Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

 Ovsem.... ako pisete: Tomas sa nepohne dalej bez zosita a denneho sledovania vydavkov a zostatkov... len to nechce pochopit za nic na svete

 

ja by som to skratila na Tomas sa nepohne dalej ...nerobme si marne nadeje :zubiska: 

 

Motivácia pre Tomáša, ja mesačne odložím cca 100-200 EUR. Neprejedám sa. 

 

Pre Tomasa neexistuje ziadna motivacia :zubiska:  

 

jedine snad niekto s bicom, co by ho mal 24 hodin denne za zadkom..to by mozno dokazal zazraky, lebo hrozba trestu bolo to jedne, co Tomasa donutilo nieco urobit..niekde to tu pisal, aj tak to robil stylom co najviac sa praci/uceniu  vyhnut a aby mu to co najskor od ruk odliezlo...smutne, no

 

teraz mu ziadne telesne tresty nehrozia a na ine nereaguje..preto ma tie dlhy na haku - aj rodinu aj Tesco..ak by Tesco poslalo niekoho, kto by mu dal par po papuli, myslim, ze splacanie by bolo viac ako len tie uroky, ci?

 

 

ja len pridam, ze Tomas by ziadne pecivo jest nemal, vobec to nepotrebuje..grahamove je tiez len oblbovanie...jeho prijem sacharidov je alarmujuci..a z prebytku cukru sa podla novych studii blbne a ja som nachylna tomu verit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prišlo na tvoje slová... Dosiahol som akurát to že som bez centu len deň pred výplatou ako inokedy už 8 dní pred výplatou som na nule... Tak som to matematicky bral ako sporenie. Ale áno dlh v pomere k zárobkom je hlboký mínus. Výsledok je že zajtra už nemám ani čo jesť... Alebo si pôjdem požičať na zajtra, dlh mi narastie ale po výplate vrátim viac. To je vlastne také sporenie z mínusu hore. Že čím viac našetrím o to viac klesnú dlhy, teda musím vyprodukovať viac ako spotrebujem len sa pohybujem hlboko pod nulou aj keď pôjdem dopredu. Teda približujem sa k nule z dola. Vy zase opúštate nulu zhora. Ale všelijako je to sporenie.

 

toto fakt ukazem v banke..odpadnu vsetci komplet  :zubiska:

takze este raz co je sporenie

Sporenie

Sporenie je odkladanie a zhromažďovanie nadbytočných finančných prostriedkov a jeho cieľom je nadobudnutie úspor. Úspory sú opakom dlhu a predstavujú rozdiel medzi výdavkami a príjmom. Prostredníctvom úspor vzniká majetok alebo kapitál.

 

Ale toto ma zaujíma. Čo sú raňajky za euro resp. čo obsahujú? Lebo už len menší makovník v jednote stojí 1,15 takže pre mňa aj táto informácia dopomôže k budúcemu sporeniu. OK takže pojem sporenie už chápem, ďakujem za vysvetlenie. A o hospodárení pokračujeme v mojej téme.

 

haha ked vidim vetu toto ma zaujima stupa vo mne agresivita..nemozem si pomoct..

no kukaj tu ty, Zazrak z Galanty, co som kvoli tejto tvojej vete urobila..normalne som preliezla stranky Tesca a vyskladala ti ranaky za euro..a ne fakt nemusis zozrat na ranajky  400g makovnik, ktory ma vyzivove hodnoty rovne nule

 

tak napriklad

 

omeleta z 2 vajec /0,30 eur/

+sezonna zelenina

 

200g biely jogurt Hollandia /doprajem ti..aj keby aj 150g bolo dost/ 0,55 eur + zopar orechov/jahod

 

pol plechovky tuniaka v oleji /0,99 eur za plechovku/ + 2 uhorky nevarene

 

toast+polovica avokada

 

cottage syr /0,89eur/

 

ham and eggs /2 vajcia+2 platky sunky/

 

100g syra+1ks papriky...atd. atd.

 

na pecivo zabudni :zubiska:  

 

makovnik si kludne daj tak 2-3x za rok..ale najprv si ho upec  :agree:

 

no o chvilu mam obed...dufam ze bude velmi vynikajuci :zubiska:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skutočne nechápem, ako si ty, jeden dospelý chlap nevieš vybrať raňajky do 1EURa. Ja chápem, že robíš manuálne a tam potrebuješ viac jedla, ale 400g makovník? Samé sacharidy, po ktorých príde ešte väčší pocit hladu.

Ja keď idem cez víkend na 100km bike výjazd dám si ráno praženicu z 3 vajec a tri rožky. A vydržím s tým na 3/4 jazdy. Potom už len dva banány a doma sa najem. Nejde o množstvo, ale o výživovú hodnotu. Miesto čučania do telky si na nete nájdi výživové tabuľky a vyskladaj si niečo výživné a pomerne lacné.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že má fyzicky 36 neznamená nič, keď mentálne má 14, preto chce cucať len sladké dobroty. Decku to ťažko vyhovoríš. Ono musí z toho vyrásť. Ale toto decko už nevyrastie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Alebo v jednote dva rožky a 15 deka študent šunky tak sa to volá niekde kápiová ale je lacná do eura sa tozmestí ale keby som si dal toho tuniaka s uhorkou čo aj lúbim tak je to vyriešené a ostalo by ohodne viac peňazí  na to "akože" sporenie. Aj ja viem že dve vifonky a 4 rožky tiež vojde do eura len helle dalazdravú verziu tých jedál. Vajíčka (praženicu) tiež lúbim a banán je aj z časti sladkosť. OK ale tak tému necháme pre sporiteľov. Ja budem schopný sporiť ak vyriešim najväčšiu položku v rozpočte a tou je strava. Takže ideme do mojej témy a tu si sporte ďalej.

;)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Načo to sem píšeš, keď všetci veľmi dobre vieme, že keď pôjdeš okolo kebabizne, tak sa vysereš na celé rožky so šunkou a pôjdeš si kúpiť kebab, lebo je to pohodlnejšie, keď ti to dajú hotové do láb? Si smiešny s týmito tvojimi príspevkami, mal si milión možností presvedčiť ostatných, že to myslíš vážne a stále sú to len kecy a kecy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... OK ale tak tému necháme pre sporiteľov. Ja budem schopný sporiť ak vyriešim najväčšiu položku v rozpočte a tou je strava. Takže ideme do mojej témy a tu si sporte ďalej.

;)

aká reakcia spatra, ako rockefeller k chudobe, babrák jeden tomášovský... a vo svojej téme je ohromný neriešiteľný problém rozdiel pár dní v splátke tesco karty, že Tomáško... :doh:

 

neboj, my sporíme.... lebo musíme, lebo vieme, že každý musí, lebo počítame s tým, že treba mať rezervu, lebo aj mnohí z nás sa pracne museli kedysi učiť sporiť...

nemá to každý vrodené.

ale vieme, že sporiť treba, pretože nikdy nikto nevie, čo prinesie budúcnosť, čo príde, na čo bude potreba, čo sa pokazí, keď človek ochorie, keď bude starý....

 

všetko veci, ktoré idú úplne mimo teba.

 

sporiť z príjmu, z toho, čo človek má... kto má málo, po troške, to je normálne, nie smiať sa zo sporiteľov.

 

zo sporenia sa netreba vysmievať, hlavne nie, keď je niekto svojou vinou v takých sračičkách ako práve teraz ty, Tomáš....

 

ty si tu dostal pomoci na sporenie a vytváranie nejakej rezervy aj z toho tvojho mála toľko, že toľko pomocri tu nedostal nikto iný, a nemyslím, že ešte vôbec niekto niekde.... ty si mal len niečo z toho realizovať, po troške, boli tu hromady návrhov na vselijaké spôsoby sporenia od dvoch do dvadsať eur, kedy by sa koľko podarilo....

 

žiaľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no myslim, ze sporit sa mi stale dari. v sucasnosti uz odkladam 34% z prijmu, aj ked treba na druhu stranu povedat, ze z tych ide iba v 33% o "realne" odkladanie, zvysnych 67% si "odkladam" na cestovanie alebo rozne ine "vydobytky" nutne z uniku reality beznych dni.

 

povodne som chcel tento rok strcit nejake peniaze do hypo ako mimoriadnu splatku, ale pri refix mi dali celkom nizky urok, tak ich zatial drzim. zas neviem ci by som sa ich vedel "vzdat", je prijemny pocit mat rezervu vo vyske rocneho platu "keby nieco"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto by mohla byt inspiracia pre tych co casto striedaju zamestnania. Niekto aj keby na rok stratil pracu tak behom roka si urcite nieco najde a nemusi si vycitat ze je tri mesiace doma lebo ajtak zostava rezerva na platenie rezijnych vydavkov na 9 mesiacov dopredu. Odbornici odporucaju odkladat 25% z platu takze ak dokaze niekto aj 30% tak je sikovny ;-)

 

Ale ja sa chcem opytat ze aj keby som si odkladal hocikolko percent z prijmov da sa to vobec nazvat sporenim ked som v minuse? Lebo vlastne sporenie je to co odkladam ako kladnu hodnotu nad nulou ale hlboko pod nulou to niesu uspory lebo keby som aj polovicu platu usetril tak tie peniaze stale nepatria mne ale patria tym ktorym dlzim nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ja odkladám hlavne na odvody :zubiska:

 

Ale nie, to už som mal odložené skôr, lebo človek nikdy nevie, takže aj keby som za celý rok nezarobil ani cent, tak na odvody bude. Len uvažujem, či sa mi oplatí držať živnosť, keď už som hlavne full time zamestnanec.

 

Čítal som, že ak zamestnanec zarába a platí odvody + ak platí odvody aj ako SZČO, tak vo výsledku mu to moc na dôchodku nepridá, možno pár eur. Musím si to pozisťovať. Už nie je riešenie ani pozastaviť živnosť na rok, po obnovení by som pokračoval v platení odvodov ďalej. To je tiež jedna z "reforiem" tých smeráckych smradov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Platit do socialky? Co ti to prida na dochodku v 47? Subeh zamestnania a SZCO malo doteraz velmi zvlastnu vlastnost. Neplatil si nejak velke odvody. DO zdravotnej skoro vobec ak si mal maly prijem - este ti vracali aj za minuly rok mi vracali. Teraz je ina doba a riesim to inak. Socialka ma netrapi,ale dane a odvody zdravotne - to nemam rad.

 

DO socialky platim dobrovolne, A viac ako z minimalu,lebo to ma pre mna vyznam - ked platis dobrovolne si vies vybrat co chces platit.

Aj ja som len clovek - a mozem skoncit zle - pritom mne a rodine moze aspon trosku pomoct socialka.  Od socialky vies co dostanes - co dostanes od zdravotnej dani a inej dani? Ja som v Dovere - mna ta poistovna netrapi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Najviac dokážu usporiť dôchodcovia, najmenej ľudia v produktívnom veku

 

Priemerný obyvateľ Slovenska si podľa štatistík bankových analýz dokáže mesačne usporiť 65 eur.

Rovnakú sumu si vraj v priemere odkladajú aj obyvatelia Košického a Prešovského kraja.

Najviac na Slovensku sporia v Bratislavskom kraji, až 80 eur mesačne.

„Zaujímavosťou je, že najviac si odkladajú ľudia vo veku 60-79 rokov, a to až 80 eur. Aj keď ide väčšinou o dôchodcov s nižšími príjmami, táto skupina už väčšinou nie je zaťažená úvermi a má nižšie náklady na život.

Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/c/20967069/najviac-dokazu-usporit-dochodcovia-najmenej-ludia-v-produktivnom-veku.html

 

Teraz až smiešne vyzerá fakt, že jeden chmuľo z Galanty, ktorý nemá prakticky žiadne výdavky a má vyšší príjem, tak nedokáže ušetriť nič. Ešte aj tí dôchodcovia na východe sú lepší ako on.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ze na vychode najviac setria je davna vec. Teda ostavaju tam stari a mladi sa nezadlzuju(priklad ja som si uver za byt splatil za dva roky, auto rok, a chodil som na dovolenky co stali cca cez tisic, byt som splacal sam, na auto sme uz mali dve prijmy ,ale boli aj dve deti ,cena bytu/dnes je tridsat,nieje uz moj) a auta skoro to iste byt jedenast tisic auto osemnast tisic) - tych tam je velmi malo. Pomerne. Odidu na zapad(kludne viac ako polovica a to dlhodobo patnast rokov) ci Slovenska, ci aj Europi a tam sa zadlzuju. Mlady sporit. Je rad ,ze splaca.

 

Si zober , chmulo by dostal nejaky vacsi uver. 

 

Teda mna to vyslo velmi lacno. Ale takych chmulov mas aj tu si zoberie hypo dvadsat pat a nieze nevie usetrit(lebo chmulo nevie robit dostane 500 a nevie setrit,rozmyslat), ale ani splacat, prispieva mu ujo,stara matka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

jeden vskutku zaujímavý graf - a po desiatich rokoch z neho vyplývajúce zmeny zmýšľania v bankách:

svojho času - aj ešte hodnú dobu po 1989 - sa Slovenská sporiteľňa a nastupujúce nové banky súperili o to, ku komu príde viac vkladateľov so svojimi úsporami.

neskôr sa pretekali ohromnými úrokmi, ktoré ovšem ekonomiku topili, s nástupom zahraničných majiteľov bánk sa preorientovali - mimoriadne nápadné to bolo pri kúpe SLSP rakúskou Erste Bank - hoci vedeli, čo kupujú, chodili sem na skusy a sledovali fungovanie sporiteľne hodne zblízka a dlho, napriek tomu, že vedeli, že Sporiteľne /aj česká/ sú orientované na vklady - na sporenie, na starších ľudí...

okamžite po kúpe banky sa vrhli na premenu - chceli sa starých ľudí a ich vkladov zbaviť, doslova, okamžite chceli mať klientov mladých, dynamických a hlavne podnikateľov...

samozrejme, že za tým bola politika bánk ako takých a rozvoj a kdečo, ale navonok to vyzeralo presne takto.

bol to zaujímavý proces, z časti nakoniec po dlhých rokoch ako-tak vyšiel, a stále sa tlačí na úvery. teraz sa to zrejme trochu zmení.

 

medzitým po rokoch banky prišli na to, čo zobrazuje graf:

 

post-3-0-47841400-1546540807.jpg
 

Domácnosti na Slovensku mávali tradične v bankách uložených viac vkladov, ako si od nich požičali na úveroch. Od októbra 2018 to už neplatí.

Pre banky to znamená, že budú musieť prehodnotiť doteraz preferovaný model podnikania, ktorý bol založený na raste úverov financovanom hlavne zdrojmi od klientov.

Pre klientov bánk to znamená, že o ich úspory začne byť väčší záujem ako doteraz.

 

https://dennikn.sk/1322489/13-dolezitych-grafov-roka-2018/?ref=tit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ďakujem, neprosím.

a ja som sa kedysi tiež musela naučiť sporiť, sú deti, ktoré od detstva vedia chytiť korunku - ja som k nim nepatrila, dlho nie, došlo to časom.

a keď to nastalo, ten pocit, že peniažky pribúdajú, po troške či po akejkoľvek sume, musí byť pre každého bežného človeka príjemný.

ten pocit, keď vieš, že je kam siahnuť.

 

ten je na nezaplatenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ďakujem, neprosím.

a ja som sa kedysi tiež musela naučiť sporiť, sú deti, ktoré od detstva vedia chytiť korunku - ja som k nim nepatrila, dlho nie, došlo to časom.

a keď to nastalo, ten pocit, že peniažky pribúdajú, po troške či po akejkoľvek sume, musí byť pre každého bežného človeka príjemný.

ten pocit, keď vieš, že je kam siahnuť.

 

ten je na nezaplatenie.

To bol ten obálkový systém?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie. ja som písala o desiatkach systémov, počutých od klientov a na nete ich je ďalších mnoho a mnoho.

aj o tých som tu písala a hľadala som ich pre teba a písala ich pre teba.

kašľal si na to.

 

to bol systém, že som jedného dňa začala odkladať a sporiť na knižku. akúkoľvek, len nech to začne tam pribúdať.

na začiatku na nejakých úrokoch priveľmi nezáleží, ani vtedy neboli ktovieaké úroky... podstatné je, že vidíš, že to dokážeš a že ti tam pribúda.

 

obávam sa, že ten pocit Tomáško ty nezažiješ nikdy. a už si mohol xkrát. mal si možnosť. ykrát.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Napadla ma taka vec ze ja vzdy kona prchko. Napriklad uvidim iphone mam nan akurat peniaze tak si ho kupim. Alebo ma niekto zatiahne do pofidernych kaeftov atd. Ale uz o den dva to lutujem. To znamena ze keby existoval nejaky sporiaci ucet kam by sa dalo len vkladat ale boli by tie vklady lubovolne ze nemusel by som kazdy mesiac pevnu sumu davat ale vzdy podla moznosti ale vybrat by sa to dalo len tak ze musim ohlasit vyber a daju mi to az po troch dnoch napriklad. Tym padom by som nemohol prchko konat a do troch dni ma obvykle prejde chut ked to nemozem mat hned. Ale keby bolo treba na vazni vec napr. ze zlozit depozit na byt, auto dat do servisu tak by tie tri dni v pohode stacili lebo to niesu veci co sa rozhodnem v tom momente a hned treba platit. Existuje take sporenie vobec?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre teba specialne:

 

Chod s mamou do normalnej banky, zaloz akukolvek vkladnu knizku.

Mamu tam daj ako spoludisponujucu. Ked pojdete aj s mamou aj bratom napriklad, mozes ich dat ako spoludisponentov obidvoch.

Vloz tam prvy vklad,

Knizku daj mame do ruk.

Najblizsi mesiac usporene peniaze daj mame do ruky, nech ich ide vlozit na knizku.

 

A takto budes pokracovat. Ty nepotrebujes vyberat, ty potrebujes sporit.

Mame povedz, nech tu knizku neda tebe do ruk nikdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov