Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

Dobre. Žiadne filozofácie a obkecávanie. Screenshot z IB hovorí samo za seba:

1bd5f15d685f1120c5bb47af6a2bae53.jpg

A teraz, je normálne ak slobodný mládenec bez hypotéky, bez detí, ktorý zarába štvornásobok svojich režijných nákladov aby vyzeral takto???

 

PS: Mám nasporených 64 centov! Stále lepšie ako nula nie? :D

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na materskej, resp už na rodičovskej sa teda moc sporiť nedá :zubiska: pre to dieťa chces furt nieco pekne, niečo užitočné :rolleyes:

Už sa teším na chvíľu keď budú v rodine dva prijmy, to je už iná...

Len kedy? Rada by som druhé, a do práce sa netlačim. Byt s malým dieťaťom doma je :poletujem:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach


PS: Mám nasporených 64 centov! Stále lepšie ako nula nie? :D


Takže 64 centov je tvoja méta, ktorú si dosiahol ako 40 ročný starý cap. Ja sa už len smejem :D Či koľko to máš rokov? :D
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

39 ale kľudne to môžeme zaobkrúhliť lebo už ani ja sám tomu neverím že to v júli 2021 bude o niečo lepšie. Ako chcel by som tam vidieť hodne vyššiu sumu aspoň na tom sporení... ale čo všetko som ja už chcel........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 30 minútami, chlapeczjuhu napísal:

Ach jo, nestras ma :-)

...

Tak vieš, zmena keď sú dva príjmy a zrazu jeden  :) 

Závisí samozrejme na aký štandard boli partneri zvyknutí, aké majú náklady, priority. A samozrejme aj aký je príjem partnera, ktorý neostane na materskej/rodičovskej 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No uvidim :-))))
Ja mam nastastie manzelku co pevne stoji nohami na zemi a nie sme ani jeden zvyknuty rozhadzovat zbytocne. Skor uvazujem ako zvladneme dve hypoteky, do coho asi pojdeme.
Ak by si vedela o niekom co hlada byt s predzahradkou, pri BA, daj vediet :-)
Chceme sa toho zbavit.

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, Tomáš napísal:

Mesiac po poslednom prúsere som naozaj založil 2 sporiace účty a dal na nich po 50€ a nastavil pravidelné sporenie.

Dobre, takto si mal začať a pokračovať.

 

Citát

Tak som si povedal že sporiť až vtedy keď sa naučím hospodáriť s prebytkom. Tak som vybral oba sporenia a ešte aj z toho tretieho som vyberal drobáky a nakoniec pred výplatou som ostal bez sporení a bez peňazí aj napriek tomu že som nič nevyviedol.

Totálne nelogické myslenie. Čo je to vlastne ten prebytok? Však to si hneď mohol odložiť. Obávam sa, že ty vôbec nerozumieš tomu, o čom je sporenie. A zrušiť sporenia po 2 nesiacoch je kardinálna chyba každého investora. Síce v tvojom prípade hovoriť o investovaní, to je ako.... ja ani neviem či sa to dá s niečím porovnať.

 

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Dať do prenájmu a tie peniaze čo z toho prídu, sporiť.

No poraď nám, ako sa má sporiť? Som samé ucho.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak máte nejakú nehnuteľnosť, ktorú nevyužívate, dajte ju do prenájmu a peniaze čo zbtoho idú si dávajte bokom. Sú to extra peniaze mimo výplaty, takže ak ste zvyknutí vyžiť z výplaty, tak vám tie peniaze z prenájmu nebudú chýbať. Nehnuteľnosť je vlastne najlepšia investícia! Sniper ak máš veľa peňazí kupuj byty, garáže, dilne a prenajímaj to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prenájom bytu nie je len tak.

Treba mať spoľahlivých podnájomníkov, aby poctivo platili a ak sa takí nájdu, tak po odpočítaní každomesačných nákladov ak zostane stovka, nanajvýš dve, tak si môžem gratulovať. Viac to obyčajne nedáva. Takže pre teba, čo sa ti neoplatí odkladať ani 300€ mesačne, lebo z toho si nezafinancuješ zlaté zuby a vodičák typu C, by bol prenájom nehnuteľnosti strata času. A preto máš pri takomto myslení na účte 64 centov týždeň pred výplatou.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj o prenajaty byt sa treba starat a investovat do neho peniaze a hlavne cas ktory si obaja prilis cenime na to aby sme nim mrhali na taku chobotinu ako prenajaty byt. Plus do BA sa vracat nemienime ani jeden. Sme radi ze sme odtial prec.

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To len príklad lebo niekto prenajíma aj haly či dielne kde robia súkromníci a tí sú bezproblémový, robia si prácu a miestnosť potrebujú tak sú tam dlhodobo. To možno vynesie viac ako byt.

 

Ja netvrdím že nemá zmysel odkladať 300€ ale je to pre trpezlivých ľudí! Mne čo robí problém 10 minút čakania v rade pri pokladni, alebo 2 hodiny čakania na koronatestoch tak ako mám vydržať čakať pólrok? Veď pre mňa by to bola večnosť. Ja nedokážem čakať ani týždeň, nie to ešte pol roka.

 

Preto som raz dávnejšie nazval že aj splácanie je niečo ako sporenie len pre netrpezlivých. Napríklad keby mi banka požičala na zub, tak by som ho mal už hneď hotový a potom by som tých 200-300€ už poslal ako splátku kľudne. Proste mne viac pasuje že najprv kúpiť a potom na to šetriť (splácať).

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V poriadku, len tu už odbáčame od sporenia tak aby game nemusela zase presúvať. Ja už nemám k sporeniu čo dodať. Ani sa nechcem hádať či je lepšie sporiť alebo splácať. Dohodneme si prímerie ako s tým jedením.

 

Niekomu vyhovuje dlhé čakanie kým si na to našetrí. Niekomu splácanie. Samozrejme ak človek nemá prúser, má istotu zamestnania t.j. príjmu že vie tú splátku v pohode zaplatiť tak môže na splátky a nemusí zdĺhavo sporiť. V tom prípade je mať na splátky v poriadku.

 

Sú ludia čo nemajú ciele, že im stačí že majú kde bývať, majú zamestnanie, a nič iné im netreba. Nechcú auto, nechcú chodiť na zájazdy, len prežívať a také veci ako pokazená chladnička či prasknutý vodovod sú veci riešiteľné za pár stoviek čo zacvaká z aktuálnej výplaty.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 49 minútami, Tomáš napísal:
také veci ako pokazená chladnička či prasknutý vodovod sú veci riešiteľné za pár stoviek čo zacvaká z aktuálnej výplaty.
 

Tomas ty naozaj zijes asi v inom vesmire ked dokazes napisat toto,ze?

Takze keby tebe odisla zajtra chladnicka, v podstate je to aj pre teba riesitelna vec za par stoviek co zacvakas z aktualnej vyplaty, ze? Podla vsetkeho uplne bez problemov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 minútami, Tomáš napísal:

Dohodneme si prímerie ako s tým jedením.

Niekomu vyhovuje dlhé čakanie kým si na to našetrí. Niekomu splácanie.

Čo ty furt sa chceš dohadovať na všelijakých prímeriach, alianciách, paktoch a čo ja viem čo ešte?

Však ty vieš šetriť, našetril si si predsa 64 centov, tak čo chceš ešte?

Alebo ty píš len do témy Život na splátky, tam budeš ako doma

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

@Tomáš ty si uvedomuješ, že keby všetci s voľnými bytmi robili to čo navrhuješ, tak tvoj brat by ti zvýšil nájom aspon o dve stovky a zarábal by. Veď má voľný byt, prečo on nezarába potom?

Keď chceš prenajímať byt, tak ako písali kolegovci, musíš sa starať o byt, kedykoľvek sa môže niečo pokaziť, musíš kúpiť ty. A čo nikto nespomenul, treba za prenájom platiť aj daň. Takže nieže máš náklady na byt 300 a tie si odpočítaš. Hypotéka sa do nákladov nepočíta. Takže reálne je ten zisk oveľa nižší, avšak daň platíš aj z hypotéky. Ale tebe niečo také vysvetľovať je zbytočné, čo nevie ani nasporiť viac ako 64 centov. 

Či si si myslel, že máš voľný byt, dáš do podnájmu, zaplatíš náklady a ostatné si odkladáš? Ty si všetko tak ľahko predstavuješ. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 44 minútami, tyso napísal:

ehm, hypoteka sa do danovych nakladov pocita, je to predsa investicia. Ale inak mas pravdu, prenajom bytov je busines ako kazdy iny,  ziadne zlate vajce.

Nie, nepočíta. Jedine ak si podnikateľ. Mám to zistené, dal som si robiť daňové kamošovi, čo sa tým živí. Pýtal som sa aj druhej kolegyne, ktorá to robí ako bokovku. A áno, niečo sa počíta, ale len hypo pre mladých. Proste, môj typ hypotéky, som už asi starý a bral som si ju dávno, tak tá sa nepočíta. Jedine od nejakého roku, keď si si ju bral. Mám to zistené. Však ja som s tým počítal, keď som dával do prenájmu byt, že zohľadním v nákladoch aj hypo. Kruto som sa začiatkom tohto roka zmýlil a ver mi, aj som s časti oľutoval. Len s tým boli problémy. Podnájomníčka vymýšľala. Trvalo istý čas, kým som si ju vycepoval a neotravuje s každou blbosťou. Teraz som o nej nepočul pol roka, platí všetko je OK. Teraz mi našťastie časť nákladov odišla, splatil som úver na bývanie, zostala už iba hypotéka. Tak s ušetrených peňazí vraciam to, čo som investoval do bytu (nová práčka, žalúzie, daň z prenájmu). Ešte dve splátky a môžem začať odkladať aj tieto peniaze. 

Takže Tomáš, ak chceš zarábať, kľudne si zober hypo a skús to. Som zvedavý ako rýchlo by si narazil. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Treba zdaňovať aj úspory alebo to robí banka? Len tak ma to zaujalo lebo sú takí čo im len tak stojí pár tisíc eur a nepoužívajú to nanič. Majú to ako rezervu. Finančná rezerva je tiež majetok tak mala by podliehať zdaňovaniu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov