Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Nic, len som uvazoval ze praca v dnesnej je len pracou. Ked chcem aby aj trocha vynasala to potrebuje nejaku rekvalifilaciu. Kazde studium, rozne kurzy nieco pridaju. Tak som len uvazoval ze ako pracu zefektivnit aby sa dalo povedat ze pracujem a zarabam nie len pracujem a zivorim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Začneš tým najzákladnejším. Nájdeš si prácu, v ktorej vydržíš viac ako 2-3 týždne. Minimálne rok. Potom ty uvažuj nad nejakým kurzom, rekvalifikáciou. Dokáž najskôr tam kde si, že za niečo stojíš a že sa zlepšíš a budeš patriť medzi najlepších. Čo čakáš, ako sa môžeš inde posunúť, keď ani pri tak primitívnej práci nevieš podať výkon hodný toho, aby ťa nevyrazili? Chápeš, že ty pri základnej práci nepodávaš ani 100%, čo je vyžadované. Ako potom chceš inde v zložitejších prácach podávať výkon hodný platu, či aby si ťa nechali? 

 

Možno v tebe evokovalo smetiar podradnú prácu, nezabúdaj však, že každá práca, keď sa vykonáva poctivo a poriadne je dobrou prácou. Aj toho smetiara musí niekto robiť. A keby si pouvažoval trochu, tak si uvedom, čo by sa stalo, ak by na týždeň dali smetiari štrajk. To by si videl bordelu po uliciach. Ty len bruchom premýšľaš. Ale to nie je najdôležitejší orgán v tele. Ty máš jesť preto, aby si žil. Nežiješ preto, aby si žral. A že je to jediná tvoja pasia, tvoje potešenie, koníček? Keď na to nemám, tak nebudeš žrať, ale skromne jesť. Keď hľadáš vzrušenie, potešenie, tak začni cvičiť, športovať, doma čítať. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nic, len som uvazoval ze praca v dnesnej je len pracou. Ked chcem aby aj trocha vynasala to potrebuje nejaku rekvalifilaciu. Kazde studium, rozne kurzy nieco pridaju. Tak som len uvazoval ze ako pracu zefektivnit aby sa dalo povedat ze pracujem a zarabam nie len pracujem a zivorim.

Moj zlaty, ale kurzy a skoly, ktore zamestnavatelia beru v uvahu nefunguju tak, ze tam nejaky mesiac/rok chodis, vyzieras bufac, a na konci ti daju papier. A teba zrazu zamestnaju na kvalifikovane miesto a ty ho budes bez problemov zvladat.

Vzdy sa treba nieco ucit, a to u cloveka, co ma problem zatriedit postu do par krabiciek skutocne nevyzera realne. Ty nemas nijaku vytrvalost v tom co robis, a pri prvych problemoch, ci je to v praci, alebo napr. pri vareni, zdrhas a odmiestas sa zlepsovat. Takto nijaky normalny kurz nedokoncis.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, ak smiem, odporúčala by som ti, aby si sa snažil zamestnať niekde, kde by si bol na pomoci ľuďom,  ktorí sú odkázaní na druhých  (v domove dôchodcov, v detskom domove, v nemocnici),  aby si si uvedomil a vnímal oveľa viac životy druhých, pomáhal druhým,   myslím upratovanie a byť blízko chorých a opustených.

 

  tak,  ako píše  Proteus, každá práca, keď sa vykonáva poctivo a poriadne je dobrou prácou.

 

nešpekuluj, lebo sa neposunieš,  zožeň si prácu a drž sa jej.. myslím si, že  by si sa naučil viac zodpovednosti, poriadku vo veciach navonok. usporiadal by si si priority v živote, v mysli, aj srdce by bolo spokojnejšie, šťastnejšie. viac dávať, darovať zo seba, zabudnúť len  na uspokojovanie  svojich potrieb, ktoré ti aj tak neprinesú spokojnosť akurát stratený čas, kg navyše, prázdnu peňaženku, dlh,  nespokojnosť, lamentovanie, závisť.

 

sú ľudia, ktorí to majú v živote aj  ťažšie, ako ty..  a sú statoční, pokornejší.  "niet domu bez kríža"  určite všetci poznáme človeka,  ľudí, ktorí ťažko žijú.. aj ľudí, ktorí zomierajú, či zomreli.. aj to aj veľmi mladí, deti

 

vieš, Tomáš,  ľudia na fóre sa ti snažia pomôcť, naviesť na správnu cestu, no pokiaľ si z toho nič nechceš vziať, za tie roky, a to v ktorejkoľvek tvojej téme , a stále si len omieľaš dookola, stagnuješ, neposúvaš sa o krôčik ďalej,  ale  vraciaš sa o krok späť. čo čakáš? že si polepšíš  táraním, napr. aj   o vysokých rýchlych zárobkoch a pod.? 

 

nie je to vôbec zábavné, ani takéto  tvoje  myslenie   správne.  myslím si, že neuvažuješ o svojich schopnostiach rozumne, máš problém  zodpovedne plniť svoje povinnosti, robí ti problém postarať sa sám o seba, ale závidíš druhým.

 

 Tomáš, vyzerá to tak, že my forumáci ti nedokážeme pomôcť za x rokov, pri všetkej snahe..  ani ty sám  si  nevieš pomôcť, či nechceš? 

 myslím si, že bolo by správne zveriť  sa do rúk odborníka, porozprávať s ním... 

 váž si  život.  džím palce. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iskra, neblbni, pitam ce:-)

 

Tomas v nemocnici robil, sanitara tusim...:-)

Tvoj manzel bol v nemocnici..fakt by si chcela, aby sa tam o neho staral Tomas??..no vidis:-)

 

Tomas nevnima druhych, iba seba

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš tam má robiť upratovača alebo niečo čo nesúvisí s opaterou. Len aby videl ako ľudia trpia a potom by si možno uvedomil ako je na tom ešte dobre a prestal by sa stále lutovať že aký je nešťastný... (toto chcela dotyčná naznačiť).

 

Áno viem. Pozerávam siedme nebo s Rozborilom, Svokru a podobné relácie kde televízia pomáha ľuďom čo velakrát nemajú ani tečúcu vodu. Ešte k tomu chorého rodinného príslušníka... Je to smutné a musím si vážiť čo mám. Neriešiť hlúposti typu dnes nemám ani na rožky lebo vďaka platovej triede vodičov môžem bývať sám, vďaka platu elektrikárov si stále mám čo požičať... Ja tiež pracujem väčšinu života aj keď neefektívne a s nízkou pridanou hodnotou ale snažím sa plniť si občianske povinnosti voči úradom. Platím si šeky. Mám zdravotné poistenie. Takže niesom na tom až tak zle. Kolkí 100x chudobnejší by boli radi keby mohli byť na nule v mojich podmienlach.

 

Momentálne pracujem u aktuálne najbohatšieho človeka na svete. Ten mi ponúka 5,50 v hrubom čo som vyrátal že to je len 4,25 v čistom. Dnes som našiel inzerát v Šali hľadajú pomocného robotníka na stavbu a dávajú 5€ v čistom a platia každý piatok (t.j.týždenne) čo mi sakramentsky vyhovuje. Volal som dotyčnej firme a vraj je to stále aktuálne (potrebujú viacerých) takže raz sa bude správať ku mne vedúci ako SS-ák v lágri tak mu poviem že sa mu môžem vyprdnúť na tú jeho almužnu.

 

Viem game by ho obhajila že on vedúci za to nemôže, tak jasné ani ja nemôžem za to že podnikateľ zo šale je ochotný platiť viac ako ten nenažraný Bezos.

 

Prácu reguluje trh :-) Keď ty nevieš dať viac OK, pôjdem za tým kto dá ;-) good bye

  • Odobrať bod 4
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco cakas na veduceho, padaj tam uz zajtra. Ved ty potrebujes peniaze ako sol. Makaj tam. Aspon sa poriadne narobis, mozno aj schudnes a budes mat dovod jest fajne jedlo v stanicnych bufetoch.

 

V druhom odstavci dristas nieco o vazeni si toho co mas a v poslednom uz akosi zabudas co si napisal a machrujes, ze uvazujes nad pomocnym robotnikom. Vsak ty nevies, co napises v jednom prispevku. Precitaj si ho este raz a pozri sa do zrkadla, co za idiotiny pises.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hahahahahahahahahaaaaaa hahahahahahahahahahahaaaaaaa!

 

Tomas co nevie ani poskladat bicykel lebo sa mu rozpadne pod ritou ide na stavbu!!!!

 

Hahahahahahahahahahah hahahahahaha!!!

 

Uz vidim ako po dvoch dnoch uteka s placom, a to este nevie co su zimne stavby.

 

Uz sa tesim na prvy hystericky zachvat ktory tento ko dostane!!

 

Ano Tomasko, daj vypoved, chod, chod na stavbu!!!!! Toto si nenecham ujst!!!!

 

...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomas, ak sa ti da, normalne sa zamysli nad sebou a nad pracou ako pomocny robotnik, ci to vobec das. Isiel si niekedy okolo takej stavby? Vies kto tam pracuje? Uz v prvy den odtial utecesie s hysakom, co si s teba robia srandu. Uvedom si, ni c v zlom, ze ty nemas na to ani fyzicke ale ani mentalne predpoklady. A to nie je ziadna kvalifikovana robota. Nevydrzal si vo velkych firmach, kde si s teba robili srandu. A ty chces ist na stavbu? Jasne chod, vsak si ju spomenul, pisal s nadsenim, vsetkym je nam jasne, ze tam skoncis. Lebo peniaze kazdy tyzden. Uz ta nik nejde prehovarat. Vsetci sme v ocakavani, ako dlho tam vydrzis. Preto si v takych srac..ch,lebo nikde nevydrzis dlhsie ako mesiac dva. Nemas na com zakladat. Nesplacanie karty je asociacia na teba s menenim robot. Budes stale prichadzat a odchadzat. Nevidis v tom nic nenormalne. Tak ako si myslis, ze vsak je v pohode, ze dva roky platim kartu a mam z nej splatene 50€. Ako pisal sniper, kazdym rokom to bude tazsie a tazsie, starnes, pridu mladsi, idolnejsi, chytrejsi. Nikde si sa neuchytil. Radsej byt dobrym zamestnancom aj za menej, mat stabilne miesto, ako skakat ako kobylka s listu na list. Raz pride velke sucho a budes na dlazbe.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale však ho nechajte, nech si ide po svojom, keď je blbý, nech si to odsere.

 

Volal som dotyčnej firme a vraj je to stále aktuálne (potrebujú viacerých) takže raz sa bude správať ku mne vedúci ako SS-ák v lágri tak mu poviem že sa mu môžem vyprdnúť na tú jeho almužnu.

 

Viem game by ho obhajila že on vedúci za to nemôže, tak jasné ani ja nemôžem za to že podnikateľ zo šale je ochotný platiť viac ako ten nenažraný Bezos.

 

Prácu reguluje trh :-) Keď ty nevieš dať viac OK, pôjdem za tým kto dá ;-) good bye

Ty debo primitívny, ty sa tu nerozkrikuj, že ti platia almužnu, na slovenské pomery máš relatívne vysoký príjem, a to si íkvač z pomocnej, čo ledva zožmolil maturitu, v hierarchii vo firme si úplne na spodku, pretože nič nevieš robiť poriadne a si vrcholne nespoľahlivý, tak sa nediv, že vedúci po tebe bliaka, lebo dobre vie, že si tam len vďaka tomu, že je málo ľudí, inak by si bol na úrade práce, tak si váž, čo ti dávajú a nestrúhaj tu frajera, lebo s tými svojimi pracovnými výkonmi sa len strápňuješ. Blb!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že sa vôbec všetci pozastavujete nad najnovším Tomášovym nápadom ... z jeho strany je to vcelku racionálna stratégia /aj keď iným sa to tak javiť nemusí/. veľmi dobre vie, že v Amazone mať dlhú životnosť nebude, tak nechce čakať kým ho vyhodia oni, ale predvedie hysterický výstup, pri ktorom navrieska na vedúceho nejaké nezmysly, a hrdo odkráča na stavbu, kydať piesok do miešačky. ostatne, podobný plán úniku už predviedol začiatkom roka vo VW, či kde to vtedy robil...

 

pre Tomáša len jedno upozornenie: na stavbách zvyčajne robia dosť tvrdí chlapi, na mäkkýšovi tvojho kalibru si doslova zgustnú :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V Moderných odboroch Jaguar Land Rover nám záleží na obnove postavenia odborov na Slovensku. Chceme byť podnetom pre vybudovanie silných odborov a dôveru v ne. Pretože odbory sú stále jediná originálna forma zastupovania záujmov zamestnancov a my si ju nenecháme vziať.Naše výsledky a prácu si všimli aj zamestnanci Amazonu. Daniela Učnová ma oslovila s prosbou o pomoc a spoluprácu. Som rád, že tak urobila. Chcela založiť odbory a ja som jej s veľkou radosťou povedal ako na to. Na založenie odborov potrebovala nájsť rovnako motivovaných a akcieschopných ľudí, ktorí sa neboja stáť si za tým, čo si zaslúžia. A tých našla vo svojich radoch.

Nech ziju odbory! A de sa do boja! Akurat sa zalozili odbory u mojho sucasneho a dost pravdepodobne buduceho zamestnavatela. Tam kde pracujem sa zakladaju odbory a medzi prvymi sa tam budem hlasit o clenstvo. Ak budem odborar neni problem. Budem bojivat cez odbory.

 

Stavba je len jedna z moznosti. Je tam JLR kde skoncim najpravdepodobnejsie a v PSA mam tiez dvere otvorene. V najhorsom pripade ma urad prace do tyzdna zamestna.

 

 

Zdroj: https://petermrazik.blog.sme.sk/c/491696/zamestnanci-v-jaguari-a-amazone-tahaju-za-jeden-povraz.html

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov