Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

clovek2:

pamätám si, ked som po škole nastúpila ako technológ, sama som videla, že tým starým praktikom sa vyrovnám či dokonca ich predstihnem až keď budem do detailu vedieť o každom stroji, čo tam bol, všetko, čo sa bude dať. Nielen o materiále, ktoprý tie stroje spracúvali.  A keď si s tými strojmi budem vedieť sama poradiť. Sú veci, ktoré sa v škole nenaučíte. Chodila som veľa do prevádzky, aj ked som nemusela, a na tých strojoch som si aj ja vyskúšala robiť, aj ked som nemusela. Tí ľudia boli veľmi ústretoví, mali sme naozaj dobré vzťahy, potom ked ma dočasne preradili na smenovú majsterku, sa mi to tiež šiklo. Skrátka už ako mladá absolventka som chápala, že tí starí praktici sú šikovní ľudia a určite sa nemôžem s nimi baviť z piedestálu vysokoškoláka. No áno, mala som teoretické vedomosti, ktoré oni nemali, ale oni ich nepotrebovali, zato ja ked som chcela v tom, čo som robila, uspieť, som to, čo vedeli oni, musela vedieť tiež. A to isté v starej dobrej kablovke. keď som tam nastúpila do roadenia kvality, o kábloch som nevedela nič. Ale učila som sa rýchlo a onedlho som technické normy a predpisy mala v malíčku, a vedela som, čo je čo. A museli to vedieť aj moje dievčatá - kontrolórky, ked som im doniesla vzorky, museli mi povedať, podľa konštrukcie a použitých materiálov, čo je to za typ a aké má mať rozmery - to mi stačilo, ked vedeli nájsť v norme či predpise. Ale keby ma neprijali medzi seba a nepoukazovali mi základy - nikdy by som sa nemohla naučiť to, čo som sa naučila a čo som potom naučila aj ich. Skrátka starý praktik je starý praktik. Vtedy si ich človek musel vážiť - a dnes by to tiež tak malo byť. Či aj je, to neviem, už skoro 2 desaťročia som v inom fachu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Z tej mojej firmy, co uz moja nebola. A robim pracu v dome. Ma prekvapilo, ze  dosial ani dalsi rok nik odo mna neodisiel. Teda nezvysim nikomu cenu a budem mat 1500. Oni ti klienti ma prekvapili uz minuly rok, vtedy som im vsetkym zdvihol cenu o 20%Ja som si to rozdelenie nevymyslel, kto chce aby som mu robil zaplati viac, ja som nevedel vo februari co bude v juni - ja som nevedel co moj spolocnik na mna chysta). Ja som nevedel, ci ku mne prejdu - presli vsetci(tu len poznamka, z tym com sa rozisiel nerobil problemy). Urobim im pracu ako minuly rok.

 

Ten chlap co som snim robil 15 - 17 rokov(mal som snim firmu). Spravil to kvoli tomu aby mal viac kludu, nie kvoli peniazom.  Uz ten predchadyajuci rok bol nezmyselny, v com? V pokladnach. Ale ti uctovnici.. im sa zije dobre.

 

Ja ma 5 -10 firiem a chodia mi emeili z danoveho uradu. Si viete predstavit ze ich budete ma 4krat tolko?

 

Preco to urobil, ma vykopl z mojej firmy.  Je dochodca co ma minimalny dochodok. Ale pracovity je. A mladym sa snazich nieco naucit.

 

---------

On uz na dochodku nechcel za nikoho niest zodpovednost.  A ze je to clovek, spolupracuje vtedy ked je to vyhodne. Ale rad som snim spo,robil, a som rad ze uz nemusim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

https://uzitocna.pravda.sk/praca-a-kariera/clanok/487467-praca-doma-je-coraz-popularnejsia/

 

Dnes bol clanok,ze zamestnaci chcu pracovat doma - ze to je pre nich benefit. Ten clanok bol podla mna na sme a precital som si tam aj tri prispevky. 

 

Praca doma nieje az taka super. Budem robit dalsi rok doma. Nik mi neodisiel. Budem sa onich musiet starat dalsi rok. Budem mat prijem, skusim to este rok. 

 

Dnes ma potesil,ze cesnak vyrastol.  Z domu mi rano odide zena a deti a uvidim ich az po 4tej. Jedniny clovek co ho budem vidiet bude moj otec a sused. Cez zimu to umna bolo najhorsie.  Teraz mi zacne dobre obdobie, na jar budem sadit a pozerat sa ako rastu rastlinky, vlete, si budem citat a spliachat sa v bazene. Najlepsie je leto(jul august). Vtedy su doma aj deti aj zena. Vtedy si najmotivovanejsi spravit pracu co najrychlejsie. V zime aj dva dni nakoteniny v alkohole. Dnes nedela som odrobil triezvy inak sa to robit neda 8 hodin. V piatok ma to nebavilo pil som od rana. V piatok som nemusel, dnes som vedel ze to musim spravit, zajtra? 

 

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov

Neviem ci vidite to co ja. Ja som dne nevedel dat dodatocne danove priznanie. A chcel som to spravit dvom firmam neslo to. 

 

Nebavima tato robota - lebo mas strasne vela zodpovednosti. A ten stat ci zakaznici - si to neuvedomuju. Ako nieze by neplatili. ja odnich nechcem horibilne sumy. Oni si neuvedomuju svoju yodpovednost,ja som len ich zapisovtel. Nie riesitel ich problemov. Ked mi povedal,ze ju mam yamestnat od podelka - prihlasit  a urobit zmluvu, dobre, ale nie ze o dva dni mi povie dajto o 3 dni nazad. Poprve dostane velmi nepeknu pokutu a podruhe, preco to mam robit?  Ja sa trapim aby nedostal zbytocnu pokutu a jemu je to asi jedno. Pokuta moze byt 1000 eur - mne to zaplati za 120 hodin prace. 

 

V minulosti ri kontrolori a zakaznici boli medzi sebou. Kontrolori davali pokuty zakaznikom. Dnes sme medzi nich boli vtiahnuti aj mi uctovnici. Ja nechcem aby moj klient platil pokuty, ved skonci,ale sam nevie spravat zodpovedne?

 

https://uzitocna.pravda.sk/praca-a-kariera/clanok/487467-praca-doma-je-coraz-popularnejsia/

 

Dnes bol clanok,ze zamestnaci chcu pracovat doma - ze to je pre nich benefit. Ten clanok bol podla mna na sme a precital som si tam aj tri prispevky. 

 

Praca doma nieje az taka super. Budem robit dalsi rok doma. Nik mi neodisiel. Budem sa onich musiet starat dalsi rok. Budem mat prijem, skusim to este rok. 

 

Dnes ma potesil,ze cesnak vyrastol.  Z domu mi rano odide zena a deti a uvidim ich az po 4tej. Jedniny clovek co ho budem vidiet bude moj otec a sused. Cez zimu to umna bolo najhorsie.  Teraz mi zacne dobre obdobie, na jar budem sadit a pozerat sa ako rastu rastlinky, vlete, si budem citat a spliachat sa v bazene. Najlepsie je leto(jul august). Vtedy su doma aj deti aj zena. Vtedy si najmotivovanejsi spravit pracu co najrychlejsie. V zime aj dva dni nakoteniny v alkohole. Dnes nedela som odrobil triezvy inak sa to robit neda 8 hodin. V piatok ma to nebavilo pil som od rana. V piatok som nemusel, dnes som vedel ze to musim spravit, zajtra? 

 

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov

Neviem ci vidite to co ja. Ja som dne nevedel dat dodatocne danove priznanie. A chcel som to spravit dvom firmam neslo to. 

 

Nebavima tato robota - lebo mas strasne vela zodpovednosti. A ten stat ci zakaznici - si to neuvedomuju. Ako nieze by neplatili. ja odnich nechcem horibilne sumy. Oni si neuvedomuju svoju yodpovednost,ja som len ich zapisovtel. Nie riesitel ich problemov. Ked mi povedal,ze ju mam yamestnat od podelka - prihlasit  a urobit zmluvu, dobre, ale nie ze o dva dni mi povie dajto o 3 dni nazad. Poprve dostane velmi nepeknu pokutu a podruhe, preco to mam robit?  Ja sa trapim aby nedostal zbytocnu pokutu a jemu je to asi jedno. Pokuta moze byt 1000 eur - mne to zaplati za 120 hodin prace. 

 

V minulosti ri kontrolori a zakaznici boli medzi sebou. Kontrolori davali pokuty zakaznikom. Dnes sme medzi nich boli vtiahnuti aj mi uctovnici. Ja nechcem aby moj klient platil pokuty, ved skonci,ale sam nevie spravat zodpovedne?

post-1625-0-35037400-1582493074_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co ja mam robit,ked sa to neda, 4 dni telefonovat niekomu na danovu spravu? Nemas tam tlacivo na december 2019. neviem dat dodatocne - spravila sa chyba. 4,5 eur, teda doplatit ma 9 eur. A ja mam byt kvoli tomu vystresovany? Zakaznik to ma ######. Ani o tom nevie.  Ja toto robit nebudem.

 

V minulosti ten zakaznik nosil tie papiere. Tie danove priznania. Ale taketo veci mam 4 vyriesit. ######.. Nebavima to. Inak preco ma vy######al kolega ,presne kvoli tomuto - na uctovnika prislo ovela viac prace. A on uz,nechcel byt za tolko zodpovedny, a za posledny rok,je to asi aj dva krat tolko. 

 

Zdochnu Vam uctovnici.

 

Mozno tomu nerozumiete, chcel som a mal som dat dodatocne danove priznanie za decemper 2019. Spravila sa chyba. Za 9,7,eura. Chcem to opravit a ako to mam podat? Ked to nejde. Zajtra pride vietor ta liptove popada vedenie a opat nebudem ,mat 5 hodin elektriku. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co mam robit? jednemu to dam zajtra do roku 2020(dal mi ich teraz dam mu ich do januara 2020). Ale tomu kde som sa pomylil (to som sa ni nepomyli ja,len za ###### v tej inej firme)to neviem opravit. Tak to budem mat v ######. ######liny vsade.


Ja by som to opravil,ale nema financna sprava ten formular z 2018 a mali predtyn aj pre 2018. vzdy to tam muselo byt lebo nemas ako to opravit.

 

######i,kotoi a ######i.  mozno pondelok, ci utorok,c i stredu to tam bude. Mozno. Ako sa da takto pracovat?


Ja som to chcel spravit podla zakona, ci slusne, aby doplatil DPH, aj to na prikaz na uhradu dostal.  Mal som sa na to vykecat.Ved este mam jedneho ale toho spravim inak,lebo takto to nejde. 

 

Ja im neviem dat dodatocne danove priznania. Ten jeden mal zaplatit o 9,7 viac, a ten druhy mal mat vacsi nadmerny odpocet. Ale nejde to.

 

ved si to skuste.

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-formularov

post-1625-0-22255600-1582494429_thumb.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz politici padaju ako muchy. Robit traja ci aspon dvaja, ked ochories, ta niekto aspon ciastocne zastupi. Dnes ak ja ochoriem - nema ma kto. Ja ani kolega sme chori neboli. Kratkodobo do 6 dni. nik nebol na PN. 

 

Vlastne ja som bol v nemocnici. s nohou. Kolega za mna nic nemusel robit,odisiel som tam az ked som mal vsetko urobene. tri dni som robil aj ked ma noha bolela dost.  Som si myslel ,ze skolegom je to  dobre spolupracovat.  Pre neho to bolo to dobre, kym bolo vyhodne. Ale na mna nikdy nedoplacal. Vzdy som viac zarobil ako dostal. Ale mne to bolo jedno nebolo to oela viac. A on zas viecom bol lepsi. 

 

------

 

Teda robim doma. Penazi mam tolko isto. Mozno trochu viac - a tu o peniaze nejde. Praca co odvadzam,aj ked sa snazim,mozn je rovnako kvalitna. Ked ochoriem, nebudema ma mat kto nahradit. Bolo tam lepsie ,ze si sa aj  pracovnych problemoch poradil, ci porozpraval o hocicom. V praci vatcinou niekto bol, vatcsinou a zbytocnne obaja. Alebo ked sme boli traja. Stacil by tam jedne dvaja. Nemuseli sme tam byt vsetci traja.   Teda keby to bolo dobra zorganizovane - traja,keby sme vedeli kazdy robit vsetko - co by sa dalo - kazdy by v robote bol 3 dni a dve dni mal by volne.  Takto to nikdy nebolo. 

--

 

Najprv odisiel mlady a potom vyhodil mna.  Dochodca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

konečne mi v robote schválili na PC práva na kopírovanie a mazanie súborov z/na USB kľúč, a trvalo to len niečo cez poldruha roka ... 3x hurá!

ešte asi mesiac, kým to v reále prejde cez IT oddelenie, a môžem ho začať používať bez otravovania kolegu či šéfa :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

snažím sa byť v robote slušný, ale huba nie vždy spolupracuje :zubiska:

dnes výrobný manažér hľadal nejaké súčiastky. tak mu hovorím:

"Mám ich odložené, na jari som ich vyťahoval od Aleny z kontajnera na elektroodpad. Ale nechápem celkom, načo je dobré niečo vyhadzovať do odpadu, a potom to hľadať..."

pohľad ktorý na mňa vrhol nebol príliš prívetivý, asi by som si mal dávať väčší pozor na jazyk :laugh:

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://martingregus.blog.sme.sk/c/544736/kolko-statnych-zamestnancov-ma-podla-analyzy-mf-vedlajsie-prijmy-v-akej-vyske.html?ref=tit

Zena v cistom ako ucitelka zarobi 800 euro ja 1000 a nam to staci(niekedy aj pravidelne a roky 300 usetrime).U ucitelov tie dohody pri zamestnavatelovi - to by mali byt kruzky. Zato zena ma mozno 40 euro.Este chodila robit aj do inej skoly ale odtial mala asi 8 eur.Aspon myslim,ze v minulosti to tak bolo,teraz polrok neviem asi nic. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatiaľ si ma oficiálne z vedenia nezavolali, aby mi túto novinu zvestovali, ale podľa toho, čo mi vedúca povedala, to vyzerá, že  od januára už nebudem (kým si nenájdem niečo aspoň na pár hodín) prdúch, ale už len dúch a dúfam, že nie duch.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Akurat v TV ide rozhovor na tému chránených dielní ale ak chce tam niekto ísť pracovať musíte mať diagnózu. Potom ma len tak napadlo že na to čo sa deje mne by sa dala vystaviť diagnóza? Ja viem že zo dňa na deň nie ale ako game vravela že by som začal normálne chodiť k cvokárovi a postupne že to že niečo mám je obecne známe a + by sa dodalo že mám problém sa začleniť do kolektívu, všade ma časom začnú šikanovať alebo využívať pod nátlakom hrozieb, nestíham normy, šéfov rozčúlim iba tým že sa ukážem... To by pravdepodobne pramenilo nejako z diagnózy a odborník to už vie ako má dať na papier. Možno práve chránené dieľne sú pre mňa.

 

V Petržalke býva jeden mladý chalan, na oko mu nič neni a je invalidný dôchodca. Tak asi nejaká psycho diagnóza lebo chodí po vlastných, neni na vozíku a nemá ani fyzickú deformáciu. Spoznal som ho tak že na azete zvykol chatovať v miestnosti takže iba z videnia som vedel že existuje ale potom som balil jednu babu z petržalky a stretli sme sa v sade Janka Krála (ten park za auparkom) a raz mi napísal RP že mám tú babu nechať na pokoji lebo ju chce on. Ja som neni konfliktný typ tak som mu odpísal že OK v pohode. Prečítal som jeho profil a nehanbil sa ani do profilu pri kolónke zamestnanie uviesť že je invalidný dôchodca. Má šťastie že nestretol snipera lebo ten by mu hneď nadával že mladý chalan nič mu neni a invalidný dôchodca? Ale čoby! Parazit, príživník, hnilý pracovať! Ja by som mu dal!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 1 hodinou, Tomáš napísal:

Potom ma len tak napadlo že na to čo sa deje mne by sa dala vystaviť diagnóza?

Tvoju diagnózu si si vystavil sám ↓

Citát

Parazit, príživník, hnilý pracovať!

Máš zamestnanie, kde tvojou jedinou činnosťou je behanie s paleťákom, vzhľadom na svoje (ne)vzdelanie a chabú prax si vysoko nadpriemerne preplatený, zamestnávateľ ťa trpí napriek tomu, že normy nerobíš ani na 80% a ešte sa budeš hrať na veľkého odborára a nadávať na svojho štedrého donora, že ti neposkytuje dostatočne zásobený bufet pre tvoj bachor. Napriek týmto všetkým benefitom, ktoré si dostal, sa cítiš byť velice nedocenený a preto v kuse vymýšľaš ako vydrbať so systémom. A navyše máš ešte toľko drzosti, že sa divíš, že vedúci majú z teba nervy, len čo ťa zbadajú. Ja byť tým invalidom, tak ťa barlou umlátim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

Ja viem že zo dňa na deň nie ale ako game vravela že by som začal normálne chodiť k cvokárovi a postupne že to že niečo mám je obecne známe a + by sa dodalo že mám problém sa začleniť do kolektívu, všade ma časom začnú šikanovať alebo využívať pod nátlakom hrozieb, nestíham normy, šéfov rozčúlim iba tým že sa ukážem... To by pravdepodobne pramenilo nejako z diagnózy a odborník to už vie ako má dať na papier. Možno práve chránené dieľne sú pre mňa.

ja si myslim, ze aj toho cvokara by si rozculil.....

ale sak skus.

a mmch kedy s tym zacnes? o 10-20 rokov? ci sa aj skor rozhybes? ci?

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poviem vám to presne ešte v tejto téme lebo tak trochu to súvisí s prácou. Naposledy skúsim psychotest na vodičák C, nepôjdem do autoškoly ale najprv na test a keď ho neprejdem tak sa už zmierim s tým že sa s dreamjobom musím nadobro rozlúčiť. Keď prejdem tak spravím C a skúsim nákladiak. Ale nie medzinárodnú kamiónovú dopravu ale že s nejakou menšou áviou roznášať tovar do jednoty alebo poštu a také (oni nedoručujú len prevážajú medzi krajskými poštami) a niečo také. Veď aj do toho MHD hladajú vkuse vodičov ale keď majú také požiadavky? Tu je pred vani človek ktorý by to rád robil a systém mu to neumožní! :-(

 

No a tu je ta odpoved ze ak uz definitivne budem mat zabuchnute dvere u dopravy, vzedy mi to uz bude jedno a kludne zacnem navstevovat psychologa a ked sa bude dat dam aj vydolovat stare zaznamy ked ma preradili do specialnej skoly a dali modru knizku (to same je diagnoza) lebo toto len tak zdravemu cloveku nespravia. A potom (sniper dalej necitaj) sa uz mozem snazit z toho co najviac vytlct, nejake socialne vyhody pre seba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomasko, ten system chrani nas aj teba.  Vsetkym je jasne ze toto je praca na ktoru nemas predpklady a ked ju nahodou ziskas tak to dopadne zle.  Ale nie je mi jasne ake socialne vyhody chces ?  Povedzme ze ta uznaju za invalida,  co cakas ze ziskas ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď aj do toho MHD hladajú vkuse vodičov ale keď majú také požiadavky? Tu je pred vani človek ktorý by to rád robil a systém mu to neumožní! :-(

Tie požiadavky majú presne z tých dôvodov, aby odfiltrovali takých trkvasov, ako si ty. Ten systém je dobre tak, ako je.


A potom (sniper dalej necitaj) sa uz mozem snazit z toho co najviac vytlct, nejake socialne vyhody pre seba...

Ale ja som si to prečítal. Ako také niečo môžeš z huby vypustiť, navyše keď pred pár minútami som ťa za takéto myslienie zdrbal, ty v sebe fakt nemáš kúska hanby. Potom sa nesťažuj, že ťa ľudia majú za príživníka a parazita. Tebe to nevadí?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zabavte sa tiez

Citát

 

Požiadavky na prácu vodiča autobusu

 

Pre vykonávanie práce vodiča je potrebné vodičské oprávnenie skupiny D (D+E v prípade ak je za autobusom prípojné vozidlo, ktorého celková hmotnosť presahuje 750kg, alebo sa jedná o kĺbový autobus – pozn. autora). Niektoré firmy alebo dopravné podniky ponúkajú kandidátovi rozšírenie vodičského oprávnenia zo skupiny C na skupinu D. (v prípade ak uzavrie zmluvu na cca 2 roky – pozn. autora)
Každý profesionálny vodič, ktorý je držiteľom vodičského preukazu triedy D musí mať platný psychologický test (pri sebe). Vodič mladší ako 65 rokov nesmie mať vyšetrenie staršie ako 5 rokov a potom sa musí test opakovať každé dva roky. Tak isto sa musí podrobiť lekárskej prehliadke každých päť rokov a po dosiahnutí 65 roku každé dva roky. (tiež ho musí mať pri sebe, v opačnom prípade môže policajt považovať vodičský preukaz za neplatný)

Informácie o „vodičáku“, o čom a načo je psychologický test a lekárska prehliadka nájdete v časti vodičský preukaz.

Vodič autobusu musí:
-          mať výborné vodičské schopnosti
-          mať „cit“ pre bezpečnosť dopravy a hlavne bezpečnosť cestujúcich
-          mať dobré komunikačné schopnosti
-          mať priateľský prístup k zákazníkom
-          mať nadhľad nad situáciou a byť sebaistý pri práci, ktorú vykonáva
-          mať dobrý zdravotný stav
-          vedieť rýchlo reagovať
-          vedieť pracovať s peniazmi
-          mať dostatočné sebavedomie pri riešení situácií s problémovými zákazníkmi
-          byť dochvíľny a schopný dodržovať harmonogram (cestovný poriadok)
-          dokonalo poznať cestné, dopravné a iné predpisy
-          poznať cudzie jazyky (min. základy)
-          mať rád šoférovanie a prácu s ľuďmi

 

 

http://www.profivodic.sk/poziadavky_na_pracu_vodica_autobusu

to je na Tomasa jak site, vsak? :hufi:

pri prvej jazde by mu ten bus cigani ukradli...

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď a MHD má práveže tie kĺbové autobusy väčšinou! Keby som dostal linku 20 čo chodí na Luník9 či 21 to je?

 

Ale ja som si to prečítal ... pred pár minútami som ťa za takéto myslienie zdrbal

au veď práve preto som nechcel aby si to čítal...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Tomáš ty sa vobec nebojis, ale ze vobec zodpovednosti? Ja by som do toho veru nesiel. Sadnut za taky obluda a soferovat v dnesnej dobe.... Ty taky hysterik? Snad si nemyslis, ze by ti do autobusi dovolili sadnut inde nez na sedadlo cestujuceho. To nie je osobne auto, ale niekolkotonovy obluda. Absolutne nevies do coho ides. Uz si sa porozpraval s bratom, co to vsetko obnasa?

Ved nemas ani cent na vodicak. Ci zase chces zobrat pozicku? A z coho ju budes splacat? Ty si fakt pripad. Keby si aspon robil nieco pre posun v amazone. Ale tebe je dobre tam kde si. Hlavne, ze mas bufet, varenu stravu a cinkne vyplata. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ta posledna veta to trafila. Prakticky ja by som uz nic nemusel riesit. Len vies ludia su vecne nespokojni hocijak idu hore. Keby som aj bol v tom MHD tak aj tam by sa urcite nieco naslo co by mi chybalo a odbory tam su! To som si vsimol ako prve. Bol som uz v sidle “BEUS-ky” (ludovy nazov MHD BA) a cital som si ich nastenky. Uz som si predstavoval ako sa k nim pridam. Ziadna pozicka. Mesto Bratislava tak zufalo potrebuje zamestnancov ze zadarmo urobia vodicaky D (na autobus) aj tu KKV (karta profivodica povinna v EU) a vsetko ostatne. Tym co potrebuju urobia aj skusky na drahove vozidla (to su vsetky ktore zavisia od nejakeho trolejoveho vedenia ci drahy). To su vsetko 900 eurove srandicky. Oni to vsetko hradia len aby tam siel niekto robit! Takze vlastne urobia komplet cloveka na celu siet MHD.

 

A myslel som ved to vselikto, zeny, starci, sopliaci 19-20 rocni... Tak reku asi sa da ta zodpovednost ukocirovat ved pojdes opatrne das pozor pozeras zrkadla. Vsak keby to bolo take zle nikto by to nerobil. A vidis trufne si na to od mladeho dievcata po pracujuceho dochodcu hocikto!

 

Ale viem ako sialene jazdia v Bratislave tam je aj osobnym autom problem ist, ale zase pred autobusmi maju respekt, vacsinou ho pustia, su bus pruhy a tak. Ale tak neexistuje len MHD len akurat oni velmi hladaju ale vidiecka SAD by tiez stacila. Vsak ten autobus cim som chodil do tej SBS mal trasu cez tri dediny po cestach tretej triedy! Take by som preco nemohol robit?

Dunajskostredska SAD pod ktoru patri aj depo Galanta, robili akciu ze ak mas vodicak C tak ti oni urobia D a zaplatia aj KKV a ostatne co treba. Zaklad bolo mat C. Jeden z technickych sluzieb co jazdil na smetiarskom aute to aj vyuzil.

 

 

A potom este som pocul chodila reklama ze OLO SK hladaju soferov C na smetiarske auto v Bratislave. Takze nejedna sa o ziadnu medzinarodnu kamionovu dopravu a nechodis s tym dlhym autom. A co posta hladala vodicov C tiez tie 7,5 tonky (nieco ako avia) a na takych len spajat krajske a okresne mesta tie hlavne posty. Bol by som paterou slovenska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Evidentne si nepochopil co je to zodpovednost za vedenie takrho vozidla. Ak sa ti nedajboze podari ziskat vodicak na bus (o com silno pochybujem, kedze na to predpoklady ani osobne ani financne nemas), tak daj vediet, kde budes a ja dam vsetkym vediet, aby sa vyhybali tym spojom ci cestam. Ty si fakt neuvedomujes do coho chces ist. Tu uz ide o zivot Tomas. O zivot a mozes ist aj sediet. Spoliehat sa, ved mhd daju ini prednost, ci budes opatrne jazdit aspon ukazuju, aky si naivny. Ale preco sa ti vlastne clovek snazi pomoct, ked si aj tak urobis stale podla seba? 

Co keby si pre to naozaj nieco urobil? Cez psychotesty neprejdes. Zrejme si necital to co pisala Hellé. Ak ano, tak by ti uz doslo, ze je to nerealne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A budeš o tej pozícii vodiča zase len bľabotať na 300 stranách alebo aj niečo pre to spravíš?

To spravenie niečoho pre to, by bolo nasporenie minimálne 2000€. Takže koľkí ešte veria že to dokážem? A to je len prvý krok. Potom nasledujú tie ďaľšie ktoré uviedli Proteus a Helle.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov