Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

  • Pred 2 mesiacmi...

Okrem iného na práci je dôležité aj to, že ten čo tu prácu aj vykonáva, aby sa jej aj rozumel. Napr. aj také kvalitné a správne upečenie chleba je dobre vykonaná práca. Za taký chleba aký som mal teraz na olovrant, že sa mi v rukách rozpadával by som dotyčnému pekárovi krompáčom dolámal ruky a ešte aj do riti nakopal! To je tak, keď dnes pekára robí už pomaly každý holotrt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale aj tak nemôže každý robiť pekára ... nezamestnanosť je, bez debaty

a nie je práve ľahko žiť

 

na druhej strane je tu jav, ktorému nie celkom rozumiem, ale je to vec konkurencie v práci - objaví sa konečne skutočne dobrý chlieb, nejaký čas je, každý ho kupuje, obchod ... nejaký konkrétny, napríklad u maminých v Šali to bola Jednota, ho objednáva a ľudia na neho doslova čakajú ...

a ostaní pekári ho vyštípu

konkrétne to bol jeden príklad, a ešte bol jeden, z maďarska chodil jeden pekár do Šale pred pár rokmi, otvoril pekáreň, večer priamo z pekárne predával čerstvé pečivo a lupačky ako polmesiace, ... pol roka. po pol roku bol vyštípaný, a v obchodoch sa predávali nedokrvené pravidelne sa zmenšujúce rohlíky ...

 

je to aj hrdosť na svoju prácu, ale tá sa už priveľmi nenosí

 

remeselníci otrnuli, stretávam sa priamo s tým, že robia tak, doslova mnohí okrádajú ľudí, na plynové zariadenia používajú nevhodný materiál, napíše, že niečo skontroloval, a ani do toho nepozrel, ale peniaze vypýtal ... je toho veľa

a nájdu sa úradníci, ktorí nemajú čo robiť tam, kde sú ... a to ešte nehovorím o pracovných miestach, ktoré eštestále existujú ako za socializmu, len s neporovnateľne vyššími platmi ... takých dôležitých úradov sú ešte stále kopy ... kde pracovníci vymýšľajú tretí spôsob, ako si preložiť nohu cez nohu od nudy ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Hmm vcera som sa vratil z druheho kola na vyber pre CSOB poistovnu - Financny poradca. Som zvedavy ako to dopadne. Myslim si ze na tu oblastnu riaditelku som spravil dojem a bol som jej aj sympaticky aspon dost to tak vyzeralo ale mozem si to iba ja mysliet kedze to bolo asi 3 krat co som bol na pohovor do prace nejakej.

 

Btw chcem sa opytat mate niekto skusensoti prave s nejakou podobnou funkciou ? Nieco v banke alebo poistovni ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hej, ja som pracoval istú čas pre poisťovňu...no vlastne ako SZČO, no nejak som pohorel, takže nechcem ti tu nejak písať negatívne skúsenosti, zváž si sám plusy a mínusy...možno som nebol v správnom čase na správnom mieste...

Inak som toho názoru, že finančných poradcov by mali robiť ľudia, čo sa do toho patrične rozumejú, žiaľ nie je to úplne tak, školenia nestačia...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na finančného poradcu potrebuješ všetky vlohy, ktoré je potrebné mať. Nie je to klasické zamestnanie ako "Jéééj mám robotu, zajtra ráno vstanem, o druhej skončím a pôjdem na pivo." Dôležité je vystupovanie a dobrý prehľad v problematike, finačný poradca by mal vedieť odpovedať na všetky otázky klienta, akonáhle klient uvidí, že v niečom nemáš prehľad, tak šance, že uspeješ sa rapídne znižujú. V neposlednom rade je dôležitá komunikácia a nebáť sa osloviť ľudí. A samozrejme, treba mať aj trpezlivosť, pretože nie každý klient ti hneď všetko podpíše, často to trvá aj niekoľko týždňov. Je tam veľa toho, inak dobrý finačný poradca, ktorý už má vybudovanú klientelu je schopný si za mesiac zarobiť toľko, čo si nezarobí hociktorý niekto iný v tomto štáte, platy, lepšie povedané provízie sa počítajú na tisíce € mesačne, samozrejme u tých, ktorí sa tomu venujú na plný úväzok, kto to má ako bokovku tak tých niekoľko stoviek to spraví. Niekoľko mojich známych sa tomu venujú, viem že mávajú provízie 500 € za hodinu-dve práce (to je cca jedna uzatvorená zmluva, tak si zrátajte koľko mu to vynesie za 5-6 zmlúv za mesiac, teda do cca 12 hodín práce mesačne). Jeden z nich ma tvrdo lanári do toho, ale takýto biznis nie je moc pre mňa, možno časom uvidím, po škole, možno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jovzin,

na sympatiu by som tu veľmi dôraz nekládla ... ako uchádzač môže byť človek sympatický, to je v styku s ľuďmi neskôr aj dôležité, ale všetky sympatie idú stranou, keď neplní plán či stanovenú kvótu

to sa týka aj bánk aj poisťovní a všetkých poradcov vrátane finančných

a v dnešnej krízovej situácii si klienti vyberajú, kam dať peniaze, a všetky poisťovne chcú trhnúť klienta. poisťovne majú už aj banky, takmer všetky, čiže predávať je čo, len klientov je len obmedzený počet

treba sakra vedieť predávať ... niekto vie, a vie predať aj eifelovku a darí sa mu, ale za jednu zmluvu musí zvyčajne veľmi mnohým volať či rozprávať ... o tom je tá práca : )

toto sú posty, kde je obrovská fluktuácia, a kde sa stále dá nájsť práca, aj keď na chvíľu

nechcem znechutiť nikoho, kto to chce skúsiť, skúste to : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze dakujem pekne za info. Takze ak nepocitam vsekty moje brigady tak moja prva ozajstna praca sa asi zacne v tej CSOB poistovni. Mam sa do pondelka rozhodnut ci to berem. Ale mam na Vas par otazok ci mi mozte pomoct. Ta pani riaditelka ma dost kope aby som siel do zivnosti. Ze je tam nejaka moznost ze 1 rok neplatim odvody do socialnej pre zacinajuceho zivnostnika. Dalej nebude mi zdaneny prijem cize dostanem to co som si zarobil na ruku zamestnavatel mi to nezdanuje a podobne.

Ale uz mi jeden aj braskov kamarad radil ze ak nemusim tak nech si zivnost zatial nezriadujem.

Da sa u nich aj pracovat na TPP akurat je tam zarobok mensi ako pri zivnosti mozno az o 1/4 kedze to zdanuju a podobne, tusim ze aj z provizii stahuju asi. Ale je tu problem ze na TPP by som mohol byt u nich iba 6 mesiacov a potom ak by som chcel pokracovat tak si musim spravit tu zivnost. Alebo je tu este nejaka moznost ze dostanem DIC a na konci roka zaplatim 19% z celerocneho prijmu.

 

Takze ja som premyslal ze by som siel zatial na ten TPP na 6 mesiacov a zistil aspon aj ako viem zvladat plnit tie ich limity mesacne.

 

A dalsia otazka ako to vy vidite? JE moznost ze ludia si teraz v case krizy a v dnesnej dobre budu chciet poistit ci uz auto dom alebo spravit to zivotne poistenie ? Kedze toho sa najviac bojim ci im budem vediet splnat tie ich mesacne limity na pocet podpisanych zmluv :lol: Toho sa fakt bojim kedze som to este nerobil a nie som velmi typ co bude teraz kazdemu vyvolavat ze pocuj nemas zaujem si spravit poistenie :)

 

Dik za rady ludia.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A dalsia otazka ako to vy vidite? JE moznost ze ludia si teraz v case krizy a v dnesnej dobre budu chciet poistit ci uz auto dom alebo spravit to zivotne poistenie ? Kedze toho sa najviac bojim ci im budem vediet splnat tie ich mesacne limity na pocet podpisanych zmluv Obrázok Toho sa fakt bojim kedze som to este nerobil a nie som velmi typ co bude teraz kazdemu vyvolavat ze pocuj nemas zaujem si spravit poistenie Obrázok

Je jedno zauzivane slovne spojenie "otravny ako poistovak". Priprav sa na to, ze mesacne limity nebudu nejako makke a budes sa mat co obracat. Bez vyvolavania sa nezaobides, ledaze by sa ti podarilo hned dostat sa k poistke pre nejaku velku firmu.

Kludne to skus, aspon uvidis co to bude a mozno zistis ze si skryty talent. Alebo si potom povies, ze to nie je to prave pre teba. Ako skusenost to nie je zle.

Dost jasnym priznakom je aj velka fluktuacia na takychto poziciach, preto aj hladaju ludi aj ked je nezamestnanost.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jovzin,

 

o príspevok vyššie som písala presne o tom, na čo sa pýtaš.

takže znovu len pritakávam elfantovi, lebo tu je ťažko napísať niečo iné.

 

pokiaľ viem, banky berú na podobné pozície ľudí na dobu určitú, na pol roka, poisťovne zvyčajne na živnosť, akékoľvek telefonovanie zvyčajne na dohodu.

je to pre firmy so SZČO jednoduchšie, nemajú s ľuďmi priveľa problémov, človek si platí odvody a dane sám, dovidenia.

 

dnes sú všetky tieto poradcovské a predávajúce a záujem trhu zisťovacie "funkcie" telefonovacie.

limity a plány sú nastavené zvyčajne šibenične.

takúto prácu, tak ako sme písali vyššie, ponúkajú všetky podobné firmy, neustále zháňajú zamestnancov, lebo ako píšeme obaja, aj elfant aj ja, tam vyššie, fluktuácia je veľká, firmy zoštíhľujú, plány a limity pritvrdzujú, a predávať svoje či klientove produkty musia, keď chcú existovať.

a potrebujú ľudí, ktorí im tie plány budú plniť, za každú cenu

a bývalých telefonovačov, poradcov, bankárov, neúspešných poisťovákov je práve nezamestnaných plno

 

kto už s klientami robil, a doma odmietol minimálne týždenne jeden hovor, kde niekto niečo telefonicky zisťoval či chcel len desať minút času a odpoveď na pár otázok a odpovedal, že ďakuje, poistku už má, alebo povie neotravuj - klienti sú všelijakí ... ten takúto prácu bude robiť len v úplne krajnej núdzi, kríza, nekríza.

 

v každom prípade mladý človek vydrží kdečo, treba skúsiť svoje predávajúce schopnosti, možno to pôjde, skús to na TPP, na to, aby si zistil, či to vieš robiť, nepotrebuješ zatiaľ živnosť. najprv to treba vyskúšať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a nie som velmi typ co bude teraz kazdemu vyvolavat ze pocuj nemas zaujem si spravit poistenie :lol:

 

Chcel som ti odpísať na viac vecí, ale táto veta to zabila úplne.

 

  • Keď sa necítiš na vyvolávanie tak veľa toho nenavyvolávaš a bez toho sa ďaleko nepohneš
  • Na otázku: "pocuj nemas zaujem si spravit poistenie" ti každý odpovie NIE
Ak chceš ísť do toho odporúčam jednoznačne TPP a po pol roku (ak vydržíš) tak uvidíš čo ďalej. Rozhodne však budeš potrebovať rady od niekoho kto sa tomu už úspešne venuje. Bez toho to nepôjde.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mam skusenost, ze toto robia ludia vacsinou bez chrbtovej kosti, ktori prevazne myslia iba na seba, na svoj prospech .. samozrejme su aj vynimky :lol:

 

jovzin prepac, ale ty si typ, ktory sa na vsetko najprv opyta, potom si to este potvrdi a potom ked to vykona sa este pre istotu opyta ci nieco nedomrvil

 

na tuto poziciu sa hodia dravi priebojni ludia, bez hanby ... co ty zial (zatial) nie si

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm tak po precitani vasich prispevkov som teraz vazne mimo. Mate pravdu to hej, ale neviem teraz, som dufal ze aspon troska nejako povzbudite ale sam si nie som isty ci to zvladnem to prehovaranie a prosikanie sa ludom aby si dali spravit nejake poistenie...

 

Este mam otazku. Prave mi mamina spominala, ze sa rozpravala s nejakou pani co robila toho financneho poradcu a ze ona dokonca musela platit aj nejake sankcie ak ten jej klient s ktorym podpisala zmluvu neplatil poistenie alebho ho do 2-3 mesiacov zrusil. JE to mozne ??? To potom by som rovno ich kaslal to sa opytam v pondelok tej riaditelky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hmm tak po precitani vasich prispevkov som teraz vazne mimo. Mate pravdu to hej, ale neviem teraz, som dufal ze aspon troska nejako povzbudite ale sam si nie som isty ci to zvladnem to prehovaranie a prosikanie sa ludom aby si dali spravit nejake poistenie...

 

 

mozno by sme ti zdvihali sebavedomie pri inej pracovnej pozicii,....ale vsak si precitaj to co si sam napisal...sam si si dal odpoved na to, ci by si to zvladol

toto robia ludia, ktori nemaju problem s "vtieranim sa".. kazdy musi takto zacat..neskor ak sa vypracuje, budu si ho ludia sami zhanat

 

dam ti radu ... vykasli sa na to, ak si o tom neni uplne presvedceny...ano, mozes to skusit, kvoli nejakym skusenostiam ako niektori spominaju...ale akym? z teba nikdy nebude financny poradca, sustred sa na ine veci...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze mam nove info ohladom tej prace. Dneska som tam bol a popytal sa par otazok.

A zistil som ze to asi nakoniec nezoberem. Lebo ako som Vam pisal ze jedna znama

mi spominala tie sankcie tak je to pravda. Ak by nahodou klient po 2-3 mesiacoch priapdne roku

sa rozhodol, ze rusi zmluvu tak ak so mnou podpisoval tu zmluvu tak ja musim vratit

tu proviziu co som dostal za tu zmluvu. Alebo ak nevladze platit poistne

tak zase rusi sa zmluva a ja musim vratit im tu proviziu. Avsak je tam

aj to ze ak vydrzi ten klient rok v tej poistovni tak dotavam za to

zase nejaku proviziu ze je ten klient rok u nich. ale zase ak sa po

roku rozhodne zrusit zmluvu tak uz vraciam tu druhu proviziu co dostanem

ze on tam je rok. Ako neveim ci chem teraz kazdy mesiac prezivat strachy

a sediviet ze ci mi niekto nezrusi zmluvu.

Cize ako pisal Axel je pravda ze zarabate majland kedze dostavate prasule este zo zmluv co ste spravili pred rokom ale tak...

 

Ale ako zda sa mi to dost blbe ze ja musim vracat proviziu lebo niekto

si zmyslel ze ide inam alebo ze stratil pracu. Vsak v naplni prace pisalo

iba aktivne hladanie novych klientov a podpisovanie zmluv s nimi. Nikde

sa nepisalo ze berem aj zodpovednost ak sa zmluva zrusi. Hovada...

 

A kedze plat je takto: prve 2-3 mesiace mam tam fix(170) + bonus(170

ktory mozem dostat a nemusim zavisi to od nalady riaditelky) ze chodim

na skolenia a na porady. A potom dostavam za kazdu zmluvu 170 eur tu

proviziu. A prve 2-3 mesiace su tam take limity ako napr 1 mesaic jedna

zmluva dalsi 2 zmluvy a treti su tam 3 zivoten a 2 poistenia domu bytu

a blbosti. Avsak uz treti mesiac dostavam tusim iba polku z toho fixu

+ polku z toho bonusu lebo oni uz pocitaju ze vyzijem z tych provizii

kedze mam tam limit uz 5 zmluv co je 5*170eur. A dalsie mesiace cize

nejaky 4 mesiac uz tam neni ziaden fix ani bonus uz zijem iba z provizii.

Cize ak spravim za mesaic iba 4 zmluvy mam iba 4*170eur.

Avsak vidite

som sa naopytal ako by to bolo ak by som nesplnil limit co

je v 4 mesaici uz normalny limit 4 zivotne a 3 nezivotne zmluvy positenia.

Ze ci by aj potom mi stahovali nieco alebo ako.

 

A ako mi hovorila tak pri TPP je bruto nejakcyh 400eur. CIze z toho ked

mi este stiahnu tie dane a blbosti a este aj z tych provizii stahuju

dane a blbosti tak fakt je lepsie ist do zivnosti co zase mi vsetci

hovoira nech nejdem hned zo zaciatku.

 

Tak neviem ale asi to nezoberem. Ako aby mi po 3 mesaicoch zacali oznamovat

ze zo 7-8 zmluv co som spravil za tie 3 mesaice mi polka padla a vracajte

provizie tak no... Ako vies ako to je dneska: dnes mas pracu a zajtra

ju mat nemusis.

 

Hodne to zavisi od braskovej a mamkinej pomoci v zmysle ci budem moct braskovych

kamaratov a znamych otravovat co ma na slovensku. Taktiez u mamky jej

byvalych pacientov a kamaratky a neveim co este. Lebo este aj dneska

mi ta riaditelka prizvukovala ze s mojimi 60 max kontaktami toho vela

nespravime a mozem rovno zobrat zlate stranky so sebou.

 

A ako pisala Game tak je pravda ze vzdy som snival po praci v kancelarii kde si odrobim 8 hodin a jupi ide sa na pivo.

Ale toto aby som 8 hodin vyvolaval 30 ludom denne no neveim...

 

A ako mate vacsina z Vas pravdu nie som prave clovek co je bez chrbtovej kosti a je preibojny.

Ja som skor uzatvoreny do seba a skor mi zalezi na druhych ako na sebe.

 

Hmm...........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak máš fakt tak veľké pochybnosti, tak nechoď do toho...ja tiež nie som bohviekaý extrovert a veľa vody som nenamútil v posiťovníctve, nakoniec potom čo sa tam skončil som vracal relatívne dosť vysokú sumu peňazí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jovzin, ty by si bol idealny typ na take dokladanie tovaru v supermarkete. Jedine riziko by bolo ze ta sprdnu za to, ze nie je pekne ulozeny, alebo ze sa sype na zem.

Dostanes suradnice regalu, nafasujes tovar a jedes bez obmedzenia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ked som hladala prvu pracu tiez som sa rozhodovala, ci zobrat tento typ prace a prevladali podobne pocity, niekto jednoducho nema ostre lakte, ale moze sa kludne uspesne uplatnit inde, a vobec to nemusi byt zrovna dokladanie v supermarkete

 

pokial nie si existencne pritlaceny k zemi a mas podporu rodiny, hladaj radsej dalej, vnutorne vahanie nie je nic moc a usetris si kopec stresov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov