Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

pred 17 hodinami, chlapeczjuhu napísal:
Co keby si sa vykaslal na vodicak- uprimne, nedas to, vyhodis zbytocne peniaze a v najhorsom pripade prides aj o B.

Zacni s niecim co das. Napriklad taky zub.

...

Toto dokazem. Tentoraz napisal 100% pravdu chlapeczjuhu resp. toto je najrozumnejsi napad pre mna v momentalnej situacii.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

V pondelok som pracoval a mal som dost prace skoncil som o 17:00. Unaveny ale spokojny. Utorok som nerobil,lezal som v synovej izbe(nastastie nik mi ani nevolal). Dnes som pracoval a dost aj viac ako4 hodiny. Dnes mi aj volali(vyriesil nejake maily). Zajtra neviem ako to vypali -- dal by som si leharo u syna, sa spytam ake bude mat hodiny, v utorok zemepis a biologia a to ma nebavilo. Ucitelky ako samopal bez diskusie len tlapali. Bavi ma davat otazky a chytre odpovede od deti.Diskutovanie s detmi. Dnes z postele som pocul, mali dejepis,iny mlady ucitel - ci bol niekto v Banskej Stiavnici, prihlasil sa jedine moj syn a nevedel o nej povedat nic. On tam bol nieco videl a nevie o tom meste co tam videl povedat ani n. Boli sme tam pred 3 rokmi. Nebolo to hluche,lebo ucitel zacal hned rozpravat ak pochopil,ze syn nic nepovie. Syn vie kde je Banska Stiavnica,dva,tri krat u nich protim hral futbal. On vie kde je Krupina,tam hral  tiez a bol aj na vartovne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ani sa mi veriť nechce, že zajtra už nevstávam do práce, a že po Novom roku už len tak 2x týždenne budem vstávať do práce. V posledných 2 rokoch občas mi pohlo niečo žlčou, ale celkovo to tam bolo fajn, okrem toho nešťastného 2017.  je to terno, ked je v práci dobrý kolektív a aj práca človeka baví. najlepšie roky ale boli 2012 - 2016. Bonusom bola nielen ochota vzájomne si pomáhať a človek sa necítil ako debil, ale aj pohoda a humor. 

Zvažujem ešte jednu prácu na pol úväzku, neviem, či sa to bude dať tam, kde sa chystám sa upelešiť. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 20. 12. 2020 at 16:53, Vilma Flinstonova napísal:

ani sa mi veriť nechce, že zajtra už nevstávam do práce

Ja som to zažil pred 4 rokmi. Tiež od 1. januára. Dlho som mal podobný pocit, ako keď som kedysi chodil "poza školu". Ostatní sú v práci, v škole, ja nič..., ale nič sa nedialo. Začal som sa venovať koníčkom, čo v mojom prípade bola fyzika. Lenže bez motivácie to nefunguje. Na jar, keď už bolo vonku príjemne, chodil som často do prírody. A tam som pochopil, koľko takých krásnych dní som "zabil" v práci. Takmer polovicu života. Ale doliehala na mňa aj depresia a pocit, že už strácam schopnosti a som neužitočný. Začal som teda znova pracovať. Ale nie ako zamestnanec. Už by som sa nikdy v živote nenechal zatvoriť do kancelárie, ani na jednu hodinu denne.  

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 21. 12. 2020 at 17:26, Tomáš napísal:

Ideš do dôchodku či čo?

tak nejak.  To mám ešte len dovolenku, ale od 1.1. už budem chodiť do práce len zodvakrát dotýždňa. Ak sa ešte nezamestnám v špitáli ako štatistik, vraj takého potrebujú. Ale už by som nechcela na plno, len na polúväzok, viac nie.

 

Dňa 21. 12. 2020 at 17:57, Tono napísal:

Ja som to zažil pred 4 rokmi. Tiež od 1. januára. Dlho som mal podobný pocit, ako keď som kedysi chodil "poza školu". Ostatní sú v práci, v škole, ja nič..., ale nič sa nedialo. Začal som sa venovať koníčkom, čo v mojom prípade bola fyzika. Lenže bez motivácie to nefunguje. Na jar, keď už bolo vonku príjemne, chodil som často do prírody. A tam som pochopil, koľko takých krásnych dní som "zabil" v práci. Takmer polovicu života. Ale doliehala na mňa aj depresia a pocit, že už strácam schopnosti a som neužitočný. Začal som teda znova pracovať. Ale nie ako zamestnanec. Už by som sa nikdy v živote nenechal zatvoriť do kancelárie, ani na jednu hodinu denne.  

ja si chcem najprv doma porobiť poriadky, konečne povyhadzovať rárohy, predať, čo je síce dobrá vec, ale to nepotrebujem, svoje osobné odborné materiály venovať exkolegovi, jemu sa ešte môžu zísť, mne už nebudú k ničomu...a môžem aj dcére pomôcť, nie ako doteraz, ked som trčala furt v robote, nedalo sa uvoľniť sa, a ona potrebovala deti postrážiť. A samozrejme, ak to bude fungovať, aj do fitka a v lete plávať... ja si už činnosť nájdem. Aj k štrikovaniu, hre na klavír, gitare by som sa chcela vrátiť. Uvidíme, čo z toho sa aj uskutoční. Nudiť sa nechystám. Dúfam, že mi to zdravie dovolí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
Dňa 7. 1. 2021 at 7:28, buky napísal:
 To je aj môj prípad, akurát sa stále držím na 92. Bude to ťažký boj, sladkosti som už prestal užívať, do roboty aj z roboty pešo (spolu10 km) 

Síce je to z témy o chudnutí ale tu je príklad na to o čom sme sa bavili minule že keby som pracoval u tých smetiarov bez dopravy tak zo sídliska na stanicu u nás a potom zo stanice v meste kde pracujem by bolo približne zhruba toľko chodenia či by len prospelo.

Tento rok mám historicky prvý kde mám celý rok u jediného zamestnávateľ a pri DP nebude treba žiadne zložité papierovačky. Síce som už mal dve zamestnania od silvestra po silvester ale pritom boli ďalšie súbežné brigády čo boli ďalšie tlačivá ktoré bolo treba pozháňať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si tam vsak robil a to bola jedna z pricin, preco si odtial zdrhol, tak tu teraz laskavo nevypisuj aka by to bola vyhoda. Robis s paletakom, nachodis sa podla mna dost cely den. A aj tak neschudnes, pricina bude inde. Ze Tomas?

To co ty mas historicky prvy krat tu 99,99% fora zaziva kazdy rok. Ziadna extra situacia. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robis s paletakom, nachodis sa podla mna dost cely den. A aj tak neschudnes, pricina bude inde. Ze Tomas?


Evidentne nepracuje tak, ako by sa od neho očakávalo. Už len to, ako sa priznal, že všetko musia po ňom kontrolovať a opravovať, hovorí samo za seba. Zrejme si myslí, že na splnenie pracovných noriem stačí chodiť načas z prestávky. Načo je vlastne Amazonu takýto neschopný zamestnanec?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak vies ako to je, cim vacsia firma, tym take nemehlo moze dlhsie zotrvat vo firme, lebo sa tam strati. Ale neboj, tomas ma talent na dekonspiraciu. Uz si ho vsimli. 

Tak, ked uz ani pri paletakovani nestiha a musia za nim kontrolovat, potom mu zostava uz len pracovna pozicia degustatora jedla. Tam isto nezlyha. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 15 hodinami, Proteus napísal:

To co ty mas historicky prvy krat tu 99,99% fora zaziva kazdy rok. Ziadna extra situacia.

U mňa to extra je lebo 99,99% fóra nemalo 40 zamestnaní a v rámci roka minimálne 5 aj s rôznymi brigádami popri zamestnaní. Nemusia zháňať 7-8 tlačív kvôli DP. To že to vydajú/pošlú je jedna vec. Ale druhá je realita. Veľké agentúry typu Addecco, Edymax, Manpower majú sídla a fungujú seriózne. Ale kadajeaké drobné agentúry, jednoosobové s.r.o-čky, kde podpisujete zmluvu na kolene pred fabrikou v den brigády, je problém zohnať. Za druhé aj tí čo posielajú poštou s tým otálajú a niektoré prídu až v marci ale aktuálny zamestnávateľ si to pýta už v strede februára tak je zase problém. Ak zavolám do tých akože agentúr že nech mi to pošlú tak povedia OK a 5 po zložení telefónu na to zabudnú. Potom ja musím vycestovávať krížomkážom do všetkých okolitých miest kde majú tie svoje akože sídla, doslova ich naháňať kvôli papieru. Takže ja z DP som nikdy nemal nič len investované náklady, energiu, do toho aby som si splnil občiansku povinnosť.

pred 13 hodinami, Sniper napísal:

Evidentne nepracuje tak, ako by sa od neho očakávalo. Už len to, ako sa priznal, že všetko musia po ňom kontrolovať a opravovať, hovorí samo za seba.

Odpoveď už je napísaná.

pred 12 hodinami, Proteus napísal:

Cim vacsia firma, tym take nemehlo moze dlhsie zotrvat vo firme, lebo sa tam strati.

Presne tak. Z praxe je dokázané že najdlhšie pracovné pomery som mal vo firmách ktoré majú počty zamestnancov v štvorcifernom čísle. Je to ten efekt kvapky v mori (ako pri ženách ktorým denne dvoria tisícky mužov). Vlastne ten efekt je aplikovateľný všade. Sú na to ďalšie frázy ako "nosiť drevo do lesa" a podobne. V dave sa vždy len stratiť dá. V malých firmách sú vzťahy podobné ako v rodine. Každý sa s každým pozná, ohovárajú sa, donášajú na seba, bijú sa o povýšenie. Vo veľkej firme sa to strieda, fluktuácia, každý mesiac iní kolegovia, stále iný vedúci lebo aj tí rotujú po oddeleniach, každý deň chodím do práce s tým že neviem kam ma zaradia ani ktorého nadriadeného budem v ten deň mať. Preto sa tu aj dovolenka ľahšie berie (pokiaľ nieje firmou celoplošne zakázaná ako pri covide, špičkách a pod). Zadáva sa to v kioskoch alebo cez aplikáciu firmy, riadi to umelá inteligencia ktorá je nastavená tak že na dovolenke môže byť maximálne 20% zamestnancov z celej haly, a keď to prejde týmito filtrami tak sa vedúcemu ukážu v PC aktuálne žiadosti a on ich len odkliká ak môže schváli ak nemôže zamietne. V malej firme firme to funguje tak že sa kolektív musí dohodnúť aby práca išla aj bez tých čo chýbajú, ak sa to nedá tak si musia vypýtať voľno zvlášť atď. Keby som v takom kolektíve spravil hysák tak ma buď vyhodia alebo ma vytlačia na okraj a tak by to dali pocítiť že by ma doslova vyštvali. Vo veľkej firme na to do dňa zabudnú. Stávajú sa aj horšie veci ako bitka, krádeže, vyhrážanie sa nadriadeným, prechytia ich že pri krádeži, ak sa zíde lúza z celej strednej európy na jednom placi, tak je to úplne očakávateľné a každodenná realita. Veď v médiách bežne vidíte že v obciach kde sú títo gastarbajtri ubytovaní sú problémy na dennom poriadku, hliadka tam chodí ako na hodiny klavíra, a obce kde sa takéto ubytovne len chystajú zrealizovať, miestni spravia petície a bojujú proti tomu ako sa len dá. V našich najväčších firmách pracujú presne títo ľudia a ja medzi nimi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 9 minútami, Tomáš napísal:

U mňa to extra je lebo 99,99% fóra nemalo 40 zamestnaní a v rámci roka minimálne 5 aj s rôznymi brigádami popri zamestnaní. Nemusia zháňať 7-8 tlačív kvôli DP.

A to je koho problem? Tvoj. Ty si za to mozes, ze si skakal z jedneho zamestnania do druheho ako kobylka. 

  • Páči sa mi to 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

U mňa to extra je lebo 99,99% fóra nemalo 40 zamestnaní a v rámci roka minimálne 5 aj s rôznymi brigádami popri zamestnaní. Nemusia zháňať 7-8 tlačív kvôli DP. To že to vydajú/pošlú je jedna vec. Ale druhá je realita. Veľké agentúry typu Addecco, Edymax, Manpower majú sídla a fungujú seriózne. Ale kadajeaké drobné agentúry, jednoosobové s.r.o-čky, kde podpisujete zmluvu na kolene pred fabrikou v den brigády, je problém zohnať. Za druhé aj tí čo posielajú poštou s tým otálajú a niektoré prídu až v marci ale aktuálny zamestnávateľ si to pýta už v strede februára tak je zase problém. Ak zavolám do tých akože agentúr že nech mi to pošlú tak povedia OK a 5 po zložení telefónu na to zabudnú. Potom ja musím vycestovávať krížomkážom do všetkých okolitých miest kde majú tie svoje akože sídla, doslova ich naháňať kvôli papieru. Takže ja z DP som nikdy nemal nič len investované náklady, energiu, do toho aby som si splnil občiansku povinnosť.

To je tvoj problém, že si taký neschopný, keď si nevieš nájsť inak prácu, ako len cez všelijaké možné agentúry.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O akých známostiach to tu melieš? Ja mám teraz jedno z najlepších zamestnaní v živote, ktoré som si našiel sám, bez známostí, bez kontaktov na správnych miestach a ide o malú firmu, ktorá nenaberá denne stovky ľudí stiahnutých priamo z ulice.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ze vraj hladaju v Temeline ludi neches to skusit Tomas ?  

Aj manzel mojej sestry to chce skusit  ale zial musi pockat kym sa aj na SK aj v CZ situacia zlepsi.  Ale , ze nieco by sa tam naslo. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prosím ťa, Jovzin... ten tĺk nevie rozoznať marhulu od broskyne a ty ho posielaš do jadrovej elektrárne... toto už je moc aj na mňa a to holdujem morbídnemu humoru...


Napriklad aky je rozdiel medzi marhulou a broskynou? Mne to pripada rovnako uplne.


  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 6 hodinami, Jovzin napísal:

Ze vraj hladaju v Temeline ludi neches to skusit Tomas ?  

ježišikriste, toto nemôžeš myslieť ani ako vtip... ale aj kebyže vážne, tak JE majú chvalabohu ochranu pred Tomášmi v podobe psychotestov... tie by sa nám inak zišli aj ako podmienka vstupu na úrad vlády...

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás sa dnes na fajčiarke dvaja manažéri vytešovali, že mali na pohovore uchádzača čo poznal Ohmov zákon a dokázal na schéme identifikovať Graetzov mostík.  trochu ma to zarazilo, lebo od budúceho opravára výkonovej priemyselnej elektroniky by som očakával hlbšie znalosti... ale asi nič lepšie im pracovný trh nevie ponúknuť.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, clovek2 napísal:

u nás sa dnes na fajčiarke dvaja manažéri vytešovali, že mali na pohovore uchádzača čo poznal Ohmov zákon a dokázal na schéme identifikovať Graetzov mostík.  trochu ma to zarazilo, lebo od budúceho opravára výkonovej priemyselnej elektroniky by som očakával hlbšie znalosti... ale asi nič lepšie im pracovný trh nevie ponúknuť.

to čo za absolventov k vám chodí? Pre Kristove drahé nohy, veď Ohmov zákon je látka 9. triedy základnej školy, aspoň teda nás to v deviatke učili. Dodnes si pamätám, ako sme s kamoškou počítali príklady z fyziky a ked sme niečo nevedeli, môj tatko nám to vysvetlil.

Minule si tuším spomínal Kirchhoffove zákony (látka strednej školy tuším 4. ročníka) ako novinku pre uchádzačov s inžinierskym titulom, ale toto je už sila. 

Tiež je úchvatný to elektrikár, ktorý vidí, že kolega sa rýpe v otvorenej lisovacej forme a niečo na nej tam opravuje, a zapne vypnutý istič. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred hodinou, Vilma Flinstonova napísal:

to čo za absolventov k vám chodí?

aké školstvo, takí absolventi. od prevratu prebehlo niekoľko reforiem školstva, a s odstupom času to vyzerá, že jediný ich účel bola debilizácia národa, inak si to vysvetliť neviem.

máme vo firme pár takých inžinierov, jeden z nich je fakt typická ukážka kam dospelo naše školstvo - ďalší, ktorý je ozaj odborník, a dostal ho na starosť aby ho zaučil, zostal totálne demotivovaný keď sa od neho dozvedel aký plat mu dali ... odvtedy na to hádže bobek.

už sa ani nečudujem, že mňa so SŠ, čo o sebe hovorím že sa trochu vyznám v elektrike, sa tam poniektorí vypytujú kam som chodil na VŠ, a nechcú veriť že nemám inžiniersky titul :biggrin:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov