnu vykalov, mrtvych ryb a psov, co to vsetko pozieraju".

 

clovek zaujimajuci sa o dovolenku sa nemoze riadit len sladkymi recickami cestoviek, nevraviac o ich vyumelkovanych katalogoch

na nete je kopec recenzii...bez porovnania si od viacerych "zucastnenych" sa do daneho hotela nevyberiem, ani zadarmo..

 

_____________________________

NO A JA...

cast augusta stravena v Taliansku

 

Milan, Voghera, Broni, Finale Ligure, Venezia

 

bolo fantasticky, az ta cesta domov, autom, 1100 km

no a este tie neuveritelne teploty, v noci 28 stupnov v izbe, a to nepomohla ani klima zapnuta pred spanim

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Zo Slovenska do Grécka za 19 hodín je veľmi slušný výkon. My sme Istanbul - Primorsko mali za nejakých 6 hodín, ale zdržali sme sa na začiatku (človeku trvá asi hodinu pokým sa vymotá z tých zápch v Istanbule) a potom ešte na tých bulharských hrbolatých cestičkách to bolo zaujímavé. Drbanie Srbmi a Macedóncami na hraniciach je bežné, oba štáty sú mimo EU a nemajú ďaleko od policajných štátov, takže podobné kontroly na hraniciach sú bežné. Podobné to bolo aj na hranici EU-Turecko, tam ma prekvapilo, že Bulhari pasy len zozbierali a potom nám ich vrátili. Turci kontrolovali dôslednejšie, museli sme z autobusu vystúpiť, ísť si pre pečiatku a potom nám ju v autobuse ešte kontrolovali. Očakával som zo strany Bulharov dôslednejšie kontroly, ale predpokladám, že kvôli tomu, že všetcia sme boli občanmi EU tak nás tak rýchlo pustili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Turci kontrolovali dôslednejšie, museli sme z autobusu vystúpiť, ísť si pre pečiatku a potom nám ju v autobuse ešte kontrolovali.

toto isté sa nám stalo pri ceste cez hranice a tuším viackrát, bolo to kvôli termokamere, ktorou snímali vovnútri, kam sme šli po pečiatku každého cestujúceho (pras. chrípka), tak ako aj na letiskách. Na všetých iných hraniciach, ktoré som prešla busom toto leto sa nevystupovalo, len na tých, kde sa prechádzalo termokontrolou.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Chcem ist na dovolenku k moru. Deti 1,5 a 3,5 roka.(nech sa zbavia exzemu a dychacich chorob) Som ochotny obetovat do 1500 eur, skor okolo 1000. Co by ste odporucali(12 dni)? Autom chorvatsko,penazne nestoji asi zato, cesta 400 eur a apartman 50*12 ,teda 600 eur a este nemam stravu. Letecky je to drahe. Ako ja ma volny maj,jun. A siel by som do egypta co teraz moze byt idealne ale tiez je to drahsie.

Tak realne vidim v druhej polke juna Bulharsko(1350 na 12 dni). Mate nejaky typ? Pre mna by bolo idealne nieco za 1000 ,ale moze byt aj za 1500 ale to musi uz stat zato a nie do bulharska. Co pozeram drahsie ako hotel a strava je doprava.

 

Este sledujem last miunut, lebo tie dva mesiace niesom potrebny v praci. Ale zlava byva aj na dopravu ci len stravu a ubytovanie? Lebo doprava stoji niekedy s poistenim skoíro poloovicu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryanair ma v akcii kopec leteniek na juh Talianska a Spanielska...za 200eur kupis letenky pre celu rodinu ak vychytis dobry termin a za 800 eur najdes na nete ubytko aj na dva tyzdne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z vlastnej skusenosti:

 

vo februari sme si bookli na jun zajazd do Grecka, Rhodos, 7 noci, all inclusive/1 osoba/ cca 610 EUR (s komplet vsetkymi poplatkami, transferom, poistenie)

a samozrejme deti do nejakych 6 rokov zadarmo

 

treba len hladat, good luck

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov