Skočiť na obsah

chorche

Odporúčané príspevky

Áno, teraz to vidím. Mávam niekedy nastavený nižší kontrast na monitore, preto som to nemohol vidieť. :lol:

 

Ale ak tvrdíš, že to nebol mesiac, skús aj tak napísať o tom niečo viac. Možno to má nejaké vysvetlenie. Bola napríklad zdanlivá veľkosť toho objektu väčšia ako veľkosť mesiaca?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj mňa to zaujíma, flash. v akej vzdialenosti to letelo? bolo to blízko teba? v atmosfére? pri mesiaci? ako rýchlo to letelo? počul si zvuk? cítil si niečo nezvyčajné? (vibrácie, statická elektrina ap.) videl to isté i tvoj kamarát? akým foťákom si to fotil? zastavil ten objekt, či bol stále v pohybe?

 

napíš poriadny referát, nech to môžme predebatiť. zatiaľ som skeptický, zvlášť po tvojich plánoch na vyvolanie senzácie s kruhmi na poli. fotka teda nestačí, poriadne popíš každú maličkosť, ktorú si si zapamätal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No takto javilo sa to oveľa väčšie ako mesiac. Bolo to veľmi čudné počul som to ale ako iba muchu zabzučať. Veľmi potichu to šlo a na jeden okamih sa to zastavilo zdvihol som foťák a v tom momente sa to pohlo rýchlo dole a zrazu to nebolo vidieť...

 

Či som niečo pocitoval? áno strach :lol: nič iné... akurát káble vysokého napätia vedľa čudne zaškvrčali...

 

Videl to i môj kamarát a preto že som to fotil som nevidel druhú časť ako on. Ževraj to potom dosť bliklo a už nebolo počuť ten zvuk a nič iné... a stratilo sa to...

 

Odhad výšky preletu si trúfnem len tak okrajovo asi 50 metrov nad nami...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flash, podľa EXIF informácií v tvojej fotke vidím, že si to fotil fotoaparátom Samsung Digimax S700, pri ISO 400, clonové číslo 2.8 (zrejme úplne otvorená clona), čas expozície 1/30s, so zapnutým bleskom (odpáleným počas fotenia), dátum 12.02.2007, čas 17:17 (- to by si tiež mohol upresniť, máš ho v tom foťáku zle nastavený?), zaostrené bolo na vzdialenosť 5mm - to je menej, ako podporuje makro fotoaparátu, pôvodné rozlíšenie fotky je 2272x1704 pixelov.

 

pri tomto ma napadlo pár vecí:

 

ak si fotil v tme, so zaostrením do 5mm, tak pri ISO400 a expozícii 1/30s by musel byť objekt v dosahu blesku, aby si ho odfotil. ak bol podľa tvojho odhadu vzdialený 50m a v pohybe, zdá sa mi nemožné, aby ho fotoaparát zachytil.

 

tiež by ma zaujímalo, ako vyzerá zvyšok záberu, mohol by si tú fotku uploadnúť na tinypic.com v pôvodnom rozlíšení a uverejniť link? na okraji tohto výseku, ktorý nám ponúkaš, je vidno že záber obsahuje ešte niečo - javí sa to ako červené body, chcem sa na ne poriadne kuknúť.

 

a zaujíma ma hlavne, či si aj voľným okom videl to isté, čo je na fotografii - rozmer, farby, k tomu sa prosím ťa vyjadri.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podľa EXIF informácií v tvojej fotke

..tu som to zistila :lol:

prepáč, smejem sa na tom ženskom rode. kukni na môj avatar a pobavíš sa aj ty.

 

no, tieto informácie sú zapísané v každej digitálnej fotke prostredníctvom software, ktorý je nahratý v EPROM pamäti prístroja.

 

v tvojom obrázku je tiež informácia, že blesk bol zapnutý a odpálený, preto som to spomenul. ak to tak nebolo, máš zrejme problém so software vo foťáku, robí chyby. samsungu som nikdy príliš nedôveroval. druhá možnosť je, že blesk síce bol spustený, ale nefunguje. pre istotu ho preskúšaj, ak je ešte aparát v záruke.

 

a ak vravíš, že objekt vyzeral rovnako ako na fotke aj na pohľad, potom mi nie je jasné jedno: veľká časť tohto UFO je vyplnená rovnakou farbou, ako 'hviezdy' na fotke - sýtočervenou. tvrdíš, že si to videl aj voľným okom. nezarazilo ťa, že hviezdy sú červené?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No nezarazilo ma lebo žiadne hivezdy tam nevidím na tej fotke :lol: a prepáč za ten ženský rod :). Ale v skutočnosti bol ten objekt tmavší kúsok a nejako to vyzeralo čudne ako keby to malo na povrchu zárezy (smerom do stredu kruhu) keď to zastalo bolo to dobre vidieť a potom som schytil foťák a cvak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

'hviezdy' som dal do apostrofov, pretože neviem, čo to tam naozaj je. ale pri ľavom okraji výseku fotky, ktorý si uverejnil, sú nejaké červené body, preto som chcel vidieť tú fotku celú, v pôvodnom rozlíšení. možno je to len digitálny šum, neviem. škoda, že sa ti nepodaril lepší záber. v každom prípade - ak nad tebou naozaj preletelo UFO, máš zážitok na celý život, nezáleží na tom, čo je na obrázku, nie? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flash, ak sa to stane - ak znova zbadáš niečo nezvyčajné, podrobne sem o tom napíš. najlepšie bude, ak si popredu článok zostavíš, uvedieš v ňom podrobné informácie, každý opis, všetky pocity a nápady.

 

sám som viac naklonený myšlienke, že tu nie sme sami a i keď na podobné stretnutie neverím, vôbec ho nevylučujem. a ak sa raz niekto/niečo rozhodne navštíviť našu planétu, či už to bude cudzia inteligencia alebo náš stroj času, svedkom tejto návštevy sa môže stať ktokoľvek z nás.

 

a potrénuj trocha prácu s foťákom, dobrý záber dodá svedectvu váhu. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No mal by som veru potrénovať ale hlavne byť na správnom mieste v správny okamih :lol: a vidieť niečo lebo mnoho ľudí čo v ufo a mimozemskú civilizáciu veria doposiaľ nemali možnosť nič vidieť. Keď sa mi ešte niekedy vôbec podarí tak to skúsim poriadne opísať...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Musim sa s niecim priznat...asi som videl jedno UFO. Aj Igny to videl. Sme boli na dvore v noci vtedy ked bol teraz ten posledny pad meteoritov. Tak sme ich zopar videli a tiez aj lietadlo. Ale okrem toho sme videli este nieco: hybalo sa to, neblikalo to, bolo to cisto biele (abo zlte - na taku dialku sa to presne povedat neda) ale ten pohyb bol zvlastny: nepohybovalo sa to rovno, ale v takych vlnkach (kopcekoch ako ked kreslite oblacik, nieco ako toto: /--\/--\/--\/--\ ). Fakt netusim, co mohlo tak lietat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daekin mám pocit, že som to videl tiež. Bol som pozorovať s kamarátmi oblohu v dňoch od 7.9 do 11.9 každý deň zhruba od 21 - 22:00 az do 23 - 23:30. Neviem či sme videli obaja tu istu vec ale s toho čo rozprávaš si myslím, že hej. Povec ktorý deň to bol a v akom čase približňe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

hhhhhhhhhhhhhhhhhh

hhhhhhhhhh

ROFL, MOFL, ŠTOFL

 

to ste hneď mali povedať, že to u nás v Baťovke

ale ste pozadu

nás o UFOe v PE, už informoval istý ťýpek Mafo asi tak pred mesiacom

síce ho videl iba sám a bol jak bomba, ale veriť sa mu dá :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

V UFO verim i neverim zaroven :) Mne osobne sa zda naivne verit, ze sme naozaj jedini v tomto celom vesmire, a kruci, ten vesmir je fakt veliky. Avsak nemam konkretnu predstatu o mimozemstanoch, ako vyzeraju, co robia... Mam celkom rada tuto tematiku, a preto si i vzdy s velkou oblubou cihnem daky film, ktory ich zase zobrazuje v inej podobe... Ale zeby som mala nieco konkretne? Tak to veru nie.

 

Ja iba verim, ze je tu nieco viac a ked mi niekedy mierne prehara, tak sa nad tym i vaznejsie zamyslat, ale inak ani nie...

 

Len dufam, ze ak fakt existuju, ze nas nevyhubia a budu aspon mili, inak by ma fakt nasralo - tolko rokov evolucie, a nakoniec nas i tak banda zelenych muzickov posle do ... :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov