Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Heh lidi sry. 

Nemalo to byt ako humor len som chcel byt troska napomocny. A ako vravim pocul som , ze tam hladaju ludi.   A este pre upresnenie ten znamy je lesenar.  Oni stavaju tie trubky okolo bytoviek a tak ked idete robit zateplenie. Takze predpokaldam , ze najskor tam pojde robit to lesenie na nejaku stavbu abo tak.    Tak som myslel , ze toto by Tomas zlvadol trubky spajat ne ?   

Sry mal som byt hned v prvom psote presnejsi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 1. 2021 at 22:35, clovek2 napísal:

...

už sa ani nečudujem, že mňa so SŠ, čo o sebe hovorím že sa trochu vyznám v elektrike, sa tam poniektorí vypytujú kam som chodil na VŠ, a nechcú veriť že nemám inžiniersky titul :biggrin:

tak to aj môj synovec, ten, čo žije v Nemecku a má Číňanku manželku, zvládal aj také veci, aké inžinieri nezvládali, a tiež sa ho pýtali, akú má univerzitu a nechceli mu veriť, že žiadnu...bol vtedy pár rokov po mature na elektrotechnickej priemyslovke. O nejaké to desaťročie si tú univerzitu dorobil, kdesi v Barcelone, až som dobre informovaná...

Dňa 21. 1. 2021 at 16:33, Jovzin napísal:

Heh lidi sry. 

Nemalo to byt ako humor len som chcel byt troska napomocny. A ako vravim pocul som , ze tam hladaju ludi.   A este pre upresnenie ten znamy je lesenar.  Oni stavaju tie trubky okolo bytoviek a tak ked idete robit zateplenie. Takze predpokaldam , ze najskor tam pojde robit to lesenie na nejaku stavbu abo tak.    Tak som myslel , ze toto by Tomas zlvadol trubky spajat ne ?   

Sry mal som byt hned v prvom psote presnejsi.

neviem, či by som bola potom na tom lešení ochotná robiť, a či by som bývať v tom dome, radšej nechodila zadným vchodom...či predným, práve kde to lešení není...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Samotný pás nieje zlý pokiaľ ide znesiteľným tempom. V samsungu to vyzerá presne takto len namiesto kolies sú tam televízory a monitory. Sa to posúva a máme rozdelené úlohy. Sused tam osadí plošák, ja ten plošák prišróbujem, ďalší sused pozapája doň káble a postupne zo skeletu vznikne televízor.

V amazone majú doprávníky skôr takú funkciu ako na poštách či letiskách, teda dopraviť predmety kam treba, nesúvisia priamo s výkonom práce. Iné riešenie ako dostať tišíce krabíc čo najrýchlejšie stolom je že z kamióna sa ručne vyberajú a hneď na rampe sa hádžu na dopravník ktorý to nesie k stolom kde sa to hodnotí. Takže nejde o činnosť ako vo fabrike keď niečo montujem že naučím sa konkrétnu činnosť a keď sa prispôsobím tempu pásu tak mám vyhrané. Pás mi krabicu len donesie. Kritický okamih nastáva od tej chvíle. Nejakými inžinierkami čo kávičkujú za PC bolo stanovené že je minnuta a pól na vybavebie jedného balíka. Avšak to čo tie kancelárske krysy nevedia že každá krabica je iná, inák zabalená, obsahuju rôzne produkty. V továrni mi chodili normalizované diely a tie som montoval na finálny produkt, ale vždy boli rovnaké. V eshope je problém ten že tie krabice zabalujú samotní zákazníci, preto niesu nijako normalizované/štandardizované ako keď reklamovanú vec donesú do obchodu a obchod to posiela ďalej do skladu, ten to zabalí podľa nejakých štabdardov. 

Príde krabica. Najlepšie sú také že má to vonkajšu krabicu (prepravnú) na ktorú sú polepé aj štítky. Tam sa vyberie produkt, ak je to nnejaký pohár alebo nabíjačka tak sa to pozrie vizuálne, zavre sa a predá sa ďalej. Ale niekedy ľudia v domnienke ochrániť vec, brutálne zamotajú krabicu páskami, dajú rôzne výplne, niekedy aj tri vrstvy krabíc... Že len dostať sa dnu trvá dva-tri minúty a už je zle. Alebo pri moc velkých veciach zase nerieša prepravný obal ale rovno polepia štítky na originál krabicu, vtedy sa síce vec znepredajní pre poškodený obal ale sú tam osobné údaje na štítkoch a tie sme povinní zničiť. A teraz si predstavte že na krabicu od mikrovlnky polepím samolepky a teraz to strhni. Dieru do krabice vyerazať nesmiem, ak to chceš odtrhnúť tak roh ostabe v ruke, tak musím poliať čistiacim prostriedkom a handričkou to drhnúť.  A teraz každý tretí produkt je taký! Čas mi uteká a potom jasné nemám šancu držať priemer kus za minutu a pól.

  • No neviem, neviem 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, Tomáš napísal:

Nejakými inžinierkami čo kávičkujú za PC bolo stanovené že je minnuta a pól na vybavebie jedného balíka. Avšak to čo tie kancelárske krysy nevedia že

Zahluste ho niekto...

  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 33 minútami, Tomáš napísal:

A teraz každý tretí produkt je taký! Čas mi uteká a potom jasné nemám šancu držať priemer kus za minutu a pól.

ako to robí tých ostatných 2999 zamestnancov?

nie som typ človeka na prácu pri páse. za dva dni by som sa tam škriabala po stenách. ale spústa ľudí to robí, a v Amazone tiež, celé haly. ako to robia tí ostatní?
tie inžinierky pri kávičke z niečoho vychádzali, keď stanovili časy na operáciu, to nie je vycucané z prsta. ak to robia ostatní zamestnanci, že stíhajú?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tomáš napísal:

Nejakými inžinierkami čo kávičkujú za PC bolo stanovené že je minnuta a pól na vybavebie jedného balíka.

možno to stanovil nejaký Jeffov počítač v Amerike, kretén.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Tomáš napísal:

jasné nemám šancu držať priemer kus za minutu a pól.

keď si kedysi začal básniť o Amazone, bol si tu viacerými ľudmi upozornený, že to nie je práca vhodná pre teba. mierne hystericky si vtedy reagoval, že prečo by si to nemal zvládať, že? no tak teda zvládaj ... drž tlamu a makaj!

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, game napísal:

ako to robí tých ostatných 2999 zamestnancov?

Nechcú mi prezradiť know how. Pýtal som sa už hocikoho ako to robí a povedia že normálne. Nikto mi nedá detailný recept v čom to je. Jediný menší úspech bol jeden ktorý mi poradiť že on šetrí čas tak že tie produkty nekontroluje poriadne, iba nakukne do krabice či sedí produkt a ďalej nerieši, aby ho nechytili kvalitári (počítač náhodne vybrané kusy posiela na kontrolu) tak v dotazníku vždy zadáva že je produkt poškodený, a keď mu to padne do kontroly tak to on poškodí aby to sedelo s dotazníkom, lebo to si nikto nevie overiť kde sa to zlomilo. Lenže jeho rada mala dve drobné trhliny. Prvá že keď ma vedúci vyhecoval že mám pridať tak som chytil tichý hysák, to je taký že som nič nepovedal ale začal som krčovito rýchlo robiť, všetkým som trieskal, rýchlo hádzal krabice proste ako keď snažíte imitovať že sa ponáhlate a hlava nehlava som všetko skenoval, a vtedy som prvý krát prekročil hranicu 100% produktivity, vedúci došiel celý vytešený že "novidíš že sa to dáááá!" to ma len utvrdilo v tom hneve že táto firma pôjde aj cez mrtvoly len aby bola produktivita, je jedno že ako flákame prácu, hlavné že je plán splnený hohá hojááá hlavná že je plán ako niekde v číne. Všetko je jedno len nech je plán. Lenže PC to eviduje že všetko dávam ako poškodené a vtedy príde kvalitár na námatkovú kontrolu lebo ho systém upozorní že mám vysokú nepredajnosť. A odhalil to. Vtedy som mu vykričal že to vysvetli tým SS-ákom čo ľudí ženú a nič ich nezaujíma len nech sú plány plené, ste ako čínska fabrika nič viac! On nevedel čo má robiť tak radšej odišiel. To som mal prvý prípad že ma aj dali na preškolenie lebo podľa systému som len neni dostatočne zaskolený a preto robím chyby? Však toto je nonstens. Náháňajú ľudí do noriem aj cez mrtvoly a potom sa tvária že ááá to len niesu dostatočne vyškolený. Kedy si už uvedomia že tempo je tu zlé! S tým majú niečo robiť a nie vyšetrovať prečo ľudia robia ako robia. Nech to riešia ako ženú ľudí do noriem. Len norma, norma, norma a nič iné nevidia. Druhý zádrhel bol v tom že ten cigán asi viacerým poradil lebo jeden kolega bol priamo prichytený ako poškodzoval autorádio za 400€ a mal okamžitú výpoveď a nám zvolali míting a ukázali ľuďom že čo sa stalo. Pracovník chcel šetriť čas, tak jednoducho otvoril krabicu a odrezal pracovným nožíkom káble zneho a zadal že je poškodoné, lebo vtedy ho systém hneď vyhodí do nepredaja a má pokoj. Ak nezadá poškodené, tak to celé treba vybrať, ono to je v takých polysterénových výstuhoch, pozrieť z každej strany, vrátiť do krabice a systém vám dáva kopu otázok čo musíte potvrdzovať a kontrola produktu sa prdĺži oveľa viac. Takže buď poctivo alebo na normu. Oboje sa nedá.

pred hodinou, game napísal:

tie inžinierky pri kávičke z niečoho vychádzali, keď stanovili časy na operáciu

Pravdepodobne toto:

pred 42 minútami, sahara napísal:

možno to stanovil nejaký Jeffov počítač v Amerike.

No a o tom hovorím. Nejaké stroje či kockáči určujú vec o ktorej nemajú ani páru. Nech si tam skúsia celú smenu odrobiť a budem zvedavý koľkí tú normu dajú!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 11 minútami, Tomáš napísal:

Nechcú mi prezradiť know how.

Sú šikovnejší ako ty. To je ich know how. Nevieš pracovať rýchlo a chýba ti zručnosť. Kvôli tebe sa má prispôsobovať celý Amazon? Keď nezvládaš, tak maj v sebe aspoň trochu slušnosti a namiesto pindania daj výpoveď. Ja by som ti želal moju pozíciu, keď padnú servery, ty by si iné hysáky chytal, kebyže máš naraz riešiť niekoľko ľudí na telefóne a na čete a keď vybavíš jedného, už ti zvoní druhý a takto je to aj hodinu v kuse. Na rozdiel od teba, ja mám svoju prácu rád, baví ma to, pretože viem, že na sebe pracujem a naberám skúsenosti, ktoré sa mi v budúcnosti zídu. Ty sa vieš len sťažovať. Ale čo čakať od niekoho, pre koho je na prvom mieste aký je tam bufet a koľko menučiek je v ponuke v jedálni. A ešte pindáš, že ti málo platia, ty zmrd.

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 35 minútami, Tomáš napísal:

No a o tom hovorím. Nejaké stroje či kockáči určujú vec o ktorej nemajú ani páru. Nech si tam skúsia celú smenu odrobiť a budem zvedavý koľkí tú normu dajú!

zdá sa, že všetci okrem teba tú normu dávajú. takže chyba asi nebude v kockáčoch či strojoch.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to nie je žiadne tajomstvo, že také firmy tlačia ľudí až na hranu. toto sa deje aj v automobilkách a tipujem, že kdekoľvek pri pásoch. je to práca pre skupinu ľudí, ktorí ju zvládajú a nemali veľmi na výber, kam ísť robiť. a myslím, že je to zámerne tak nastavené, pričom sa počíta so značnou fluktuáciou, keďže neverím, že niekto príčetný by si toto vybral ako celoživotnú náplň. nakoniec Bezos sa ani netají zámerom postupne nahradiť všetkých ľudí na skladoch strojmi. akonáhle to bude rentabilné, odohrá sa to rýchlo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ti neviem @Tomáš, ale bol si upozorneny na to, neviem ci aj darkman ti to nepisal, ze amazon je drina. Uz si tam bol, potom si zdrhol k smetiarom a zase si sa vratil. Ty nemas ziaden pud sebazachovy, ziadnu sebareflexiu. Ty si proste siel za peniazmi, aj ked si vedel, ze nezvladnes pracu. Tym si uviedol firmu do omylu. Naco ti to vsak hovorim, ty tomu nechapes.

Ale ved si vyskusaj aj moju robotu. Dnes mi vola riaditel, nepotesim ta, chod za generalnou riaditelkou. Tak som siel, tak v zasadacke vsetci riaditelia, veducia na stole A3 papier pocmarany schemami. Toto treba pre ministra prekreslit, prepisat. Mal som chytit hysak ako ty? No nie, zobral som papier a siel som makat. Zapol som do sluchatiek nightwish a za hodinu som spravil. Zavolal kolegyne, skontrolovali a generalna napise, ze super, dakuje. Podotknem, ze kavicku som nemal. 

Tie tvoje normy vacsina zvlada, takze asi ty budes tym slabym clankom. Ale to je v poriadku, ved nie kazdy sa na taku robotu hodi. To vsak znamena, ze si hladam pracu, kde viem robit. Lenze to by som nemohol byt Tomas, ktoreho zaujima bufet, kantina, zalohy a zmenovy autobus. Ta najpodstatnejsia vec, budem stihat pracu? sla uplne bokom. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Tomáš napísal:

... Nejakými inžinierkami čo kávičkujú za PC bolo stanovené že je minnuta a pól na vybavebie jedného balíka. Avšak to čo tie kancelárske krysy nevedia že každá krabica je iná, inák zabalená, obsahuju rôzne produkty.

milý @Tomáš, kedysi ešte hned po škole som aj ja robila takú, ako ty tomu hovoriš, kancelársku krysu. Až nato, že som bola viac vo výrobnej hale ako v tom kancli pri tej kávičke. A každú prácu, každý nový výrobok, na ktorý som mala dať podklady panej, ktorá potom stanovovala normy, som merala nie toho, kto na stroji robil,  ale sama som sa postavila za ten stroj a sama som si to odskúšala, a nie na 5 minút, ale aspoň na 2 hodiny. Normovačka potom samozrejme, ešte pridala čas na prestávky a na upratanie stroja. Ale podstata je, že ja, čo som nemala prácu pri strojoch "v ruke", som si to sama vyskúšala, u každého jedného nového výrobku či starého výrobku len z iného materiálu, a tí ľudia dostali časy podľa toho, ako som to robila ja. Niekedy, ked vypadli ľudia a horel plán, ma poslali dolu na záskok.  nech mi nikto nehovorí, že sa to nedalo stíhať. Ako je to u vás,to nemám šajnu, ale tam, kde som ja bola, to bolo takto.

Ovšem niektorí dnešní zamestnávatelia by boli asi najradšej, keby ľudia len robili. nejedli, nepili a hádam ani domov nechodili.

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomu sa hovorí efektivita. Vzorec kapitalistu: čo najviac, čo najrýchlejšie, čo najlacnejšie... Proste Čína je preto taká vyspelá a tak rýchlo ide hore lebo to praktizuje. Byť ľudský znamená byť slabý. Toto je motto kapitalistu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechápem čo ty furt frfleš nad tým kapitalizmom, keď ho priamo podporuješ. Zaujímavé, že v Kauflande ti nevadí si vždy nahádzať plný košík sladkostí a ten zlý kapitalista si mädlí ruky ako dobre na tebe zarobil. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veru nezmeníš, pretože ty nie si chamtivý a lakomý, tebe by bohato stačila jedna malá tyčinka, ale ty nemôžeš za to, že ti tie ostatné sladkosti samé naskáču do košíka. Ty "smola", nerob zo seba blbca aspoň vo verejnej časti :trapny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

23 rokov som SZČO, pracujem v kancelárii.. :smile: predtým som tiež pracovala aj manuálne..., ale @Tomáš tebe   povedať,

aby  si aj pochopil a zobral k srdcu, to je ako hrach o stenu sypať... ty, nemôžeš ma, nás,   uraziť.. také tvoje výplody svedčia akurát

o  arogantnom hlupákovi, závistlivcovi...ty nevieš, čo je zodpovednosť, ty sa nevieš postarať ani sám o seba, nie o druhých..

si sebec. správaš sa ako veľké nedozreté decko.

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 26 minútami, iskra napísal:

... ty, nemôžeš ma, nás,   uraziť..  ... správaš sa ako veľké nedozreté decko.

Vieš, ono je to pravda, ale aj my sme rôzni a reagujeme rôzne. Ak sme v strese, ak máme osobné problémy s ktorými sa boríme, a do toho ešte príde vyjadrenie niekoho, kto ťa vlastne znevažuje, tak to ťa dokáže riadne vytočiť a rozpáliť do biela. Občas je potom aj naša reakcia taká aká je. Niekedy je tá reakcia akoby obrana samého seba.

Ak sme však v pohode, vtedy máme určitú vyššiu mieru tolerancie a pochopenia, že dokáže "prijať", nie každý má také IQ a EQ aby sa dokázal k nám chovať ako rovnocenný.

Aspoň za seba môžem povedať, že to u mňa tak funguje.

@Tomáš má už toľko rokov, takú dlhú dobu "sedí" na rôznych fórach, že ak by bolo všetko v poriadku, veľmi veľa sa na neho mohlo nalepiť.

A teraz sama neviem, či by stačilo iba chcieť, alebo by si to žiadalo aj niečo viac. :neviem:

Konkrétne k tým predchádzajúcim siahodlhým príspevkom môžem povedať, že ma to vôbec neurazilo a skôr som to brala tak, že potreboval nejaký hnev zo seba dostať a ventilovať sa cez fórum pokladal za najvhodnejšie riešenie. To, že urazí skoro všetkých, ktorí sa mu tu už roky snažia podávať pomocnú ruku, to mu vôbec, ale vôbec ani len nenapadlo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomu sa hovorí efektivita. Vzorec kapitalistu: čo najviac, čo najrýchlejšie, čo najlacnejšie... Proste Čína je preto taká vyspelá a tak rýchlo ide hore lebo to praktizuje. Byť ľudský znamená byť slabý. Toto je motto kapitalistu. 
Az na to ze Cina je komunisticka krajina ty konsky curak.


...

  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov