Skočiť na obsah

Tretia ríša a Adolf Hitler


Sniper

Odporúčané príspevky

Viem,že keď Rusi dobili Berlín,tak velenie Červenej armády bralo mesto ako vojnovú trofej a dalo mesto k dispozícií svojim vojakom na 3 dni.

Po tieto 3 dni mohli vojaci robiť s civilným nemeckým obyvateľstvom čo len chceli --- rabovať,zabíjať,znásilňovať,podpaľovať.Ak si uvedomíme,že v 1.vojoch ČA boli trestanci,tak si tie zverstvá ani nevieme predstaviť.

My ako Slovenský štát,čo by spojenec Nemecka sme mali obrovské šťastie,že sa naši dedovia prejavili v SNP.Keby tohto protifašistického prejavu nášho národa nebolo,tak by sme boli tiež vojnová trofej.Ale to už je o inom.

rabovalo a aj znasilnovalo sa aj v Bratislave napriklad, oblubene terce pre ruskych vojakov boli vynohradnicke ulice, ako Vysoka, Venturska, kde sa zamerali na vinarske domy, majitelia ktorych boli vacsinou Nemci zijuci v BA, a ktori mali hlavne v pivniciach zasoby vina

 

v ramci oslobodenia sa Rusi naucili po nemecky frazu "Frau komm" a zena ktora nesla dobrovolne, bola vojakmi odvlecena

domaci sa naucili v rychlokurze rustiny zas frazu "davaj časi"

v BA sa chovali ako v nemeckom meste a boli pripady, ze velitelia previnilcov na mieste dali zastrelit, ale velmi to nepomahalo

brali okrem hodiniek aj bicykle a vlastne vsetko co sa im zdalo vhodne

 

v susednom Rakusku je dodnes smrtelnou urazkou nazvat niekoho pomenovanim "du Russensohn", oznacovali sa tak deti, ktore sa narodili zenam znasilnenym ruskymi vojakmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 99
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    16

  • Sniper

    13

  • wysky

    11

  • slimak

    6

Treba brať do úvahy, že pre vojakov ČA bol príchod do strednej Európy ako do iného sveta. A to doslova, pretože či už Čechy, alebo aj Slovensko, či Rakúsko, alebo Nemecko boli určite na vyššej životnej úrovni ako bol Sovietsky zväz, respektíve jednotlivé jeho oblasti.

 

Nejaký podobný civilizačný šok zažili Nemci pri útoku na Rusko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

boli pripady, ze velitelia previnilcov na mieste dali zastrelit, ale velmi to nepomahalo

Poznám konkrétny prípad,že susede mojej starej mamy ukradli ruskí vojaci - sliepku.Tá žena išla za ruským komandírom a žiadala náhradu s tým,že videla toho ruského vojačika,čo jej sliepku ukradol.Komandír dal nastúpiť celú jednotku a kázal žene,aby ukázala na vinníka.Tá keď spoznala toho vojaka,tak nańho ukázala.Komandír vytiahol z púzdra kvér a ....prásk.Rana medzi oči.Za sliepku odstrelil chlapa.Na fleku.

Tak to v ČA fungovalo.Inak by sa im morálka rozsypala.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, a o zapadnej casti nemecka?

 

Podľa Kanaďana Jamesa Bacquea zomrelo v dôsledku hladu v okupovanom Nemecku 5 miliónov Nemcov a keďže generál Eisenhower zakázal nemeckým civilistom deliť sa o svoje biedne prídely so zajatými nemeckými vojakmi, v zajateckých táboroch zomreli po vojne hladom 2 milióny nemeckých vojakov.

Ved ide o strasne cisla. Po vojne mali nemci problem, ze v priemysle mali malo chlapov a ich dovazali zo severneho Talianska(neskor z Turecka). Hlavne okolo Mnichova ich je vraj plno. Matka opatrovala v Nemecku a v tej rodine vraj vo vojne zomreli vsetci muzi asi 6. Ide o tom, ze co si pamatam, tak na nemeckej strane neboli take velke straty na zivotoch pocas vojny. Skusim 6-8 milionov, mozno ani tolko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano u rusoch vieme aky boli barbari- vsak elfant, ale citam ze mali aj motiv.

 

Obzvlášť zle dopadli sovietski vojnoví zajatci, z 4 - 5,3 miliónov sa konca vojny nedočkalo 2,8[6] - 3,6 milióna (podľa rôznych odhadov, ktoré sa značne líšia). Bolo to jednak spôsobené ignoranciou Haagskych dohovorov najmä nemeckou stranou ako aj objektívnymi problémami pri zaobstarávaní jedla pre veľké množstvo zajatcov. No hlavnou príčinou bola zločinná politika nacistických politických a vojenských špičiek, ktoré vedome zapríčinili veľkú úmrtnosť zajatcov (až 57,5% v porovnaní so zajatcami západných krajín, z ktorých zahynulo v nemeckom zajatí 3,5%). Zlé zaobchádzanie so sovietskymi zajatcami potom bolo jednou z príčin toho, že poslední z 3,5 milióna nemeckých vojnových zajatcov boli prepustení zo sovietskych pracovných táborov až po Stalinovej smrti v 50. rokoch. Sovietske zajatie neprežilo asi 450 000[7] až milión nemeckých zajatcov

 

A dalsi udaj z viki

Nemecko ako jeden z hlavných agresorov prišlo asi o 7,5 milióna občanov, tri štvrtiny z nich boli vojaci. Veľa Nemcov však prišlo o život pri následných deportáciách z krajín východnej a strednej Európy. Asi milión zahynul neskôr v sovietskom zajatí

Moja pamat neklamala. vcelej vojne 8 milionov nemcov. Rusi mali pod palcom milion(a pri prevoze). tvrdia ze vyvrazdili 10 milionov nemcov po vojne. je to blud?

 

Aby som to dokoncil zda sa mi ze rusi vratili neviem ci radovo ale o dost viacej zajatcov nemecku ako nemci rusov(zajatcov). A ti si ich mohli aj oslobodit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera som sa o tej svojej problematike trochu porozhliadol po internete. Ten elfantov clanok o juhoslavii je naozaj zaujimavy.

ked mam o nieco zaujem a napisem na forum, ocakavam ze ludia ma poucia ci mi pripnu podobny link, popisujuci tu udalost, fakt. takze dakujem.

 

Toto su zrejme oficialne statistiky.

http://de.wikipedia.org/wiki/Kriegsgefange...eiten_Weltkrieg

 

A toto je stranka, rozoberajuca trochu viac tu to problematiku.

http://www.read-all-about-it.org/archive/k...gefangene1.html

 

Ale tie percenta umrtnosti co su pri pracovnych taboroch zapadnych krajin, mi pridu usmevne. Take by nedosiahli ani dnesne pionierske tabory za taku dobu a v takych podmienkach.

 

posledna poznamka, nemci mali najviac obeti naviac si to odstrali zrejme po skonceni vojny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Dnes som sa docital v nejakom komentari v tyzdni o pakte molotov ribentrop. Bolo tam spomenute, ze slovenska republika vyhlasila vojnu Polsku a obsadila ich uzemie. to su pre mna novinky, viete o tom nieco. Ja som dosial vedel ze Sr obsadili madari z juhu a poliaci zo severu. Nemam to nastudovane ak mi nik neodpovie budem musiet googlit.

 

v pondelok na STv2 isiel dokument o "sunrise".Videl som len druhu polku dokumentu a neviem o co presne islo. vraj sa dohodol na niecom sef predchodcu CIA a jej neskorsi riaditel dahl s ssmanom Wolfom. Bolo ta vraj proti dohode v casablanke ze dohadovat sa na niecom ako uplnej kapitulacii sa nebude. Obaja mali zaujem natom aby predbehli rusa(spojenca v pripade USA). Proste nemci im postupne uvolnovali uzemie,bez bojov, ani neboli straty na oboch stranach. Prepustili nejakeho taliana co bol neskorsi premier v krajine.

SSman mal byt na lavici obzalovanych v norimbergu(vraj americania mali pripravene plne harky mien - skutocnost asi 22 ludi? 12.tim siahli na zivot?)Wolf nebol zalovany, len svedok. Po vojne dostal 4 roky, ktore si uz odsedel dovtedy. Sud mal 49. A do nejakych 70. rokov si uzival ,kym neskoncil sef CIA a nemci mu naparili dalsich 15 rokov.

 

Poznamka. ak som tomu spravne porozumel koncentraky mali pod palcom SSmani.

 

Pozn. v tom dokumente tvrdili, ze americania este pred vojnov podporovali krajiny v europe proti komunistom. podporovali aj nemecko v tomto boji. Ale to sa mi zda len take konspiratorne. Ale mozno nastudovat este rusku historiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som sa docital v nejakom komentari v tyzdni o pakte molotov ribentrop. Bolo tam spomenute, ze slovenska republika vyhlasila vojnu Polsku a obsadila ich uzemie. to su pre mna novinky, viete o tom nieco. Ja som dosial vedel ze Sr obsadili madari z juhu a poliaci zo severu. Nemam to nastudovane ak mi nik neodpovie budem musiet googlit.

 

 

Slovensko vojnu Poľsku nevyhlásilo. Tiso a spol sa stým veľmi nezaťažovali. Proste len svoju účasť na invázii vyvechslovali za garanicie zabezbečenia hraníc s Maďarskom, čo im Nemecko ponúklo za účasť. Bola tam pozvánka Nemecka na inváziu.

 

Tu je to dost podrobne popisane. Chystam sa to preluskat.

http://beo.sk/historia/36-t/128-slovensky-stat-1939-1945-prva-slovenska-republika

 

v pondelok na STv2 isiel dokument o "sunrise".

 

Obyčajný pokus Wolfa zabezpečiť si svoju budúcnosť po vojne bola táto Sunrise. Američania týmito rokovaniami porušili dohody s Rusmi a Rusi to vedeli. Neskôr, počas studenej vojny to Američanom vyhadzovali na oči ako ich vierolomnosť.

Toto rokovanie Dulesa a Wolfa je vyobrazené aj vo štvrtej časti filmovej epopeje Oslobodenie.

 

Pozn. v tom dokumente tvrdili, ze americania esnte pred vojnov podporovali krajiny v europe proti komunistom. podporovali aj nemecko v tomto boji. Ale to sa mi zda len take konspiratorne. Ale mozno nastudovat este rusku historiu.

 

To už je pomerne známy fakt, že niektoré kruhy z Wall Streetu s nemeckými koreňmi nacistov podporovali. Ruskú históriu nenaštuduješ, ešte veľa je schovaného v archívoch.

 

-----------------

 

Inak, dnes v správach bol príspevok, že v obci, nezachytil som kde, našli kosti. Malo by ísť o kosti nemeckých vojakov, ktorí sa mali tesne pred koncom vojny vzdávať sa probližujúcej Červenej armáde. Vzdávali sa, a Červenoarmejci ich za odmenu zahádzali granátmi. Miestni obyvatelia ich zahrabali do jám, kde stáli, keď sa vzdávali. Kosti sú v dosť dezolátnom stave a zaujímajú sa o nich aj kriminalisti (možno aj tí dvaja zo seriálu Kosti). Tí Rusi boli z 2.ukrajinského frontu, kde boli regrutovaní rôzni podivní týpkovia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Adolf Hitler síce bol zloduch najhoršieho rangu, ale zároveň je to veľmi fascinujúca postava, ktorá sa nezmazateľne zapísala do dejín.

 

Hitler mal moc, pretože bol vynikajúci rečník. A bol, vlastne, veľka osobnosť, lebo sa postavil za to, čomu veril a to , si myslim, strhlo davy ľudí ísť s ním a bojovať za jeho myšlienku. Tá jeho zvrátená odvaha a ego, že práve on je ten, ktorý konečne spraví z nemcov to, čím mali byť odjakživa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hitler sa dostal k moci lebo Nemecko v tej dobe dospelo do bodu,keď niekto musel túto úlohu prevziať.Ak by to nebol on,tak by sa k tomu podujal niekto iný ... Goebbels,Goring,Himmler.Bolo hodne adeptov na tento post.

A či bol dobrý rečník ?!? Hmm ... poniektorí to tvrdia.Ja som jeho kompletné preklady prejavov nečítal,ale je fakt,že vedel,že musí hovoriť to,čo chce nemecký národ počuť ... te je jednoduchý psychologický ťah,žiadna genialita.No a ak ide o tie jeho afektované gestá,mimiku a heslá,tak tie odkukal od kolegu Mussoliniho.Tieto gestá sú tak typické pre južanské národy,že v Nemecku museli byť zo začiatku prijímané hodne rozpačite.Ničmenej neskôr tieto gestá používali viacerí rečníci tej doby.

Dôkazom,že "charizma" rečníka na uchopenie moci nestačí je aj fakt dnešnej europolitiky.Takýchto rečníkov s rovnakým nacionalistickým obsahom máme na Slovensku,majú ich aj v Maďarsku a určite aj v Čechách a Poľsku.Ale holt momentálne nesedia do scénara najmocnejších,tak nemajú takú podporu,aká by bola potrebná.V dnešnej Európe nie je záujem o rozpútanie vojnového konfliktu.Ak ten záujem bude,tak bude aj vodca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nepochybne Hitler je a bol fenoménom vtedajšej, bohužial aj dnešnej spoločnosti. Ale bol vobec Hitler velký Fuhrer ctižiadostivého národa, alebo iba bábka v rukách najmocnejších, ktorá mala zámerne vyvolať celosvetový konflikt - 2. svetovú vojnu.

 

Čakám vaše pripomienky

 

Slovensko vojnu Poľsku nevyhlásilo. Tiso a spol sa stým veľmi nezaťažovali. Proste len svoju účasť na invázii vyvechslovali za garanicie zabezbečenia hraníc s Maďarskom, čo im Nemecko ponúklo za účasť. Bola tam pozvánka Nemecka na inváziu.

 

Tu je to dost podrobne popisane. Chystam sa to preluskat.

http://beo.sk/historia/36-t/128-slovensky-stat-1939-1945-prva-slovenska-republika

 

 

 

Obyčajný pokus Wolfa zabezpečiť si svoju budúcnosť po vojne bola táto Sunrise. Američania týmito rokovaniami porušili dohody s Rusmi a Rusi to vedeli. Neskôr, počas studenej vojny to Američanom vyhadzovali na oči ako ich vierolomnosť.

Toto rokovanie Dulesa a Wolfa je vyobrazené aj vo štvrtej časti filmovej epopeje Oslobodenie.

 

 

 

To už je pomerne známy fakt, že niektoré kruhy z Wall Streetu s nemeckými koreňmi nacistov podporovali. Ruskú históriu nenaštuduješ, ešte veľa je schovaného v archívoch.

 

-----------------

 

Inak, dnes v správach bol príspevok, že v obci, nezachytil som kde, našli kosti. Malo by ísť o kosti nemeckých vojakov, ktorí sa mali tesne pred koncom vojny vzdávať sa probližujúcej Červenej armáde. Vzdávali sa, a Červenoarmejci ich za odmenu zahádzali granátmi. Miestni obyvatelia ich zahrabali do jám, kde stáli, keď sa vzdávali. Kosti sú v dosť dezolátnom stave a zaujímajú sa o nich aj kriminalisti (možno aj tí dvaja zo seriálu Kosti). Tí Rusi boli z 2.ukrajinského frontu, kde boli regrutovaní rôzni podivní týpkovia.

 

---------------------------

 

V pohľade do minulosti sme vyhlásili vojnu aj Rusku, či dokonca USA, takže nielen Poľsku, proste ale boli sme v tej dobe s Nemcami, komu vyhlásili oni vojnu tomu sme museli aj my. A takisto to bolo aj za Rakúsko-Uhorska. ( Rusko, VB..., ale samozrejme najprv Srbsku.)

V novodobej histórii sme nikomu nevyhlásili vojnu a dúfam že aj počas 3. svetovej vojny ostaneme neutrálny, aj keď ako člen EÚ o tom pochybujem, to sa potom bude vyhlasovať vojna proti islamským štátom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie som vyznavacom takychto teorii - slovne spojenia ako "počas 3. sv. vojny" , "v rukách najmocnejších" a pod. mi pripadaju prilis vymyselnicke a detsky vsetycne.

  • Pridať bod 2
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale bol vobec Hitler velký Fuhrer ctižiadostivého národa, alebo iba bábka v rukách najmocnejších, ktorá mala zámerne vyvolať celosvetový konflikt - 2. svetovú vojnu.

 

Kto v tej dobe patril medzi najmocnejších? ZSSR sa mocným iba robil, Stalin vlastne vládol len zaostalej poľnohospodárskej krajine, Veľká Británia sa Nemecka tak bála, že vtedajší premiér Chamberlain by Nemcom najradšej aj do istého otvoru vliezol len aby Hitler nerozpútal vojnu, Francúzi pred postupujúcimi nemeckými vojskami tak rýchlo utekali, že Nemci za nimi nevládali a USA mali od nedávneho statusu superveľmoci na míle ďaleko. A nehovoriac o tom, že keby Hitler nechal priebeh vojny na svojich najlepších generálov tak pravdepodobne by sme tu mali Veľkonemeckú ríšu, ktorá by v "Neurópe" susedila s kým by chcela.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zssr sa silne robili. Cital som knihu ako uz rusi sli na nemcov a v polsku mali tie dela. Ale dela vedla dela a za sebou daslich dvadsat. Co ja viem vystrelia 40 za hodinu, vies si to predstavit? To muselo zabit aj mravca. Ak strielali len 5 hodin 10 krat ta trafil strelou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

To, že Hitler bol výnimočný rečník (vďaka čomu dokázal ovlyvniť milióny Nemcov) je fakt. Našiel som jedno video (na začiatku vystupuje minister propagandy Goebbels, takže si ho nemýlte), kde je krátky zostrih z jeho prejavu.

 

Je zidealizovaný, dodatočne upravený podprahovou epickou hudbou a svoje spravila aj kamera.

 

Asi takto vyzerá účinná propaganda:

 

http://www.mojevideo.sk/v/6e7b3d433d3e3a40414338

 

Hitler dobre vedel čo robili s Nemcami takéto prejavy. Nemci sa nikdy nezmierili s výsledkom I. svetovej vojny, Nemecko bolo porazené, boli mu odobraté územia, prišlo o kolónie, muselo platiť obrovské reparácie hlavne Francúzsku, čo nemeckú ekonomiku položilo a dorazila ju hyperinflácia. Nemci sa právom cítili okradnutí a ponížení. A potom prišiel Hitler, ktorý dal nemeckému ľudu novú víziu so slovami, že Nemecko si zoberie naspäť všetko čo mu patrilo. Svoj podiel na návrate "obrodeného" Nemecká mala celkom určite aj nemecká geopolitická škola, niektorí jej predstavitelia ako napr. Friedrich Ratzel alebo Karl Haushofer vytvorili koncepciu štátu ako organizmu, ktorý pre svoj vývoj sa musí rozširovať a zaberať nové územia.

 

Treba však spomenúť aj to, že určitý podiel na postupe nemeckej armády a zaberania nových území mala aj anglická geopolitická škola. Geopolitik Halford Mackinder vyvinul hypotézu, že najlepším miestom na Zemi pre život je tzv. "Heartland", obrovské súvislé územie, s dostatkom pôdy, nerastných surovín a relatívne dobre zabezpečené. Heartland sa podľa Mackindera nachádzal na území východnej Európy, tiahol sa celým Ruskom naprieč Sibírou až niekde po rieku Jenisej a na juhu zasahoval niekde po Kaspické more. Podľa neho, kto bude ovládať Heartland, teda toto územie, bude ovládať celý svet. Haushofer sa tohto chytil a určil, že nemecký životný priestor by sa mal šíriť týmto smerom. To vysvetľuje nemeckú inváziu do ZSSR a teda hovorí o tom, že ideológia Tretej ríše nebola postavená čisto len na Hitlerových víziách. Hitler bol viac-menej len ich vykonávateľom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj ked, v 30-tych rokoch mozno ovela viac zafungovala fascinacia televiziou ako uplne novym mediom - a tak isto prenesenie politiky do ulic a na stadiony. Z politiky, ktora byvala vysadou elity a pripadne mudrovania nad novinami sa stala show.

 

Genialny recnik tej doby by uz dnes zdaleka tak dobre nezafungoval, pokial vobec. Preto nemam rad, ked na retorike adolfa dokolecna rotuju - ale ked dojde na otazku ako to je dnes vyuzitelne, uz je tazsia odpoved.

Dnes su ludia jednak otrlejsi, takze tlak musi byt este silnejsi.

A zaroven uz sa zdaleka nedaju tak strhnut, takze je sice mozne ziskat ich podporu, ale malokedy az taku fanaticku. (posledny vyborny priklad dokonaleho politickeho marketingu - nie len retoriky - je Obama).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

nie každý geniálny umelecký nápad treba hneď zmeniť v počin ... vzdialená drobná socha utrpenie židov nespasí, Hitler nikdy neukázal ani zbla ľútosti, nad nikým, napriek svojej pravdepodobnej viere a kresťanstvu

podľa mňa je to tiež nechutné, miesto samotné je legendárne a dosť presýtené pocitmi, zvyšovať ich vymysleným modliacim sa možnoHitlerom v mene čohosi nedomysleného podľa kohosi skvelého nápadu kdesi v diaľke je dosť choré ...

 

tí, čo tam žili a hladovali a išli odtiaľ v dobytčákoch priamo na smrť, sa práve točia v hrobe - nové nálezy z varšavského geta : http://www.sme.sk/c/...na-na-smrt.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

jedna historická fotka z historického kusu papiera:

 

1920 - vlastnoručné návrhy Adolfa Hitlera na nacistický symbol ... čmáral si už v roku 1920

 

post-3-0-06908100-1456507551.jpg

 

zdroj: http://ritkanlathatotortenelem.blog.hu

autor tohto blogu je archivár a zberateľ ... uverejňuje často aj s históriou obrovské množstvo archívnych neznámych a menej známych fotografií z archívov celého sveta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov