Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Chápem to. Lebo ja toho mám tiež neúrekom a denne. Aj ten moj včerajší celodenný zásah na niekoľkých strojoch bol gratis, lebo letité priateľstvo. Iba za pohostenie. Hovadiny riešim cez telefon. Ako aj Ty. Lebo výjazd už treba účtovať, keď neidem pešo. Aj tak mi to nosia do dielne, lebo nedá sa po telefóne diagnostikovať konkrétny problém, a v dielni mám všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V tej ankete chýba jeden veľmi dôležitý faktor - PERSPEKTÍVA rastu. Ak nie je, nemá zmysel uskutočňovať zmenu, pokiaľ nie sme vymobovaní a neutekáme alebo neriešime iný problém, ktorý predstavuje určité obmedzenia v práci.

Ale hej, to je dôležitý bod. Už som to tam pridal.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

arwiel vsade kade chodim vidim len polepene papiere "prijmeme predavacku, prijmeme vypomoc" atd...skus pobehat a uvidis...

 

mna uz moja nova praca zacina bavit, robim nieco kde vidim hned aj vysledok a este sa pri tom ucim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jaa mám prvú prácu, robím tam skoro rok... brigádovala som tam popri škole nejaké dva roky a nejak som tam zapustila kotvy aj po skončení výšky... robota ma baví, ale dokáže aj pekne liesť na nervy... ako kedy...

a dôležitý faktor pri výbere? asi všetko musí byť fajn, lebo ak ani moc nie, tak potom tam človek asi moc dlho nevydrží..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

btw, neviete o dobrej brigáde na leto v BA?

ak viete, tak aj ja mám záujem...

 

som zúfalá, povedala som si, že berem už asi hocičo (ide mi o brigádu, nie TPP), tak som teď 3 dni po osmičkách robila ranné smeny (6,00-14-00) vo WURTH, rozne baliace prace, nalepkovanie a podobné blbosti, pobalila som 5 000 hmoždiniek, asi zomrem za chvíľu jak som uťahaná :lol:

robota monotónna, nudná a únavná, čo by nebolo až také zlé, keby som sa poriadne vyspala, ale za posledné tri dni som spánku venovala len 11 hodín dokopy, uááá... plat tiež nič moc, ale bohužiaľ, všetko dobré je asi obsadené, lebo som hľadala fakt poctivo a všelikde :) dokonca som sa zaregistrovala v personálnej agentúre a ani tam nič moc... administratívne prkotiny beznádejne plné, čo mi potvrdili aj kolegyne z WURTHU :)

 

Takže, Arwiel, ak nájdeš niečo dobré skôr než ja, daj vedieť, budem robiť s tebou, v BA budem po polke jula, myslím to vážne ;) bijou urgentne potrebuje peniaze ;) tiež, ja krava sprostá, musím rozbiť auto krátko pred prázdninami ;)

 

arwiel vsade kade chodim vidim len polepene papiere "prijmeme predavacku, prijmeme vypomoc" atd...skus pobehat a uvidis...

tam väčšinou vyžadujú znalosť práce s RP a nie je tam moc flexibilná pracovná doba, ale tak lepšie ako nič... budem aj ja musieť hľadať takto po meste
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

pre mňa okrem platu je dôležitý kolektív...

 

včera som zistila, že kuchárky u nás sú úplne skvelé, s jednou som stále behala si zapáliť von z kuchyne s nealko pivom v ruke, barmanka ma učila robiť nepravú nealko Tequilu... :lol:

 

kuchárka sa ma pýtala, že čo som smutná a ja som jej na to: nie som, len sa teším, že keď to poumývam, si zapálim a ona mi zakázala pokračovať v práci, že ma nik naháňať nebude a už sme kurilli vonku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, v ankete som nehlasoval zatiaľ...podstate všetko z toho mi je dôležité...ja začnem makať asi za pár týždňov a to na plný úväzok....keďže na školu ma neprijali...ale uvidím, ako to bude s odvolaním, zostáva mi možnosť prípadne, že popri škole budem na dohodu pracovať...ale som nakoniec rád, že budem mať prácu a konečne si zarobím ja na seba a nielen od rodičov brať peniaze  :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zacala som brigadovat, danova a auditorska kancelaria, a zatial som spokojna, v podstate to je brate ako staz, nerobim tam dievca pre vsetko, co nosi kavu, postu, atd, ale su mi vysvetlovane odborne veci, mozem sa zucastnovat ako pozorovatel rokovani, ucim sa, co robia ostatni, po krokoch, atd...

 

s platom som spokojna, i ked o ten mi az tak ani neslo, skor sa chcem nieco naucit, kedze moje VS studium je tohto zamerania, ale je ok

 

prostredie mi vyhovuje, je to sirsie centrum BA, pekne priestory tiez

 

vzdialenost je uplne v pohode, a co sa tyka perpsektivy, nechyba tu rozhodne, planujem tam praxovat aj pocas skolskeho roku :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zajtra na obed sa mám dostaviť prvýkrát do práce, bude zasadanie, či tak nejak...no a musím povedať, že aj sa teším, no mám z toho aj trochu nervy :) ...poisťovníctvo môže byť ozaj výnosné, každopádne, uvidím ako dlho chcem v tej oblasti pracovať, predsa len v budúcnosti by ma zaujímala činnosť, ktorá je k môjmu srdciu bližšia... :) No a potom ešte štúdium... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnes som už bol na "porade", bolo v pohode, štvrtok mám už aj školenie a teraz sa už idem pustiť do učenia  :)  Btw. väčšinu tvoria ženy a je tam pár mladých báb  :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mňa je veľmi dôležité sympatické prostredie, sympatický zamestnávateľ a kolektív. Uprednostňujem skôr formálne pracovné vzťahy, nevyhovuje mi také to falošné kamarátske prostredie, ktoré sa niektoré spoločnosti snažia nasilu vytvoriť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no, teraz zisťujem, že je celkom dôležité, aby ma vyplácali načas...

momentálne majú meškanie dva týždne a som z toho nervózna...

teda, nielen ja, bo si musím paušál zaplatiť, dala som si robiť viazanie, ktoré ma bude stáť vyše tisícky, drahý mám meniny, kuchárka bude mať meniny, ja si chcem kúpiť tričká, konečne si chcem kúpiť Harryho Pottera 7, rada by som išla do antikvariátu pozrieť ruskú literatúru...

potrebujem výplatu! :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V zmluve by to malo byť zakotvené (minimálne seriózna firma by to tam mala mať), 2-týždňové meškanie je už príliš veľa.

 

...poisťovníctvo môže byť ozaj výnosné, každopádne, uvidím ako dlho chcem v tej oblasti pracovať,

Potrebuješ len tri vlastnosti mať: vytrvalosť, vytrvalosť a vytrvalosť. Bez toho to nepôjde.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to  je pravda, tá u mňa dosť často chýba, ale v poslednej dobe je to o niečo lepšie....verím, že sa mi tam bude dariť, ale veľa robí aj to, že kolektív sa mi tam zdá zatiaľ absolútne v pohode, čo u mňa je veľké plus  :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ale nerobím na zmluvu...

potom svoju výplatu nemusíš dostať vôbec, záleží to len na rozmare tvojho "zamestnávateľa".

spýtaj sa kolegov, ktorí majú pracovné zmluvy, či svoje mzdy dostali oni.

 

..Btw. väčšinu tvoria ženy a je tam pár mladých báb  :lol: :)

úú, s týmto ja nemám dobrú skúsenosť.. som zvedavý na tvoje dojmy o 6 mesiacov. :-)

inak držím palce, nech sa ti tam darí!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik

 

No uvidím, keď nebudú medzi sebou intrigárčiť  :lol: ....každopádne pozitívne dojmy zatiaľ prevládajú, dnes som už bol aj na školení, celkom sa to dalo  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kuaaa vcera som zistil ze stale sa mozem vratit za o dost lepsie peniaze do starej roboty...

akurat tu je jeden velky problem, uz som si zvykol na kludnu salamovu pracu a popravde nechce sa mi zas makat od rana do rana a nahanat sa, byt furt na telefone

aj ked kua, tie peniaze su krasne :lol:

asi uz fakt starnem ked mam radsej kludnu, pianko pracu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnes som bol prvýkrát na celý deň v službe s jednou...čo to som sa priučil, bola aj sranda, pozabával som sa, sem tam som sa nudil, no celkovo čas ubehol rýchle  :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tom,na čo myslíš, kam ti behajú hormóny? :) :) ...no kolegyňa je dosť baculatá a nie je môj typ, každopádne je s ňou sranda....no a čo to mi vysvetlila a naučila o vyplňovaní zmlúv  :lol: a Inak neboli sme len celý deň dvaja, len proste som bol jediným chalanom v práci  ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov