Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Momentálne sa nachádzam v situácii, že som na opačnej strane stola. Máme sa rozširovať a mne postupujú žiadosti o prijatie do zamestnania. Ešte nič nie je isté, ale už mám "užší" výber žiadateľov. Samozrejme, že chcem najschopnejších a najpracovitejších, ktorí sú ochotní za danú mzdu predať svoju prácu.

Nebudem predsa preferovať adepta, u ktorého mi hrozí, že sa na jeho odbornosť, či pracovitosť nebudem môcť spoľahnúť. A ak by ma niektorý z nich preválcoval ? Holt, aj to sa mi už stalo. A neraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

nuz Jovzin, hlavne zalezi, o aku ponuku ide

nie je hosteska ako hosteska, na to si davajte pozor

 

urcite by som nesla do toho na zaklade nejakeho inzeratu v novinach alebo na internete

myslim si, ze agentury disponuju dostatocnym mnozstvom reprezentativnych hostesiek na tie spravne ucely, a vsetko ostatne mi pride ako fake

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Surfovaním po nete som sa preklikal k jednému zaujímavému názoru, ktorým sa prezentoval jeden respondent v jednej ankete a označil to za vedomostnú diskrimináciu: Ide o to, že keď sa hlásite na nejaké špecifické miesto a v skutočnosti ste najlepším kandidátom a pre firmu by ste boli najlepšou voľbou, aj tak vás nevyberú z dôvodu, že ten čo vyhodnocuje uchádzačov sa cíti byť ohrozený jeho praktickými skúsenosťami a preto jeho životopis zmaže a vyberie uchádzača, ktorý sa prezentuje menšími skúsenosťami. Hmmm nikdy som sa nad týmto nezamýšľal, ale niečo na tom určite bude, lebo už aj ja som mal takýto pocit a nie raz. Máte podobnú skúsenosť?

 

veru, tiež som mala divný pocit, všetky podmienky uvedené v ponuke práce som spĺňala, a často ma ani na pohovor nepozvali, ale u mňa to je najskôr kvôli veku.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neviete ako je to s čerpaním voľna, po nástupe do práce?

napr.

ak by si človek potreboval zobrať jeden deň voľna hneď prvý týždeň v zamestaní :D

(to, že klasická dovolenka sa dá čerpať až po odpracovaní 90 dní viem)

existuje také niečo ako neplatené voľno

dá sa to zobrať ihneď po nástupe na jeden deň?

Pčko od lekára nepočítam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial viem, tak v zmysle Zakonika prace len vo vymedzenych pripadoch - svadba, pohreb, stahovanie do ineho mesta....

neplatene volno existuje, ale to je na dohode so zamestnavatelom, pripadne to moze byt osetrene v kolektivnej zmluve, obvykle je vsak definovane ako "po vycerpani RD"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi co viem, tak mimo veci ako svadba, pohreb myslim ze nemas narok pocas skusobnej na ziadne volno...ale vzdy to je o dohode so sefom...ja som nastupil 1.maja a uz o mesiac som mal skusky na ktore som odbiehal, akurat som sa so sefom dohodol, ze si to odrobim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa zdá, ak sa však medzitým náhodou niečo odvtedy nemenilo, tak svadby v tomto nemajú výnimku, neplatí, že keď sa idem ženiť, tak mám nárok na voľno. To platí pri pohrebe, keď niekto zomrie, tak sa určí kedy je pohreb a v ten deň mám nárok na toto voľno, pretože človeku pred smrťou nemôžeme nakázať, že musí vydržať do konca mesiaca, lebo teraz v júni mi voľno ešte nedajú. Svadba je niečo iné, tie bývajú spravidla v sobotu, kedy je predsa len viac voľna a netreba si kvôli nim voľno vybavovať. Okrem toho, keď nevesta už počkala tých pár rokov, tak snáď týždeň - dva ešte počká.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem, ci sa nahodou nemenil nejak vyrazne zakonnik prace v poslednej dobe, ale pokial viem, tak plati toto:

 

Zamestnanec v skúšobnej dobe môže čerpať dovolenku, a to v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých dvadsaťdva odpracovaných dní. Znamená to teda, že po zhruba jednom odpracovanom mesiaci má zamestnanec, či už v skúšobnej dobe, alebo nie, nárok na jeden a pol dňa dovolenky. Toto samozrejme platí v prípade, že má dvadsať dní dovolenky na rok. Ak sa zamestnanec rozhodne, že ostanete vo firme len do konca skúšobnej doby, ktorá trvá tri mesiace, mal by vedieť, že ešte pred jej skončením si môže vyčerpať päť dní dovolenky, na ktoré má nárok. To neplatí, ak bol pracovný pomer skončený predtým, ako zamestnanec stihol odpracovať dvadsaťdva dní. V tom prípade nárok na dovolenku nemá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  1. Plat 
  2. Pracovné prostredie
  3. Pracovný čas, zmennosť 
  4. Sociálna stránka 
  5. Kolektív 
  6. Vzdialenosť od domova 
  7. Perspektíva      

Zelené - veľmi dôležité

červené - dôležité, ale nie podstatné

čierne - na tom mi nezáleží

Pracovné prostredie je pre mňa dôležité, pretože v práci človek trávi podstatnú časť dňa. Nie je jedno, či seddím v špine a bojím sa ísť na vecko, aby som tam dačo nenachytala a z nepohodlných stoličiek trčia triesky a okno sa nedá otvoriť, atd, alebo či môžem pohodlne sedieť pri otvorenom okne a nemať iné starosti ako odviesť dobre svoju prácu.

Sociálna stránka je pre mňa veľmi dôležitá, nie som flákač a určite len tak z rozmaru by som neostala doma, a snažím sa robiť ako najlepšie viem, a tak očakávam, že zamestnávateľ sa bude ku mne správať ako k človeku, a nie ako k stroju, ktorý keď mu vypadne skrutka, tak ho bez mrhnutia oka vyhodí. nechcem úľavy, ale nechcem ani byť zdieraná. Samozrejme, že dám prednosť firme so sociálnym programom pred firmou, ktorá vo mne nevidí živú bytosť, ale niečo, čo vyšťaví a potom preč s tým.

Kolektív je dôležitý, s ľuďmi - kolegami človek trávi podstatnú časť dňa, a tak v zlom kolektíve sa podstatnú časť dňa cíti zle, v dobrom zas dobre. jasné, že sa chcem cítiť fajn a vedieť, že sa s kolegami navzájom podporíme a môžeme sa na seba spoľahnúť.

Pracovný čas, zmennosť - nie je to podstatné, ale zas ani nie celkom zanedbateľné. Ak by nebola iná možnosť, robila by som aj na zmeny, až taký veľký problém by to nebol, ale dávam prednosť dennej práci.

Plat je síce dôležitý, ale veci písané zeleným sú pre mňa dôležitejšie. načo by mi bol veľký plat, keby som celé dni bola v strese, nevidela svoju rodinu alebo len z rýchlika, alebo by som robila v zlom kolektíve, kde by sme sa navzájom žrali, a v blízkej dobe by  ma z tých stresov trafilo, čo by som z tých peňazí potom mala? Isto za rovnakých zelených podmienok by som uprednostnila prácu s lepším platom, ale tak to u mňa v živote nechodí. takú voľbu som mala dakedy v 1989, a odvtedy pretieklo veľa vody Dunajom...

Vzdialenosť od domova - pre ľudí, čo majú auto, toto už dnes nehrá podstatnú úlohu, ale pre mňa áno, lebo ja auto nemám a som odkázaná na verejnú dopravu. V rámci BA mi až tak na tom nezáleží, ale dochádzať mimo BA denne - to je nad moje sily. Vie, že veľa ľudí dochádza do BA odvšelikiaľ z Galanty, Šale a čo ja viem skade ešte, je to vec zvyku. Takže dochádzala by som len ak by nebola iná možnosť.

perspektíva - no tak tá už mne môže byť ukradnutá, po mieste riaditeľskom netúžim, nepotrebujem ani vedúce miesto, výskum ma baví či už medicínsky alebo pedagogický, baví ma moja štatistika a baví ma písanie a tvorenie.

 

Momentálne som na tom tak, že sa len modlím, aby mi predĺžili zmluvu, t.m. mi končí (pred rokom som dostala ročnú), sú dovolenky, personalistka je na dovolenke, šéfstvo má toho toľko, že na mňa si akosi ani nespomenuli, je načase sa im pripomenúť. Dúfam, že boli so mnou spokojní, ja chodím rada do roboty, robota je tam pre mňa super a ľudí som si tiež obľúbila, veeeľmi tam chcem ostať aj naďalej. Isto, sú tam aj veci, ktoré mi idú na nervy, ale v porovnaní s tým, čo sa mi tam páči, je to, čo mi leze na nervy, zanedbateľné.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

 

Isto, sú tam aj veci, ktoré mi idú na nervy, ale v porovnaní s tým, čo sa mi tam páči, je to, čo mi leze na nervy, zanedbateľné.

 

 

tak to by som si veru precital
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to by som si veru precital

 

čo by si chcel čítať, brouku? :yes_yes:  akože zoznam tých vecí, čo mi lezú na nervy, alebo tých, čo sú tam dľa môjho mienenia fajn? Upresni - rada poslúžim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podla mna je zvedavy co je pre teba zanedbatelne. Ci si na tom robil srandu.

 

Ja tiez pracujem

Pracovne prostredie si formujem sam. Snazime sa ho zlepsovat.(v poslednom case pre naseho noveho zamestnanca),ale aj celkovo.

 

Socialna stranka sa ani mna ani mojho zamestnanca netyka.

 

To je ten plat. Preskocim.

 

Chalanovi sa snazime dat viac ako minimalnu mzdu. Ale mne to predchvilou ponukal moj klient, urobil som mu posledne danove priznanie. Bezocivost. Idiot.

 

Kolektiv. Je velmi dolezity - jeden druheho sa dlhodobo nevieme zastupit - neda sa to. Ale potrebujes mat rozumnejsich ludi okolo. Potrebujes sa porozpravat, poradit, ci aj kratkodobo nahradit. Ked nato nemam cas - nik nieje vo firme, ci nemam cas si spievam.

Ci rozpravam aj sam so sebou- hlavne je to dobre pri koncentracii.

 

Pracovny cas - snazim sa makat cez tyzden aby som nemusel vikendy - vcelku to ide aj ked ,vcera som bol 5 hodin v praci.

 

Vzdialenost od domova 5 minut pesi- akurat na cigaretu, teraz ked sme u rodicov na aute je to to iste. Dlhsie, ze mame len jedno auto,teda musim cakat na rodinu - teda tiez OK  na cigaretu.

 

Perspektiva- nejaky profesny rast ma uz nezaujima. Dosiahol som vrchol.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kurník, asi mám prúser...asi som dala kolegovi na poslanie von z firmy zlý súbor. Neviem, ako to prečkám do pondelka, celú stretávku so súborom po 30 či koľlých rokoch budem mať skazenú. Budem sa usilovať nechať to zatiaľ koňovi, ten má väčšiu hlavu, ale ak sa dlhšie neozvem, tak ma klepla pepka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz teraz si z toho cela popletena... :D

kurník, asi mám prúser...asi som dala kolegovi na poslanie von z firmy zlý súbor. Neviem, ako to prečkám do pondelka, celú stretávku so súborom po 30 či koľlých rokoch budem mať skazenú. Budem sa usilovať nechať to zatiaľ koňovi, ten má väčšiu hlavu, ale ak sa dlhšie neozvem, tak ma klepla pepka.

radsej tam ani nechod :D

slovencina je zazracna....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

noo, nie je súbor ako súbor, všakže? Excelový súbor a spevácky súbor nie je to isté.

Stretávka ani nemohla byť lepšia, just ako za starých čias, najviac ma teší, že všetci sme sa cítili tak dobre spolu, ako kedysi, a rozhodli sme sa takéto čosi každý rok o tejto dobe zopakovať. To by bolo supeeer!!! Bála som sa, že si nebudem mať čo povedať s dávnymi kamarátmi, ale naopak, k každou jednou osobou, čo tam bola, sme nevedeli prestať rozprávať a počúvať. Teší ma hlavne to, že sú to stále tí istí ľudia, nikomu z nich nezačalo pršať do nosa a nikto z nich nekuká na nikoho zhora. Strašno sme sa narehotali najmä pri premietaní starých fotiek a spomínaní na akcie, kedy to bolo fotené, čo tam kto navyvádzal a tak podobne...ani sa mi nechcelo odtiaľ odísť. perfektný víkend mi kazilo len pomyslenie na prúser v robote. Ale to je tak, keď sa požiadavky  3x v priebehu dopoludnia menia a to, na čo inokedy mám čas niekoľko dní, teraz po mne chceli v priebehu dňa...a ešte mi prispelo, že ma naháňala kolegyňa z vedľajšieho príbuzného oddelenia, lebo oni to zas chceli spracovať inou metódou, ale potrebujú k tomu naše výsledky a jej otázky, že kedy asi tak to bude, ma privádzali do vytrženia. Tá dostala správny súbor. Ale prd je to platné, keď von šiel nesprávny...oooch ja brambora, ako len som na to mohla zabudnúť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Kedze robim na nekvalifikovanych poziciach nemam na vyber. Plat taky ako daju, ze ci sa v lete dusime a v zime nam je zima nikoho nezaujima, na tych nekvalifikovaych poziciach obvykle pracuje spodina, takze podlahove spravanie kolektivu je normalka... Takze chodim s nechutou do prace ale beriem to tak ze pracovat sa musi...

 

Na jedine zamestnanie (samsung) spominam v dobrom. Bola tam v lete klimatizacia, v zime sa kurilo, boli bufety obedy, doprava smenovymi autobusmi pre cezpolnych, dovolenky... Aj ked tam pracovala spodina a plat minimalna mzda na co som vsak zvyknuty ale tie podmienky boli aspon lepsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lebo som blby. Mohol som tam byt dodnes. Ale sused nasluboval ze mi vybavi pracu u nich a ze ake tam je dobre atd. Dopadol som ako dopadol. Jedine vec co tam je lepsia ze sa az tak nenarobim ked je fyzicka praca netreba ju robit rychlo na cas a ked sa porobi potom je uz len praca podobna vratnikovi. Ale ostatne vsetko horsie.

 

Inac niekde som aj pisal porovnavanie (pre a proti) dvoch zamestnani ale uz neviem kde tieto hladania jednotlivych prispevkov lepsie ovlada game.

 

PS1: Vilma vdaka tejto praci som nemohol ani na stretko co by som v samsungu mohol lebo tam sa cez vikendy pracuje len sobotna ranna (aspon na oddeleni kde som bol).

 

PS2: Ide len o to ze ja nech idem kamkolvek vzdy budem pracovat za minimanu mzdu s podlahovym kolektivom takze vyberat si mozem logicky len to ze kde aky je bufet, kde mam ako smeny, moznosti dovolenky atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov