Skočiť na obsah

Česká politická scéna


chorche

Odporúčané príspevky

Mne cela to ciastocna prohibicia pripada smiesne....narkomanom sa rozdavaju striekacky a ihly no fajciarov posielame do periferie...na hlavu postavene :( a to nevravim zasahovani do podnikania s povolenym tovarom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

česká politická scéna má tiež svoje prebohaté panoptikum, aby to nebol furt Zeman a Babiš, jeden z iného súdka:

 

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek rozvířil vášnivou debatu na sociálních sítích. Ženě, která napsala smutný status o tom, jak jí umřel pes, napsal, že umírají pouze lidé, zato zvířata chcípají. Dále připojil zmínku o liberálně levicově orientovaných lidech. Na jeho slova na Twitteru reagoval i Miroslav Kalousek (TOP 09).

 

Žena, jejíž rodině zemřel pes, se ze svého trápení rozhodla vypsat na Facebook. Asi nečekala, že její status okomentuje známý politik, a nejspíš už vůbec ne způsob, jakým to učinil. "Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena... Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umírat, jídlo, jist, kakat atd.) je modernistické, levicové a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtlině s korálky na krku, náušnicemi v nose, pupku a obočí, s plandající sukni (lunty) a pijící čaje z misky," napsal lidovecký předseda a na závěr svého komentáře přidal ještě několik emotikonů.

 

 

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/psi-neumiraji-ale-chcipaji-napsal-truchlici-zene-belobradek_444060.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

zachytili ste zrejme, že maslo dražie... v Česku sa snáď v každom médiu objavili rozbory a úvahy a politické komentáre na túto tému....

 

český človek na to zareagoval po svojom - české davové šialenstvo pri krabciach s maslom :)

 

pusťte mě k tomu máslu taky, kua

 

29 září 2017 v 14:04  Humpolec, Vysočina, Česká republika a máslo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

v Česku dnes o 14:00 dovolili, už včera po prvom dni to vyzeralo tak, že znovu berie palmu Babiš...

čo je vzhľadom na spústu škandálov, Čapí hnízdo, dokonca súdne stíhania, daňové podvody a kdečo iné, čoho boli médiá posledné minimum dva roky plné, podivné, ale čo už: Česi si znovu zvolil Slováka Babiša

 

predbežne

druhý pravdepodobne Tomio Okamura,

tretí ODS, štvrtí Piráti, piaty -  tak príznačné pre Česko: KSČM - za 27 rokov ešte ani raz neupadlo do zabudnutia, na rozdiel od Slovenska

 

15:37 ANO, KSČM a SPD by mali spolu už viac ako 52 percent hlasov. Babiš však vládu s oboma týmito stranami odmietol.

 
Piráti:
Jedným z hlavných príbehov českých volieb je šanca, že sa do Poslaneckej snemovne dostane Pirátska strana. Prípadný vstup Pirátov do parlamentu by bol správou s medzinárodným presahom. Hnutie, ktoré začalo v rôznych častiach Európy vznikať pred desiatimi rokmi, sa na celoštátnu stranu premenilo len na Islande, kde má takisto svojich poslancov. Českí Piráti vznikli v roku 2009, stranu budujú odspodu, aj preto sa mnohí odborníci obávajú, že je názorovo až príliš nejednoznačná.
 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jak znovu? Babiš vyhral voľby prvý krát, pred 4 rokmi ANO tesne skončila za ČSSD.

 

Pozitívne je, že komunisti a hlavne socani totálne prepadli, socanov predbehol aj večný konkurent ODS, ktorý trochu prekvapujúco skončil na 2. mieste, hoci už sa zdalo, že pôjde na smetisko dejín. SPD a Piráti, dobrý výsledok.

 

  1. ANO 29,64% (18,65%)
  2. ODS 11,32% (7,72%)
  3. Piráti 10,79% (2,66%)
  4. SPD 10,65% (-)
  5. KSČM 7,76% (14,91%)
  6. ČSSD 7,27% (20,45%)
  7. KDU-ČSL 5,80% (6,78%)
  8. TOP 09 5,31% (11,99%)
  9. STAN 5,18% (-)

Dúfam, že aj naša ľavičiarska luza si zoberie príklad.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pre mna osobne je to uspech stran, co maju zaujem reformovat EU a nie iba o tom debatovat na intelektuálnej urovni a vytahovat tento "zolik" v predvolebnom "gulasi" na ukazovanie svojich svalov a po volbach stiahnut chvost.....ale treba si este pockat na zostavenie vlady, pretoze niektore "systemove" strany si uz pred moznym jednanim z Babisom zabuchli dvere pred nosom a ak nebudu chciet stratit tvar (ak este nejaku maju) pred svojim volicom, tak zostavenie vlady bude velkym rébusom.....no pockame a uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jak znovu? Babiš vyhral voľby prvý krát, pred 4 rokmi ANO tesne skončila za ČSSD.

 

oprávnené...

len sa celé roky tak intenzívne písalo a debatilo v médiách o Babišovi, celé štyri roky bol na prvom mieste v správach každého možného razenia, že skutočne víťazná strana pri tom úplne zanikla. Babiš bol muž číslo jedna českej politiky, teraz je sutočne mužom číslo jedna.

 

čítavam a hodne často českú tlač, a po tom hone na čarodejnice, a Babišových mnohých prefláknutých kauzách a kauzičkách, daňových podvodoch a a kdečom,  ktorými plnil noviny, bez nejakých extra predvolebných sľubov vyhrá české voľby... to je výkon, ktorý núti premýšľať, ako vlastne česi volili...

 

ale to sa zanedlho bude týkať aj nás, a nebudeme sa stačiť čudovať ani my.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozitívne je, že komunisti a hlavne socani totálne prepadli,

 

Ale ano, je dobre ze prapadli. Ale mna skrie aj to, ze KSCM je vobec v parlamente a vobec moze existovat ako strana.

Ono na jednej strane je pravda, ze KSCM nerazi nejaky supertotalitny smer, na druhej strane, ako by sme sa tvarili, keby v nemecku sa sprehladom dostala to parlamentu nejaka "Fasisticka strana nemecka" ?

Porazili sme vlastne ten komunizmus, alebo ani nie?

 

Ale inac celkom pekny vysledok - som celkom zvedavy ako sa vyfarbia pirati, myslim, ze to zatial ani oni sami nevedia.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A nezabudnime, ze je to Česko... KS, nech sú koncove písmená akékoľvek, tam tak skutočne neprehralo a neupadlo do zabudnutia nikdy.

Slávne ceresnicky sú tam volené stale, a 8 % je celkom dost.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

 

Myslim, ze ho naozaj zotrel, ale nie o tom som chcel. Ten koncept relacie je ubohy. Hulakajuci komparz s predtlacenymi otazkami a transparentmi ako v boxerskom ringu. Ani sa necudujem, ze vysledky volieb urcuju aj totalni idioti, pretoze do tejto zumpy je to tlacene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ono je zvlastne ,ze im to spieval asi kratko - ci aj tak to nepochopili.  A zvolia si Zemana ci Babisa.

 

 

Ono u nas vies ake su asi barikady. A preco. V cechach? to je panoptikum.

Sa snazil ako mohol aj tak je to marne. Cely zivot.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a takto sa dnes robi politika. Biznis model, postaveny momentalnou zhodou okolnosti na sireni nenavisti, lebo to dnes zabera.

 

https://www.respekt.cz/tydenik/2017/39/divadlo-okamura

 

Presne tak, politika je teraz uz iba o divadle a nie o plneni predvolebnych slubov svojim volicom.....no mam taky neotrasitelny dojem, ze nieco ako Okamura "vyraba" aj taka svetova medialna splocnost ako je CNN....akurát ona ma opacny pohlad na dianie ako Okamura a preto robi "osvetovu" medialnu politiku v zaujme opacnom ....takze preco sem davas iba tento politicko Okamurovsky výrobok?.....media robia "osvetu" toho, kto ich plati.......prekvapenie? :(

 

Cesku politiku sledujem,lebo je fascinujuca.

 

Zvolia si to co si zvolia a oni si v diskusiach nenadavaju do primetencov. Oni su v pohode.

 

Mne je ich luto. Kam sa dostalli.

 

Skor kde ich dostali media a tzv. korektnost politikov, co zacali rad radom vypadat z politického priestoru a do parlamentu sa zacali dostavat strany ako Pirati (nieco podobne Kollarovi tu)....STaN (nieco podobne zMatovicovi tu)......atd. Sa mi zda ze momentalne cesko moze byt rado, ze maju stranu ANO, lebo bez nej by tam asi zavladla taka anarchia, ze by sa svet cudoval......strany terajsej tzv. demokratickej opozicie sa teraz v cechach spravaju nejak podobne, ako opozicia v r. 1948 ku komunistom a potom to aj tak komunisticky dopadlo.....nikto nechcel ist s nimi do vlady a to bola chyba.....Babis podla posledného prieskumu ma podporu cez 35% takze viditelne mu narastli preferencie, ten kto si to dovoli ignorovat robi fatalnu politicku chybu.......podobnost s politikou aj na slovensku, takze nemas koho a za co lutovat v cechach :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mam taky neotrasitelny dojem, ze nieco ako Okamura "vyraba" aj taka svetova medialna splocnost ako je CNN....akurát ona ma opacny pohlad na dianie ako Okamura a preto robi "osvetovu" medialnu politiku v zaujme opacnom ....takze preco sem davas iba tento politicko Okamurovsky výrobok?

 

Hore, v nazve temy je napisane "ceska politicka scena, tak preto. Netvrdim, ze takych stran, aj v nasom spektre nie je viac, Okamurova strana je cerstvy zdokumentovany pripad.

 

Myslim si tiez, ze obmedzovat zaber politiky na plnenie slubov volicom je tak trochu nepochopenim toho, o co by v politike malo ist. Ak by sme dnes mali zhodnotit motivaciu tych, co kandiduju a vyhravaju (a tiez to, akym sposobom vyhravaju), nedostali by sme sa vysoko. Staci im ucast v zakonodarnom zbore, v idealnom pripade podiel na exekutivnej moci. Na to im staci rozpravat, co chce volic pocut a ked maju dobru strategiu, tak sa tam dostanu. Politik aspirujuci na statnicku funkciu by sa vsak nemal verejnej mienke prisposobovat, mal by ju formovat ..a tym nemyslim prave brainwashing namiereny na nenarocnych, prave naopak. Politik by mal pre krajinu ponukat viziu. Ak sa ho niekto opyta, mal byt vediet z fleku podat svoju predstavu statu o 10-20 rokov a a hlavne to, akymi prostriedkami sa k nej chce dopracovat. Toto dnes v politike postradam.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim si tiez, ze obmedzovat zaber politiky na plnenie slubov volicom je tak trochu nepochopenim toho, o co by v politike malo ist. Ak by sme dnes mali zhodnotit motivaciu tych, co kandiduju a vyhravaju (a tiez to, akym sposobom vyhravaju), nedostali by sme sa vysoko. Staci im ucast v zakonodarnom zbore, v idealnom pripade podiel na exekutivnej moci. Na to im staci rozpravat, co chce volic pocut a ked maju dobru strategiu, tak sa tam dostanu. Politik aspirujuci na statnicku funkciu by sa vsak nemal verejnej mienke prisposobovat, mal by ju formovat ..a tym nemyslim prave brainwashing namiereny na nenarocnych, prave naopak. Politik by mal pre krajinu ponukat viziu. Ak sa ho niekto opyta, mal byt vediet z fleku podat svoju predstavu statu o 10-20 rokov a a hlavne to, akymi prostriedkami sa k nej chce dopracovat. Toto dnes v politike postradam.

 

 

Prepac, ale tvoja "analyza" momentalnej politickej reality, ci uz tu alebo v cechach...ja som presvedceny, ze v tom po usi trci cela EU.......je sice pravdiva,ale podla mna je to výsledok prace politikov a medii, takze ak si takto predstavujes formovanie volica, tak sa tak deje....v com teda vidis problem? Myslis, ze to je následok nejakých 2-3 rokov?......politika, ktora je zalozena na volebných klamstvách a podvodoch, ma výsledok aky ma teraz.....ked k tomu priratam este aj opozicne besnenie v spochybnovani vsetkeho a kazdeho, tak  výsledok je zarucena nedovera k vsetkemu a kazdemu....potom "vyhravaju" tzv. nove politicke prudy a stare zapadaju do dejin. No tym sa samozrejme meni aj retorika politika co sa snazi dostat na dobre platene verejne miesto a to moze dostat iba výsledkom volebnym....ludia uz asi maju dost otrepaných a nespolahlivych fraz predvadzanych vo volebnom suboji....este raz, toto je výsledok politikov aspirujucich (ako pises ty) na statnicku funkciu. Uz asi nestaci iba formovat a slubovat, ale zacat plnit to, co naslubujes a v tom pripade si treba davat velky pozor na to, co kto slubuje. lebo ak nesplni, tak to casom dopadne, ako vidis teraz....ziadna tragedia, ale normalny vyvoj....volic rozhoduje a neprisposobi sa politikovi, ale politik sa musi prisposobit volicovi a slubovat iba veci splnitelne a prestat volicov klamat!!  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ved predsa Babis je iba "uroda" tzv. systemovej politiky....tak isto ako Kollar a zMatovic + Kotleba LSNS tu u nas...je to to iste, iba tu je to Slovenske a tam je to Ceske....a v Nemecku nemecke atd. Tak si nezatazuj hlavu politikou slubotechna, na sposob doterajsej "politickej elity" v celej EU...toto je iba ovocie dobre hnojenej pody..... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

.....atd. Sa mi zda ze momentalne cesko moze byt rado, ze maju stranu ANO, lebo bez nej by tam asi zavladla taka anarchia, ze by sa svet cudoval......strany terajsej tzv. demokratickej opozicie sa teraz v cechach spravaju nejak podobne, ako opozicia v r. 1948

Mozno som ti usekol skor ako si nieco napisal. Takze Cesko ma byt stastne za Babisa? Lebo ak by on nebol. Tak ten..ale ved dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ludia uz asi maju dost otrepaných a nespolahlivych fraz predvadzanych vo volebnom suboji....este raz, toto je výsledok politikov aspirujucich (ako pises ty) na statnicku funkciu. Uz asi nestaci iba formovat a slubovat, ale zacat plnit to, co naslubujes a v tom pripade si treba davat velky pozor na to, co kto slubuje. lebo ak nesplni, tak to casom dopadne, ako vidis teraz....ziadna tragedia, ale normalny vyvoj....volic rozhoduje a neprisposobi sa politikovi, ale politik sa musi prisposobit volicovi a slubovat iba veci splnitelne a prestat volicov klamat!!  

 

 

Ale ved predsa Babis je iba "uroda" tzv. systemovej politiky....tak isto ako Kollar a zMatovic + Kotleba LSNS tu u nas...je to to iste, iba tu je to Slovenske a tam je to Ceske....a v Nemecku nemecke atd. Tak si nezatazuj hlavu politikou slubotechna, na sposob doterajsej "politickej elity" v celej EU...toto je iba ovocie dobre hnojenej pody..... :(

 

Nuz, Babis je dotacny podvodnik a Okamura preukazatalne tuneloval stranicku kasu Usvitu, takze ako teoria o urode systemovej politiky to obstoji, ale iba v ramci jej evolucie. To znamena, ze pri kazdej prilezitosti budes opakovat, ze si proti systemu a pritom si prave ty zosobnenim jeho negativnych trendov. Tu sa logicky dostavame k otazke, ako im toto volic zozerie. Uplne jednoduche to je. Ich volica to nezaujima. Vyssie som daval video s relaciou majitela, riaditela a moderatora Tv Barrandov Soukupa, to je taka ta nesystemova televizia, ako by oni povedali. Vo vydani pred vianocami ziadal Soukup od ministra zdravotnictva za ANO, aby mu na tabuli, ktoru mal na to prichystanu zoradil poslankyne podla sexappealu, ten samozrejme nezavahal a zoradil ..vitaj v nesystemovej politike :)  Do tohto chlieva politickej komunikacie patri aj, dnes uz nepokryte sirenie nenavisti a tolerovanie nepricetnosti, ako prirodzeneho stavu nespokojneho volica. Je dobre si vsimnut aj to, ze tomuto konceptu ziaskavania podpory uz davno podlahli aj -jaksapovie tradicne strany, lebo je to priamy a jednoduchy sposob, ako zaujat dav a nasmerovat to cele -do zumpy.

 

Dam este dva printscreeny.

 

Prvy je z oficialnej fb stranky ceskeho prezidenta

 

post-42-0-03088200-1514450154.jpg

 

a druhy zo stranky Okamurovej SPD, kde admin od fanusikov chcel, aby predsedovi napisali, co dnes robili

 

post-42-0-69305200-1514450207.jpg

 

Pises, ze politicke preferencie tychto ludi su odpovedou na politiku tradicnych stran. Ja neviem,  mozno odpovedou su, ale sami protagonisti podla vsetkeho netusia na co..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozno som ti usekol skor ako si nieco napisal. Takze Cesko ma byt stastne za Babisa? Lebo ak by on nebol. Tak ten..ale ved dobre.

 

Nie stastne, ale v terajsej politickej realite rado........ak si vsimnes ostatok "politickej elity" v ceskom parlamente, tak by ti mali dupkom vlasy stat....ak by si bol teda volicom v cechach :)

 

 

Nuz, Babis je dotacny podvodnik a Okamura preukazatalne tuneloval stranicku kasu Usvitu, takze ako teoria o urode systemovej politiky to obstoji, ale iba v ramci jej evolucie. To znamena, ze pri kazdej prilezitosti budes opakovat, ze si proti systemu a pritom si prave ty zosobnenim jeho negativnych trendov. Tu sa logicky dostavame k otazke, ako im toto volic zozerie. Uplne jednoduche to je. Ich volica to nezaujima. Vyssie som daval video s relaciou majitela, riaditela a moderatora Tv Barrandov Soukupa, to je taka ta nesystemova televizia, ako by oni povedali. Vo vydani pred vianocami ziadal Soukup od ministra zdravotnictva za ANO, aby mu na tabuli, ktoru mal na to prichystanu zoradil poslankyne podla sexappealu, ten samozrejme nezavahal a zoradil ..vitaj v nesystemovej politike :)  Do tohto chlieva politickej komunikacie patri aj, dnes uz nepokryte sirenie nenavisti a tolerovanie nepricetnosti, ako prirodzeneho stavu nespokojneho volica. Je dobre si vsimnut aj to, ze tomuto konceptu ziaskavania podpory uz davno podlahli aj -jaksapovie tradicne strany, lebo je to priamy a jednoduchy sposob, ako zaujat dav a nasmerovat to cele -do zumpy.

 

 

Pises, ze politicke preferencie tychto ludi su odpovedou na politiku tradicnych stran. Ja neviem,  mozno odpovedou su, ale sami protagonisti podla vsetkeho netusia na co..

 

nebudem obsirne reagovat na tvoj prispevok, pretoze si v zasade potvrdil to, co som ja napisal pred tebou......to co je dnes realitou v ceskom parlamente, tak to je dokazatelny dopad-vysledok politiky systemovej "politickej elity" v predchadzajucich rokoch. Systemovo si systemove strany vybudovali auru nedovery a teraz hladaju vinnikov v stranach, co sa na ich politickej "praci" vysplhali na vyslnie. Trucovanim to ale nevyriesia....skor sa sa svojim dalsim systemovym politickym krokom prepadnu do nenavratna....vsetko tomu doteraz nasvedcuje. A taka ista situacia je aj tu na slovensku.....ruka v ruke isli s politikmi tzv.systemovej demokratickej politickej sceny aj media, takze maju na hlave peknu hrbu masla(?)....vlastne to maslo by sa dalo lahko pomenovat hrbou sraciek.....teraz robia vsetko na zachranu "zatratenej" politickej kultury, no je to boj s hydrou, ktoru sami vytvorili....ziadne ine ukazovanie na nejakeho vinnika neexistuje!! A aby som nezabudol aj na dalsi dolezity clanok na destrukcii systemovej politickej kultury na slovensku, na p,prezidenta Kisku.... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prvom rade mi nejde do hlavy jedna vec.  Ci by bez Kisku, Matovica, Kollara a Kotlebu nebola tato tema dostatocne ceska.. Mam vazne podozrenie, ze alamo ukradol informatorovi heslo k freespace uctu, pretoze zatial iba pre neho boli temy priuzke :)

 

Od zaciatku tohto pisania ti chcem naznacit, ze delit strany na systemove a nesystemove je iba znakom podlahnutia tomuto klamu. Vsetky zo spomenutych stran su  systemove. Ak chce byt niekto nesystemovy, nestaci, ze to bude rozpravat. Pisem o devalvacii hodnotovej politiky a politiky vobec, tiez komunikacie s volicmi, o znizovani latky a tahani celej spolocnosti do sraciek.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som iba porovnaval stav na slovensku zo stavom v cesku....ze som pomenoval "krtkov" je zle?

 

Pises o devalvacii hodnotovej politiky a politiky vobec, komunikacii s volicmi a pod......hm....to je v poriadku, ved aj ja..........potom mne je teda zahadou preco si toto tebou kritizovane, dal do temy o ceskej spolocnosti, ked sa tato tebou stanovena diagnoza metastazovala v celej EU. Mas problem s mojim vymenovanim nasej "elity", ale ty davas problem celej EU do temy o ceskej spolocnosti, ako keby to bola iba lokalna zalezitost ceska.....ci si to mysle inak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov