Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

na mňa teda nikto nemôže povedať, že by som bola zhnilá alebo nejaká cimfrlína,  ale aj mne vadia zamestnávatelia, ktorí vyžadujú človeka na 120% ale platia mu za 60, a ľudská stránka neexistuje, existuje len zisk... v ústave, kde som ešte aj teraz čoby dohodárka, som najmä prvých 5 rokov bola veľmi spokojná a nevadilo mi ani dlhšie tam byť. Ani teraz to nie je zlé, ale tých prvých 5 rokov som vyslovene rada chodila do roboty. Vyslovene som sa tam tešila. U mňa zaváži prístup vedúcich a kolegov. Ak sa v kolektíve dobre cítim a cítim, že ak niečo nebudem vedieť, ochotne mi poradia a nebudú ma mať za debila, , a zasa ked oni niečo nebudú vedieť, nebude im blbé požiadať mňa o radu, tak nie je čo riešiť. Ale vadí mi šéf, ktorý sekýruje a buzeruje a robí z človeka idiota len aby si dokázal, aký je on úžasný, a vadia mi intrigujúci kolegovia, našťastie takých som už dlho nestretla. 

Dokázala som si pred necelými 9 rokmi nájsť aj v preddôchodkovom veku dobrú prácu a učiť sa od nuly už snáď potretíkrát. Ale kapitalizmus nemám rada. vadí mi ponižovanie  menej solventných tými solventnými. nenávidím termíny ako chudák, chudrea,  socka a lúzer.  Vadí mi arogancia a bezostyšná drzosť niektorých osôb. 

V niečom Tomáša aj chápem, len nechápem, že už x-krát doplatil na niečo konkrétne, ale nepoučí sa a nepoučí, a nechápem ani jeho spôsob gazdovania. 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma to je v poriadku debatovať o tom ak to zamestnávateľ tak preháňa že očakáva nadpriemerné výkony ale odmena je neprimeraná... Šikovní ľudia ktorí však vedia pracovať na 120% majú morálne to spomínať. Môj problém je že neviem dať zamestnávateľovi nič, som nepraktický zamestnanec čo skôr len zavadzia alebo je len do počtu. Taký nemá žiadne morálne právo hovoriť niečo o mzde.

Nadávať na zamestnávateľov môžu oprávnene len šikovní ľudia ktorí vedia ponúknuť nejakú hodnotu. Buď si zamestnávateľ uvedomí ich potenciál alebo si ich bude vážiť. Alebo prejdu ku konkurencii.

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš už skonči s týmito sebaľútostivými tirádami, akože naozaj.
furt len opakuješ čo ti napapagájovali Sniper a spol, načo to robíš? si myslíš, keď sa budeš ponižovať ako pred vydierajúcimi cigánmi a priposereš sa, lebo ti nadáva švagriná, čo tým dosiahneš?


dosť.  Sniper a chlapci ťa tu za to budú len štengrovať, všetci vieme, aký si, nejde to, tak to nejde, mimochodom za pásom s takouto výrobou by som skapala v nervovom záchvate v prvý deň.

nedokážeš viac, ok, nedokážeš, len keby človek videl snahu.... a keby to zamestnávateľovi tak nesmierne prekážalo, už ťa dávno vyhodí, áno, raz aj k tomu príde, ale keď tu budeš donekonečna opakovať aký si nemtavý, akurát dosiahneš to, že chlapci budú pritakávať a nadávať ti a mne to polezie na nervy.
a každému doradu.
už dosť, tento text sme tu čítali už stokrát.

v práci ti nerobí problém otvoriť si ústa na vedúcich, lebo tam sa nebojíš o prácu, lebo si furt myslíš, že čo, vyhodia ma idem do ďalšej.

snaž sa byť dobrý. nie každý je vhodný k všetkému, ale ty sa ani nesnažíš. len takú kravinu, aby si pozrel recept na varenie, ani len to nie.
pracuj ako najlepšie vieš a neplakaj.
ty ani netušíš, čo je to zlý šéf alebo bossing alebo keď skutočne niekto nad tebou stojí ako dráb. len nariekaš furt a ponižuješ sa. nerob to.


 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm, zaujímave , ze tomáš pouzíva  asertívny prístup :-) ze áno máš pravdu a atp . v podstate tym človeka akoby odzbrojí . tz otvorené dvere "

Citát

Otevřené dveře 
Dokážeme svému protivníkovi dát za pravdu. Soustředíme se na fakta, v rozhovoru najdeme pravdivou nebo jen částečně pravdivou myšlenku, se kterou souhlasíme. Protivník postupem času ztratí energii pro kladení dalších argumentů

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 7 hodinami, electric blue napísal:

Čoze, on bol zamestnany v amazone , odišiel a potom sa tam opät vrátil—? 

on bol zamestnaný všelikde, všeho všudy cca 40 zamestnaní /ak sa nemýlim/ :eehmm: pred amazonom bol v areáli VW v nejakej firme. robotu vcelku stíhal, dopravu mal zadarmo ... len potom uvidel výplatnú pásku nejakej Doroty z Amazonu, tak si pripravil plán úniku - hystericky navrieskal na majstra a slávnostne odišiel do Amazónie, aby mohol vyplakávať že tam nestíha :hufi:

  • Díky! 1
  • Haha 2
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 17 hodinami, Tomáš napísal:

Môj problém je že neviem dať zamestnávateľovi nič, som nepraktický zamestnanec čo skôr len zavadzia alebo je len do počtu. Taký nemá žiadne morálne právo hovoriť niečo o mzde.

Nadávať na zamestnávateľov môžu oprávnene len šikovní ľudia ktorí vedia ponúknuť nejakú hodnotu.

 

pred 16 hodinami, game napísal:

Tomáš už skonči s týmito sebaľútostivými tirádami, akože naozaj.
furt len opakuješ čo ti napapagájovali Sniper a spol, načo to robíš?

Aké napagájovanie? Však konečne si (aspoň sa tak zdá) uvedomuje, aký má prístup k práci!

Jeho zaujíma len výplatná páska, aký je tam bufet, koľko jedál sa podáva a či bude mať firemný autobus. To, že treba podávať určité pracovné výkony, za ktoré dostane adekvátny plat, na to akosi pozabudol, jemu stačí normy plniť na polovicu a ešte bude pindať, že ho nevedia doceniť, lebo on CHUDÁK bez ženy, detí, hypotéky a úverov z príjmu 700-800 v čistom jednoducho NEDOKÁŽE vyžiť! Ešte som ani nedopísal tento príspevok a z toho šmejďáckeho parazita už zase nervy chytám!! Ja byť jeho tímlídrom, tak ho kopem do tej jeho tlstej riti až po vrátnicu a tam nech s ním esbéeskári spravia poriadok!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trt si uvedomuje :)

nebývam na Tomáša zlá, ale táto jeho taktika je priehľadná ako sklo.... je to čiastočne "otvorené dvere", ako píše e.b.,
ale v podstate sa správa ako pred cigánmi - úctivo ponížene prosím, áno, ja som taký, ako vravíte, ponížene zoberiem tú pôžičku, ja vám dám to auto, máte pravdu....
toto nie je uvedomenie si.

on pracuje. nijako mimoriadne sa nesnaží, ale pracuje, a keby to zamestnávateľovi priveľmi vadilo, už je dávno vyhodený, AMazon sa nes.re. zrejme to až tak zlé nie je, a krk dám na to, že sú tam medzi tými tisíckami kdejakej sorty ľudí aj horší a vyčúranci kdejakého rangu.
to je ok.

navyprávali ste mu, že si nezaslúži plat, tak on to teraz ponížene opakuje , aby sa vám/nám tu zapáčil, odvďačil, to je Tomášov spôsob, keď sa práve ľutuje.

ale toho ľutovania sa je dosť, skutočne sú to otvorené dvere - na to ťažko niečo odpovedať, len to, čo som nevydržala včera ja:
dosť.
ale ten spôsob, a toľkokrát, opakovanie počutého a čítaného do nemoty, len aby niečo napísal a práve nemá to svoje sebavedomé obdobie, tak má to sebaľútostivé.... a to je to, že namiesto ľutovania to človeka nasere, ako píše sahara.

buď raz napíšem, že nedokážem vyliezť na Čomolungmu, a stačilo, alebo nad tým budem vyplakávať donekonečna a každému poleziem na nervy namiesto toho, aby ma niekto ľutoval.

on vie aký je, ale do hĺbky to ide len občas, toto bol len taký šplech, aby reč nestála.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

on pracuje. nijako mimoriadne sa nesnaží, ale pracuje
Na toto som ešte chcel zareagovať. To, že on "pracuje", resp. sa tu prezentuje ako pracujúci človek, ktorého keď vyhodia, tak na druhý deň je zamestnaný inde, to je dôsledok len toho, že proste potrebuje peniaze. Jemu stačí mesiac výpadku a pôjde vyberať kontajnery, ako bezdomovec, aby sa nažral! Keď tejto šmejd zarobí 700 v čistom a týždeň pred výplatou nemá peniaze, koľko tých peňazí asi bude mať, keď bude na podpore alebo nedajbože bez príjmu? Takže tú snahu, ako sa tu hrá na pracujúceho, si môže niekam strčiť, on dobre vie, že mu ide o prosté prežitie, preto on potrebuje byť zamestnaný - a to neznamená, že chce pracovať. On pracovať nechce, on potrebuje byť len zamestnaný - preto ho zaujíma len výplatná páska, aký je tam bufet a zoberie hocijakú prácu bez toho, aby sa aspoň pokúsil porozmýšľať, či má na ňu minimálne základné predpoklady - teda mala by byť čo najjednoduchšia, niečo ako len ťahanie paleťáku z jedného konca haly na druhý - lebo rozmýšľať sa mu nechce. To vysvetľuje tých jeho 40 zamestnaní. Ľahká logika, bez dlhého rozmýšľania.
nebývam na Tomáša zlá, ale táto jeho taktika je priehľadná ako sklo
Áno, je priehľadná ako sklo, viď vyššie.

  • Páči sa mi to 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ciste pre poriadok :

To ze sa niekomu chce pracovat je urcite benefit a je to fajn. Ale vela ludi nechce pracovat ale musi aby prezili.  A uprimne, na tahani kontajnerov so smetami sa tazko hlada nieco co by cloveka motivovalo.  Vazne pochybujem ze na tejto pozicii je niekto kto chce pracovat  a bavi ho to.

A k asertivnemu pristupu :  No nie,   zakladny problem je ze asertivny pristup je taktika,  nie ciel.  Nieco chcem a zvolim si asertivny pristup aby som to dosiahol.  (  lahko sa z toho "nasertivny pristup").  Ale tomas funguje na ovela nizsich urovniach.   To je tak na urovni :  Utec, Utoc a hraj mrtveho.   jeho "asertivny pristup" je to tretie.  

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď sa niekomu nechce pracovať na sebe alebo nemotivuje ho nič, aby sa sebe pracoval, tak musí tlačiť kontajnery, či sa mu chce alebo nie.

My k tým kanceláriam a kávičkam sme sa neprepracovali žraním kebabov a chlastaním 2 litrovej koly pred Rodinnými prípadmi.

  • Díky! 2
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toz hej,    Tomasko mal tiez sny ze bude robit programatora :)  Ale akakolvek namaha je vylucena,  kym nebudu tabletky ktore z neho spravia programatora tak z toho nic nebude.   A este chce robit vodica,  nastastie pre neho aj nas ostatnych nezvladne psychotesty.   A ostatne prace povazuje za malo pritazlive a tak sa mu neoplati sa nieco naucit.

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 1/29/2021 at 5:34 PM, Tomáš said:

Samotný pás nieje zlý pokiaľ ide znesiteľným tempom. V samsungu to vyzerá presne takto len namiesto kolies sú tam televízory a monitory. Sa to posúva a máme rozdelené úlohy. Sused tam osadí plošák, ja ten plošák prišróbujem, ďalší sused pozapája doň káble a postupne zo skeletu vznikne televízor.

V amazone majú doprávníky skôr takú funkciu ako na poštách či letiskách, teda dopraviť predmety kam treba, nesúvisia priamo s výkonom práce. Iné riešenie ako dostať tišíce krabíc čo najrýchlejšie stolom je že z kamióna sa ručne vyberajú a hneď na rampe sa hádžu na dopravník ktorý to nesie k stolom kde sa to hodnotí. Takže nejde o činnosť ako vo fabrike keď niečo montujem že naučím sa konkrétnu činnosť a keď sa prispôsobím tempu pásu tak mám vyhrané. Pás mi krabicu len donesie. Kritický okamih nastáva od tej chvíle. Nejakými inžinierkami čo kávičkujú za PC bolo stanovené že je minnuta a pól na vybavebie jedného balíka. Avšak to čo tie kancelárske krysy nevedia že každá krabica je iná, inák zabalená, obsahuju rôzne produkty. V továrni mi chodili normalizované diely a tie som montoval na finálny produkt, ale vždy boli rovnaké. V eshope je problém ten že tie krabice zabalujú samotní zákazníci, preto niesu nijako normalizované/štandardizované ako keď reklamovanú vec donesú do obchodu a obchod to posiela ďalej do skladu, ten to zabalí podľa nejakých štabdardov. 

Príde krabica. Najlepšie sú také že má to vonkajšu krabicu (prepravnú) na ktorú sú polepé aj štítky. Tam sa vyberie produkt, ak je to nnejaký pohár alebo nabíjačka tak sa to pozrie vizuálne, zavre sa a predá sa ďalej. Ale niekedy ľudia v domnienke ochrániť vec, brutálne zamotajú krabicu páskami, dajú rôzne výplne, niekedy aj tri vrstvy krabíc... Že len dostať sa dnu trvá dva-tri minúty a už je zle. Alebo pri moc velkých veciach zase nerieša prepravný obal ale rovno polepia štítky na originál krabicu, vtedy sa síce vec znepredajní pre poškodený obal ale sú tam osobné údaje na štítkoch a tie sme povinní zničiť. A teraz si predstavte že na krabicu od mikrovlnky polepím samolepky a teraz to strhni. Dieru do krabice vyerazať nesmiem, ak to chceš odtrhnúť tak roh ostabe v ruke, tak musím poliať čistiacim prostriedkom a handričkou to drhnúť.  A teraz každý tretí produkt je taký! Čas mi uteká a potom jasné nemám šancu držať priemer kus za minutu a pól.

Neches ist do Daikinu do Plzne za pas. Tam by si este len videl co je "znesitelne tempo".  A este ked ti za chrbtom stoji Japonec a pozera sa na teba...

Brigadoval som pocas strednej a vysky dost v CZ a to bola jedna z brigad prave. Robili sa tam tie plastove ramecky na telky od Panasonicu a Sony a Philipsu tusim tiez.   Tam proste si sa nemohol zastavit lebo si potom zastavil lakovnu a este aj pec co za lakovnou bola.  

 

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No čo som vravel, v inej téme to pred chvíľou potvrdil:

Nechápem čo tých ľudí na športovaní baví. Chodiť na tréningy je opustenie komfortnrj zóny a ja som taký že rob len to čo musíš. To čo nemusím jednoducho nerobím lebo je to pohodlnejšie. Takže ak si zhrnieme prečo na sebe nepracujem v akomkoľvek smere, prečo sa neučím, nešportujem, všetko len v minimálnom a potrebnom rozsahu... Lebo som lenivý.


Preto ja ho neľutujem a nadávam mu do parazitov. Aký prístup si zvolil on, taký musí očakávať od ostatných.
  • Díky! 2
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 48 minútami, Jovzin napísal:

Neches ist do Daikinu do Plzne za pas. Tam by si este len videl co je "znesitelne tempo".  A este ked ti za chrbtom stoji Japonec a pozera sa na teba...

Brigadoval som pocas strednej a vysky dost v CZ a to bola jedna z brigad prave. Robili sa tam tie plastove ramecky na telky od Panasonicu a Sony a Philipsu tusim tiez.   Tam proste si sa nemohol zastavit lebo si potom zastavil lakovnu a este aj pec co za lakovnou bola.  

pred časom sa tu pri susednej dedine otvoril priemyslený park, podpora výroby kdečoho k VW. poznala som tam jeden manželský pár, boli to Rómovia, niekde medzi 40 a 50, deti odchované, dom potreboval nejaké rekonštrukčné práce, tak obaja išli pracovať do jednej z firiem... tam sa lisovali nejaké plasty to áut... pamätám si jedno leto, keď sme my v práci skapínali, 37 stupňov v miestnosti, žiadna klíma.... a títo ľudia prišli z práce, kde pri strojoch mali celé dni 55 stupňov, napájali sa vodou celé dni, stroj nepustil, normy nepustili, po zmene vyšli do tropických horúčav z tropických horúčav vyšťavení ako citróny... normálne na nich bolo vidieť, že ešte pol hodinu a je po nich... tí ľudia sa nikdy nesťažovali. len povyprávali ako fakt, že to takto je.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, Jovzin napísal:

Neches ist do Daikinu do Plzne za pas. Tam by si este len videl co je "znesitelne tempo".  A este ked ti za chrbtom stoji Japonec a pozera sa na teba...

Brigadoval som pocas strednej a vysky dost v CZ a to bola jedna z brigad prave. Robili sa tam tie plastove ramecky na telky od Panasonicu a Sony a Philipsu tusim tiez.   Tam proste si sa nemohol zastavit lebo si potom zastavil lakovnu a este aj pec co za lakovnou bola.  

 

kolega hovoril, že ešte ako študent tiež brigádoval pri páse, a zahraničný majiteľ tiež stál za ním a nemohol vôbec nič, div že si nezobral na neho bičík...hrozné, to je nedôstojné. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale Japonci sú takí. Oni strašne si dávajú záležať na tom aby ľudia makali. Aj južní kórejci sa prechádzali medzi linkami a buzerovali ľudí. Na takéto veci sniper odpovie štýlom: nikto ťa tam nedrží, môžeš slobodne odísť, mal si sa lepšie učiť a mohol si aj ty robiť v kancli. A podobne. Ako som nedávno spomínal že otec má podobné názory a jak ma sundal keď som sa bránil tým že v žiadnom štáte to tak neni že každý je v kancli a úspešný, všade sú takí čo sa zle učili a sú hlúpejší, a on že ale prečo práve ty musíš byť medzi nimi?!?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

každý je v kancli a úspešný, všade sú takí čo sa zle učili a sú hlúpejší, a on že ale prečo práve ty musíš byť medzi nimi?!?


Aj tí v kancli môžu byť hlúpi, ale evidentne nie sú takí leniví ako ty, čo si myslia, že stačí tlamu otvoriť a kebaby im samé budú do tlám padať.

Ty už pochop v tej svojej dutej hlave, že nikdy nič nedostaneš zadarmo len tak. S tebou fakt všetko treba preberať jak v pomocnej škole.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co si sa mal lepsie ucit, ked na ucenie nemas bunky? To je take ospravedlnenie iba. 

Skor by si sa mal zamerat, aby si podal co najlepsi vykon a zlepsoval sa tam, kde momentalne si. 

Ja neviem, co by si chcel viac. Zarabas najlepsie doteraz. Problem je, ze si nevies povedat dost, staci. Ale ved najlepsia vyhovorka je, som lenivy a pohodlny. No tak bud. Mne osobne je to u riti, nezivim ta. Len si spestrenie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 1. 2. 2021 at 23:13, Tomáš napísal:

Ale Japonci sú takí. Oni strašne si dávajú záležať na tom aby ľudia makali. Aj južní kórejci sa prechádzali medzi linkami a buzerovali ľudí. Na takéto veci sniper odpovie štýlom: nikto ťa tam nedrží, môžeš slobodne odísť, mal si sa lepšie učiť a mohol si aj ty robiť v kancli. A podobne. Ako som nedávno spomínal že otec má podobné názory a jak ma sundal keď som sa bránil tým že v žiadnom štáte to tak neni že každý je v kancli a úspešný, všade sú takí čo sa zle učili a sú hlúpejší, a on že ale prečo práve ty musíš byť medzi nimi?!?

aj takéto práce niekto robiť musí. len ak zas mám byť spravodlivá, tak nepáči sa ani mne taká sekyrácia a buzerácia. ja som ako študentka tiež brigádovala aj pri páse, a majsterka sa chodila pozerať, ako robím, ale myslím si, že to skôr preto, aby videla, či mi top ide a či ma nemá dať radšej robiť niečo iné. Až na tú jednotvárnosť nebolo to také strašné. A mali sme 2 prestávky, jednu 10 min na wc a desiatu, a druhú 30 min na obed. A tie baby, čo tamboli kmeňové robotníčky, boli veselé a príjemné, niektoré si dokonca pri práci aj spievali alebo mali pustené rádio. A nikto ich nebuzeroval. O 14:00 zastavili linku, odovzdali vyrobené majsterke, a šup do sprchy a domov. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musím sa v práci zastaviť a doniesť šéfinovi čoko. Mihál poradil mamičkám ktoré plánujú reťazovú materskú, aby požiadali zamestnávateľa o vyplatenie dovolenky za december. Stačí jeden deň a vymeriavací základ na výpočet novej materskej môže byť diametrálne odlišný ako výpočet podľa Sociálnej poisťovne. 

Ale to čo sa mi objavilo na výplatnej páske som musela overovať so mzdovou účtovníčkou :ociska: či sa nepomýlil.

Nepomýlili, odhlásili má zo SP na celý mesiac, v ktorom boli aj sviatky, a teda takú výplatu som ešte nemala :zubiska:

Takže za túto ochotu sa chcem revanšovať :yes_yes:

A šup na novú materskú :happyroll: 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si ich zamestnanec,nemozu ta odhlasit so SP. na nejaky mesiac. Ukoncit pracovny pomer,vtedy ta odhlasia je vypovedov,dohodou. Ked niekto ide na matersku ma PN -- matersku asi 6 tyzdnov pred porodom. Vystavuje to gynekolog.

Vyplatenie v decembri - aby si mala vacsi vymeriavaci zaklad. Neviemci sa to berie za posledny stvrok,asi cely rok. Cim viac panazi na odvodoch tym budes mat lepsiu matersku v dalsom roku. Matersku ani ine socialne davky na vyplatnej paske nemas. 

Ale mozno sa mylim,tento stat je ... dava matersku aj otcom??? Teda za 10 rokov tam mohli urobit dobree pic...

Na vyplatnej paske mas len to co ti zaplati zamestnavatel. Tam niesu ziadne davky,socialne.. jedine navyse co je danovy bonus( tych 22 eur mas od danoveho uradu).

Ale ak si prislusnicka armady,policie a podobnych zbytocnych vladnych institucii,tam ti sef nieco za nieco mohol dat. Oni maju aj PN 100% ,lekari ako my plebs.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov