Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

je tu otázka: na čo najviac míňate ...
minúť peniažky nie je veľký problém  :)

vieme, že tie naše platy nie sú ktovieaké, tí, ktorí si zarábajú, vedia svoje... a svoje vedia zrejme aj šudenti ...

takže :

koľko si viete mesačne odložiť ?
viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?
myslíte na tie "horšie časy" ?
alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

momentalne mesacne odkladam 4-5tisic na druhy ucet, kam si odkladam peniaze na splacanie auta :)

zo zvysku vyplaty zijem (strava, byvanie, zivenie auta + pravidelne posedenie vonku atd :lol: ), a este si dokazem zo zvysnej vyplaty odlozit tak 3-6 tisic podla toho ci si nieco vacsie kupim.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

cca 12 litrov (ako kedy)

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

pokial ma k tomu okolnosti nenutia ...

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

pri sporeni nemyslim na horsie casy, ale na to, ako s tymi peniazmi zabezpecit lepsie casy.

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

v ziadnom pripade

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

nic

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

nie

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

nie

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

ano

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si odkladám, ale nie sú tam...Bohvie kam chodia.... :)

to je smutné :lol:

 

 

koľko si viete mesačne odložiť ?

4-5 tisíc, ako kedy. Záleží od toho aké výdavky sú za mesiac.

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

viem si odložiť a ešte lepšie viem sa toho dotknúť. Dosť míňam peniaze na rôzne kraviny.

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

ako kedy, resp. budem musieť, zamestanie v ktorom som teraz síce čo sa týka kolektívu a vecí okolo toho je super, v lepšom som nerobil a asi ani robiť nebudem. Problém je v tom že ide o oblasť v ktorej nemôžem pracovne rásť a je príliš vzdialená od vecí ktoré by ma zaujímali resp. by som chcel robiť. Nemám tam ani ako využívať svoje možnosti a schopnosti. Holt, v TN veľa možností nie je. Minimálne znalosti programovania (a vecí okolo toho) by ma z toho vytiahli, preto aj toto fórum z tohto pohľadu je dobrá vec, doteraz som o PHP a MySQL veľa toho nevedel :)

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

bohužiaľ vždy sa nájde nejaký dôvod aby som takmer každý mesiac vyhodil niekoľko tisíc na niečo.

Najmä za posledný rok je to ako naschvál ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celkom hej, podla toho kolko zarobim, ale kedze nemam brigadu stalu, tak som toho zatial moc nenasetrila

 

 

teraz planujem nasetrit na toto a dufam, ze kym na to nasetrim, tak to bude lacnejsie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne nasi stale hovoria, ze som bola vzdy sporovlive decko a hlavne ked som bola malicka, ze som si odkladala kazdu jednu korunu starostlivo... takze jaa si setrim, aj ked sice teraz mam na ucte 40 korun, ale to bude tym, ze som vsetko pozicala... a kolko si nasetrim? to zalezi od prijmu, ale dufam, ze to bude teraz dost /no dost ako dost/ kedze budem chodit na brigadu kazdy den... a naco najviac minam? na to co prave potrebujem, zbytocnosti moc nekupujem, ak tak tak vecicky pre radost a to su u mna jednoznacne gorale... a setrim si aj tak, ze kazdu desatkorunu si dam do pokladnicky, kedysi mi tam prispievali vsetci doma, dnes uz len jaa, ale takto som si nasetrila na nove okuliare a tak dalej...

Andulqa jeej, to je super, aj jaa chcem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Snažím sa,aby sme boli každý mesiac v pluse.Niekedy je to len tak-tak,niekedy je to o s troma nulami :lol: .Ako niekto napísal povyše,záleží to od výdavkov v tom mesiaci.

Moja domáca ekonomika sa riadi heslom : MUSÍM MINÚŤ MENEJ AKO ZAROBÍM !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

no pravidelne si nieco vzdy odlozim :lol:

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

samozrejme, hodim to na terminovane ucty a proste sa toho neda dotknut :)

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

no dufam ze tie horsie casy nikdy nepridu, skor setrim na krajsie casy :)

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

tak to veru nie, proste mne je luto minat peniaze

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

keď na nič konkrétne nešetrím, neodkladám si... nemám ani moc z čoho, keďže doteraz som žiadny pravidelný príjem z brigády cez rok nemala, do budúcna si plánujem z výplaty odložiť tak 5 litrov, ale uvidím ešte nakoľko to bude reálne, keďže ani prvý plat ešte nemám, je na to plánovanie trochu skoro...

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

no mám niečo málo dukátov na vkladnej, s ktorými nechcem hýbať, ale bohužiaľ, musela som pohnúť... teraz šetrím, aby som doplnila, čo som odtiaľ minula, zatiaľ sa k tomu staviam zodpovedne, ale keď ma vážne okolnosti prinútia, načriem...

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

áno, myslím, mám strach, že sa z ničoho nič niečo vážne, nepríjemné prihodí, preto by som rada mala pre každý prípad nejakú železnú rezervu...

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

no snažím sa organizovať si, čo kam dám, koľko si môžem len tak na blbiny rozflákať, ale nie vždy mi to vychádza

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

koľko si viete mesačne odložiť ?

:::ako kedy..niekedy absolutne nic, dokonca si od mamci poziciam, niekedy mi ostane cca 5litrikov...zvycajne je to vsak vzdy "tak tak"...takze v podstate sa mi nedari setrit...ani sa o to zatial nepokusam...

 

viete si odložiť a vážne sa toho "odloženého" nedotknúť ?

skor nie...ked sa toho dotknut nechcem, tak to nevyberam z uctu, ale vacsinou sa najde vzdy dovod na vyber

 

myslíte na tie "horšie časy" ?

momentalne nie...nemyslim si ze niekedy take po financnej stranke budu :lol:

 

alebo miniete : ako prišli, tak odišli ?

ano...ale nie zamerne, proste mam velmi vela vydavkov, a ked zacala skola, tak to ani nehovorim :) ... nastastie, od septembra mi ma byt zvyseny plat...este som sa vsak nedockala sumy, tak som zvedava...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si setrim stale :lol: nemam presne napisane kolko si musim ktory mesiac usetrit..ale setrim ked sa da aby som sa mal za co flakat po svete..sporim takto vlastne uz od 15rokov ked som si povedal ze precestujem svet a zatial to vychadza, samozrejme ked su brigady spori sa lepsie a potom sa to cez letne mesiace rozkotula..ale aj tak z toho este vzdy dost ostane aby som mohol kedykolvek vyrazit :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

To je aj v dnešnej dobe pôžičiek,hypoték a splátkového nákupu celkom vzácny jav.

Ja napríklad ak niečo chcem kúpiť a momentálne na to nemám,tak radšej počkám a došetrím na to,ako by som mal ísť do dlhov.Zopárkrát som niečo kúpil "na sekeru",ale nemal som z toho dobrý pocit.Ako by mi to "ešte" nepatrilo.Je to povahová črta a som rád,že ju mám. A ty ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podobne ako ty - do dlhov /nechcem povedať "nikdy", ale predsa/ nikdy nejdem a splátky a hypotéky a pôžičky mi nie sú sympatické

keď niečo naozaj chcem a nemôžem si to práve dovoliť, počkám, kým našetrím

 

irónia je, že keď tie peniaze už mám, tak si uvedomím, že tá vec vlastne nie je až tak potrebná a dôležitá, aby som do nej investovala peniaze, takže väčšinou z toho nič nemám :lol: iba ak dobrý pocit /a peniaze v peňaženke :) / :)

/samozrejme, teraz hovorím o "rozmaroch" a la nový mobil, pc, atď. výnimkou sú veci, čo naozaj potrebujem/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aika tiez som bol proti uverom a splatkam

ale momentalne som zistil jednu vec...cim viac zarabam, tym mi je pohodlnejsie davat si veci na splatky, ak to preplatim o par korun ci vobec, je mi lepsie si to rozlozit, z vyplaty to ani nepocitim a mam veci, na ktore by som musel chvilku setrit, ci si ich kupit a potom sa uskromnovat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetko má svoje "+" i "-".Pri splátkových niečo získaš na inflácii a za ďalšie,ak ide o elektroniku /PC,mobil,foťák/,tak pri našetrení by si už kupoval zastaralú vec.Aj keď :lol: ....zas keď kupuješ neskôr,tak za tie isté peniaze kúpiš vymakanejšiu mašinu.

Napríklad pri foťáku by som do splátkového nákupu išiel,lebo zábery,ktoré necvakneš dnes,už mnohokrát sa Ti nezopakujú.... o dovolenkových záberoch,či záberoch detí ani nehovoriac :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všetko má svoje plus a mínus, ale pomaly zisťujem, že nie všetko, čo si človek myslí, že potrebuje, skutočne potrebuje

keď človek kúpi auto na splátky, alebo kúpi byt na úver, to chápem, živnostníkom sa to oplatí, auto nie je luxusný tovar, v dnešnom rýchlom svete vôbec nie, a bývať treba

ale na spotrebný tovar splátky, neviem, radšej si našetrím, alebo ako aika napísala, kým príde k nákupu, zistím, že to ani nepotrebujem :lol:

... asi som videla priveľa ľudí zadĺžených až po uši, vyhýbam sa pôžičkám ako čert krížu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm, v decembri dosplacam auto, ktore som tiez mozno nepotreboval ale dalo mi volnost

od augusta na pol roka splacam fotak, tiez by som ho nutne nepotreboval, ale neboli by fotky, ktore som porobil :lol:

ak si clovek vie svoje vydaje spocitat, vie kolko uverov si moze zobrat tak to je pre neho vyhodnejsie ako platit v hotovosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov