Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

  • Pred 2 mesiacmi...

Akurát som pri TV ako obvykle a v spravodajstve spomenuli že teraz je rekordný počet pracovných ponúk. Takže tu vidíme že na trh práce nemá volyv ani pandémua ani recesia. Proste je situácia že je viac práce ako pracovníkov a to je šanca pre mantákov ako ja! Konkrétne spomenuli aj to, že tým klesá kandidátom konkurencia. Namiesto toho aby si zamestnávatelia vyberali z kandidátov na pohovore, musia robiť doslova nábory a brať všetko čo príde.

Som sa o tom aj osobne presvedčil keď mi prišla už nejedna pracovná ponuka SMS-kou. To už nie ľudia hľadajú zamestnanie ale zamestnávatelia hľadajú ľudí. Že už si nemusím ani len pracovné ponuky vyhľadávať lebo samé mi chodia. Pre ľudí ako ja je to jediná možnosť byť zamestnaný.

Tak prišiel čas sa poobzerať po niečom inom. Ponúk je dosť. Ale som na dohodu a tam je tiež výpovedná doba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si dobre pamatam, mal si dobru praxu kde si stihl. Odisiel si kvoli zmenovej doprave, kantine, zaloham a par centom naviac za hodinu. Nezaujimalo ta, ze si stihal. Odhovaral ta kazdy, nedal si si povedat a aj tak si skoncil aj tam. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

100%tni kamosi? Ale ved toto bola tvoja vysnena praca. Predsa ju nezahodis. A ked nevies odist ani ako chlap, tak co vlastne chces? Dalsi hysacik? Ale tu nie si ako v hale. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Mam klienta gynekologa,z Revucej odisiel, Prebral ambulanciu vo Vrutkach  neskor v Podbrezovej(tam lekar umrel,vo Vrutkach mohlo to byt to iste - ten chlap ma 70 rokov). Vsetci mali s.r.o., teda ja som dvakrat spravil spajanie firiem. Preberies cisla co mali do mojej firmy, vsetky cisla(tie cisla len prepises).

Co ma prekvapilo, neviem ci ucet 341 mi sedi.Minuly rok aj zabudol zaplatit doplatok dani 306(som to vytlacil na druhu stranu toho papiera), v auguste zaplatil 190 a rozdiel bol nejaky dajme tomu 155,11. Normalne by si hladal chybu. Ved som aj hladal. A potom 155,11 mal preplatok v vtej co ju prebral naposledy. Ja som len kukal, nieze len ja som za 20 rokov nespravil na tomto ucte chybu,ale ani ti dvaja uctovnici co robili tie prebrane firmy. Teda gynekologovia maju sikovnych uctovnikov. Chybu moze spravit kazdym tuknutim do klavesnice.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som som spravil poslednu uzavierku. Cloveku co na podnikani preje,, majetok jeho rodicov. Robim mu uctovnictvo 9 rokov, papiere ma v poriadku, aj hned mi zodvihne ,a vysvetli oco ide, ci posle co chyba.. Ide o to ze je tak nespusneny, ze mi nema ako zaplatit, jasom mu ani dva roky nefakturoval(lebo sa to nedalo,nevedel co, faktura do madarska,faktura 5 eurova - nato mas hned 4 zapisy, blus dalsie 2 prevody medzi uctami, teda 6 zapisov, keby kazdy stal 50 centov su to tri eura,pri  5 eurovej fakture to nejde.lenkurzovu stratu bymal co ja mu poslm, plus dopravcu, a 50 centov za zapis sa bralo mozno 2000). Ze jeho celkovo musim spravit za tri dni ,24 hodin. Na nehoho  potrebujes aspon 60 hodin, ale to uz by som mal. Svoju sadzbu na minimalnej mzde. A ja za to robit nebudem. 

Tak dnes som to nejak dokopal. Spravil co najlepsie vedel. O deviatej vecer.  Pracovat vies tak  6 hodin vykonne. Teda rozlozit si pracu a kazdy den robit aspon 4 hodiny,nielen u neho ale celkovo. Mal to lepsie urobene ako minuly ok celkovo, mal realne cisla z uctovnictva, aj som, sa hodinu venoval poznamkam, minuly rok som tam pripol z 2019, vtedy som koncil asi o pol jedenenastej a uctoval  som este dalsich 6 dni. Po 30.6 A potom poslal dodatocne danove priznanie.  A zistil ,ze dodatocne sa uzavierka poslat neda, preto som chcel aby to mal co najpresnejsie. A v podstate to ma. Za rok 2021 som mu nic nefakturoval dostane cenu ako 2020, z ktorej mi zaplatil ci pol polovice,mozno uz aj celu. Ja sa nebojim ze mi zaplati. On je slusny clovek,mne aj vsetkym plati.

 

Ze aku mu das cenu? Na zapis sa neda. Hodinu straveneho casu - tam chcem ci nikdy som nemal  pod 10 euro.(priemer je 20 a to som 4 roky nezvysoval cenu, nepotreboval) Teda ho musim spravit za tri dni ,4 dni. 30-40 hodin. A extremne sa ponahlat. Aj to sa da robit namaximum, co ti zaplati minimum. Somsi isty ze v republike ani na ukrajine,by mu nik neurobil uctovnictvo.Prvy by mal aspon2,3 krat vacsiu cenu, trhova,by bola cez 10nasobok.

Este dopisujem sa mi podakoval,ze som to spravil,aj asi myslel ze sa na neho vyseriem(resp.kedy to ukoncim, ze mu nebudem vyzvanat a povedal som mu skoncilo to, mozno sa zato podakoval).  Dnes dalsi zakaznik, ze chce mzdy, dobre do pol hodiny to mas, sa mi podakoval. DAKUJEM aspon pre mna je dost podstatne slovo,ci vec, pre mna peniaze maju mensiu. Inflacia.

Ked ma vyhodil spolocnik, som vsetkym zdvihol ceny. Vyhodil ma v januari(od februara ine ucty,aby si zvykli,ten moj spolocnik tiez nebol ani nieje oavac, a si to naplanoval) ale spolocne sme tam robili do maja. Nikto odomna neodisiel, ani do dnes.A to polovica je uz na dochodku.Teda v praci uctovnika za tebou pojdu. Ten moj spolocnik nerobil ziadne prekazky,resp.  si myslim ze niektorym aj povedal aby u mna zostali. Dvaja znich uz podnikaju v Martine(v Revucej maju nejaku nehnutelnost,ci za niekym sa vratia mozno priatelmi ,rodicmi) a im robim uctovnictvo.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Dnes som bol so synom v Brezne u zubarky, co mu riesi strojcek. V minulosti ho vzdy pucovala aby si lepsie umyval zuby. Dnes? Bola ako zmenena, ako naspeedovana. Pritom ma aspon 70 rokov aj viac. Joj ako krasne to ide. Uz mu tie droty zo zadu strihala.

Vytiahla zo skrine, ten jeho byvaly chrup. Mi to ukazovala. Asi to lepsie je, on mal predne horne hryzaky prekrizene. Ak mi ukazala ten odliatok, ozaj vsetky bocne zuby - stolicky nakryvene ako v padnute smerom dnu.  Teda dnes ju to bavilo.

 

Stalo to par ciest do Brezna ci BB(tam mu dve stolicky museli vytrhnut aby sa tie ostatne zuby do tej sanky spratali). 15 krat mozno aj 1 500 euro. Ale isto to  stalo zato. Bude mat normalny pekny usmev. keby sa to neurobilo, krive zuby co by mu aj pri velmi dokladnom cisteni pokazili. Ci by nevedel normalne hryzt. A na strojcek sa viac menej nikdy neztazoval, asi videl, ze stym musi nieco robit.

A este bola spokojna, ze mu tie droty na obe sanky nasadila naraz, ze zdravotne poistovne to nechcu preplacat ,zrejme postupne, ale ze nemas taky vysledok. Lebo tie zuby musia do seba pasovat. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani mne. Ale na konci mesiaca si ich môžem vybrať a mať dlhšie voľno.

pred 3 hodinami, Tomáš napísal:

Zajtra budem 2 hodiny nadčasovať.

A prečo? Potrebuješ vrecia s plechovkami povynášať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...
Dňa 6. 2. 2021 at 9:11, doll napísal:

Musím sa v práci zastaviť a doniesť šéfinovi čoko. Mihál poradil mamičkám ktoré plánujú reťazovú materskú, aby požiadali zamestnávateľa o vyplatenie dovolenky za december. Stačí jeden deň a vymeriavací základ na výpočet novej materskej môže byť diametrálne odlišný ako výpočet podľa Sociálnej poisťovne. 

Ale to čo sa mi objavilo na výplatnej páske som musela overovať so mzdovou účtovníčkou :ociska: či sa nepomýlil.

Nepomýlili, odhlásili má zo SP na celý mesiac, v ktorom boli aj sviatky, a teda takú výplatu som ešte nemala :zubiska:

Takže za túto ochotu sa chcem revanšovať :yes_yes:

A šup na novú materskú :happyroll: 

Ano, však Mihál tam už aj dostal veľmi trefný komentár k tým jeho radám 

:smile1:

IMG_20230509_110124.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A teba niekto poveril vynášaním odpadu z areálu firmy? Pretože predpokladám, že v zmluve s VW nemáš v náplni práce, aby si vynášal odpad, navyše silne predpokladám že nemáš ani zmluvu s firmou, ktorá zabezpečuje odvoz odpadu v súlade so zmluvnými podmienkami so spoločnosťou VW. Takže vykonávaš protiprávnu činnosť, ktorá sa môže považovať za krádež, keďže máš z nej finančný prospech. To, že ti to ešte nikto nezatrhol je zrejme len kvôli tomu, že si to nikto z kompetentných nevšimol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
pred hodinou, Tomáš napísal:

Aj ja môžem tvrdiť že sú to moje flaše, ja som to vypil, a zaplatil za ne v obchode… 

A čo odpovieš na otázku, keď sa ťa spýtajú či ty chodíš do firmy pracovať alebo tam len chlastať, keď ťa uvidia so 40 fľašami? Magor.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, že ťa ešte nezastavili na vrátnici a esbéeskári ti nedali po hube, neznamená, že sa nikto nestará, možno ťa zatiaľ len sledujú, zbierajú dôkazy a v pravej chvíli s tým na teba vybehnú. Potom ťa bude čakať už len obvinenie z krádeže, pokuta a vyhadzov zo zamestnania. V jednej firme som to zažil, chudák chalan mal z toho také problémy, že zosratý bol celý rok. Lebo hovor si čo chceš, ty zmrd, po právnej stránke si obyčajný zlodej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, Sniper napísal:

...ty zmrd...

Nuž, že by zrovna ľudia s takýmto typom vzťahu k spoluobčanom, schopnosťou komunikácie a vystupovaním mali byť akousi záchranou a budúcnosťou pre slovenský priestor, o tom mám skutočne vážne pochybnosti. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 26. 5. 2023 at 13:12, irb napísal:

Nuž, že by zrovna ľudia s takýmto typom vzťahu k spoluobčanom, schopnosťou komunikácie a vystupovaním mali byť akousi záchranou a budúcnosťou pre slovenský priestor, o tom mám skutočne vážne pochybnosti. 

Pred pár dňami som sa zamyslel nad tým, že prečo nadávky na toho zmrda už beriem ako samozrejmosť. Keďže nie si členom slávneho klubu, tak ti žiaľbohu (a možno aj chvalabohu, že žiaľbohu) uniká množstvo detailov, ktoré sa za celé roky nazbierali.

Nakoniec som konštatoval, že istým spúšťačom bol pravdepodobne tento príspevok..... čiastočne sa týka aj práce, preto ho dávam sem. Ale tu vidieť, ako sa ten zmrd zachoval na firemnom večierku, na ktorý sa poskladali všetci: ↓

Dňa 3. 11. 2018 at 19:02, Tomáš napísal:

Príklad zo života: Mali sme firemný večierok na spôsob švédskych stolov. Ja ako jediný som išiel autom (firma zabezpečila aj kyvadlový autobus aby ľudia mohli piť) zobral všetky dózy z bytu rodičov aj tohto kde žijem, k tomu ruxak v ktorom som to postupne vynášal. Najprv si všetci spolu dali po príhovoroch večeru, a ďalej sa už len bavili, ja som si stále naberal duplu a duplu, potom už začala hudba, tanec, zábava, a ja som ešte stále len chodil naberať ďalšie a ďalšie porcie (ktoré som tam na mieste jedol ešte nerátam čo som si do dóz nabral). Pri vedľajšom stole jedna mladá žena komentovala protisediacim že aha tento kolko je ako môže tolko jesť to neni normálne, hovorila tak nenápadne a ja som sa tváril že nepočujem tak pokračovala... A až potom som začal postupne na viac otočiek vynášať jedlo do auta a keď som naplnil všetky dózy tak som ufujazdil...

 

Pointa príbehu je že o čo mi išlo? Prečo som sa zúčastnil toho večierka? ....... Áno presne pre to!

Už len to že som šiel autom je jasný zámer že tam idem s cieľom zobrať čo najviac. Ja nemám ani štipku hrdosti či taktnosti lebo firemný večierok má úplne iný účel. Tým len chcem povedať že keď ide o jedlo tak dokážem aj nemožné! Vravieva sa o chlapoc že keď sa dolu postaví tak rozum sa zastaví u mňa je to tak s jedlom. Mne pár (dobrých pár) porcií jedla stálo za to aby ma mala celá firma za čudáka.

Ešte stále máš pocit, že oslovenie "zmrd" je prisilnou nadávkou pre tohto zmrda?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 14 hodinami, Sniper napísal:

Ešte stále máš pocit, že oslovenie "zmrd" je prisilnou nadávkou pre tohto zmrda?

Hlavne som presvedčený, že emocionálna cesta uľavovaním si nadávkami na druhých, ktorí nespĺňajú naše predstavy, nikam nevedie. Hlavne nie k budúcej prosperite.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov