Skočiť na obsah

Darí sa vám sporiť ?


game

Odporúčané príspevky

To nevadí, že máš problém s kolesami a zrejme nebudeš mať dosť peňazí na zubára, podstatné, že si si kúpil Playstation3. A ten setobox na nahrávanie, aby ti nebodaj niečo neušlo v TV, si mal za koľko? Tuším si naň aj zabudol. 50€ benzín na to, že do roboty nemusíš ísť na aute, tak to si teda iný pán.

 

Chlape ty máš jeden problém, absolútne nevieš hospodáriť s peniazmi. Ty si ako 12 ročné decko, ktoré dostalo od starých rodičov pár eur, nech sa ide zabaviť do lunaparku. Nakúpiš si kopu hovadín a potom vyplakávaš, že nič nemáš. Od fotra by si mal dostať po pysku a nie od mamy dvacku na zubára. Ja byť tvojim otcom, tak by som ti tie hnilé zuby vytrhal kombinačkami. Hlavne, že máš Playstation3! Hovado!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kúpil za 90 playstation3 (to je novšia generacia toho čo som mal), do bicyklov som investoval 30, bol som v Bratislave na nákupoch tam som nechal 80, v bufete som denne prejedol cca 5-8€ za deň takže stopade minimálne

CISTY DEBIL. poprosim aj zvysok, prestat radit, odpisovat, na akukolvek tomasov dotaz v tejto teme. vysledok vidite sami. este raz, cisty debil. ja osobne odteraz tuto temu ignorujem. je to kreten.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale čím ďalej, tým viac sa nad tou jeho debilitou smejem :D

 

Mám v pláne dať auto do servisu, mám odloženú tisícku bokom, uvidím čo ma to bude stáť. No ale teraz začínam uvažovať, že si asi kúpim playstation, budem do bufetu chodiť 3x denne na kebab, kúpim si setobox nech si môžem nahrávať rodinné prípady, no nech je sranda! A potom sem prídem vyplakávať, že nemám na servis auta :uplakany:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm...asi by to chcelo tisicku vo vyplate, ze?

Pri tolkých výdavkoch áno. Ale to je už do témy o odborovom zväze a boji za vyššie mzdy.

 

To nevadí, že máš problém s kolesami a zrejme nebudeš mať dosť peňazí na zubára, podstatné, že si si kúpil Playstation3. A ten setobox na nahrávanie, aby ti nebodaj niečo neušlo v TV, si mal za koľko? Tuším si naň aj zabudol. 50€ benzín na to, že do roboty nemusíš ísť na aute, tak to si teda iný pán.

Takto zabudol som na setopbox ten stál dvacku len, ale ešte velku LCD telku za 95 čo som editol doplnil ale už ste odpísali skôr... Tak ale všetko kupujem z pod ruky z bazárov aby som ušetril. Už som si dlho chcel zahrať God Of War 3 a to vyšlo iba na PS3. Však iní si to kúpia ako nové za 300 aj velke LCD telky stoja 300-400€ takze ja este som vela usetril ze kupujem po inzeratoch a chodim do bazárov...

 

To tankovanie mohlo byť aj za 20 ale vtedy som ešte mal cez 200€ tak rekú dám plnú nádrž a nemusím každý týždeň po drobakoch tankovať. Do práce nepotrebujem ale ideme na návštevy, bárkedy niečo zobrať na záhradu za mestom a bežné veci, vždy treba mať k dispozícij auto.

 

Tak ale čo som potreboval mám, takže momentálne už nepotrebujem nikam investovať a taká výplata bude každý mesiac pomaly sa to nazbiera. Teraz jednorázovo všetko vybavím a potom za pár mesiacov sa našetrí... To nejde zo dňa na deň, to je ako cvičenie že výsledok je až po pár mesiacoch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...mne to zial smiesne nepride..

Irituje to, sere to, ...vysmieva sa nam vsetkym.

Uz aj ja mam chut ho utlct!!

tak sa pomaly zbierame...

Pri tolkých výdavkoch áno. Ale to je už do témy o odborovom zväze a boji za vyššie mzdy. Takto zabudol som na setopbox ten stál dvacku len, ale ešte velku LCD telku za 95 čo som editol doplnil ale už ste odpísali skôr... Tak ale všetko kupujem z pod ruky z bazárov aby som ušetril. Už som si dlho chcel zahrať God Of War 3 a to vyšlo iba na PS3. Však iní si to kúpia ako nové za 300 aj velke LCD telky stoja 300-400€ takze ja este som vela usetril

tomas uz ti asi vela ludi povedalo ze si curak, ze?

ty si usetril tak vela ze si v minuse, ty !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No Tomasko, preto nic nemas. Pretoze hned vsetko rozdrbes a nevies hospodarit. Ty by si rozdrbal aj 2000e plat.... Ty si za posledny mesiac, z prvej vyplaty, rozdrbal na sprostosti viac, ako ja za posledne 3-4 mesiace, a to mam niekolko nasobne vyssi plat a uspory v pripade nepredvidanych situacii. A neboj sa, aj ja mam kopec veci, ktore by som chcel....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

svoj názor už som vyjadril v tvojej téme, nechce sa mi už precitovávať to tam... ale však hádam to nebude vadiť ani tu, ostatne je to /aj/ o úspore...

použité v použitelnom stave okolo 15-20€ lenže 4 kolesá to je hneď 4x tá suma ale nevedel povedať presne... Som tak zhurta s tým súhlasil a že ozvú sa... Nič sa nedialo dni ubiehali a zrazu dnes volali že majú gumy a že 70 gumy + 16 obutie na disky... Ja mám na účte 94€ z toho sa 90 dá vybrať a 86 nechám v pneuservise

Tomáš, zimné gumy si mal riešiť minimálne pred mesiacom... 70€ za použité gumy na favorita, či čo to máš? :o + 2x ročne prezutie na disky... určite to prezúvanie tým gumám bude robiť dobre... si normálny? také niečo ako Google či Bazoš, ti nehovorí nič? však na Civica som na bazoši zohnal štyri jazdené gumy 205/55/R16 aj s diskami, za rovnú stovku... zabralo to asi 10 minút hľadania... akurát ich bolo treba prevážiť, ale to mi kamoš urobil grátis, za moje dávne protislužby... a nemusím 2x za rok platiť za prezúvanie, lebo kolesá si viem prehodiť aj doma v garáži.

ty si dal 70€ za gumy 165/70/R13 bez diskov... ako chceš usporiť vôbec nejakú sumu, keď bez akéhokoľvek rozmyslu kývneš na najdrahšiu ponuku? len preto že si lenivý rozmýšľať a hľadať výhodnejšiu kúpu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri tolkých výdavkoch áno. Ale to je už do témy o odborovom zväze a boji za vyššie mzdy.

 

 

aha takze to odbory ti maju zabezpecit vyssi plat

 

 Tak ale čo som potreboval mám, takže momentálne už nepotrebujem nikam investovať a taká výplata bude každý mesiac pomaly sa to nazbiera. Teraz jednorázovo všetko vybavím a potom za pár mesiacov sa našetrí... To nejde zo dňa na deň, to je ako cvičenie že výsledok je až po pár mesiacoch.

 

game bude mat z teba radost :zubiska:

 

s tym cvicenim si mudrejsi ako vsetci osobni treneri na svete..a kolkozeto drepov alebo klikov za posledny tyzden urobil?? :zubiska:

 

no moje decko chce pod strom ziveho jednorozca....idem nejakeho zhanat..bude to jednoduchsie ako teba naucit sporit :ahooj:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game bude mat z teba radost :zubiska:

 

po prečítaní tejto vety mi napadla okamžite iná, dokonale mi sem zapasovala:

 

1. kniha Mojžišova, 4. verš:

"Či som ja strážcom svojho brata?"

 

návodov na sporenie, na to, ako sa stať finančne gramotným, ako po troške zbierať, ako sporiť do prasiatka či do šuflíka, aby som nezostal s holým zadkom každý boží mesiac, som/sme tu dali už toľko, že by sa z toho naučila celá škola.

 

po toľkých radách, prepočítaných príkladoch, návodoch ako na to, po zmene zamestnania, kde zarobí raz toľko, a už zasa je klasicky v mínuse...

je už veľký, návody tu má. stačí prečítať tému, na každej strane je minimálne jeden návod, niekde viac.

 

nie som ja strážcom svojho brata. ani Tomáša  :klobuk:

 

 

 

p.s.

Tomáš si myslí, že my všetci sporíme rovno po celých investičných balíkoch, nám sa to kotí priam na povale a prehadzujeme vidlami.  a niet toho anjelského jazyka, ktorý by mu vysvetlil, že to takto nie je.

 

Tomáš, je to len na tebe.

ešte jedna rada:

 

prestaň nakupovať ako Rockefeller, keď cítiš v peňaženke peniaze. netreba ich minúť okamžite do posledného centu. lebo ťa páli, že sú v peňaženke.

ale to ty aj tak nepochopíš.  rob čo chceš.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a taká výplata bude každý mesiac pomaly sa to nazbiera.

 

Tuším si spomínal, že robíš cez agentúru, tak pozor, či teraz nedostávaš nejaký nástupný bonus, ktorý niekde dávajú aj pol roka. To aby si myslel na to, že časom môžeš dostávať menej peňazí, takže reálne hrozí, že si budeš môcť dovoliť menej kebabov.

 

také niečo ako Google či Bazoš, ti nehovorí nič? však na Civica som na bazoši zohnal štyri jazdené gumy 205/55/R16 aj s diskami, za rovnú stovku... zabralo to asi 10 minút hľadania...

 

Ale však už tu spomínal, že nevie googliť. Preto od každého chce, aby mu vyhľadali niečo na google, keď potrebuje, lebo on nevie. Od dementa nikto nemôže chcieť, aby si sám hľadal na googli.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyliezť mínusu alebo z nuly na plus sa nedá zo dňa na deň ak človek nezarába tisíce dolárov... Potrebuje to čas ako aj cvičenie. V decembri by to mohlo ísť naspäť teda stav že čo odteraz miniem n sekeru sa dorovná, ostane toľko aby vydržalo do januárovej výplaty a od januára by sa to začalo teda odloží sa prvá stovka, vo februári druhá a tak postupne do leta mať 500 rezervu. Chce to čas.

 

Sporenie nieje len o peniazoch samotných, ale aj o životnom štýle a jeho štandarde. Varím si v parnom hrnci večeru z vecí čo som našiel v chladničke - cena večere 0€. V robote nejdem do bufetu ale vydržím však budem tam len do rána. V hale žiadne kávičky z automatu za mince ale čistá pramenitá voda tečúca zadarmo z napájacieho automatu... Na tom sa dá najviac ušetriť. Auto pre nízkopríjmových ľudí je luxus pokial ho nepotrebujú nutne na dochádzku do práce (kam nejdu spoje atď). Ale zase keď neni tak chýba. To je diskutabilné. Veľa chudobných má auto aj keď od neho nezáleží jeho život... Ale je to položka na čom sa tiež veľmi dá ušetriť. Takže uvažujem o jeho likvidácii. Posledný raz som zainvestoval čo sa opravilo dali do poriadku kolesá a keď sa ešteraz stane dačo závažnejšie tak už ide do inzercie alebo na vrakovisko...

 

Elektronika je pre niekoho zbytočná (mnohí tu nepozerajú ani TV) ale zase nejakú radosť v živote musím mať aj ja a keď už teda nemôžem jesť to čo mi chutí, nemôžem mať auto, tak nech aspon tú telku a hry nech mám. Tam je len počiatočná investícia pri kúpe a potom už len hry čo stoja len 10-20€ a dajú sa aj meniť kus za kus bežne si tak vymieňajú hráči a telka už nepotrebuje žiadnu dodatočnú investíciu.

 

Aby som vás stále nerozčuloval v mojej téme napíšem niečo k tomu... Poprosím regaovať tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predsa neodolám, toto ma zabilo:

 

Sporenie nieje len o peniazoch samotných, ale aj o životnom štýle a jeho štandarde. ....

fakt? už zasa konšpiruješ a filozofuješ namiesto skutkov. naopak - životný štandard a sporenie sa nastavuje podľa prísunu peňazí.

toto čo si napísal, je kravina a blaf.

presne taký, aké si varíš v tom parnom hrnci z doma nájdených surovín. keby si sa naučil konečne googliť, alebo sa spýtal raz mamky, na večeru netreba parný hrniec  a varené uhorky. a dostal si tu od nás mrte jednoduchých a dobrých receptov od natretého chleba po pečené zemiaky a jednoducho a rýchlo uvarené cestoviny na tisíc spôsobov, ale ty si to zrejme ani len nečítal.

veď načo?

stále a znovu si ideš vyrábať blafy v parnom hrnci. tebe niet pomoci.  preto občas ideš ľuďom na nervy. vôbec nečítaš druhých.
 

 

Vyliezť mínusu alebo z nuly na plus sa nedá zo dňa na deň ak človek nezarába tisíce dolárov... Potrebuje to čas ako aj cvičenie. V decembri by to mohlo ísť naspäť teda stav že čo odteraz miniem n sekeru sa dorovná, ostane toľko aby vydržalo do januárovej výplaty a .... Chce to čas.

toto je blaf na druhú. zjavne nikto z nás ešte nikdy nesporil, takže my trubadúri tu ani len netušíme, ako je to "sporiť" hrozne ťažké.

mal si času už dva mesiace a dve výplaty.

 

od januára by sa to začalo teda odloží sa prvá stovka, vo februári druhá a tak postupne do leta mať 500 rezervu.

tretí blaf.

toto neveríš ani ty sám.

nedokážeš odložiť ani desať eur do budúceho mesiaca.

ako zvyčajne - nenapísal si:

" v januári odložím prvú stovku, vo februári odložím druhú, do  leta  budem mať 500 rezervu "

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že by sme sa tu mali začať baviť seriózne o možnostiach sporenia a investovania a neriešiť furt Tomášove odrbávačky, už ani ja nemám náladu tu čítať tie jeho dristy, ktoré k ničomu nevedú.

 

 

Nedávno som si porovnal výnosy podielových fondov, jeden zarába celkom slušne, dáva niečo cez 7,8%, druhý je v mínuse asi pol percenta. Na druhej strane je to trochu dvojsečná zbraň, ten čo zarába, tam nakupujem podiely v menšom objeme ako v tom čo nezarába. Ak sa to raz (možno) otočí, tak ten čo je teraz v mínuse bude zarábať lepšie a ten čo teraz rastie, tak v prípade poklesu môže potom zarábať pomalším tempom ako keby bol teraz v mínuse. Je v tom trochu mišmaš, ale asi takto to funguje :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja momentálne v jednom podielovom fonde dobieham, čo mi tam pred časom odišli trochu do mínusových úrokov. zatiaľ ako tak v norme.
mimochodom, nedávno som kdesi čítala, že možno ... ale len veľmi vzdialene možno - by sa mohli časom trochu dvihnúť sporiace úroky. neviem už kde to bolo, bola to taká úvaha, že možno. možno z 0,1 na na 0,15 : )

 

stále sa ma kdekto pýta, kam dať peniaze ... kolegyňa z bývalej práce, od fachu. ja netuším, nie je ch kam dať, bežné úspory jedine na menej rizikové podielové fondy, kde zasa zarábajú máličko, ale máličko zarábajp aj tie, ktoré chce mať človek pri ruke, pre každý prípad.

mimochodom, tak to robíme, ovedčilo sa to ... mám ešte dve vkladné knižky, dokonca na spolumajiteľov /čo sa dnes už nerobí, ale staré spolumajiteľstvá sa nerušia, takže kto má takú vkladnú knižku, nerušiť! nechať hoci aj na základnom vklade - má to svoje výhody, ktoré inde nie sú/

takže tam šetrím po troške mesačne, keď sa nazbiera, presúvam... to je vždy špekuľovanie, kam. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len tak pre zaujimavost.  Dnes som videl oznamenie o vyplate dividend. Islo za roky 2004 az 2014. 

 

Islo o akcie zrejme z prvej kuponovej privatizacie.  Nominalna cena akcie nieco cez 13 eur.  Kupena boli vsetky co ten clovek mal v 1992 za 1000 Kcs? Hodnota bola 30 000 nominalu? Ci sa pletiem.

 

No ten suhrn dividend v priemere na akciu vysiel 40 euro. Co je v celku slusne. A vyplacaju to kvoli zmenam v zdanovania dividend na Slovensku.

 

A zaujimavy blog. V 2011 bola ponuka na odkup tych akcii 10 eur?

http://hosek.blog.sme.sk/c/257948/Akcionari-firmy-EMERSON-pozor.html

 

Za 25% dividendy co dnes dostali.

 

Teraz som si precital.

 

 Na jedného držiteľa investičných kupónov pripadal v prvej vlne kupónovej privatizácie majetok v účtovnej cene približne 35.000 Kčs.

http://finweb.hnonline.sk/agentury/488000-pred-20-rokmi-sa-v-csfr-pripravovala-kuponova-privatizacia

 

 

Teda ten clovek je dochodca. A z I. vlny kuponovej privatizacie.  Mohol dostat hodnotu skoro jedneho celorocneho dochodku.  Aj v tejto krajine kde okradne ... a kde sa kradlo 25 rokov.

 

 

Za akciu "zaplatil" len taky jednoduchy prepocet. Za 0,38 eura euro a o 25 rokov dostal dividendu 40 euro. Slusne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja momentálne v jednom podielovom fonde dobieham, čo mi tam pred časom odišli trochu do mínusových úrokov. zatiaľ ako tak v norme.

 

To nevadí, že to bolo v mínuse, treba pozerať na to, ako sa celkovo darí fondu, ak je tam z dlhodobého hľadiska rast, tak ten potenciál tam stále je (aj keď samozrejme to nie je nikdy zaručené). Ale čím viac je v mínuse, tým sú podiely lacnejšie a viac ich nakúpiš. Pri raste to potom zarába rýchlejšie ako tomu, komu to rástlo v jednom kuse (teda to bolo furt v pluse).

 

mimochodom, nedávno som kdesi čítala, že možno ... ale len veľmi vzdialene možno - by sa mohli časom trochu dvihnúť sporiace úroky. neviem už kde to bolo, bola to taká úvaha, že možno. možno z 0,1 na na 0,15 : )

 

Všetko záleží hlavne od ECB, doba nízkych úrokov by mala ešte nejaký čas potrvať, ale nebude to večne. Ako pôjdu úroky na hypotékach hore, tak pôjdu aj úroky na sporeniach. Samozrejme zlomky percent nehrajú rolu, ako človek nemá na účte práve niekoľko mnohotisíc eur.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

oči mi padli na jeden článok... samozrejme to tak jednoduché nie je, ale pravdy v ňom skutočne kus je.

 

a tak mi pri čítaní napadlo, že nielen kus, ale kusisko, pre mnohých skutočne kusisko, aj keď nejde o dom, ale o aspoň o nejaké úspory:

a že sa to celkom iste vzťahuje aj na pojedačov kinderčokolád a niekoľko kebabov denne do hrsti, lebo sú tak fajné, tak prečo nie...

nie, nevysmievam sa :)

 

len je to hodne hodne trefné.

 

 

 

SYDNEY. Mladí ľudia majú veľmi jasné predstavy o tom, ako oplieskajú peniaze v piatok večer, pri nákupe nového mobilu alebo na najbližšej dovolenke. Život po tridsiatke, štyridsiatke či nebodaj na dôchodku je však pre mnohých vzdialená budúcnosť.

Tridsaťpäťročný milionár z Austrálie Tim Gurner napriek tomu mladým ľuďom radí, aby na život v dospelom veku mysleli už teraz.

Odkazuje im že, vyriešiť krízu s bývaním, môže byť omnoho jednoduchšie, než si myslia. Jeho rada je jednoduchá: majú prestať jesť avokádové toasty.

Predražené chlebíčky sú, samozrejme, symbol plytvania na luxusné nezmysly. Gurner hovorí, že mladí ľudia by mali prestať nakupovať potraviny, ktoré sú v súčasnosti trendy, pretože tento životný štýl je veľmi nehospodárny.

„Keď som si chcel kúpiť svoj prvý byť, tiež som si nekupoval toasty s avokádom za devätnásť dolárov alebo kávu za štyri doláre. Od šiestej ráno som bol v telocvični a potom som pracoval do pol jedenástej v noci, sedem dní v týždni, kým som si nemohol dovoliť vlastné bývanie,“ vysvetľuje pre The Guardian mladý podnikateľ.

 

Dodáva, že vôbec neriešil, či bude raňajkovať alebo večerať. Jednoducho pracoval. Podnikateľ upozorňuje, že veľa mladých ľudí nikdy nebude mať vlastné bývanie iba preto, že vyhadzujú peniaze na nepodstatné a príliš drahé potraviny.

Gurner nie je prvý, kto súčasnú mládež za nehospodárny životný štýl kritizuje. Minulý rok ju napísal Bernard Salt v ironickom komentári pre The Australian, že keď mladí prestanú chodiť do predražených hipsterských kaviarní, konečne si budú môcť dovoliť aj nejaký majetok.

 

 

 

 
/ za toasty môžeme dosadiť čokoľvek, čo je tak dobré, moderné, chic a jazyk tomu nedokáže odolať - samozrejme takto u nás na dom nejde nasporiť... ale ide nasporiť niečo. namiesto nič. však Tomáš. /
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Austrálii to možno funguje, ale určite sa to nedá uplatňovať na zvyšok sveta. Závisí od kúpnej sily, platov, cien, atď, však kebabožravec by vedel o tom vyprávať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Bol som v obchode, mal som chuť na Kinder Bueno, tak som si kúpil. Len tak pre radosť. A potom dve fľaše Bonaquy, najlepšia pramenitá voda. A 6 plechoviek Zlatého Bažanta, celkom dobré pivo, teraz v lete sa to hodí. :pivo:  A pred chvíľou som odložil 300€ na sporiaci účet. Týždeň pred výplatou. A ešte... do dobre stačilo, lebo Tomáša roztrhne od závisti :cert0r:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja niekedy ano a niekedy nie. Mam aj vydaje .. teraz pravnik vyskocil. Smeti a dane si poplatim na cely rok. Teda na dovolenku nepojdeme,ale ak trosku budem  chciet, kamarat mi tisic  euro pozicia. Na vylet za tristo eur aj menej kludne mozme ist. Stanovacku - teraz je prilezitost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked som siel asi druhykrat do bulharska som si pozical od kamarata, dalsi mesiac ci dva som mu to vratil. Pre rodinu, aj pre mna je dovolenka dolezita. Raz som nebol - dovolenka zazitok - oddych a cely rok som bol vymlety. Unaveny - bez inspiracie. Dnes nam kludne staci stan a na Slovensku v prirode. Stale po okoli mozeme mat plno zazitkov aj adrenalinu. 

 

Mozes s vacsimi detmi ist aj do jaskyne , kde pojdu nie po schodoch,ale po rebriku, alebo slovensky raj, alebo muranska planina ci hocikde a vecer si opecies slaninku - devet, desat rocne deti to zvladnu aj pri tej slaninke v prirode budu spokojne. S mladsimi? By sa to nedalo.

 

Desatrocny chalan si moze lopuchom vytierat zadok sam aj 6 dni. S 6 rocnym by ta to bavilo den a s rocnym vobec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov