Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

V práci máme momentálne nového kolegu,ktorý mi nedávno vyjavil,že je nesmierne rád,že je v takom normálnom,ľudskom kolektíve,kde sa vieme aj porozprávať,posrandovať.Doteraz,čo pracoval v kolektívoch,tak to boli neosobné zoskupenia pracovníkov jedného fochu.Bodka,hotovo,nič viac :lol: .

Ako ste na tom s kolektívom vy ? Je to pre vás dôležité ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som pred rokom aj nieco nastupila, bola som slepa, nevidela som do "vnutra" kolektivu...sme prevazne len zeny, rozne vekove kategorie...a az po case zacnu vychadzat na svetlo sveta povahy, pri roznych situaciach a podobne..

 

dve osoby z toho nasho su obrovske intriganky a komentuju vsetko, vsimaju si vsetko, zaujimaju ich veci do ktorych ich nic..

kolegyna, ktora kedysi organizovala akcie a podobne sa na to uz vykaslala, lebo ju nebavilo pocuvat same primitivne veci okolo toho, proste sa vezmeme a ideme, lebo vieme ze ked dame vediet, zle je, ked nedame, este horsie je..

 

teraz tu boli auditori, a ja naivka som poslala mail o nejakej together veceri...hned som dostala vyplach na sposob "vsak ste z tych auditorov cele happy a bla bla bla"tak som si aj ja povedala ze ved naco? je tam kopec fajn ludi, ale o takychto nestojim.. clovek by si ani nepomyslel ako niekoho mozu niektore veci iritovat..

 

snad najhorsie co moze byt je cisto zensky kolektiv :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ja som rada tam kde som momentalne.... bolo by pre mna asi ubijajuce, kebyze robim stale tu istu cinnost cely zivot - predaj v potravinach, a tak, bez dakej tej kreativity, novych veci.... musim mat pocit, ze to, co robim, niekomu pomoze, ze vidno efekt mojej prace, ze niekam smerujem, napredujem.... aj ked to nie je lahke :lol: plus adekvatne k tomu byt aj ohodnotena, hehe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som bola v pondelok na jednom pohovore, na recepcnu....dostala som sa do druheho kola, dnes mi volali...neviete v com moze spocivat tak druhe kolo? :-) Nech viem aspon priblizne co mam cakat :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už si asi pomaly zvykáte na môj svojsky humor teda trocha z neho.

Nokia

A čo som "predajna devka".

:lol:

Ale vážne, niekde som už písal ale sa už nepamätám kde, to sa mi práve nepáči na tejto spoločnosti (dúfam že budem hneď zaradený ku komunistom heh), lepšie povedané na takomto systéme odmeňovania. Veľa ľudí nadávalo za komunistov že niesu tak odmeňovaní ako by si zaslúžili pre toto a toto, nebudem rozpisovať. A čo dnes ? Rovnako dobre pracujúci zamestnanci majú rozdielne platy kvôli tomu že jeden má "väčšiu hubu" ako ten druhý. Len preto že je človek málo priebojný (že sa nevie predať) má menej zarábať ? Je to správne ? Áno, pre priebojného.

Tak ako vieme pochopiť telesne, mentálne či klaustofóbiou postihnutého atď. a nediskriminujeme ho, prečo nevieme pochopiť "zľaknutého". Takže takýto človek môže kľudne povedať že je diskriminovaný, samozrejme z jeho pohľadu. Veď vždy sa jedna o niečii pohľad.

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim si, ze mnohi ludia, ktori teraz posobia sebavedomo, sa to museli tiez naucit....

napriklad je jasne, ze ak si niekto hlada pravnika, neupise sa tomu zakriknutemu co horko-tazko poda ruku a hanblivo sa usmeje

zakriknuti ludia by asi nemali robit v kontakte so zakaznikom, pokial ho maju dako presvedcit na "svoju" stranu, asi sa im to nepodari...

 

ja v mojich rannych rokoch som patrila tiez medzi tych zakriknutych, ale istymi udalostami, ktore nastali, sa to zmenilo.... nastastie :lol: lebo s tym suviseli mnohe problemy

 

je to v istom smere minusom, byt nepriebojny, ... pretoze to je vec na ktorej sa podla mna da popracovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Najlepšie je tam kde dobre zarobíš a sa nenarobíš. Kde je to????

V podstate s Tebou súhlasím,ale keď je príliš "málo" roboty,to mne nevyhovuje.

Ja pracujem rád (zmysluplne) a bombovo mi pritom ubieha čas.Keď som pracoval vo firme,kde sa stávalo,že nebolo do čoho pichnúť,tak ten čas sa nekonečno vliekol a chodil som z práce viac zmorený,ako keď bola robota.Ľudia sa nudili,čo vyúsťovalo mnohokrát do "ponorkovej nemoci",vznikali hádky,ohováračky,trenice pre nič,za nič a niekedy aj za niečo :) ,závisť...atď.A keď sa nebodaj objavil aj alkohol,tak ámen tma.

Takže ak si môžem vybrať z extrémov,tak radšej neúmerne veľa roboty ako keď je už ráno fajront.Ale samozrejme najlepšia je stredná cesta :)

A čo sa týka pláce,tak tam nemám,čo by som dodal ;) .... nepoznám strop,môžu ma preplatiť,nenahnevám sa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman

Priebojnost je tak isto pridana hodnota pre zamestnavatela wink.gif

Si trúfnem povedať že je viacej práce kde priebojnosť je nepotrebná a potom je takýto priebojný človek práveže pre zamestnávateľa menej potrebný. Nepriebojný zamestnanec by urobil tú istú prácu za menej peňazí.

Takže na záver, sú oblasti kde je priebojnosť prínosom, ale vo väčšine prípadov je nepriebojný zamestnanec v konečnom dôsledku prínosom pre zamestnávateľa.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sani nepriebojni ludia su vhodni na take pozicie kde treba drzat hubu a krok...ale na pozicie kde potrebuje firma cloveka ktory pre nu vyjedna najlepsie podmienky prave potrebuju priebojneho....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia

 

Však hej, aj som to napísal, chápem že manažér, dealer z časti aj obchodník atď. takúto vlastnosť potrebuje, ale som aj napísal že je ich menej, ako tých čo takúto vlastnosť nepotrebujú a teda sú pre zamestnávateľa v prenesenom slova zmysle zbytočne drahí a v ich prípade sa o nejakej "pridanej hodnote" už vôbec nedá hovoriť.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako tak čítam túto tému, vybavilo sa mi obdobie, keď som brigádovala ako čašníčka

no des.. zmätok, plno, drzí ľudia poniektorí, prieberčiví..

a veľmi nedocenená práca..aspoň u nás

vždy si teraz vychutnávam keď som niekde v reštike, v kaviarni alebo v nejakom podniku, že ma niekto obsluhuje :lol:

 

v ankete nehlasujem.. ešte som nikde nepracovala nastálo, a súdiť podľa príležitostných brigád nemôžem..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ma vzaliii :) :lol: ;)

 

aj ked som mala pocit ze toto kolo som pokaslala, tak mi volali ze si vybrali mna :) velmi sa z toho tesim a som strasne rada ze som nemusela absolvovat xy pohovorov a hned ten prvy vysiel ;)

 

Z toho ale vyplyva moja otazka, som na dennom studiu...je problem kombinacia denne studium + trvaly PP? ako sa to riesi? ako to je s vracanim dani? budem mat na to narok? a co odvody, tie za mna plati este stat nie? budem ich platit 2x? Neviete mi niekto poradit? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

budem robit recepcnu v jednej firme :) nic extra zaujimave, ale mam to blizko od domu, pracovny cas je fajn a aj platovo som na zaciatok spokojna a po troch mesiacoch skusobnej doby budem este viac :lol: a aj ludia tam vyzeraju byt mili a mam pekny vyhlad na hrad z recepcie ;)

 

tak uvidim ako sa mi tam bude pacit, ale dufam ze to bude fajn :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Plat - ak neplatia aspoň 15 v čistom tak tam nenastúpite.

Pracovné prostredie - chcete pracovať iba tam kde je vysoká úroveň pracoviska, teda čisto na pracovisku, dobré osvetlenie na pracovisku, vetranie v lete, kúrenie v zime, a pod.

Pracovný čas, zmennosť - ste ochotní pracovať iba na jednu zmenu, najviac 8 hodín denne, v žiadnom prípade nočné a pod.

Sociálna stránka - možnosť sa ísť vysr... teda ísť na WC kedy potrebujete, možnosť obedov a stravovania aj mimo prestávky a všetko čo s týmto súvisí.

Kolektív - nastúpite iba tam kde sa javí byť dobrý a otvorený kolektív. spolupracovníci sú k vám milí, nadriadení sú k vám ústretoví a pod.

Vzdialenosť od domova - ste ochotní cestovať najviac niekoľko km, nie však viac ako 60-70 km denne hore/dole.

 

Plat ............. keby som si teraz povedal že chcem aspoň 15 000 tak sa na mňa usmeje a povie zbohom, konečne som našiel dačo ale platovo je to bieda

Pracovný čas ............... ja kľudne robím aj na nočné smeny, aspoň vrchnosť tam nie je

Sociálna stránka .............. čo sa týka toho WC tak áno ale tých obedov kľudne pojdem vtedy kedy je to predpísané

Kolektív .................. áno potrebujem dobrý kolektív lebo inak by som sa tam zbláznil

Vzdialenosť od domova ................. som rád keď mám prácu blízko domova ........... neznášam dochádzanie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov