Skočiť na obsah

chorche

Odporúčané príspevky

tento prípad mi unikol. alebo som na neho zabudla, v záľahe tisícok prečítaných v x publikáciách za obrovské množstvo rokov, keď som tie príbehy a knihy vážne zbierala, ale skôr mi vážne unikol.

ani tá kresba mi nič nehovorí.

kto ho publikoval, zrejme pôvodne v knihe ... kto je zdroj ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tento prípad je mi známy len z českého časopisu Magazín 2000 1/1995 a 10/1996. V prvom čísle predstavuje autor 7 stránkového článku Michael Hesemann všetky informácie, ktoré o prípade zistil. Sú tam nákresy z uvoľnených tajných dokumentov španielskeho vojenského letectva. Jeden z týchto nákresov, ktorý je na tejto stránke fóra uvedený, som vyfarbil podľa údajov uvedených v článku. V článku je fotografia dr. Padróna s rodinou, potom fotografia poľnohospodára José Gil Gonzálesa a Michaela Hesemanna. Gonzáles mu ukazuje svoje pole, na ktorom UFO pristálo. Vtedy bola tam poľahnutá cibuľa do špirály a čiastočne spálená. Experti vojenského letectva tam boli odoberať vzorky pôdy a merali intenzitu žiarenia. Skrátka, je tam veľmi veľa informácií, ktoré som zatiaľ ešte podrobne neprečítal.

 

V ďalšom čísle Magazínu 2000 10/1996 je uverejnená aj fotografia tohto UFO tiež uvoľnená zo spisov vojenského letectva. Obrovská svetelná guľa na obzore zaberá takmer celú fotografiu. Okolo nej je akýsi prstenec.

 

Svedkov prípadu našiel Michael Hesemann po Kanárskych ostrovoch skutočne hodne. Napríklad skupina dedinčanov z Las Rosas uviedla:

"Dve červené postavy pohybovali rukami, akoby chceli zdraviť. Potom tá vec veľkou rýchlosťou vystúpila nahor. "

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lidé bohužel často přesně nevědí, co vlastně UFO znamená. Pro většinu veřejnosti je to termín nerozlučně spjatý s „ufony“, podivnými zelenými mužíčky z fantastických filmů a knížek. Kdo na ně věří, je ale spíš blázen nebo snílek. UFO je totiž něco úplně jiného. Co? No přece neidentifikovatelný létající objekt! Tedy úkaz, který se nedá vůbec k ničemu přirovnat.

Taniere sú výmyslom. Iný, častejšie používaný termín "lietajúci tanier" vznikol vlastne omylom. Po II. Svetovej vojne zbadal americký obchodný pilot Kenneth Arnold nad Skalistými horami v Spojených štátoch deväť podivných objektov, ktoré sa leskli a pohybovali sa zvláštnym spôsobom, akoby sa pohupovali po vlnách. Keď o svojom pozorovaní hovoril s novinármi, použil termín "pohybovalo sa to, ako keď hodíte tanier po vode" ... a na svete bol "lietajúci tanier". Zakorenená predstava, že UFO musí mať tvar taniera, alebo disku pretrváva napriek tomu, že najčastejšie pozorované tvary boli svetelné body, alebo guľa.

Za skutočné UFO /teda neidentifikovateľný lietajúci objekt/ je možno považovať iba asi 8 až 10% sledovaných prípadov, ale ani to však ešte neznamená, že išlo o mimozemšťanov. Je možné, že časť pozorovaní sa týka doposiaľ málo známych prírodných javov, alebo utajovaných vojenských pokusov.

 

Je ufológ blázon? Rozhodne nie!

Ufológia síce vedná disciplína nie je a pravdepodobne ani nikdy nebude, ale aj tak sa pri nej používa prevažne logické myslenie. Náplňou činnosti ufológov nie je viera v UFO čo sa im často "prisudzuje", ale zhromažďovanie informácii o pozorovaniach, overujú si ich dôveryhodnosť, presnosť, hľadajú spojitosti a porovnávajú ich s inými zistenými poznatkami. V niektorých prípadoch tieto informácie dokonca konzultujú s odborníkmi z rôznych vedeckých odborov.

Pokiaľ sa pozorovaný jav vedcom poradí stotožniť s niečím známym, z UFO /neidentifikovaný lietajúci objekt/ sa stáva IFO /čiže identifikovaný lietajúci objekt/.

Ufológ musí k najrôznejším možným /aj nemožným/ vysvetleniam zachovávať neutrálny postoj.

Ak sa niekomu podarí vidieť UFO, alebo aspoň domnelé UFO, predovšetkým je potrebné byť duchaplný a zachytiť čo najviac podrobností – skontrolovať si čas, ako sa objekt objavil, ako zmizol, či odletel, alebo sa rozplynul, všimnúť si, ako sa objekt pohyboval, či letel plynule, alebo menil smer, je tiež vhodné pozorovaný objekt zachytiť fotoaparátom, alebo kamerou.

 

Až na to, že toto všetko si človek uvedomí, až keď je "sledovaný" podozrivý objekt už dávno preč ... :smile2:

 

Zdroj: 21 stoleti junior 6/2007

http://translate.goo...26prmd%3Dimvnso

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

" Ja nič, ja som len taká obyčajná krabica "

 

Jeden veľmi blízky človek z rodiny ma nedávno prekvapil. Spomenul som mu prípad pristátia nezvyčajného UFO na Kanárskych ostrovoch a on mi na to povedal:

 

" Ja som tiež videl UFO na Kanárskych ostrovoch. Bol som na Tenerife so sesternicou a jej priateľom Antóniom.

Z jednej lúky niečo začalo pozvoľna stúpať nahor, čo na prvý dojem pripomínalo starú krabicu, ale ukázalo sa, že to krabica nie je.

Malo to dĺžku prinajmenšom 120 cm a šírku možno 10 cm.

Bolo to čierne, trochu pripomínajúce PVC, ale bez lesku. Uši na okrajoch sa striedavo pohybovali : naraz ľavé nahor, pravé nadol a za chvíľku pravé nahor, ľavé nadol. Bolo to stále vo vodorovnej polohe a stúpalo nahor ako balón.

Dvakrát som to natáčal na video, keď to bolo celkom blízko a potom, keď to bolo už vysoko v oblakoch.

Video som už vymazal, lebo mi zaberalo veľa miesta v notebooku a aj tak by mi to nikto neveril ...

Tvárilo sa to tak nenápadne : Ja nič, ja som len obyčajná krabica, čo plachtí v ovzduší. Ale konštruktér, čo by zostrojil niečo také, aby to vyletelo v bezvetrí do oblakov, by dostal nobelovu cenu. "

 

 

Neviem, čo si mám o tom myslieť. Inakšie je zaujímavé, že keď som vystrihol malý pásik tohoto tvaru z papiera so zahnutými ušami, tak pri páde na zem sa roztočil a udržiaval sa stále vo vodorovnej polohe. Nahor letieť nechcel :) .

Ale ešte je možnosť, že aj video môže byť k dispozícii. Aj Španiel António si vtedy nahral toto video do svojho notebooku a možno ho ešte nevymazal. Ak toto video niekedy uvidím, tak podám podrobnejšiu informáciu. Na priloženom obrázku je len fotomontáž podľa popisu.

post-2678-0-69631700-1326592171.png

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odhalí britské archivy tajemství UFO?

Fenomén UFO je vděčným mediálním námětem. Fotografie s podezřelými létajícími objekty se rády vyhřívají na výsluní titulních stránek. Jenže, obvykle má takový úkaz zcela přirozené vysvětlení. Napovídají tomu i nově odtajněné archivy britského ministerstva obrany, které se touto problematikou zabývalo.

Valná část záznamů podporuje tvrzení, které před nedávnem britská úřední místa vydala: „Existují významné důkazy na podporu teze, že události týkající se fenoménu UFO lze téměř výlučně připsat fyzikálním, elektrickým a magnetickým jevům v atmosféře, mezosféře a ionosféře. Neexistuje důkaz, že tyto jevy jsou nepřátelské a působí pod nějakým jiným druhem kontroly, než jaký představují přírodní fyzikální síly. Neobvyklé jevy v ovzduší mohou být dílem více než jedné sady atmosférických či elektrostatických podmínek,“ pravilo se v jedné studii, kterou vydalo britské ministerstvo obrany. Je ovšem jasné, že kdo chce věřit v existenci UFO, bude v něj věřit dál, a podobné řeči bude vnímat jen jako komplot všech vlád světa.

Filmy "urobia svoje". Verejnosť si teraz môže pozrieť hlásenia o neidentifikovateľných lietajúcich objektoch nad Britániou, ktoré boli zaznamenané v rokoch 1981 - 1996. Z archívov vyplýva, že počet pozorovaní UFO stúpa v dobách, kedy v televízii "beží" nejaký dokument o mimozemšťanoch, alebo do kín prichádza nový film s touto tématikou.

Príkladom je rok 1996, keď mal premiéru americký film Deň nezávislosti, ktorý pojednával o invázii nie práve priateľských mimozemšťanov na našu planétu. Chrabrí Američania sa im postavili na odpor a celú planétu samozrejme zachránili. Krátko po uvedení tohto filmu počet hlásení o pozorovaní UFO nad britskými ostrovmi stúpol viac ako šesťnásobne. Obdobná situácia bola aj v roku 1977, kedy bol do kín uvedený film Stevena Spielberga Blízke stretnutie tretieho druhu.

 

Niektoré prípady, ktoré sú v archíve zaznamenané, sú skôr "zaujímavé". V roku 1995 dvaja rozrušení chlapci na policajnej stanici nahlásili, že sa neďaleko Darlingtonu stretli s mimozemšťanom, ktorý mal veľkosť obra a hlavu v podobe citróna. Policajti sa s chlapcami vydali na miesto "stretnutia" a samozrejme okrem roľníka zberajúceho úrodu nenašli vôbec nič.

 

Podobných, ťažko vysvetliteľných hlásenie o sledovaní UFO je v archíve britského ministerstva obrany niekoľko, ale prevažujú skôr kuriózne prípady. Istá Angličanka sa údajne pri venčení psa stretla s kýmsi v leteckej kombinéze, kto o sebe tvrdil, že je mimozemšťan, a že prichádza na priateľskú návštevu. Bezpochyby zaujímavé bolo to, že návštevník z vesmíru hovoril anglicky so silným švédskym prízvukom!

 

Najčastejšie vysvetlenie hlásení o UFO

• Pozorovanie lietadiel, alebo meteorologických balónov pod zvláštnym uhlom

• Pozorovanie družíc v okamihu ich zániku v atmosfére

• Prirodzené atmosférické javy

• Astronomické telesá, napr Mesiac alebo Venuše

• Guľový blesk

• Horiace bahenné plyny

• Svetlá reflektorov, alebo laserových efektov

• Halucinácie

• Úmyselné falošné hlásenie s cieľom finančného zisku, vlastného zviditeľnenia alebo aj duševnej poruchy

• Fotomontáže, či vytváranie falošných dôkazov

• Malý objekt blízko objektívu pôsobiace ako veľký v pozadí ... napríklad muška

• Chyba na fotografickom materiáli

• Chyba pri elektronickom spracovaní

• Neúmyselná dvojitá expozícia

 

Zdroj: 21.stoleti 1/2010

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Francie otevřela svůj archiv UFO!

Padá mezinárodní tabu? Kdo bude další?

Na 1650 pozorování neidentifikovaných létajících objektů obsahují archivy UFO, které nashromáždila během posledních 50 let francouzská Národní vesmírná agentura CNES. Francie je první zemí, která se rozhodla své archivy UFO zveřejnit bez výjimek…

Oproti jiným odtajněným a veřejným projektům kolem UFO, nabízí francouzská akta X agentury CNES více než čtvrtinu případů, označených jako „typ D“. ,To jsou ty, „pro něž není i přes ‚dobrá‘ či ‚velmi dobrá‘ data a věrohodné svědky“ žádné „racionální“ vysvětlení a nahrávají teorii mimozemšťanů a létajících talířů. To znamená celkem asi 400 nzatím nevysvětlitelných případů nejryzejších UFO. „Nemáme nejmenší důkaz že za tímto nevysvětleným fenoménem stojí mimozemšťané, a nemáme ani nejmenší důkaz že nestojí,“ říká Jacques Patenet, letecký inženýr, který vede kancelář pro neidentifikované vzdušné fenomény GEIPAN, při francouzské Národní vesmírné agentuře CNES.

8. januára 1981 neďaleko malého mestečka na juhu Francie ohlásil muž pracujúci v sade, že počul pískavý zvuk, a keď sa pozrel smerom, odkiaľ zvuk prichádzal uvidel teleso tvaru taniera priemeru 2,5 m, výšky 1,7m, matnej, zinkovo-šedej farby, pričom z objekt nešľahali ani plamene, ani nevystupoval dym. Teleso sa krátko dotklo zeme, a potom veľmi rýchlo odletelo. Pozorovatelia na mieste odfotografovali spálený kráter a vedci následne zistili, že pôda bola stlačená ťažkým telesom, ktorý po sebe zanechalo stopy železa, oxidu železa, fosfátov a zinku a analýza tiež potvrdila, že pôda bola ohriata na teplotu 600°C. Žiadne uspokojivé vysvetlenie dodnes vydané nebolo.

 

V ČR tvrdia, že sa fenoménom UFO nezaoberajú, v USA zverejňujú prípady iba na základe zložitých žiadostí v zmysle zákona o slobode informácií, Francúzsko zvolilo iný postup, rozhodli sa ísť na to opačne a zverejňujú všetko.

 

Niektoré prípady sú stále zahalené rúškom tajomstva. Čo videla napríklad posádka dopravného lietadla spoločnosti Air France 28.1.1994?! Trasu dopravného lietadla "preťalo" UFO ... posádka Air France zbadala červenohnedý disk, ktorý menil tvar a zdal sa im obrovský, chvíľu ho bolo možné sledovať, ale asi po minúte sa stratil z dohľadu. V tomto konkrétnom prípade sa dá použiť termín UFO, pretože objekt bol súčasne pozorovaný aj radarmi francúzskeho letectva.

 

Francia je vo svojom kroku k otvorenosti zrejme skutočne prvá, ale rada krajín už odtajnila aspoň zlomky zo státisícky strán s témou UFO. Jedným z najzaujímavejších archívov môže asi byť archív bývalej sovietskej špionážnej služby KGB, dokonca z nich zostavili zhruba dvojhodinový dokument. Otvorene sa k téme UFO stavia Brazília, ktorá asi od októbra so decembra 1977 zverejnila závery šokujúceho projektu "Tanier", ktorý potvrdil väčšinu tvrdení ufológov. Tradične hodne nečitateľné sú americké odtajnené dokumenty k téme UFO.

 

Zdroj: Epocha 11/2007

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Návšteva mimozemšťanov v povodí Amazonky

 

Koncom roku 1977 prebiehala počas štyroch mesiacov vojenská operácia PRATO v oblasti ústia Amazonky vyvolaná záhadnými udalosťami v tejto oblasti.

Plukovník brazílskeho letectva Uyrange Bolivar Soares Nogueira de Hollanda Lima velil tejto operácii. Po dlhých rokoch utajovania odhalil 20.júla 1997 v brazílskej televíznej stanici Globo podrobnosti operácie PRATO.

 

Neznáma rasa mimozemšťanov zasahovala tak bezočivo do života bežných ľudí v tejto oblasti zo svojich vesmírnych lodí, čo nemalo v novodobej histórii obdoby. Postihnutí tvrdili, že im bola odoberaná krv. Takým spôsobom, aký nedokážu vymyslieť ani autori fantastických kníh či filmov. Prostredníctvom akéhosi zvláštneho lúča, ktorý vycházal z kozmickej lode. Vyskytli sa aj iné neuveriteľné udalosti, ktoré sa vôbec nedajú vysvetliť pomocou pozemskej fyziky.

 

Pri operácii PRATO sa podarilo nafilmovať a vyfotografovať mnohé UFO, kozmické lode, ktoré vyvolávali paniku u indiánskych kmeňov v povodí Amazonky. Český Magazín 2000 už v roku 1998 uvádza mnoho podrobností na piatich stranách o týchto udalostiach.

Uvediem len jednu plukovníkovu odpoveď . Otázka reportéra: Dochádzalo v Amazónii k stretnutiam so záhadnými fenoménmi často?

 

„ Áno, denne. Stretávali sme sa s deviatimi rôznymi tvarmi či typmi mimozemských lietajúcich lodí. Boli to sondy, inokedy veľké vesmírne lode, z ktorých vychádzalo viac menších. Natáčali sme všetko. Aj malé lode pri návrate do veľkej materskej lode. “

 

Dostal aj otázku, či sa už neobáva sankcií strany úradov. Pretože predtým dlhé roky odmietal poskytnúť akékoľvek informácie o akcii PRATO. Povedal, že je už v zálohe, svoju úlohu u letectva si už splnil, že čo mu môžu urobiť.

Niekoľko mesiacov neskôr za nejasných okolností zomrel.

UFO Brazil.doc

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

váhala som ... veľmi: uprednostniť Britských vedcov, či tému UFO ?!

 

váhali by ste aj vy ... Briti odtajnili spisy o UFO :) :

 

Ufoni se mohou na Zemi rekreovat, zjistilo britské ministerstvo obrany

 

Úředníci ministerstva obrany se také domnívali, že ufoni mohou mít k návštěvě Země tři důvody: vojenskou obhlídku terénu, vědecké zkoumání nebo turismus.

...

Z dalších dokumentů z roku 1979 vyplývá, že ministerstvo obrany nepovažovalo naší planetu za oblíbený cíl vesmírných turistů. "Tak nedůležitou planetu obíhající kolem tak nezajímavé hvězdy by pravděpodobně nenavštívili častěji než jednou za deset let," konstatovali tehdy úředníci.

Zdroj: http://zpravy.idnes...._zahranicni_aha

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď už Briti „odtajňujú“ pravdu o UFO, tak si dovolím aj ja, odtiaľto z Oravskej pustatiny, odtajniť niektoré zaujímavé prípady, čo sa udiali v Anglii. Ak by ma britskí experti slušne poprosili, tak im môžem poskytnúť perfektnú fotografiu materskej kozmickej lode o dĺžke 800 metrov v atmosfére našej Zeme a ak budú mať povolenie od britskej tajnej služby, môžu sa dozvedieť aj viac. :)

 

Popíšem a poskytnem im nákresy vstupných a výstupných komôr tejto veľkej materskej lode, ktorými vlietavajú a vylietávajú menšie prieskumné lode ponorkovitého a diskovitého tvaru, ako aj malé sondy rozmerov okolo jedného metra. Aj osem podlaží materskej lode je celkom zaujímavých, medzi ktorými premáva pozoruhodný výťah.

 

Inakšie, všetkým účastníkom fóra odporúčam, že ak sa chcú veľa dozvedieť o svete, v ktorom žijeme, nesmú moc veriť fyzikom, kňazom, lekárom a ani anglickým vedcom. A už vôbec nie Slovenským skeptikom na Facebooku, ktorí na všetko sa snažia ísť akousi „Ocamovou britvou“ , pomocou ktorej napáchali už značné škody a tiež svojim arogantným správaním.

 

Priložené snímky nemusím asi nejako zvlášť komentovať, len by som poznamenal, že Allinghamova fotografia vesmírnej lode je veľmi podobná, ak nie totožná s fotografiami UFO, ktoré urobil v USA George Adamski. Alinghamovi sa dokonca nechal mimozemšťan aj vyfotografovať.

Kedysi som ináč akceptoval, že Adamski nie je vierohodný človek, lebo niektoré jeho tvrdenia sa ukázali nepodložené. Teraz sa mi to už začína javiť inak a znova začínam podrobne čítať jeho knihu o jeho kontaktoch s mimozemšťanmi.

 

post-2678-0-05047600-1342815703_thumb.jpg

 

post-2678-0-61864200-1342815724_thumb.jpg

 

post-2678-0-13558400-1342815740_thumb.jpg

 

post-2678-0-23259500-1342815748_thumb.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tieto prípady a obrázky sú dosť publikované, teda v publikáciách istého druhu, a v celej kope kníh o ufo a mimozemských civilizáciách,... kontaktoch, odtajňovaniach kdejakého druhu a národnosti ...

okrem nich ich obsahujú aj vážne obrazové publikácie, jednu z deväťdesiatych rokov vo veľkom formáte, na kriedovom papieri vo forme encyklopédie mám doma, okrem haldy kníh

:)

... Adamski všeobecne zatiaľ nie je priveľmi vierohodná autorita, keď už kvôli inému nie,

tak trochu pripomína švajčiarskeho ufológa Billyho Meiera http://www.mikesh.szm.com/ufolgia.htm... a to nie je práve najlepšia vizitka pre vieru, Billymu sa podarila dosť medvedia služba, akosi viac škodil než prospieval ... jeho fotky nie sú práve vzorom originálnej pravdivej cnosti ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa týka Billy Meiera a Adamského, tieto prípady poznám veľmi dobre. Adamskému sa vyčíta, že mimozemšťania mu tvrdili, že pochádzajú z Venuše , zo Saturnu , kde dnes už vieme, že určite nie sú podmienky na život.

Zoznámil som sa však neskôr s informáciami „z prvej ruky“, s malou knižočkou amerického zanieteného geológa Jacka Robertsona. Žil si dlhé roky svoj život v Archeskom národnom parku Rocky Mountings, zbieral vzácne kamene a predával ich. Občas sa vrátil aj domov do Denveru k manželke a synovi.

Raz sa však vrátil domov a ohúrilo ho manželkino privítanie, že kde bol dva roky, že už bol dávno vyhlásený za nezvestného a že už dostala vyplatenú aj jeho životnú poistku. Jeho vysvetlenie bolo však také, že jeho brat ho chcel hneď súdne zbaviť svojprávnosti.

 

Preto sa dal vyšetriť psychiatrom a medzi nimi bol aj psychiater Frank P. Jones, od ktorého mám mimochodom veľa kníh a v jednej z nich aj on spomína, ako niekoľko dní vyšetrovali Jacka Robertsona. V príbehu s názvom „Písmo mimozemšťanov“. Posudok psychiatrov znel, že Jack Robertson neklame, keď tvrdí že strávil asi 8 týždňov s niekoľkými mimozemšťanmi, v jednej osamelej budove „kdesi“ na neznámom mieste. Nejaký mimozemšťan - psychológ mu kládol počas tej doby otázky s cieľom zistiť jeho povahové črty. Za odmenu, urobili mu výlet na Mesiac, kde sa poprechádzal po kráteri v oblasti Sinus Iridum v skafandri ľahkom ako pierko. Kráter kedysi zaliala láva a vytvorila nádhernú ružovú plochu podobnú líci dievčaťa.To, že na Zemi zatiaľ uplynuli dva roky, si nevie nijako vysvetliť.

 

Jack Roberston nemal ani potuchy, kde ho to vlastne dopravili 8.mája 1974. Mimozemšťania mu dávali vyhýbavé odpovede na jeho otázky, kde sa nachádza v zmysle: Sme tam aj tu a sme si navzájom blízki. Zbytočne si lámal nad tým hlavu. Vtedy 8. mája ráno v Skalistých horách ho vzali do lietajúceho objektu, po asi polhodine letu pristáli pri jednej malej budove obrastenej akýmsi brečtanom, nad hlavou hviezdnatá noc.

Voviedli ho do domčeka, kde ho čakala v jednej miestnosti posteľ. Hneď ho chytili driemoty a zaspal. Čo sa dialo ďalej, to sa už do tohto príspevku nevmestí. Prekvapujúcich faktov neúrekom. Sú podrobne popísané v jeho knižke "Žil jsem s mimozemšťany".

 

Dozvedel som sa tam také skutočnosti, ktoré môžu„rehabilitovať“ Georga Adamského.

Zatiaľ poviem len to, čo povedal jeden mimozemšťan raz dvom Ukrajinkám, na otázku, odkiaľ prichádza:

„Tomu ešte zatiaľ nemôžete rozumieť.“

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Záhadné vlastnosti priestoru


To, čo napísal Jack Robertson vo svojej malej knižočke o svojom pobyte na neznámom mieste s mimozemšťanmi, chcel som v krátkosti popísať, ale musím to vzdať. Sú to také rôznorodé prekvapujúce fakty a skúsenosti, že sa to nedá v krátkosti povedať. Jeho knižku som prečítal najmenej päťkrát a až potom som si začal lepšie uvedomovať „o čom je vlastne reč“.

Anglický psychiater Frank P. Jones, na ktorého prípad Jacka Robertsona silne zapôsobil, je autorom mnohých kníh s veľmi zaujímavými skutočnými príbehmi. Prečítal som asi osem jeho kníh. Aj v knižke Jacka Roberstona „Žil jsem s mimozemšťany“ je priložených niekoľko dodatkov tohto psychiatra, veľmi pozoruhodného človeka, o ktorom som sa z krátkych komentárov v jeho knihách dozvedel, že bol vojenským pilotom počas druhej svetovej vojny.
Jeho lietadlo zostrelili Nemci počas bombardovania Düsseldorfu r.1944 a zázračne sa zachránil, keď jeho sedem druhov pri páde lietadla zahynulo. Potom žil a možno aj žije v USA. Prinajmenšom ešte v roku 2000 bol nažive.

Uvediem preto aspoň v krátkosti obsah dvoch dodatkov, „Relativita Prostoru“ a „Host do domu, bůh do domu“, ktoré naznačujú tie isté záhadné vlastnosti priestoru, ako o nich hovorí Jack Roberstson, a aj o úžasnej technike a možnostiach mimozemšťanov:

Relativita priestoru


Veselin Čopkov 6. septembra 1981 na ostrove Dugi Otok v Jadranskom mori robil zber hrozna vo svojej vinici. Pomáhal mu francúzsky prekladateľ do srbochorvátčiny a scenárista dr. Emile Bouthoux, ktorý tam bol aj so svojou manželkou Dianou na dovolenke. Na poludnie, kedy už bola poriadna horúčava, si sadli do tieňa vozu, kde bol zapriahnutý somár. Presne o 12,30 priletel ticho strieborný disk vysoký 3 metre a široký asi 7 metrov. Ostal visieť asi 70 cm nad zemou. Nepohla sa ani trávička. Vystúpili dvaja urastení tmavovlasí muži asi 2 metre vysokí, v bielych elastických kompletoch.
Usmievali sa. Veselin sa nerozpakoval, keď videl hosťov vo svojej vinici. Nalial do pohárov riedeného červeného vína a ponúkol ich. Pravými rukami vzali poháre, privoňali a zľahka odpili ponúknutého vína. Poháre položili na okraj voza a jeden z nich trochu potľapkal somára po boku, ktorého to vôbec nevyviedlo z miery. Zato doktor Bouthoux nemohol spamätať z takéhoto prekvapenia. Mimozemšťania sa znova usmiali, ukázali veľmi biele zuby a gestom naznačili, že ich pozývajú na návštevu lietajúceho objektu. Tu je skrátené vyjadrenie Bouthouxa:

Vo vnútri panoval jas,hoci nebolo vidno žiadny svetelný zdroj. Všetko bolo vyrobené akoby zo zliatiny skla a kovu a vybrúsené do matného lesku. Žiadne prístroje, páky, tlačítka, ako je to v pozemských lietadlách. Dokonale klenuté steny a niekoľko kovových stoličiek s polstrovanými operadlami. Absolútne ticho, žiadny hluk nejakého motora. Časť steny bola priehľadná, videli sme kus poľa, kamenité pahorky a vpredu morská hladina, ktorú práve brázdil motorový čln. Táto situácia mi pripadala bláznivá a usmial som sa. Mimozemšťan mi úsmev oplatil.
Potom však prišiel šok. Pilot sa dotkol steny a pred nami sa otvorili dvere. Užasol som, pretože pred nami muselo byť nepochybne prázdno a museli by sme nevyhnutne spadnúť na chrbát Veselinovho somára. Ale nebolo to tak. Mimozemšťan vošiel do priestoru, ktorý bol dvakrát tak veľký,ako ten kam sme z vonka vošli. Išli sme ďalej. Dotýkal som sa rukami stien. Boli skutočné a boli príjemne chladné. Klenba stropu mala výšku aspoň 4 metre. Potom sme išli ešte do ďalších priestorov, a keď sme sa napokon pozreli naspäť, videli sme všetky priestory v jednej priamke, ktorá mala najmenej 50 metrov. Jediným vybavením v týchto priestoroch boli postele, stoličky a malé stolíky. Keď sme sa vracali naspäť, dvere sa postupne zatvárali a neostala po nich na stenách ani najmenšia stopa.
Prvý raz v živote som si uvedomil smiešnosť ilúzií, ktoré si robíme my pozemšťania o sebe a o svojom pozemskom svete.


Hosť do domu , boh do domu


Anglický filozof Thomas Hobbes (1588-1679) sa ako mladík zúčastnil oslavy narodením maličkej dcérky grófa z Devonshiru. Dňa 8.júna 1610 sa konala oslava v zámockej záhrade za krásneho počasia. Uvádzam skrátený obsah jeho listu, kde popisuje zvláštnu udalosť:

Stoly sa prehýbali pod rôznymi dobrotami, ovocím, zeleninou, mäsom a rôznymi druhmi nápojov. Okolo poludnia sa na nebi objavil elipsovitý predmet tvaru antického disku. Dĺžku mal asi 20 stôp a výšku aspoň polovicu toho. Zastavil sa veľmi nízko nad práve pokosenou lúkou, bez hluku a vánku a držal sa záhadnou nepochopiteľnou silou nad zemou, akoby ho držala na dlani božia vôľa.
Časť hodovníkov sa dala na útek, ale niektorí včítane grófa z Devonshiru a mňa sme ostali sedieť pri stoloch.
Zámocký kaplán padol na kolená a snažil sa krížom nastrčeným pred seba odvrátiť zrejme nastávajúci koniec sveta.

Ale nebol to žiadny objekt metajúci páľavu a blesky.
Z disku vystúpili traja urastení mužovia s nenúteným správaním, v priliehavom oblečení, prostovlasí, nakrátko ostrihaní. Prehovorili starobylou angličtinou, ktorá nepochybne pochádzala z dôb Viléma Dobyvateľa, toľko bolo v nej francúzštiny a cudzorodosti. Pýtali sa, či si môžu na chvíľu prisadnúť k nám.
Za nás hovoril pán z Devonshiru, ale oni rozprávali, ako keby medzi nimi panovala stavovská rovnosť. Pozvali sme ich ku stolu a napili sa trochu zriedeného vína. Jedla sa však nedotkli. Ospravedlňovali sa, že je to proti ich zásadám, lebo práve pred chvíľou jedli.
Jeden z nebeských hosťov išiel do útrob lietajúceho stroja a priniesol na sklenenej mise zvláštne sladké pečivo z nahrubo zomletých obilovín a sklenenú nádobku s ľahko zafarbenou vodou. Ten ich chlieb bol dobrý, ale nápoj nikoho nezlákal. Pýtali sme sa odkiaľ prichádzajú a oni ukázali prstom k nebu. Nepovedali nám žiadne fakty o svojom pôvode a poslaní, ale ani nás sa na nič podstatné nepýtali. Po asi dvadsiatich minútach sa rozlúčili a odleteli niekam juhovýchodným smerom.
Zámocký správca Jackson vložil potom do darovaného džbánu s neznámou tekutinou kvetiny, ktoré sa tam udržali svieže až do polovice júla. Voda musela mať konzervačné účinky a cenné živiny.

Svedkov, ktorý zotrvali pri stole po objavení stroja, bolo okrem mňa a pána z Devonshiru asi pol tucta. Ostatní hodovníci vyčkávali v krovinách a jeden vydesený komorník strávil tieto ťažké chvíle po pás ponorený v rybníku, lebo si bol istý, že stroj návštevníkov bude metať oheň pekelný.

Toľko (skrátene) Thomas Hobbes. List s celým textom je údajne dnes uložený v londýnskom Britskom múzeu.

Pre zaujímavosť prikladám zopár snímkov Archeského národného parku, kde Jack Robertson dlhé roky zbieral vzácne kamene, až ho v máji roku 1974 odtiaľ vzali mimozemšťania so sebou na neznáme miesto. Prv než ho vrátili na Zem po testoch jeho vlastností, za odmenu mohol vidieť pomerne zblízka Mars, Venušu, Merkúr a poprechádzal sa po Mesiaci, po nádhernej ružovej ploche krátera v oblasti Sinus Iridum.

post-2678-0-86108500-1343673409.jpg

post-2678-0-77566500-1343673422.jpg

post-2678-0-12681600-1343673437.jpg
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zvláštne, sú niekde zdroje dostupné, linky, odkazy ? z ktorých je citované ? tieto prípady mi unikli, ale nejaký čas ich sledujem pomenej, a už nečítam všetko ...

 

veľmi vzdialene mi to pripomína jedno z prvých stretnutí tretieho druhu http://en.wikipedia.org/wiki/Betty_and_Barney_Hill_abduction , silný zážitok, ale jemnejší,

vystrašenejší, celý rad ich bol dlho podobný, Betty a Barney Hill sa k nemu priznávali ako prví, po nich nasledovali ďalšie stretnutia, popísané celé hory papiera ... a celé hory o pravdivosti, overovaní, popieraní, ... a kdečom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Všetky tieto príbehy sa nachádzajú v knihe Jacka Robertsona ŽIL JSEM S MIMOZEMŠŤANY vydanej r.1995 v nakladateľstve Dialog Liberec. Z anglického originálu I LIVED IN UFO, vydanom r. 1994 s dodatkami F.P.Jonesa, preložil Petr Novotný.

 

V knižke Franka P.Jonesa ZÁZRAČNÉ NÁHODY vydanej tiež r. 1995 je 29 príbehov, niektoré sú aj pre mňa „silná káva“.

 

Medzi nimi aj príbeh „Písmo mimozemšťanov“, kde práve Frank P. Jones popisuje podrobne, že sa zúčastnil dňa 23.augusta 1976 a v ďalších dňoch experimentu v newyorskom psychotechnickom ústave. Konzílium psychiatrov malo rozhodnúť o duševnom stave pána Jacka Robertsona (44 r.) Konzíliu predsedal profesor Neil Gibson,tiež veľmi obdivuhodný človek. ( V rokoch 1966-1967 žil v Amazónii 2 roky medzi „hadími“ Indiánmi žijúcimi v 100 členných kmeňoch žijúcich pravekým spôsobom života. Naučil sa ich reč, žil ako jeden z nich, čo mu umožnilo zistiť neuveriteľné fakty , o tom však možno napíšem inde a inokedy.)

 

Len veľmi stručne:

Jack Robertson tvrdil, že mimozemšťania sa mu prihovorili anglicky, aj mimozmyslovou komunikáciou, ale neuveriteľná je nasledovná vec:

Keď ho doviezli v noci, pravdepodobne na ich planétu, ľahol si spať. Keď sa prebudil, akoby mu myseľ trýznila nejaká mnohopočetná obluda, ktorá ho navádzala k experimentom s cudzou rečou. Okamžite si bol vedomý, že ovláda reč mimozemšťanov. Trvalo len pár dní , aby si jazyk zvykol na výslovnosť, inakšie reč ovládal ihneď.

 

Neil Gibson sa ho spýtal: „A viete tú ich reč doteraz ? “

Jack Robertson odpovedal : „Nie, keď ma v Skalistých horách vysadili, ich reč mi vymazali z pamäti.“

„Bolo nám do smiechu“, píše Frank P. Jones.

Jack Robertson po chvíli povedal, že sa pokúsi v ich reči písať, že schopnosť písať mu nevymazali. Psychiatri mu diktovali celé stĺpce úvodnej strany „New York Times“ a on písal divné čiarky a oblúčky, ktoré sa azda najviac podobali arabským znakom. Dokázal písať v reči mimozemšťanov, ale po sebe nedokázal prečítať ani jediné slovo v tejto cudzej reči, ani nechápal, aké slová to v tejto cudzej reči píše.

 

Gibson odovzdal tento text počítačovým analytikom, ktorý po dvoch mesiacoch výskumu zistili, že sa skutočne jedná o jazyk, ktorý vznikol v sociálnej skupine, ktorá sa nachádza vo vysokom stupni intelektového a vedeckotechnického rozvoja.

Jack Robertson určite nepísal nejaké „klikyháky“ ale ani nemohol takýto jazyk vytvoriť, pretože text písaný neznámym kódom rukou pána Robertona zodpovedá na 99,98 percent významu textu novín „New York Times“.

 

Konečný verdikt konzília psychiatrov slovami F.P. Jonesa . „ Všetci sme mu uverili ..... „

 

V knižke ZÁZRAČNÉ NÁHODY je jeden príbeh „Antiprostor v Nemecku“, tak ho v krátkosti popíšem, pretože tiež naznačuje, že priestor má skutočne záhadné vlastnosti. Frank P. Jones pricestoval 6. októbra 1970 na knižný veľtrh do Frankfurtu, ale odcestoval aj do malého mesta Hochheimu, aby vyhľadal a spoznal osobne svedkov jedného prípadu. Celkom stručne:

 

1.mája 1969 čakal pri vchode do svojho statku Hans Fridrich auto, ktoré mu pravidelne odvážalo mlieko a pozeral na cestu. Počasie a viditeľnosť bola veľmi dobrá.Videl červené športové auto, smerujúce do Hochheimu, ktoré zrazu zmizlo z cesty. Myslel si že ho oklamal zrak, kývol nad tým rukou. Potom neskôr začul známy zvuk motora a videl prichádzať auto zvážajúce mlieko. To zrazu zmizlo v tom istom mieste, ako predošlé auto. Potom sa k tomuto miestu z protismeru blížil náklaďák s odpadkami na miestnu skládku a ten tiež zmizol. Fridrich nasadol do svojho BMW a išiel po prašnej ceste k výjazdu na cestu. Zbadal svojho suseda Wagnera, ako na bicykli sa blíži k tomuto miestu a dostal strach, že ho nebude stačiť varovať. Aj sused Wagner zmizol v tomto mieste v okamihu. Zmocnila sa ho hrôza, otočil sa, a vrátil sa k svojmu baráčku.

 

Bezradne tam stál asi čtvrť hodiny. Zrazu z úplnej ničoty sa vynorilo červené auto, ako rýchlo mieri do Hochheimu. Za tri minúty, tak isto sa z ničoty vynorilo mliekárenské auto, za ďalšie dve minúty auto s odpadkami a nakoniec aj jeho sused Wagner.

Frank P. Jones išiel za Wagnerom a dozvedel sa toto:

 

Išiel som na bicykli kúpiť čerstvé pečivo, a keď som vyšiel na asfaltku, niečo ma popadlo pri hrudi, pri srdci, že mi blesklo hlavou, že už umieram. Bol som rád, že umriem aspoň rýchlo, a nebudem sa trápiť, ako môj brat Wolfgang v nemocnici. Tento stav však trval najviac ak sekundu, lebo inakšie by som spadol z bicykla a rozbil si nos. Veľmi som sa divil rozprávaniu suseda Fridricha, že som na 15 minút zmizol z tohto sveta.“

 

Podobné výpovede sa Frank P. Jones dozvedel aj od ďalších zúčastnených vodičov. Zhodne uviedli, v ktorom mieste sa im to prihodilo.

Ostáva nezodpovedaná otázka, čo spôsobilo, že na určitú dobu vznikla takáto záhadná oblasť v jednom mieste cesty,

kde sa pravdepodobne úplne zastavil čas.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zaujímavá situácia, keď niekomu nad domom štyri hodiny blikajú nejaké neznáme objekty.

 

Podľa videa mám ale skôr dojem, akoby išlo o jeden objekt, na ktorom sa rozsvecujú a zhasínajú určité svetlá.

 

...http://www.novinky.cz/koktejl/282458-nad-domem-se-ctyri-hodiny-vznaselo-ufo-odbornici-jsou-zaskoceni.htm

 

 

Odkaz http://www.novinky.c...-zaskoceni.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzerá to na jeden predmet, a fantázia sa rada zapojí, aby v tom človek videl lietajúci tanier, aké sme kedysi za tmavých nocí vyzerali s hlavami vyvrátenými k oblohe s milovaným starým otcom na dvore ... kedysi dávno, ... :flowers:

 

svetlá som napočítala od dvoch do päť, dvakrát tuším sa tam objavilo naraz päť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preco si ma nazvala Horatio? :)

 

ácháchách druhýkrát ... kde je staré dobré klasické vzdelanie ?! :D

nenazvala som ťa Horatiom, milý Horatio, citovala som ... klasiku, Shakespeare: Hamlet ... B)

 

on videl duchov, podaktorí ufo ...

... a UFO, ako vieme, je "neidentifikovateľný lietajúci objekt", teda bársčo, čo lieta a nevieme to hneď či neskôr či po rozbore obrazu či fotky identifikovať ... a možno aj UFO ako UFO ... veď sú veci medzi nebom a zemou, ... ... :happyroll:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

o to ide, a ako mňa teraz len hreje, že som čosik naučila !, a ešte si uťahuje, tá dnešná mládež ... no hrozné totok :agree: :smilieee:

/ mimochodom, hanba, nečítala som ... videla, kedysi dávno, ale tá vetička je hodne používaná ako citát ... : ) /

 

a k UFO :) :

 

neviem to nájsť v programe, neveľmi evidujem, akú dokumentárnu tv práve pozerám, alebo na ktorej ide to, čo ide, ale pár dní dozadu na jednej išiel po večeroch seriál dokumentov o pozorovaniach UFO.

nevidela som to všetko, o UFO mám načítané a napozerané za tie roky kopy, takže ma to až tak nezaujímalo, ale sem tam pár minút som pozrela ... a čo som zazrela, bolo to nedávne spracovanie, celá spústa podobných záberov nasnímaných náhodne mobilmi kdekade po svete, a hodne podobné príbehy, ako ten tu práve vyššie uvedený, náhodné nočné pozorovnia kdečoho ... pod skratkou UFO ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidim game ze ta tema UFO dost zaujima,asi je to tvoja srdcovka :) :zubiska: A srandu si z teba nerobim,to by som si v zivote nedovolil a este k tomu k dame :ahooj: :flowers: Mladez? No uz nie som najmladsi :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov