Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Mám zase obrovské šťastie. Čoraz častejšie ma nenechávali robiť roboty ktoré mi idú, a furt ma dávali tam kde je norma a nestíham ju. Už som bol bezradný, všade som sa pýtal či nehľadajú ľudí kde niesu normy, všade mali plno. Už som strácal nádej a čakal čo sa stane. Dnes som dostal možnosť ísť na iné oddelenie kde je menšia norma. Ale ide len o výpomoc na 3 mesiace. Ale aspoň na tú dobu som zachránený a o tri mesiace bohvie čo bude. Môžu ľudia ochorieť, ísť na OČR-ky, vyhodia ich za krádeže/alkohol a tak sa uvolnia opäť tie pozície ktoré stíham. Takže takto ma akosi osud vždy zachráni čo sa sniper čudoval že prečo firna drží neschopných zamestnancov. A keď som včera šiel na kebab tak cestou bol plagát s ponukou práce, dnes keď pôjdem tak si pre istotu opíšem kontakt. Nikdy človek nevie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nesmejte sa ľudia. Dostať sa do práce musím takže doprava je alfou a omegou. Najesť sa je tiež lepšie tam a nie pred zmenou sa zdržovať niekde v potravinách, či zastaviť sa v pekárni cestou. A zálohy už možno nebude treba. Ale keď budem najbližšie na úrade práce a budú konzultácie tak pripomeniem že niečo kde niesu bláznivé normy, kde nie su vianočné špičky, proste niečo stabilné, kde sa dá stíhať tempo že nestojí nadomnou japonec so stopkami, netreba vybaviť milión zákazníkov za týždeň a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tí robotu majú len mňa tam nechcú. Veď keď som sa tam hlásil, ešte sa ma pýtali či neviem zohnať ďalších. Jeden povedal že ak potiahne 240 hodín tak máva okolo 1100€ v čistom, čo je na tak nekvalifikovanú pozíciu v štáte ostbloku veľmi lukratívne.

Druhý kamoš povedal že vraj vo Viedni na stanici zbierajú špaky, vynášajú koše a zarobia 1200. On to hovoril v tej súvislosti že robí v obchode je platený od tržby a že niekedy má 650 niekedy 800 a že vo Viedni stačí špaky zbierať na stanici a má 1200. A vysvetloval že nechápe prečo musí byť na slovensku iný svet ako v rakúsku a ukázal na zem že tu je akože pomyselná čiara teraz ju prekročím tak mi je zrazu dobre a keď prekročím naspäť žijem zle. Trocha som sa fakt zamyslel že čím to je. Napríklad koniec Petržalky je slovenské územie tam zarobím 500, prejdem iba 2km cez pomyselnú čiaru zrazu mám za takú istú prácu 1000. Jaká haluz že?

No a aby ste si nemysleli nič zlé tak nechystám sa odísť z terajšej práce. Budem to naťahovať kým len pôjde, či už prechodom na iné oddelenia, dovolenkami, máródkami, proste budem sa snažiť všemi spôsobmi oddialiť vyhadzov. Ale ak k tomu príde tak sa evidujem na úrad práce a budem si vyberať zamestnania podľa svojich možností.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale veď tebe netreba viac peňazí. Čím viac máš, tým viac míňaš na hlúposti. Pre teba je to čisto kontraproduktívne. Načo by ti bolo viac? Záväzky nemáš, nemáš poriadne auto, nemáš ani hypotéku... 

Však sa presťahuj do Bratislavy, prekroč hranicu a choď pracovať do Rakúska. Počul som, že v mekáči vo Viedni aj tí, čo umývajú hajzle zarábajú 1000€. Vlakové spojenie BA-W existuje, tak na čo čakáš? Či len máš potrebu porovnávať dva štáty a nadávať, sťažovať sa? Nepochopím toto jedno asi nikdy. Nepáči sa ti, tak choď. Ja nevidím nikde železnú oponu, ani uzáveru (ok, teraz kvôli covidu áno), ale inak nie. Voľný trh, choď.... Počkaj....nevieš ani ceknúť po nemecky, čo? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, doll napísal:

A aj si videl ďalšiu zaujímavú položku - bežné životné náklady?

Jaká haluz, že? 

ten debil má veľmi úzke tunelové videnie, kde na konci svieti €. ostatné ho nezaujíma.

pozn.: a keď že tu tvrdí, že sa nechystá odísť z terajšej práce, myslím, že už má ten proces rozbehnutý, takže sa treba pripraviť na ďalšiu vlnu vyplakávania a vyviňovania.

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to už v mojich témach a to už neuvidíš keďže niesi člen. Pokračuje sa v téme práca. Padla mi šichta na sobotu a nedeľu, za to sú príplatky ale nie zo mzdy ktorú mám ale údajne sa príplatky platia z aktuálnej minimálnej mzdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja až vďaka svojej práci som zistil, koľko klaunov sa označuje za programátorov a webmasterov. Niektorí si nevedia ani posratý Wordpress nainštalovať. Neviem, či sa mám smiať alebo plakať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to je pohlad človeka čo pracuje s počítačmi. Napríklad načo by bola človeku ako ja webstránka? Niekto to proste nikdy v živote nebude potrebovať. Nemám ani šajnu ako sa dáva wordpress na server ale ani ma to nezaujíma keďže to nepotrebujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale to je to isté ako keď sa nejaký pribrzdený manták prihlási na pozíciu do nejakej firmy, o ktorej vie, že nemá na takú robotu predpoklady a hneď prvý deň všetko tak pomotá, že musia kvôli nemu celú linku na pol dňa zastaviť. Prečo sa ľudia púšťajú do vecí, na ktoré nemajú? Že?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A tu sme pri tom čo vravela aj game ohladne práce. Nie každý má na to aby robil veci z oblasti informatiky. Ja viem že na to nemám preto to nerobím a preto nemám home office. Tu máš odpoveď. Tvoji zákazníci samotní to potvrdzujú. Oni sa do toho pustia aj keď na to nemajú. Ja som sa poučil a uz dnes viem že ovládať excell neznamená že stačí ho mať nainštalovaný doma v PC. A ovládanie angličtiny neje vedieť povedať I am Hungry, I Need Food, I like food.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ty na čo máš? Existuje vôbec aspoň jedna pracovná pozícia, na ktorej podávaš rovnaké pracovné výkony ako iní? SBS nerátaj, na riti vie sedieť každý.

Na toto by som chcel odpoveď, nie na to, že nemáš predpoklady na prácu v IT. To viem už od doby, keď som zistil, že tvoje maximum je otočenie obrázka v Skicári, kliknutie na odkaz v prehliadači a napísanie náhodných údajov do bunky v Exceli. Bez sarkazmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nevolám. Ale mal som na mysli to že netreba očakávať od ľudí že také veci vedia.

A ty na čo máš? Existuje vôbec aspoň jedna pracovná pozícia, na ktorej podávaš rovnaké pracovné výkony ako iní?
To by som aj ja rad vedel.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mne zvýšili plat o stovečku, lebo pracujem poctivo a nerobím normy na 47% ako jeden flákač v príspevku nadomnou. Čakal som síce trochu viac, ale nevadí, firma investovala nemalé peniaze do rozvoja, tak netreba preháňať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Vzdelávanie a kolektív je pre mňa veľmi podstatný faktor pri práci. 
Plat a skúsenosti sú s tým späté, ak je dobrý kolektív a je tam dobrá atmosféra pracuje sa ľahšie a dajú sa dosahovať lepšie výsledky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 53 minútami, lukasinek25 napísal:

kolektív je pre mňa veľmi podstatný faktor pri práci. 

Aj pre mňa. Priam prvoradý! Takže najlepší kolektív je žiadny keďže všade kam prídem, ma začnú šikanovať, ťahať do podvodov a podobne. Ale je to hlavne tým že na nekvalifikovaných pozíciách pracuje obvykle asociálna spodina a od takých čo čakať. Netvrdím že ja socka niesom, lebo žijem tak, rozmýšľam tak, ale jediný rozdieľ je že nemám sklony k násiliu, šikanovaniu, ale oni majú takž tým pádom som stále obeť. Konečne som si našiel prácu ktorú netvrdím že zvládam ale skôr že tolerujú moje mizerné výkony a niesom v kolektíve čo je najväčšie plus.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov