Skočiť na obsah

Dovolenka mimo Slovenska


RoSo

Odporúčané príspevky

Napíšte, kde a akú peknú dovolenku v zahraničí ste zažili. Poprosím len tie miesta, kde ste skutočne boli. Destinácie, ktoré by ste chceli navštíviť, opíšte radšej v téme Najkrajšie miesta sveta.

 

Mojou najkrajšou dovolenkou bol týždeň v Španielsku na Costa Brava v letovisku Lloret de Mar. Pekná biela pláž, príjemná horúčava, kopec mladých ľudí - a hlavne - mal som 19 rokov a bol som tam so svojou neskoršou manželkou, vtedy len dobrou známou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

minuly rok som stravil 12dni v Hurghade v Egypte. bol som tam s mamcou a segrou, ale bolo to fajn aj tak. pyramidy som videl len z lietadla, co mi vobec nevadilo :lol: fest sa mi pacila cistucka plaz, zranica od vymyslu sveta, bazeny v hoteli a najme som si dokonale zvykol na horucavy (38°C o polnoci nic nezvycajne, cez den cez to slo cez pade). niekomu vadili meduzy, co kedy tedy prisli na plaz v hojnom pocte, ale ja som s tym obhadzoval ludi, takze o zabavu nebola nudza :)

 

ak tam niekto niekedy pojdete, chodte na vodnu fajku a v duty-free zone nakupte lacne cigarety a vodne fajky - cast dovolenky sa vam tym preplati :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dovolenky v zahraničí nie sú pre mňa lákadlom. Osobne na dovolenky nechodím. Voľný čas využívam na prácu (najskôr pre súkromné účely :lol:)

 

Naposledy som bol v Maďarsku na Balatone, juhozápadne od Siófoku (ak si dobre pamätám). Počasie bolo výborné, voda vlažná, takže bolo možné sa v nej kúpať dlhé hodiny. Ľudia boli veľmi milí (pravdepodobne preto, lebo som sa s nimi rozprával nemecky).

 

Pekné spomienky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dovolenky v zahraničí, opekanie sa na slnku, prípadne nadávanie na nevydarené počasie či nevydarenú cestovku nie sú moja parketa...

 

dovolenka doma, prípadne podľa chuti sadnúť do auta a ísť sa na niečo pekné pozrieť, keď je nepríjemné počasie, prispôsobiť dovolenku slnku a dažďu a chuti ... keď sa mi chce práve čítať, tak čítať, keď pracovať, tak pracovať ...

 

možno s tým súvisí, že neznášam balenie a vybaľovanie, a veľmi nemám rada organizované akcie a rituály...

 

napriek tomu som bola /dávnejšie/ v zopár krajinách, ale výnimočne netúžim ťahať po svete kufre ... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

z Europskych primorskych destinacii som bol skoro vsade (krajiny). no este som nebol nikde v Afrike a chcel by som tam coskoro ist

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepochopim ludi co si kupia "2 tyzdne" niekde pri mori, lahnu si na plaz a sa vkuse opekaju....

to by som asi chcipol nudou... proste ja musim nieco robit, adrenalin, lozenie, potapanie ale taka klasika valat sunky pri mori :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nepochopim ludi co si kupia "2 tyzdne" niekde pri mori, lahnu si na plaz a sa vkuse opekaju....

to je moja parketa, lebo vtedy nemusim ani prstom pohnut ... :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najkrajsie bolo asi na Martiniqu az na to pocasie bo boli tropicke dazde takze z nicoho nic zacal liat teply dazd a za 20 minut prazilo slnko 40+ takze humidita tak 95-100 nico nechutne chodit v tricku. ale ak bereme tu krajinu tak to bolo uzasne.

 

potom pekne su aj Kanarske Ostrovy. dvakrat som bol na juznom cipe Gran Canarie v dvoch rozdielnych hoteloch ktore boli z hodou okolnosti oproti sebe (ked som tam bol prvy rok tak ten druhy hotel tam este nebol tak som nevedel ze idem na to iste miesto) tam bolo pekne ale tym ze rezort tychto hotelov bol vytesany v skalach tak tam nebolo moc zeleneho len ta cervena skala a nedalo sa ani bohvie kam ist vsade len autom alebo autobusom.

 

a teraz si este furt uzivam 5 tyzdnovu dovolenku na Miami kde sice leje a cez vikendy neni co robit ale ked neleje ako napriklad teraz :lol: tak je tu uzasne. uz len ten vyhlad z mojo ohna je skvely. ocakaval som betonovu dzunglu nico ako NY ale Miami k tomu ani zdaleka nema. akoze downtovn je cisty beton ale to je len miniaturna cast mesta a ostatok ma kulturu vsade su parky z ktoryh su mnohe prirodne a tak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V podstate preferujem cely Balkan.... s vynimkou vychodneho pobrezia, tam som nebol... ale len spomeniem: Dalmacia, Dubrovnik, Pelješac, Boka Kotorska, Iónske ostrovy, Grécka Macedónia a Trácia, Chalkidiki.... to je da best :lol:

 

Este doplnim ze raz by som chcel kuknut Ohridske Jazero v Macedosnku a Skadarske jazero v Ciernej Hore

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 7 mesiacmi...

Boli ste už niekto v Bulharsku? Pretože som počul aj chvály a aj nadávky. A tých nadávok bolo viac. Na kvalitu služieb, špinu, pláže - akurát na cenu sa nikto nesťažoval.

Ja som Bulhar a pracujem pri mori ako delegát, takže poznám aj dobré aj zlé strany turistických služieb v Bulharsku. Pravdu povedať, u nas nie je ako v Grecku, ale aj ceny sú oveľa nižšie. Máme rekreačné strediska ale ktoré sú na svetovej úrovni - Albena, napríklad, tam je úplne čisto, výborné služby atd. Aj ceny sú tam ako v Grecku. Nadávky som aj ja počul a čítam, ale viac je spokojních podľa mňa. A je normálne, že všade na internete viac pišú nespokojní, ked je človek spokojný, nedube sa zaoberať pisaním. Na mojej webstránke môžete prečítať viac o Bulharsku, môžete sťahnúť krátky sprievodca a pozrieť sa na ponuky www.diva2007.sk

 

NF

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V roku 1999 som si uvedomil, že existuje aj niečo iné ako Taliansko. Pán Fišer vtedy ponúkal Kanárske ostrovy za ceny podobné ako v lete do Turecka, Grécka. Tak sme to prvýkrát vyskúšali. V januári. Tu po kolená sneh a tam leto. Ešte tu sme si zaplatili požičanie najmenšieho auta. Lenže ako neskúsení dovolenkári sme si ho tam išli zobrať z požičovne ako poslední. Už nemali najmenšie, R-Twingo, ktoré sme mali zaplatené. Tak nám dali náhradné, R-Megane s klimou. To sme nemali ani doma. Druhý týždeň sme zase v hotelovom bingu vyhrali požičanie auta na 1 deň. Maličkosť, ale zadarmo potešila. No a pár dní pred návratom nám oznámili, že kto má záujem, môže zadarmo zostať až do ďalšieho odletu. 4 dni. 4 dni Gran Canary naviac, all inclusive, zadarmo. Asi mohol pán Fišer vypredať lietadlo na cestu späť niekomu inému a o 4 dni mal kopec voľných miest. Takto sme si pobyt predĺžili štyridsiati. No a odvtedy už som v zime na zasneženej dovolenke nebol. Vlastne ani dovtedy. Asi preto, že som vyrastal v horách. Ešte sa takéto leto v zime párkrát zopakovalo. Teda kým boli Sk. Potom aspoň Egypt. Ale zase len v januári. A posledné roky objavujeme cestovanie na vlastnú päsť. Ale to je už o niečom úplne inom: http://www.strateny.ic.cz

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si skutočne Bulhar alebo Slovák žijúci v Bulharsku? Lebo po slovensky vieš lepšie ako poniektorí čo tu na Slovensku žijú od narodenia.

Nejsom SLovák :) , Bulhar som... dá sa povedať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

tak tento rok som zmenil plan ... ziadne valanie kouli nebude, bude sa cestovat, slapat, aktivne oddychovat. bohaca, nech uz je o 2tyzdne dalej ... to uz budem na ceste :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez nechapem dovolenky typu "vyvalovat pupok na plazi" ... ved opalovat sa mozem aj doma na balkone

 

ked idem na dovolenku, ako hlavne chcem "vidiet" kus sveta

 

takze moja najcerstvejsia je zpred par tyzdnov...dofca v Hurghade, Egypt .. /vid photo v galerke :lol: /

 

neopisatelne odlisny svet od vsetkeho ostatneho, clovek vidi vedla seba biedu a bohatstvo /vid Kahira/

nevraviac o bohatej historii /treba vidiet GIZU-pyramidy, sfingu; KAHIRU - narodne egyptske muzeum, LUXOR - Udolie kralov, Karnak;/

a kopec zazitkov /snorchlovanie v koralovej oblasti, vylet ponorkou, plavba po Nile original lodkami, vylet na nadherny ostrov Giftun, kde je piesok uplne biely a clovek sa rukou prehrabava v kopci mrtvych koralov a musiel, dalej isto neodmietnut vylet do puste k Beduinom.../

 

je to sice velmi unavna dovolenka /obrovske horucavy, niekolko hodinove cesty za pamiatkami,.../, ale ja nelutujem...ako fanatik do egyptskej historie splnila tato dovolenka vsetky moje ocakavania...az nadmieru

 

ak vas neodradia teploty od 44 stupnov /Hurghada/ az po 55 stupnov /Luxor/..a pripominam ze nie v lete, ale v maji...otravní Egyptania, sem tam nejaka ta crevna prehanka / :) / a chcete vidiet nieco uplne ine, nieco co sa inde nevidi, tak bezte do Egypta :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tiež nevidím nič na tom keď si mám ísť niekam gule válať, to nie je pre mňa dovolenka. Keď sa ma niekto spýta kam idem cez dovolenku tak po mne púlia oči ako na Marťana keď im poviem že nejdem nikam.

Ja si dovolenku predstavujem tak že by som navštívil miesta kam sa bežne tak nedostanem. Najviac má láka južný Atlantik. Chcel by som navštíviť Falklandy (resp. Malvíny aby som neurazil nejakého Argentínčana ak sa sem prekliká), alebo Južnú Georgiu, určite aj Antarktídu.

Láka ma aj presť celú Saharu, alebo Čínsky Veľký múr.

 

Ale na zrealizovanie týchto plánov by sa museli veľmi výrazne zmeniť platové podmienky v našej firme :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, Giftun je super, akurat ze som na nom nebol, lebo sa mi fest nechcelo :lol:

 

ja som este furt za lehavu dovolenku ... naco sa za niecim trepat volakde daleko ... akurat ze tento rok prisla taka sanca, ze to proste nejde nevyuzit.. kebyze tam mam sediet na prdeli, tak by som si to asi do konca zivota neodpustil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no musim sa priznat ze par dni som tam lehnila pri bazene, chytala bronz, popijala kofcu a porovnavala zenske prdelky :)

 

ale to len z toho dovodu, lebo den predtym bol namahavy vylet /napr taka Kahira - rano o druhej odchod, 6hodinova cesta busom tam, 6hodinova cesta busom naspat, a nevraviac ze sme pobehali v teple xy pamiatok plus muzeum, a navrat domov po polnoci/..no tak to ma snad ospravedlnuje :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ta ja som porovnaval tie prdelky furt, ked sme pri tom :lol: ale som sa valal na plazi v jednom kuse..

 

a teraz ... jak tak pocitam, tak zo 4tyzdnovej dovolenky budem mat leharo dokopy asi 6dni ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov