Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Ste so svojou pracou spokojny? Chodite do nej radi alebo naopak s uplnou nechutou? Baví vás? Akych mate šefov? Čo vlastne robíte?

 

Vsetk okolo práce, vtipných zážitkov z práce či starostí. :lol:

 

 

 

 

Pridaná anketa

 

Pôvodne som chcel založiť novú tému, ale keďže o práci tu už tému máme tak som prilepil anketu.

Označte v ankete čo je pri hľadaní (resp. zvolení) nového zamestnania najviac dôležité. Môžete hlasovať za viac možností, ale označte to čo považujete skutočne za najdôležitejšie, takže snažte sa označiť najviac 3 odpovede.

 

Plat - ak neplatia aspoň 15 v čistom tak tam nenastúpite.

Pracovné prostredie - chcete pracovať iba tam kde je vysoká úroveň pracoviska, teda čisto na pracovisku, dobré osvetlenie na pracovisku, vetranie v lete, kúrenie v zime, a pod.

Pracovný čas, zmennosť - ste ochotní pracovať iba na jednu zmenu, najviac 8 hodín denne, v žiadnom prípade nočné a pod.

Sociálna stránka - možnosť sa ísť vysr... teda ísť na WC kedy potrebujete, možnosť obedov a stravovania aj mimo prestávky a všetko čo s týmto súvisí.

Kolektív - nastúpite iba tam kde sa javí byť dobrý a otvorený kolektív. spolupracovníci sú k vám milí, nadriadení sú k vám ústretoví a pod.

Vzdialenosť od domova - ste ochotní cestovať najviac niekoľko km, nie však viac ako 60-70 km denne hore/dole.

Perspektíva - čakáte kariérny postup, alebo viac sa vám páči hniť na jednom mieste?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no pracujem uz cez tri roky u prveho zamestnavatela... momentalne ma praca dost bavi, len ma stve to ze nas je malo a roboty strasne vela, takze ked sa clovek do toho pusti zabije cele dni a tyzdne

 

sefov mam kopec, a celkom zabavnych.. som rad ze mame taku uvolnenu atmosferu vo firme, ze sa da aj zabavit :lol: a zazitkov ftipnych habadej, ale to mozno inokedy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Začnem od šéfa - mám ho v Bratislave a som šťastný, že som ho u nás aspoň pol roka nevidel... Teda až dodnes - ale nejako som to prežil. Keď sa totiž rozhodne, že nám musí prácu stoj čo stoj organizovať, iba to všetko spomalí...

 

Práca s garfickými databázami je zaujímavá. A najmä tá prípravná časť - spustím siahodlhé programy a mám aspoň na jeden až dva dni pokoj, kým nedobehnú... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

De facto nepracujem, som na skole ako doktorand, podla zakona student. Veduceho mam dobreho, na katedre su len mili ludia, vsetko je vo pohode. A co na tom, ze je za to pomerne malo chechtakov? Som spokojny!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zatial robim len nieco vyse mesiaca, ale je tu fajn.

 

Po prvom tyzdni som hned bol na "building the team" akcii... Vikendova ozieracka na chate, chlast a ubytovanie na naklady firmy :lol: ... dost bordel to bol

 

Inak, je tu fajn kolektiv, robim to co ma bavi, takze som spokojny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v mojej robote je fajn kolektiv, vsetci si tykaju a podobne, aj ked mam taky maly problem preniknut medzi nich, bo to su vsetko tazki extroverti niekde okolo 30ky. inak ma niekedy serie, ze si zo mna ako slovaka robia srandu, ale co uz. robota ... ma niekedy bavi, niekedy nie, ale to zalezi aj od vyspatia a monotonnosti prace, ktoru robim. vcelku sa tam citim fajn :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja v mojom lochu si kolektív nemôžem vynachváliť (ale zase to nechcem preháňať :)). Som spokojný s ľuďmi, som spokojný s pracovným prostredím a nie som ani pracovne príliš vyťažený.

Problém je v tom že pracujem v oblasti kde nemôžem príliš postupovať. A keďže od toho závisia financie príde doba keď budem musieť odísť preč, či sa mi bude páčiť alebo nie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praca?

 

Je nezamestnanost - vo vysoko automatizovanej a globalizovanej priemyselnej spolocnosti, ako i v spolocnosti poskytovania sluzieb – nutnostou? Nachadzame sa v strede krizy? Diskusie o tom, co by sa proti tomu dalo podniknut, su na dennom poriadku.

 

Zaujimaju otazky: Co je to praca? Co pre mna znamena? Ake a ako spravodlive su kriteria, podla ktorych sa praca odmenuje? A kam speje pracovna spolocnost, ktora je stale viac spolocnostou volneho casu?

 

Nazory na to su take rozne, ake rozne su osudy a charaktery ludi.

 

Napada ma jedna detska knizka „Frederick“ od Lea Lionniho o jednej rodinke polnych mysiek. V nej sa docitame: „A pretoze coskoro pride zima, zacali male polne mysky zbierat zrnka, oriesky, psenicu a slamu. Vsetky mysky pracovali vo dne, v noci. Vsetky – az na Fredericka. – Frederick, preco nepracujes? – pytali sa ho. – Ja predsa pracujem, - hovoril Frederick, - zbieram a vsavam slnecne luce pre chladne, tmave dni.“

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

od piatka mam odrobenych vyse 40 hodin a to je len utorok, proste sama krasa :) :lol:

 

ale inac sa nestazujem, den mi v robote ubehne ako nic, pozeram na hodinky zrazu je sedem hodin vecer ze sa aj hodi ist domov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

konecne je tu piatok, tenot tyzden bol hrozny nielen tym, ze som po dovolenke, ale tolko porblemov zas bolo, ze som myslel ze uz v niektorych momentoch zinfarktujem...bola mne potrebna takato zodpovedna pozicia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

ja som so svojou robotou spokojny. pracujem v jednom nemenovanom velkosklade s prislusenstvom k MT a popritom aj podnikam. v podnikani sa mi zacina darit co ma tesi :lol: :) . len mam akosi malo casu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

6 rokov som pracoval preto, že som musel. Pracoval som tam, kde som ani nechcel byť, ale nebola fakticky iná možnosť. Peniaze som potreboval. Nemohol som si vyberať.

 

No po skončení VŠ sa všetko zmenilo a našiel som si prácu, ktorá ma baví, som tam spokojný. Meniť by som nemenil. Zatiaľ. Môžem povedať, že výška mi dopomohla k aktuálnej práci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Axel treba si to zobrat tak ze aby to zamestnavatel nezneuzil a nevydieral ta tym potom, ze v papieroch mas minimalnu mzdu, a na viac nemas narok

zamestnavatelia su svine, takze bacha na to aby si sa neokaslal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aby to zamestnavatel nezneuzil a nevydieral ta tym potom, ze v papieroch mas minimalnu mzdu, a na viac nemas narok

Poznám pár takých prípadov, ktorým sa to stalo.

 

Tiež som svojho času dostal podobnú ponuku. Pretože som už predtým pracoval u toho zamestnávateľa a už som ho poznal tak som to odmietol. Nakoniec sme sa dohodli na o niečo nižšej sume ale oficialne a neskôr som sa presvedčil, že som sa rozhodol dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od juna som v mojom prvom zamestnani...

spokojna, sedava praca, vsak sa to zacina na mne aj prejavovat :lol:

a zodpovednost za vsetky zavazky spolocnosti sidliacej vo Svajci (lebo mame este firmu s.r.o) voci krajinam EU je uz vedlajsia

 

sefov mam vela, do styku vsak prichadzam iba s financnym kontrolorom, mojim priamym nadriadenym...pohoda, mlady v poho chalan...kamaratska atmoska

 

btw, dnes som sa pobavila na tom, ze uz niekolko mesiacov komunikujem s jednym svajciarskym nakupcom, Edi Fior, a az dnes som sa dozvedela, ze on je muz a nie zena :) .... no take usmevne prekvapenia....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentalne sedim doma, dcera je chora, tak na nu davam pozor. Ostal som doma ja, pretoze manzelka ma lepsiu pracu (aj ked nie lepsie platenu). Obaja sme v skusobnej dobe a obom nam naznacili, ze ak budeme absentovat, tak ... . Pre manzelku to je dobra praca s moznostou budovat karieru a ja si zase na hlavu s**t nenecham. Akurat, ze starat sa cely tyzden o trojrocne dievca je niekedy tazsie nez tie dvanastky a nocne v praci:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov