Skočiť na obsah

Česká politická scéna


chorche

Odporúčané príspevky

Pozrel som si......

 

 

 

https://www.freespace.sk/tema/862-%C4%8Desk%C3%A1-politick%C3%A1-sc%C3%A9na/strana-18?do=findComment&comment=258757

 

https://www.freespace.sk/tema/862-%C4%8Desk%C3%A1-politick%C3%A1-sc%C3%A9na/strana-18?do=findComment&comment=259271

 

 

....a som sa ubezpecil, ze tebou podavana kritika na adresu ceskej politickej sceny je to, co sa metastazovalo (ako som ti uz napisal) do celej EU.....s tym rozdielom, ze v kazdom state to ma svoje specifika...slovensko nevinimajuc. Preco mas dojem, ze robim s toho gulas?....nemlžis? :(

 

Alebo moje slovenske priklady su ti nie po chuti?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Este raz. Sme v teme s nazvom "Ceska politicka scena". Odkedy som sa zapojil do tejto debaty, davas odkazy na slovensku politiku v kazdom jednom prispevku a este si sa rozpakoval, ze preco ich nespominam aj ja. To nie je poukazanie na podobnost (to by som pochopil raz), zrejme to bude tym, ze o nicom inom ako "EU, Kiska, Matovic a Kotleba" pisat nevies.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V poriadku, tak sa pevne drzme temy.....ak si teda rozoberies stav politiky v ycechac a aj uroven novinarskej obce, tak znovu ti iba musim napisat, ze je to vysledok dlhorocneho vladnutia terajsej opozicie a prace rôznych TV komentatorov a politologov. Myslis, ze cesky volic sa "pretavil", ako Korčagin za 2-3 mesiace?.....prislo to casom a obvinovat teraz terajsiu cast parlamentnej grupy z akehosi devastovania politickej kultury je, slusne povedane, pritiahnute za vlasy.....taka kritika do vlastnej strany ale nejako neodznieva, no skor sa hladaju priciny prepadu v stranach "nesystemovej" a teda nedemokratickej casti a v spravani volicov.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nehnevaj sa, ale mne nesedi ta rovnica, ako si volic sklamany trebars korupcnym spravanim minulych vlad zvoli -etalon korupcie tridsiatimi percentami za premiera a desiatimi percentami sa do snemovny dostane usvedceny podvodnik. To by platilo mozno tak na neskusenych a zatial politicky neopotrebovanych Piratov, ti mali tiez desat percent. Prave preto sa domnievam, ze volicom nevadi tento system preto, ze mame korupciu prakticky na vsetkych urovniach, to by Babis chodil po kanaloch a nie zostavoval vladu. Hore som pisal o kampani, o sposoboch akymi sa viedla a bude dalej viest. O nezodpovednych utokoch na prvu signalnu, budovani atmosfery strachu a pestovani nenavisti. Tymto zmagoreny volic kludne uveri tomu, ze svojou volbou bojuje proti systemu a ked budu jeho idoly kradnut a podvadzat (a to budu), mavne rukou, alebo prizmuri oko, lebo to prenho nie je podstatne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ved som ti napisal, ze to nebol akt obratenia 2-3 mesiacov.  Neviem ako ty uvazujes pri volbach-ak teda chodis volit.  Pozri kopec rokov vladnu take a take politicke strany-zoskupenia. V kazdom potencinalnom volicovi casom nieco dozrieva pri pozorovani diania v spolocnosti a spravani sa politickych „elit“. Vsetko to dozrelo do stadia ake teraz sa ti nepaci v ceskej spolocnosti...ale to ti garantujem, ze to nie iba stav v ceskej spolocnosti.

V cechach vladli dlho TOP 09, ODS, CSSD, KDU-CSL a teraz naposledy ANO. Tie „stare“ strany sa, podla mna, postupom casu  celkom „skompromitovali“ svojimi prehlaseniami na verejnosti (volicom) a uplne opacnymi prehlaseniami v „centrale“. Tak koho si mal cesky volic vybrat?....usvedcenych klamarov a podvodnikov alebo radsej vsadit na este „neokukanu“, hoci aj s podozrivym predsedom na čele, stranu. Mas dojem ze sa Babis niecim lisi od ostatku tzv. ceskej demokratickej opozicie? Ten kto nie je zaslepeny pravidelnym politicko-korektnym klamanim o mierumilovnom islame, vie, ze hlavnym“zolikom“  v statoch EU je (a dlho este bude) ich islamizacia. Mal by si si vsimnut, ako sa k tejto teme stavali „stare“ politicke strany.....ani ryba-ani rak. A vies preco sa tak spravali?.....argument bol a je v tom, ze ceska, ale aj nasa, spolocnost nema inu alternativu, ako EU. Teraz je ale namieste otazka, preco nemozu prist k rozumu aj bruselske „elity“...hm...tak to je na sirsiu debatu a mozno aj inu temu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jej, a Česi dnes volia prezidenta...

 

hodne cirkusu pred tým, a cirkus aj uprostred: Milošovi Zemanovi sa snažila zabrániť v odvolení polonahá aktivstka z hnutia Femen,

ochranka ju spacifikovala :innocent:

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/454373-v-cesku-sa-o-14-00-zacnu-prezidentske-volby-komu-by-ste-dali-vas-hlas-vy/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drzim palce, nech to nevyhra Zeman.

 

Jak som ho videl na videu s Femen, tak ma zarazilo, ako sa ledva udrzal na nohach (po vystupe sa na nohach ocividne neudrzal).

Neviem, ci to bola "hladinka" alkoholika, alebo chatrne zdravie - ale naozaj si cesi chcu zvolit takehoto cloveka za prezidenta, co sa uz ani na vlastnych nohach nedokaze udrzat?

 

Teda nie ze by toto bol nazavaznejsi argument, preco ho nevolit, len ma udivuje, ze ani toto nikomu nebije do oci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kunda sem, kunda tam a ked jedna konecne pride, tak sa pomaly zosype.

 

Z cisto zdravotnych dovodov -podla mna na tu funkciu nema. Ak vyhra, otazkou bude, ci sa vobec dozije konca volebneho obdobia. Tu vsak nejde ani tak o osobu prezidenta, ako o jeho poradcov. Nejedly, Mlynar - to je ina zgerba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v prvom kole nadpolovičnú väčšinu nezískal nikto,

do druhého kola sa dostáva podľa množstva brblaní a očakávania Miloš Zeman a jeho vyzývateľom bude Jiří Drahoš.

 

post-3-0-22528200-1515866607.jpg

 

volebná účasť bola takmer 62 %, čo je na premiéru priamej voľby prezidenta v ČR slušné.

druhé kolo bude o dva týždne https://svet.sme.sk/c/20735799/online-cesko-prezident-volby-2018-1-kolo.html?ref=blog

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drahosa uz do druheho kola podporili Fischer, Horacek, Hilser aj Topolanek. Pri jednoduchom sucte by to mal dat, ale stale je tu 38% volicov, ktori dnes zostali sediet doma a o ich hlasy v nasledujucich dvoch tyzdnoch prebehne bitka. Zemanovi nehra do karat ani to, ze Drahos je taka tabula rasa -zatial sa nemal velmi kde skompromitovat. Zemana podporil iba Babis. Tu si neodpustim poznamku, ze v pripade jeho umrtia by nanho ako premiera presla vacsina pravomoci prezidenta.. ( :) )

 

Da sa ocakavat, ze teraz sa vyleje zumpa dezinformacii.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dochodcovsky elektorat Zemana dorazi na druhe kolo volby vzdy.

 

Takze je dolezite, aby aj v druhom kole bola velka ucast = aby nenasnezilo na lyzovacku a pocasie nebolo ani prilis pekne (aby ludia nesli prec), ale ani ziadna kalamita, co by stazovala cestu do volebnych miestnosti.

B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... aby tradične ľudia zobrali rozum do hrsti a išli voliť to legendárne menšie zlo... hoci čo sa u susedov Čechov deje v posledných rokoch, tam to nevie ani svatý peter, čo z toho nakoniec bude :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prve - jeho zdravotny stav a vek.

Druhe - oproti nemu je naozaj aj vrece zemiakov lepsia volba.

 

Ved to je na zamyslenie - ja si myslim,ze druhe kolo bude tesne -rozdiel do 5 percent. a dufam ze vyhra antizeman. Ale vysledok bude patdesiat dva ku styridsatosem. Uz to je na zamyslenie. Pre Drahosa. Ak vyhra Zeman. Tak vela stastia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dva týždne prebehli, Česko volí prezidenta.

 

bolo okolo toho hodne rečí, kýble špiny, zdravotný stav Zemana, trolovanie Drahoša a kdečo iné... stávkové kancelárie nevedia rovnako ako voliči, ktorí sú unavení a znechutení.

 

tak kto bude českým prezidentom podľa Slovákov? Slováci viac preferujú Drahoša, vo väčšine médií, ale to je mu trt platné :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja by som vsadil na Drahosa pri kurze dva cele 6. Co je asi teraz. Po prvom kole to bolo opacne a dal by som nieco aj na Zemana.

 

Ale teraz by som dal 5-krat viac na Drahosa. Nedal som nic. Som zvedavy co zajtra vyhram.

 

Zájem o druhé kolo prezidentských voleb v Bedřichově v Jizerských horách je enormní.Už nyní odvolilo v oblíbeném zimním středisku více lidí než v prvním kole. Kvůli velkému zájmu si volební komise musela nechat poslat další sadu hlasovacích lístků s kandidáty. Žádné problémy to ale nezpůsobilo, řekla ČTK zapisovatelka volební komise v Bedřichově Regína Keltnerová.

„V jedné sadě je 500 lístků, zhruba tolik lidí už tady odvolilo,“ uvedla před 20:00. V prvním kole v Bedřichově platný hlas odevzdalo 463 lidí a účast byla nejvyšší v celém Libereckém kraji - 88,61 procenta.

Zdroj: https://volby.idnes.cz/prima-volba-prezidenta-druhe-kolo-volebni-mistnosti-hlasovani-urny-milos-zeman-jiri-drahos-g9i-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180126_115255_prezidentske-volby-2018_fer

 

Som zvedavy ake to je pravdive - preto som si to tu ulozil. Oni sa dohodli,ze dnes to spocitaju a zajtra idu na bezky. Asi je to kvoli viacej turistom v ich okrsku. Ale naco je potom udaj o ucasti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V prvním kole v Bedřichově platný hlas odevzdalo 463 lidí a účast byla nejvyšší v celém Libereckém kraji - 88,61 procenta.

 

Český prezident, so svojimi právomocami je viac menej figúrka. Účasť na voľbách a jeho výsledku mi pripomína hystériu, ktorá nastáva pri majstrovstvách v hokeji, alebo futbale. Takmer celý národ sedí pri obrazovkách, ako keby sa rozhodovalo prinajmenej o jeho existencii. Prežíva napätie, ako to nakoniec dopadne. A po skončenom zápase si väčšina fanúšikov povie, „no čo, chlieb preto nebude drahší“. Fanúšikovia hokeja, alebo futbalu vždy najlepšie rozumejú, koho mal tréner nasadiť, komu mal hráč prihrať, čo mala robiť obrana a čo útok. Je to pochopiteľné, lebo ľudia túžia prežívať ilúziu, že práve oni teraz rozhodujú o budúcnosti. A to aj napriek tomu, že zápas sa hrá vždy bez nich samých. Je to podobné, ako z demokraciou - vládou ľudu, ktorej vládnutie sa scvrklo na krátky akt vhodenia hlasovacieho lístku do volebnej urny. Nemám nič proti tomuto aktu, keď si volič aspoň raz za 4, alebo 5 rokov predstavuje, že rozhoduje o svojej budúcnosti. No o budúcnosti vždy rozhoduje minimálne 50 percentná skupina voličov, ktorej IQ je pod hranicou priemernej inteligencie Gaussovského rozdelenia. Tento fakt musí každá demokracia akceptovať. A hlavne na týchto 50 percent voličov je cielená predvolebná propaganda politikov. Citát, „demokracia nie je dokonalá, ale nikto nevymyslel nič lepšie.“ ospravedlňuje jej nedostatky, ak je s demokraciou spojené, dodržovanie ľudských práv, sloboda náboženského vyznania a prejavu, ktorá je vraj aj podmienkou vedecko-technologického rozvoja. No o komunistickej Číne, ktorá je dnes už najväčšou ekonomickou a technologickou silou na svete, sa nedá hovoriť, ako o kolíske demokracie, dodržovaní ľudských práv, slobode náboženského vyznania a prejavu. „Náhubkové zákony“, ktoré sú odpoveďou na súčasnú politickú situáciu „klasických bášt demokracií“, sú skôr prejavom ich neschopnosti reagovať na status quo. "Mě by jenom zajímalo, kde udělali soudruzi v EU chybu"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked sa nad tym tak zamyslam....hm...nie je ten Zeman iba tym, cim su aj vsetky tzv. politicke elity v EU? Akurat ten bonmotmajster iba vravi nahlas to, co jeho „kritici“ robia potichu. Ku cti Zemana je ale to, ze on preferuje Cinu ako priemyselneho partnera a nie politicky vzor.....teda ja som si to nikde v jeho vystupeniach nevsimol.  Nechapem potom jeho kritikov v Cechach.....ked ide na nejaku cestu, tak zo sebou vzdy berie kopec priemyselnikov z CR, aby mali moznost nadviazat obchodne kontakty (aky to rozdiel od nasho Kisku...ten napr. doniesol z Mexika akurat zagrcane lietadlo)...preco mediam tak vadia politici podobneho razenia ako je Zeman, tak to by ma isto zaujmalo vediet.

 

A „soudruzi z EU“ neurobili chybu nikde, pretoze vsetko ide podla planovanych patrocnic.... a tato je uz asi piata(?) v poradi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... soudruh Zeman požíva alkoholické nápoje verejne, potáca sa verejne, blrble alkoholicky verejne, keď už sme pri grcaní a potácaní a podobných aktivitách : )

 

no nič:

voľby skončili, podľa všetkého ich vyhrá Zeman, rozdiel medzi ním a Drahošom bude zrejme niečo vyše 10 %, také sú priebežné odhady.

 

nakoniec ten rozdiel bude zrejme menší, sčítaných je 90 % okrskov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pretože tak, ako sa predpokladalo v médiách, voličstvo v Česku nedozrelo, nemuseli voliť väčšie či menšie zlo, kampaň proti Drahošovi bola síce masívna kdekade,

ale Česi zostávajú pri starom... stačí porovnať aspoň zhruba mapy volieb z roku 2013 (Schwarzenberg - Zeman) a z roku 2018 (Drahoš - Zeman)

 

voličská základňa, voľby v jednotlivých krajoch, nastalo v podstate to isté ako roku 2013: toho druhého volila Praha, sever Čiech a v podstate zasa biele golieriky, takmer totožne.

 

post-3-0-91000600-1517070679.png  post-3-0-40326400-1517319435.jpg

 

https://volby.idnes.cz/prezidentske-volby-2013.aspx , https://twitter.com/CT24zive

určite sú niekde aj podrobnejšie nové mapy, nechce sa mi ich teraz hľadať. ale aj tieto sú preukazné.

 

pán Zeman to zvládol len tak tak, 52 % ku 48 %

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game..

ako by si interpretovala výrok "Vy jste prezidentem dolních deseti milionů."?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Drahos-vycetl-Zemanovi-Vy-jste-prezidentem-dolnich-deseti-milionu-A-to-je-vytka-zasl-prezident-521746

„To, že společnost nespojuje, že ji rozděluje. Že je prezidentem dolních deseti milionů,“ jmenoval Drahoš, co je podle něj největší chybou prezidenta Zemana.

 

„A to je výtka?,“ ptal se Drahoše s nevěřícným úsměvem prezident Zeman. Pak si s Drahošem ještě chvíli vyměňovali poznámky, než Světlana Witowská tuto debatu, odehrávající se na pozadí jejího moderování, zastavila.

 

Prvé čo ma napadlo.. Pozrieť sa do wiki, koľko má vlastne ČR obyvateľov..

Približne 10 a pol milióna..

Hmm..

Nazvať 95% spoluobčanov "spodinou"..

Je niečo takého známkou "rozumu"?

Možno "mdlého rozumu"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

da sa to samozrejme interpretovat rozne

hlavne netreba chytat za slovicka, v tomto pripade za cislicka... 10M zaokruhlene = vsetci

a vsetci cesi maju ako narod to, co si zasluzia; narod, ktory si za premiera zvoli kriminalnika a za prezidenta alkoholika a burana

 

detto ako slovaci, ktori (sme) si zvolili Hranola...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred voľbami 2013 sa písalo a hovorilo to isté, treba pohrabať trochu staré čísla médií: bolo to ešte tvrdšie, doslova sa písalo o voľbe ineteligencie proti ostatnému národu.

tentokrát očakávali to isté, a dokonca aj médiá viacmenej rezignovali, doslova očakávali, že to dopadne podobne. že to Drahoš povedal tak ako povedal, nuž povedal, zrejme nemal, ok, len povedal to, ako to je... je dobre sa pohrabať občas v histórii, nech je jasnejšie.

 

ovšem nenazval spoluobčanov spodinou... nedávno sme tu kdesi o tom písali...:

 

je dobre nezabudnúť na to, ako vlastne funguje česká politika, resp. výber politikov a myslenie voličov - zahrabnúť do minulosti napríklad povojnovej, kde netreba zabudnúť na to, že tých tradičných 10 miliónov Čechov

/o ich počte sme sa učili už na základke, viacmenej ich je vždy 10 miliónov, Slovákov cca 5 miliónov, školské učivo/

rozhodlo o smerovaní Československa po roku 1948, nie Slováci volili Komunistickú stranu, ale Česi.

Česi volili Gottwalda, Zápotockého, Novotného neznášajúceho Slovákov, čo malo za následok Svobodu a neskôr Husáka...

 

eufória po sametovej revolúcii vyniesla do prezidentského kresla Havla, neskôr Klausa - ale to nevolili občania, len aj tam sa prejavil určitý mechanizmus, koho Česi volia.

 

priama voľba sa vrátila tam, kde začala roku 1948 - bývalý komunista, populista, ožran, miláčik más, ktorý hovorí to, čo masy voliace svojho času KS chcú počuť... nič sa nezmenilo, českí voliči nedozreli... sú trochu inde, než slovenskí.

 

Česi zatiaľ nemuseli podstúpiť to, čo Slováci - voľbu menšieho zla, kde sa doteraz Slováci dokázali nakoniec postaviť do šíku, oni jednoducho volia podľa svojho naturelu.

a Slováci roku 1948 NEvolili KS, a od sametovej je KS úplne mimo hry, na rozdiel od Česka... kde je dokonca prakticky neustále v parlamente.

 

 

síce trvalo nejakú dobu, kým sme sa zbavili Mečiara, ale už je na ceste dolu aj Fico, niekedy to nejde tak rýchlo ani na Slovensku.

 

Česi si idú svoju líniu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov