Jump to content

Recommended Posts

Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínidžád opäť vypustil jeden zo svojich skvostov keď sa vyjadril, že ak sa Západ rozhodne zabrániť Iránu vo vývoji nuklárnej technológie tak bude trpieť viac ako Irán.

 

TASR:

 

"Vedia, že nie sú schopné uštedriť iránskemu ľudu ani najmenší úder, lebo iránsky ľud potrebujú," citovala prezidenta polooficiálna študentská agentúra ISNA. "Budú trpieť viac a sú zraniteľní," dodal bez bližšieho rozvádzania v prejave v meste Pole Dochtár na západe Iránu.

 

Ahmadínidžád zdôraznil, že Irán sa postaví proti politickému tlaku a neprijme poníženia. "Vedeli sme, že na našej ceste k pokroku narazíme na takéto prekážky a tiež sme vedeli, že nemáme na výber, len klásť odpor," vyhlásil.

 

"Riadime sa sloganom nášho milovaného imáma Husajna a hovoríme: Hej hát mená zeláh (budem prekliaty, ak sa poddám poníženiu)," povedal s odkazom na známy verš imáma Husajna - vnuka proroka Mohameda a podľa šiitov tretieho imáma - vyslovený pred 1300 rokmi pred bitkou v kerbelskej púšti na území súčasného Iraku, keď odmietol mierovú ponuku svojho najväčšieho nepriateľa Jazída. Husajn, ktorý do oblasti šíril islam, bol v bitke zabitý.

 

 

Myslím že takáto kombinácia fanatizmu a nukleárnej technológie môže priniesť ešte veľa srandy do danej oblasti. Som zvedavý na postoj BR OSN.

Link to comment
Share on other sites

Zaujímavé články

 

Dva postrehy:

 

K prvému: "Nicméně při prostém vojensko-strategickém uvažování, je každému jasné, že Izrael je z hlediska dlouhodobého jedním z nejméně udržitelných územím na světě."

 

Zdá sa mi v tejto súvislosti nelogické vzdať sa Golanských výšin, ktoré sú veľmi strategickým územím v oblasti.

 

K druhému: "Z Ahmadínežáda, jednoho ze studentských vůdců, se stal horlivý stoupenec ájatolláha Ruholláha Chomejního, toho času stále ještě dlícího ve francouzském exilu."

 

Prečo si fanatický náboženský vodca vybral za útočisko západnú veľmoc a nie islamskú krajinu?

 

 

Pridávam zopár úryvkov z článku Viery Langerovej, uverejnenom v .týždni 10/2006:

 

"Presviedča ma o tom listovanie miestnymi novinami - akýsi rozčúlený čitateľ rozhorčene žiada, aby sa zúčtovalo s americkým televíznym kanálom History Channel. Dovolili si nevídané: odvysielali dokumentárny film o britsko-pakistanskom spisovateľovi Salmanovi Rushdiem, odsúdeným iránskou teokraciou na smrť. Dôkaz bdelosti a oddanosti viere môaže mať odteraz konkrétnu a praktickú podobu, prístupnú každému, kto pocíti potrebu ukázať prstom."

 

"Úskali dialógu spočívajú v jednoznačnej logike argumentácie: Vy ste nám ublížili, a tak chceme satisfakciu. Vzťahuje sa na dávnu minulosť, ale rovnako i na všetky incidenty, ku ktorým prišlo v poslednom čase. Výbuchy nespokojnosti sú v tejto situácii nevyhnutné a mladí muži využijú akúkoľvek príležitosť, aby vybehli do ulíc a ventilovali svoju nenávisť. V prípade dánskych karikatúr boli pouličná nenávisť i násilie na čas beztrestné, lebo škandál vyvolaný moslimskými radikálmi vyhovoval aj mocenským elitám. Prekryl totiž jestvujúce problémy a citovo nasýtil davy."

 

Článok je dlhší a link sa tu bude dať hodiť, až keď ho presunú do archívu.

Link to comment
Share on other sites

SME

 

Aj toto môže byť riešením, síce krajným, ale Izrael je predsa v najväčšom ohrození. Bolo by to zložitejšie ako zničenie Osiraku, verím však, že by to zvládli. Len by som chcel potom vidieť reakcie Británie, Francúzska a Nemecka. Tie krajiny strkajú pred problémom hlavy do piesku. A potom idú moralizovať.

Link to comment
Share on other sites

Môžme im veriť? Stále nás len ťahajú za nos a robia si z nás dobrý deň.

 

"Ruský návrh už viac nie je v našej agende. Okolnosti sa zmenili," uviedol hovorca iránskeho rezortu diplomacie Hamíd Réza Aséfi."

 

Článok

Link to comment
Share on other sites

Irán začne v priebehu šiestich mesiacov s výstavbou ďalšieho jadrového reaktora.

Asi sa chcú stať energetickou veľmocou a zásobovať elektrinou celý blízky východ. "Určite" majú len takéto mierumilovné úmysly. :lol:

 

link

Link to comment
Share on other sites

Najviac sa mi pacia velkohube vyjadrenie Iranu o zniceni Izraela. Iran nema vojensku silu, aby bojoval s jednou z najmodernejsich armad na svete, nejdajboze ked mu pricupka na pomoc Amerika.

Link to comment
Share on other sites

Asi práve preto sa snaží vyvinúť tú jadrovú bombu, inak by nemal šancu. Vďaka za Izrael a za USA, pretože Európa je skostnatelá a neschopná reakcie.

Link to comment
Share on other sites

EUrópa je gigant na hlinených nohách. Povedal by som že po tých storočiach vojen na vlastnom území sa vyčerpala.

 

Útok na Irán by mal byť skôr ekonomického charakteru. Najväčší prínos majú z ropy, keď ju Západ prestane od nich kupovať spraví im to dosť veľký škrt do rozpočtu.

Link to comment
Share on other sites

Tak tomu neverí Irán, Ja ani zvyšok sveta. Žeby sa Západ zriekol iránskej ropy? Veď to by ceny tej zvyšnej vyhnalo nehorázne vysoko.

Link to comment
Share on other sites

Treba hľadať a investovať viac do alternatívnych zdrojov. Bohužiaľ ropu nemáme iba na pohonné látky, čo situáciu výrazne komplikuje. Ale je na čase začať myslieť aj na to že ropa sa raz minie.

Link to comment
Share on other sites

Hej, to si myslím aj ja, presne to mi napadlo včera, keď som videl vo filme roznášku novín. Veď vieš, klasika, chlapec z bicykla rozhadzuje noviny. Ibaže tieto boli v obrovskom vreci. Jedno vydanie v 30 litrovom igelitovom vreci. Ideš do obchodu, niečo si kúpiš a potom to polhodiny rozbaľuješ z plastiku. Pridávam sa k výzve: Zrušte sáčky. Ale to by sa hodilo skôr do ekológie.

 

Možno je dobré, že vypukol ten rozruch okolo Iránu. Aspoň si Európa uvedomí, že je tu reálne nebezpečenstvo a multikulturalizmus nie je riešením. V súvislosti s iránskym jadrovým programom mi ešte nejde do hlavy, ako mohol riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre jadrovú energiu získať Nobelovú cenu za mier. Veď absolútne nekonali a ich nečinnosť pomohla dostať sa Iránu tam, kde je.

Link to comment
Share on other sites

multikulturalizmus nie je riešením.

sorry, ale nechapem ako toto moze povedat niekto kto ma zidealizovane USA. USA je multikulturalny stat.

 

USA nesleduje demokraciu (to by sme ich castejsie videli v Afrike), ale cisto svoje vlastne ekonomicke zaujmi. Jasne sa po vojne v iraku ukazalo, ze Husajn uz nebol hrozba pre svet. Americania svojim zbrklim konanim destabilizovali cely region.

Link to comment
Share on other sites

Darkman,

 

čiastočne súhlasím s tvojím hodnotením USA. Myslím, že tu vzniklo malé nedorozumenie. Ja som si ich nezidealizoval, aj keď ten môj avatar ťa môže k tomu zvádzať. Súvisí však s niečim iným.

Európa nie je schopná reagovať na udalosti vo svete, preto som ďakoval za USA.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja si myslim ze ten buran Ahnedinedzad sa v politike este len okukava. Svoju terajsiu retoriku pouziva len smerom k svojim arabskym "priatelom" aby si ziskal vacsiu popularitu doma. Samozrejme treba mu ukazat mantinely, odkial pokial sa da zajst bez nasledkov -a snad sa nauci :lol:

Link to comment
Share on other sites

a na kom zostane ukázať mu tie mantinely ? :)

ten buran je svojimi voličmi zbožňovaný, náboženská klika si mädlí ruky, ako dobre si chlapec počína, opozícia môže akurát mlčať, a kto mu ukáže tie mantinely ?

necháme to zasa na USA, snáď sa už niečo naučili o mentalite týchto národov ... alebo čo vlastne s ním ?

cíti sa byť nesmierne silný vo svojom svätom zápale ... ale už to rozhodne preháňa ...

tak kto mu ukáže mantinely ? bude Európa dosť silná, aby si povedala svoje ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chce len ukazat aky je "dobry" moslim a dobre vie ze za to doma zozne ovacie. Je typickym prikladom spravania fundamentalistu. Ak sa zacne spravat agresivne smerom von (nepocitam vyhlasenia volajuce po vymazaniu Izraela z mapy sveta, tie neboli urcene ani tak Izraelu ako jeho volicom) treba mu jasne ukazat kde su hranice a toho su schopne (co si budeme nahovarat) len USA, pripadne Izrael samotny.

 

Takych blbcov uz vo velkej politike bolo...

Link to comment
Share on other sites

Takych blbcov uz vo velkej politike bolo...

isteže... a celá záľaha ;)

toto je môj obľúbený článok o ňom ... jasný a stručný a myslím aj dosť výstižný :

 

http://www.reflex.cz/Clanek22568.html

 

rozhodne mu bude treba dať po prstoch... zmäkčilá Európa to nebude... :lol: , to je isté... tá si nevie poradiť so "svojimi" moslimami...

samozrejme to zostane na USA, keď už sa cítia byť pánmi sveta ... radi riešia krízy... aj vymyslené :)

 

je tu len jeden problém.... aby to bolo včas, pretože " aj najhlúpejšie dieťa vie podpáliť dom... "

 

aj na to už boli v histórii príklady :)

Link to comment
Share on other sites

pred casom som na post forum napisal toto:

 

 

Jednym z rozdielov medzi siitskym a sunitskym islamom je, ze siiti veria ze Alah ukryl pred prenasledovanim kalifov dvanasteho imana (zmizol okolo roku 874) Ten vsak podla niektorych vykladov koranu nezomrel. Siiti ocakavaju ze spominany dvanasty imman sa vrati aby spasil svet ked sa ten ponori do chaosu. Irane vsak existuje spominana skupina Hodžatijeh ktora veri ze ludia mozu prichod dvanasteho immana, teda chaosu urychlit. (mozno aj raketami namierenymi na Tel Aviv) Sam Ahmedinedzad sa netaji naklonnostou k myslienkam tejto skupiny a podla mnohych je jej clenom. Pri svojom nastupe venoval 17 mil. dolarov zo statneho rozpoctu mesite Džamkaran, ta skryva studnu z ktorej ma prist podla mnohych siitov na zem dvanasty imman.

 

tieto slova mozu vyzerat blbo, v kazdom pripade nevyzeraju blbsie ako Ahmedinedzadove vyhlasenia :)

 

aj toto moze byt jeden z dovodov jeho chovania. Politika Iranu je ako predajna devka, staci si vybrat :lol:

Link to comment
Share on other sites

Účastníci schôdzky však zároveň uviedli, že Irán musí zastaviť aktivity súvisiace s obohacovaním uránu. Nenaznačili ale možnosť prípadného prijatia sankcií v prípade, že tak islamská republika neurobí.

celý článok

 

Znova zaúradovala nevýrazná európska diplomacia. Pripomína mi to Mníchovsky diktát, kde sa diplomati tiež neodvážili zdvihnúť hlas, len aby zachovali zdanie pokoja.

 

 

Som zvedavý, či budú moslimskí fanatici obviňovať západ aj z tohto

Link to comment
Share on other sites

Bush ponúkol Iránu pomoc

 

Washington 31. marca (TASR) - Americký prezident George W. Bush dnes ponúkol Iránu, ktorý ráno postihli tri ničivé zemetrasenia všestrannú pomoc.

 

"USA sú pripravené pomôcť iránskemu ľudu. Sme pripravení rozšíriť našu ponuku aj o humanitárnu pomoc," povedal prostredníctvom vyhlásenia zverejneného vo Washingtone najvyšší americký predstaviteľ. Bush sa v súčasnosti zúčastňoval Severoamerickej konferencii v mexickom Cancúne.

 

Pri troch silných zemetraseniach zahynulo dnes na západe Iránu najmenej 70 ľudí a ďalších minimálne 1200 utrpelo poranenia. Pri otrasoch sa poškodili, alebo úplne zničili domy v približne 100 dedinách. Po zemetraseniach nasledovali desiatky sprievodných otrasov.

 

Tak to som zvedavý, ako na túto ponuku zareaguje Ahmedinidžád, či ju prijme, alebo budú jeho ľudia trpieť. Alebo tú katastrofu zvládnu vlastnými silami? Nebolo by odveci, keby im zemetrasenie poškodilo výskumné zariadenia.

Link to comment
Share on other sites

Tak to som zvedavý, ako na túto ponuku zareaguje Ahmedinidžád, či ju prijme, alebo budú jeho ľudia trpieť.

Keď Irán neprijal pomoc od Najväčšieho Satana po zemetrasení v Báme minulý rok(?) kde zahynuli tisícky ľudí, tak Irán neprijme pomoc od Najväčšieho Satana ani teraz.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy