Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

Ano presne to isté mám aj ja, ale s úrokom 0,03% to nemám odvahu označovať za sporiaci :D sprvu som tam držal tisícku, potom som to znížil na 500, potom na 300 a aj tak nad tým uvažujem, či to nie je stále zbytočne veľa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ani neviem aký tam mám úrok. Som rád, že k nemu nemám kartu :D A som rád, že aspon niečo viem usporiť, keď žijeme z jedného platu. 

Taký Tomáš by vedel poradiť, ako viac sporiť. Jeho sa opýtaj :) On je na sporenie odborník. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieco mame nasporene, sporil som PSS-len tam ma uz len ucet dcera  aj jej by som to mal vybrat,lebo sme dosporili. Ona tam uz nema aky uver moze dostat - mozno ma viac nasporene ako mala cielovu sumu. 

 

Minuly rok mal taky isty pripad chalan. Jeho peniaze som pozical na tri roky -klientovi z rodiny. Lebo viem ze to je slusny clovek. Tretinu mi vratil pozicovne tiez(vsetko podla dohody).  Len asi po dvoch mesiach dostal infakrt. V noci som sa budil, naco si mu hlupak pozical peniaze, na dalsiu noc som zaspal- peniaze mi boli volne ,nech ten chlap prezije. Ze niekedy mi boli dolezitejsie peniaze, a na druhy den som na ne kaslal. Peniaze mi neboli dolezite - chcel som aby prezil a zil. To som tak mal tri mesiace(kym bol v nemocnici, ci kratko potom). Zije. 

Podla dohody vratil tretinu. Dnes som uz spokojnejsi.  Ci by som este niekomu nieco pozical? Aj hej- len treba pocitat aj sniecim takymto. Nieze vysie pozicovne. Ale moze sa aj toto stat. Teda pozical by som ,len taku sumu co by ma netrapila. Keby som onu prisiel.  Aked tak nepozicat oavacovi ak tak 20 euro. Za 20 euro stoji zato ,ze od neho budte mat navzdy pokoj. mozno dolezie este raz ,ale najprv vrat.

 

Za tu tretinu nech si radsej mazelka da urobit kuchynu. Za dcerine peniaze si ju dovybavy spotrebicmi. A treba opravit aj terasy. Aj tak nam dve tretiny uspor ostanu.

Teda my musime investovat. Sporenie nema vyznam. U nas. Prerabka kupelne stala cez 1000 euro ale trvala tak dlho,ze sme na nu uspory nepotrebovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
Citát

Finančný majetok Slovákov patrí nielen medzi najnižší v Európskej únii (), ale aj medzi najnižší v regióne strednej a východnej Európy. Upozornilo na to združenie Pracujúca chudoba na základe správy Allianz Wealth Report 2020.

Priemerný Slovák vlastní čisté finančné aktíva vo výške 6778 eur, čo je druhá najnižšia suma v regióne. Za Slovákmi sú už len Rumuni.

Slováci nie sú na krízu pripravení

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pracujúca chudoba :D nie je tam Vyjednávač minimálne podpredsedom?

Ináč tá suma má takú istú výpovednú lehotu ako priemerná mzda. Navyše ak sú v nej započítané úspory z II. piliera, teda financie na ktoré si priemerný Slovák nesiahne minimálne 20 rokov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Aj ja by som tolko odlozil keby neboli jedla co lubim take drahe. Keby sa dalo zmestit do 200€ s tym ze si kazdy den mozem dat podobne hody ake tu fotim tak aj ja budem odkladat 300 mesacne. Ale ked len krabica praliniek stoji skoro dve eura tak sa to tazko riesi.

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 30 minútami, Tomáš napísal:

Aj ja by som tolko odlozil keby neboli jedla co lubim take drahe.

ale to je velice jednoduché Tomika, začni ľúbiť niečo lacnejšie, a máš vybavené ... prípadne, ako povedal major Terazky: "Správny vojak ľúbi len Sovietsky zväz!" :biggrin:

  • Haha 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, Tomáš napísal:

Aj ja by som tolko odlozil keby neboli jedla co lubim take drahe. Keby sa dalo zmestit do 200€ s tym ze si kazdy den mozem dat podobne hody ake tu fotim tak aj ja budem odkladat 300 mesacne. Ale ked len krabica praliniek stoji skoro dve eura tak sa to tazko riesi.

Bla bla bla bla bla. Snad si si nemyslel, ze sme ti uverili ten tvoj dalsi nezmyselny plan ako sa dostat zo straty a zacat sporit. 

Och ty chudacik, co ty len mozes robit, ked je vsetko co lubis tak drahe. Och, chudacik. Ved vlastne nie ty si chyba, ale retazce, ze davaju vsetko tak drahe, ze? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to je velice jednoduché Tomika, začni ľúbiť niečo lacnejšie, a máš vybavené

Už bol taký pokus. Kolegyne ešte v samsungu mi vraveli že mám kupovať v Lidli sladkosti tam sú tie čudné poľské značky za pár centov. Sú tam veľké balenia keksíkov za veľmi nízke ceny ale nič z toho mi nechutilo.

 

Ak chceme sporiť, musíme na to vybudovať základy, vzdať sa zlozvykov a podobne. Sporenie nieje len o tom že dávam na bok peniaze ale na to aby sme vôbec mohli realizovať musíme sa zriecť zlozvykov. A keďže to je jediné čo som nikdy nedokázal, tak na sporenie ani nemám vytvorené podmienky.

 

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hovorieva sa že aj snaha sa cení. Mesiac po poslednom prúsere som naozaj založil 2 sporiace účty a dal na nich po 50€ a nastavil pravidelné sporenie. A ešte je jeden tretí (to je základná ponuka banky) že buď zaobkrúhluje každú platbu hore alebo bezcentový účet a tie drobné ukladá na sporenie. Idú na to psychologicky že tie drobné neukazuje ako zostatok ale ukazuje ich zvlášt a ani sa človek nenazdá a za dva týždne má tam aj 12€. Záleží ako často má transakcie, takže niekto tam môže mať 80€ za mesiac.

 

No a čo sa stalo. Od skončenia prúserov som akoby začal o približne 200€-300€ viac zarábať (toľko sa mi priemerne uvoľnilo). Samozrejme opäť som to neminul tak že kúpim niečo za 300 ale navýšil som si hostiny každý deň len o pár eur ale v globále to urobilo to, že ani tých 300 spadnutých z neba to neutiahli.

 

Tak som si povedal že sporiť až vtedy keď sa naučím hospodáriť s prebytkom. Tak som vybral oba sporenia a ešte aj z toho tretieho som vyberal drobáky a nakoniec pred výplatou som ostal bez sporení a bez peňazí aj napriek tomu že som nič nevyviedol. Teda vyviedol v takom zmysle že ako sa stravujem (videli ste tie reakcie na to). A ako aj game vravela že teraz už verenie nehrozí. Veď tesne po prúseroch som chodil do reštaurácie (vtedy bolo to uvolnenie opatrení medzi 1 a 2 vlnou korony) a dával som si jedlá za 10€. Dával som si donáškou nosiť pizze, kebaby, chickeny, číny a všeličo možné. Zabudol som že je štátny sviatok 1.11 a bola zavretá Billa aj Jednota. Najprv som si myslel že dostali voľno kvôli testovaniu (veď aj amazon dal dennej voľno kvôli tomu) a tak som autom (nie na bicykli) obchádzal všetky obchody Kaufland, Lidl, Tesco lebo som si myslel že jeden z nich bude otvorený a až na pumpe keď som vravel predavačke že ma zachránila (shelláckym hotdogom predraženým) lebo všetko je zavreté vravela že "veď je štátny sviatok!" až potom mi to došlo že sú dušičky, ale pomýlilo ma to že kvôli koronaopatreniam sa ani sviečky páliť nešlo a tak.

 

Takže ja keď akýmkoľvek spôsobom dosiahnem väčší príjem tak som si doteraz myslel že z tolkého vyžijem ako doteraz a tým padom zvyšok odložím. Ale v reále som len začal pohodlnejšie žiť. Jedlo si dám priniesť namiesto bicyklovania tam, chodím čoraz častejšie všade autom namiesto bicykla. Takže som si zvýšil štandard a keby som aj nejakým zázrakom mohol robiť kamionistu a zarábať ešte viac tak už viem že zase by som si zvýšil životný štandard (napríklad po pravideľnom jedle by nasledoval pravideľný sex, návštevou brodelov). Ja by som si vždy len dopriaval čo vyúsťuje tam že sporiť sa najpravdepodobnejšie nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomas, totoo tebe vieme uz roky,   je to inak znamy fenomen mentalita chudoby,  minat ked je co a nemysliet na dalsi den.   Ale ako si k tomu prisiel ?  Ked si bol dieta,  ucili ta doma hospodarit s peniazmi ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso toto by zaujimalo aj mna... lebo ja som si zo zaciatku myslel to ze ked som mal mensi prijem tak mi to muselo stacit. Tak som si myslel ze ak budem zarabat viac, tak rozdiel automaticky odlozim. Nestalo sa tak lebo s vyssim prijmom rastie aj luxus.

 

Ale vsimam si ze ludia co maju 4x vacsi prijem ako ja ziju skromnejsie a to prave preto ze si odkladaju. Vedia ze zbytocne utracat na hluposti nema zmysel. Ale co sa tyka dlhodobych cielov dosiahnu toho viac. Prave preto ze si dokazali odpierat. Vlastne to je o discipline. Ci je to sporenie, cvicenie, chudnutie vzdy to ma spolocnu tu vec ze musi byt disciplina.

 

Asi to bude tyso v povahe lebo napriklad ked mna aj brata mlatili za zle znamky, ani jeden sme sa neucili dobre a pritom do nas cele dectvo hustil foter aj slovne aj fyzicky ze treba sa dobre ucit lebo dopadneme zle. On vlastne mal cely cas pravdu, tak preco sme ho neposluchli?

 

A niekto sa uci dobre aj bez hrozieb od rodicov. Preco? To ludia asi maju v sebe. K sporeniu nas samozrejme viedli a stale aj dohovaraju ze treba mat nieco odlozene... Ale akosi sa k tomu nemam. A aj brat ma len preto ze zaraba nadstandardne na slovenske robotnicke pomery. Ale raz sniper komentoval ze drzat peniaze na beznom ucte a nikam neinvestovat ci nesporit je hlupost. Takze ani on nevie uplne efektivne sporit len sa nepreziera, nekupuje si zbytocnosti, a zaraba ovela viac ako sam potrebuje tak sa mu na ucte namnozia peniaze, kupi nieco velke a potom sa mu zase namnozia. Ale toto by asi sporenim nenazvali ani sniper ani game. Ved na beznom ucte sa peniaze urocia len do minusu.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vlastne tyso uz odpovedal za mna... A presnu sumu neviem kedze tie pisania zositov (napad game) zlyhal obvykle po par dnoch...

 

Ale vlastne plati to co napisal tyso. Doslova. Natolko som zodpovedny ze vsetky povinne platby uhradim ako priorita a po zaplatebi vsetkeho uz len hostiny kym rozpocet pusti. Ale ten clanok si precitam hned ako sa vratim z potravin.

 

 

38c9f3281e95d9086fcebc954abebba0.jpg

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, Tomáš napísal:

Ak chceme sporiť, musíme na to vybudovať základy, vzdať sa zlozvykov a podobne. Sporenie nieje len o tom že dávam na bok peniaze ale na to aby sme vôbec mohli realizovať musíme sa zriecť zlozvykov. A keďže to je jediné čo som nikdy nedokázal, tak na sporenie ani nemám vytvorené podmienky.

:zubiska:

oh, Tomaš, maj uz prosim gule na to, aby si tu napisal, ze si mozes so svojimi peniazmi, ktore si si zarobil robit co chces..a ze ti ani nenapadne sporit, lebo na take nieco zvysoka kasles..proste to robit nechces, nebudes, majte ma vsetci radi a bodka!!!!

bolo by to rychlejsie a uprimnejsia ako toto filozofovanie hore, s ktorym ja absolutne suhlasit nemozem

Sporenie je presne len to, ze po vyplate si cast penazi odlozim a dalej sa nimi uz nezaoberam..jednoduche jak facka.

Takisto som si nejako nevsimla, ze bohati ludia nemaju zlozvyky:yes_yes:

ja nie som bohata, ale svojich zlozvykov sa nezriekam, prave naopak ja si na ne setrim..sushi, kaviar, sampanske /to ber len jak priklad, ked sa uz bavime o jedle/

rozdiel je len v miere..ci si to doprajes 1-2x mesacne a ci 3-4x denne...to potom ta fakt zriuinuju aj rumove pralinky..:biggrin:

Carpe diem:cem:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov