Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

ja som praveze ani nevedel co si mysliet ked som cital "prvýkrát na celý deň v službe s jednou...čo to som sa priučil, bola aj sranda, pozabával som sa" :) ;) :lol: ale teraz vidim ze to bolo vo vsetkej pocestnosti :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco---a coze to mas za pracu? mne z toho stale vychadza financne poradenstvo, co sa za pracu ako taku povazovat ani neda...respektive ja to nepovazujem...

 

a co praca? hmm, doteraz ma boli hlava...koniec mesiaca, uzavierka, mna ucia na novu poziciu, a ide mi hlava prasknut... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som pracoval v tejto oblasti, takmer jeden celý rok. :lol:

 

bol som finančný poradca na najnižšom stupni, klasický poisťovák. sám seba som v duchu vtedy volal "predavač sľubov". k tomu čo naznačila dolphinka musím povedať, že zo začiatku to vôbec ako práca nevyzeralo, no boli obdobia keď sme dostali poriadne zabrať, hlavne pred koncom roka (odhlasovanie-prehlasovanie PZP).. tie bandy nasratých ľudí čo tam stáli pred dverami v šóre už od rána vám ani nebudem opisovať. :-)

 

okrem toho sme mali každý mesiac hodnotenie, museli sme nahrabať určitý počet zmlúv pre nášho štedrého zamestnávateľa (tzv. produkcia) a tam končila sranda, vždy nám premietli na veľkú stenu zoznam zamestnancov s dosiahnutým mesačným výkonom a posledných 5 ľudí z toho rebríčka si išlo hneď po skončení stretnutia dohodnúť na personálne oddelenie podmienky ukončenia pracovného pomeru..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja skor nemusim financnych poradcov roznych financnych spolocnosti /nepocitam banky, poistovne/

 

jednoducho tiez som istu dobu robila tuto cinnost, respektive bola v zaskolovacom procese...ale ked som cim dalej videla hlbsie a hlbsie, znechutilo ma to, a nemala som chut klamat inych, a hlavne ponizovat seba...

 

samozrejme vsade je to inak, su ine sposoby, kazdy ma inu povahu, iny zaludok...

 

neodsudzujem :)

 

a na margo poistovakov...ked vidim ako sa nejaky mlady fagan hra na velkeho borca, v sacku, kravate, v ruke nejake zapisky..a ide peso :lol: ... jasny poradca zaciatocnik :) je to take mileeeeee

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ľudia nestrašte ma  :lol: ale v poho...iinak ani ja nechcem sa zakliesniť v posťovníctve, ono mňa to láka inými smermi+konečne začať štúdium na výške....každopádne hlavne z finančnéhých dôvodov sa mi zíde práca + to aby som bol sebaistejší v komunikácií

 

a na margo poistovakov...ked vidim ako sa nejaky mlady fagan hra na velkeho borca, v sacku, kravate, v ruke nejake zapisky..a ide peso ... jasny poradca zaciatocnik je to take mileeeeee

Heh, zatiaľ ešte nie som na takom leveli, no v sáčku veci určite nebudem mať, keďže že od začiatku mám aktovku, aby som vyzeral "spoľahlivejšie"  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco, musím to uviesť na pravú mieru. dolphinka zrejme myslela "sáčko" ako sako, oblek. nie igelitku. :lol:

ale už som videl aj borca, ktorý naháňal klientov s igelitkou, to je zas iná vec..

 

ja som ťa vôbec nechcel znechutiť, prajem ti nech sa ti tam darí a držím palce. opisoval som svoje osobné skúsenosti, určite je to v každej spoločnosti iné. :-)

 

edit:

..musím doplniť, že ani ja nemám poisťovákov príliš v láske. :-)

keď som tam pracoval, presedel som deň v debate s kolegami, kto prišiel do kanclu a chcel poistku, ten ju dostal ale inak nič. preto som tam aj tak rýchlo skončil. :)

(a dodám, že sám okrem povinného poistenia motorového vozidla nemám uzatvorenú žiadnu inú zmluvu.. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiborco doll myslela v sacku ako sako, oblecenie, nie sacok miesto tasky :)

ja osobne tiez tych ludi moc nemusim, nakecaju bludy a ja osobne casto lepsie viem co s mojimi peniazmi :)

...

a robota...no posledne dni salam parky, nejak sa mi nechce nic rozbiehat tak pomalicky si robim male veci a nikam sa neponahlam a o pol piatej pomalicky balim domov nech stihnem bicykel za svetla :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ja som to ozaj pochopil ako "igelitový sáčok"  :lol: ....no ale každopádne, otrepané, je to slovo, no hovorím si: uvidím, skúšam myslieť pozitívne, pár mesiacov si trošku zarobiť... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak dnes mám za sebou úspešné 2 dňové školenie aj so záverečným testom a tak mám povolenie na uzatváranie životných poistiek  :) Ešte budem mať kopu školení v septmebri, ale dôeležité je, že to už naberá poriadne na obrátkach  :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

byvam v praci desat hodin a nic dokopy neurobene....kolegyna je uz len pol na pol na svojej pozicii, takze zastupujem aj ju, a najvacsi problem, auditori z Irska, a tym sa musim venovat... ach jaj... nevladzem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja neviem, či som paranoidná, ale už druhá spoločnosť u ktorej brigádujem mi pripadá pofidérna, sľubovaná zmluva ešte nie je podpísaná a to už robím druhý deň, databáza firiem s ktorou robím zastaralá, firma má len dva kancle s odôvodnením, že sú to provizórne priestory, nakoľko nová budova je vo výstavbe...etc

 

neviete mi niekto poradiť ako na 100% môžem zistiť, či nejde o nejaký oj.b ? V obchodnom registri firma je riadne zapísaná, včera som to checkovala...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bijou, na obchodný register sa netreba vôbec pozerať. ak tam aj firma je, nie je problém previesť ju v krátkom čase na bieleho koňa, ak začnú problémy. zápis v registri zostane, ale firma poputuje priamo k bankrotu.

(nehovorím, že teraz je to tento prípad)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnes som uzatvoril prvú poistku/PZP/  :) I keď za pomoci kolegyne, no konieckoncov sa iba zaúčim, som ešte zmätený :lol: ...každopádne ale je mi tam zatiaľ fajn a zatiaľ ešte nemám toľko povinností  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám konečne podpísanú zmluvu, zaujímavejšiu náplň práce, došli už aj compy... no moje počiatočné obavy pomaly miznú... len sa mi nechce veriť, že za toto, čo robím mi naozaj platia :) ale tak pohoda, nenáročná práca, flexibilný čas, popri dennom štúdiu lepšie ani nemôže byť :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bijou, co mas na starosti? :)

 

ja sa tesim tiez, dva dni v tyzdni budem mat pracu, vdaka ktorej si budem budovat svoje schopnosti v oblasti dani, auditu, uctovnictva

a tri dni budem v skole

 

asi to bude o drzku, no ale uvidime :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

malinka, na slovo audit, nedajboze poziciu v oblasti auditu si davaj pozor, to su obzvlast neoblubeni ludia :lol:

 

btw, v piatok som bola dat sefovi nieco podpisat, a prekecol sa, ze ci mu odovzdavam ten dodatok k zmluve o zvyseni platu...a ja prekvapena ze o nicom neviem...

 

tak parada...od septembra mam zvysenie platu :)

akoze chcelo by to aj nejake premie ked teraz robim dve pozicie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov