Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

Takze. Bol som vcera a dneska na dalsom pohovore. A ako raz pisala game tak znova je to nieco podobne ako ta poistovna akurat teraz je to trosku ine je to poradenstvo s financiami. PRoste radit klientom a vypracovat pre nich plany ze aky uver si maju zobrat aby usetrili a kde budu mat ake sadzby a podobne. Je to pre http://www.ovb.sk/

 

Akurat neviem teraz, no maju nastastie menej poziadaviek ako ta CSOB positovna. Cize nemusim kazdy den 100 ludom vyvolavat ci sa nechcu dat poistit alebo ci si nechcu dat vypracovat nejaky financny plan. Ale je to podobne a je to praca znova skor plat za ukol ako odpracovane hodiny. Hmm ja neviem to fakt nenajdem nieco normalne kde budem sediet 8-10 hodin v kancli a pisat x stran dokumentov vo worde a pisat x mailov pripadne sem tam spravim nejaky ten telefonat. Ci ja si predstavujem trosku inak kancelarsku pracu? Ale to asi vela chcem co chlapec co nedavno skoncil skolu a ziadan parax ziadne skusenosti len hlava plna vedomosti, ktore nevie pouzit zatial.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

teraz je práve gro hľadaných pracovníkov takýchto.

sedieť v kancli v štátnych a dôležitých inštitúciách je dávno poobsadzované, tak ľahko sa neuvoľňuje, a tam kde sa vytvoria, sa vytvoria nie pre známych, ale pre najbližších známych známych a dôležitých.

 

ten zbytok trebárs na profesných stránkach netu sú presne také miesta, aké nachádzaš, takých osemdesiat percent z nich.

pomenované dvanástimi rozličnými umnými názvami, a stále je to predaj, telefonovanie, zisťovanie údajov, poradenstvo, poisťovníctvo, finančníctvo,

 

telefonovanie o tom, ako ťa zlanáriť od orange k o2 / a už je na ceste aj nová sim karta, len ju podpísať chlapcovi, čo ju donesie s upc /,

či akú zubnú kefku používaš,

či zavolá mládenec, ktorý bude do teba hučať, že ti poradí v rámci svojej firmy lepšie ako hocikto iný, kde sa máš dať poistiť a kam investovať za jeho výdatnej pomoci svoje peniaze.

tieto posledné prípady sa mi stali minulý týždeň.

 

je to jedno, či je to banka, poisťovňa, finančné poradenstvo, či telefonovanie na zákazku nejakého klienta, aby vedel, či máš radšej limuzíny biele či čierne ...

je to o klientoch, telefonovaní, a lanárení, zvyčajne predpísaný text a nejaký počet donesených klientov. všetko ostatné platí to, čo som o tom napísala kdesi vyššie.

preto tam stále hľadajú pracovníkov, lebo je tam vysoká fluktuácia.

zanedlho si budeme telefonicky predávať jeden druhému všetko.

 

ale keď títo od teba nežiadajú hneď zálohu, skús to.

 

 

stále je to lepšie, ako kórejci, či toto. obdoba kórejcov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Ja som si prácu skombinoval so školou, aj keď študujem a robím niečo iné. Prehodil som sa na denné, rozvrh je celkom fajn, takže stíham aj robotu, raz za čas vytvorenie nejakého webu, veľa projektov je rozpracovaných a dosť je takých, keď po iných opravujem alebo dorábam už "hotové" veci. Samozrejme takto pribúdajú nové a nové kontakty, ktoré často nie sú na zahodenie a roboty je ešte viac, takže pomaly už nestíham. Ak by to vydržalo takto aspoň dva roky tak by to bolo veľmi fajn. Záleží od trhu, aký bude dopyt a ponuka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco by sa nedalo? Ved vyska nieje stredna, ze tam clovek musi kazdy den sediet od 8-15.

 

Vsetko to je o dohode so zamestnavatelom, takych 20h tyzdenne sa da podla mna pocas normalneho tyzdna cez semester stihnut.

 

Z hladiska skoly je potrebne zorganizovat si rozvrh, aby tam clovek nemal kopec 3hodinovych fug. Hlavne natlacit cvika na seba. Dobre je prvy tyzden vyzistit od starsich studentov na ktore prednasky sa oplati chodit, a ktore su strata casu.

 

Vacsinu mojho studia na vyske som pracoval... popravde si neviem predstavit, z coho by som cez studium vyzil, keby som nepracoval. A kedze som to zvladol na Fiit, tak so dovolim tvrdit, ze na vacsine 'univerzit' to pojde este jednoduchsie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uff, no tak ja neviem, studovala som denne, tam som nepracovala, studovala som nasledne dialkovo, zaroven som pracovala

 

mozno si to len neviem predstavit u seba, stale busy, kopec stresov a hlavne vela prace ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dá sa to aj jednoduchšie, nielen na trvalý pracovný pomer u jedného zamestnávateľa, pravdu povediac, neviem si dnes predstaviť veľa zamestnávateľov, pri ktorých by to šlo ... pri našom celkom iste nie, od - do, telom dušou, neplatené ale automatické nadčasy, hodinové voľno je pre nich raz za mesiac otrasný problém ...

 

ale keď niekto popri dennom štúdiu pracuje ako szčo, alebo teda na živnosť, na dohodu, na zmluvy, zariadi si čas podľa seba

nie je to úplne jednoduché ani tak, ale ide to, lepšie ako zamestnancovi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

mohol by mi dakto poradiť :lol:

 

kedže robím na 12 hodinové smeny a idú nám zaviesť po dlhej dobe aj zmluvy na 12 stky, tak by som chcel vedieť ako so preplacané sviatky, soboty, nedele, a nadčasy ? Pretože jak študujem tak študujem zákoník práce tak som tam našiel daktoré zaujímavé veci ... napríklad že sviatky aj nedele ak vtedy mi príde smena tak príplatok 100%, nadčasy 35%, a dovolenky 25 / respektíve 17 ked to dajú do 12 hodinového pomeru /

 

Ak sa v dačom zákoník zmenil alebo ja som ho zle pochopil tak mi poradte.

 

Ďakujem

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, soboty a nedele nie sú definované v zmysle zákonníka práce ako sviatok a teda pokiaľ nejde o prácu nadčas nárok na príplatok je iba v prípade dohody so zamestnávateľom

§ 122

Mzda a náhrada mzdy za sviatok

(1) Za prácu vo sviatok zamestnancovi patrí dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej 50 % jeho priemerného zárobku. Mzdové zvýhodnenie patrí aj za prácu vykonávanú vo sviatok, ktorý pripadne na deň nepretržitého odpočinku zamestnanca v týždni.

ešte pre doplnenie:

 

§ 93

Nepretržitý odpočinok v týždni

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal raz za týždeň dva po sebe nasledujúce dni nepretržitého odpočinku, ktoré musia pripadať na sobotu a nedeľu alebo na nedeľu a pondelok.

(2) Ak povaha práce a podmienky prevádzky neumožňujú rozvrhnúť pracovný čas zamestnanca staršieho ako 18 rokov podľa odseku 1, poskytnú sa dva po sebe nasledujúce dni nepretržitého odpočinku v týždni v iných dňoch týždňa.

.

.

...

 

§ 94

(1) Dni pracovného pokoja sú dni, na ktoré pripadá nepretržitý odpočinok zamestnanca v týždni, a sviatky.

(2) Prácu v dňoch pracovného pokoja možno nariadiť len výnimočne, a to po prerokovaní so zástupcami zamestnancov.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

ked pozeram na moznosti v ankete, tak mi dochadza, ze sa mi so stastim v praci trafili vsetky

par dni do styroch rokov na mieste a medzi ludmi, kde sa citim ako doma a praca ma doteraz nenudi, prakticky nemam pocit "musiet" ist do prace

 

viac nez plat je pre mna dolezite prave prostredie a kolektiv, predtym som robila v dvoch pracach, kde sa sefovia vozili na svojich zamestnancoch, takto je kazde zvysenie platu uz skor bonus

paci sa mi firemna filozofia "velkej rodiny" po celom svete, v ba je nas cca 100, pozname sa navzajom, fluktuacia skoro nulova, tykame si od najvyssich az po upratovacky, vysoka miera samostanosti a tahanie za spolocny povraz

2 roky som cakala na tuto pracu, vyplatilo sa

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Plat - určite je dôležitý

Pracovné prostredie - no nikomu by sa nepáčilo robiť v hluku, špine, dke by mu myši kadili do šuflíkov a dke by v zime mrzol a v lete sa potil a kde by si kazil zrak...osobne by som uprednostnila miestnosť s možnosťou vetrania, zimným kúrením, kde je čisto a aký taký priestor, aby som si nemusela chodiť pre dokumenty kdekade do iných miestností či nebodaj budov, O technickom vybavení hádam nemusím hovoriť...

Pracovný čas, zmennosť - najradšej na jednu zmenu, najviac 8 hodín denne, ak viac, tak s príplatkom za presčas, ale nevadili by mi ani zmeny, deti mám odrastené, takže toto by nebol problém. Na to by som si vedela zvyknúť.

Sociálna stránka - možnosť sa ísť vysr... teda ísť na WC kedy potrebujete, možnosť obedov a stravovania aj mimo prestávky a všetko čo s týmto súvisí - takto som to mala a vyhovovalo mi to, predsa človek si nemôže nariadiť že a teraz idem sr..., lebo teraz mám prestávku. A ak si pri počítači chlipkám kafe, tak je to spríjemnenie a aj sa lepšie cítim, aj lepší výkon potom podám. S chladničkou, kuchynkou alebo aspoň kávovarom, slušné WC a sprcha. Som zvyknutá v práci sa prezliekať do pracovného a prezúvať do pracovnej pohodlnej obuvi. Takže bolo by fajn. Ale nie je to nutné.

Kolektív - nastúpite iba tam kde sa javí byť dobrý a otvorený kolektív. spolupracovníci sú k vám milí, nadriadení sú k vám ústretoví a pod.- lenjže toto sa nedá odhadnúť pokaždé naprvý šup...teraz síce môžem napísať, že vedieť, že so šéfom sa nedá vyjsť a že by mi ničil nervy a psyché, by som nenastúpila, ale tak to nie je. Človek, ke´d je v zúfalej situácii, prekúsne kadečo a dúfa, že sa to zlepší, aj keď tuší, že sa to nezlepší a že pokoj bude mať až keď buď odíde on, alebo vymenia šéfa...napriek tomu hovorím, že kolektív je dôležity, nie je vôbec zanedbateľné, či sa človek do práce teší, alebo či tam ide z kŕčmi, že čo ho tam zas dnes čaká...

Vzdialenosť od domova - tak precestovať pol dňa ma neláka. Auto nemám a ani mať nebudem, a preto prácu mimo BA by som vzala len ak by nič iné na obzore nebolo, a ešte aj to by mi prispievali na cestovné a museli by tam byť sakra dobré podmienky, ktoré by vykompenzovali časové straty...povedzme tak max 45-50 minút jedna cesta. Samozrejme hovorím o verejnej doprave, lebo inú možnosť nemám. je to trochu handicap, ale čo mám robiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po rokoch zistujem ze najlepsie benefity v praci su:

 

1. dni dovolenky nad ramec zakona

2. homeoffice podla lubovole

3. parkovacie miesto v garazi, kde je rozumna vytazenost (ze nemusim dojst na 8 rano aby som zaparkoval)

4. moznost urobit si robotu mimo pracovneho casu ked mam volno a chut a pocas pracovneho casu si spravit volno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V pondelok nastupujem do nového lochu, tak tu budem pomenej. Ale budem mať voľno aj cez týždeň ako napr. teraz.

 

Budem pracovať v oblasti spotrebnej elektrotechniky, čo považujem za dobrý odrazový mostík do budúcnosti. Je to aj slušne zaplatené tak dúfam že sa mi tam bude páčiť :D

 

viem, že je to už starší príspevok, ale ja som tu novšia a...skrátka, zarazil ma ten loch...to si nemyslel basu, všakže nie? :D

po rokoch zistujem ze najlepsie benefity v praci su:

 

1. dni dovolenky nad ramec zakona

2. homeoffice podla lubovole

3. parkovacie miesto v garazi, kde je rozumna vytazenost (ze nemusim dojst na 8 rano aby som zaparkoval)

4. moznost urobit si robotu mimo pracovneho casu ked mam volno a chut a pocas pracovneho casu si spravit volno

 

veľmo dobré benefity. Nie veľa ľudí má toľké šťastie. Mnohí súkromníci chcú od svojich zamestnancov maximum práce, maximum času, a za čo najmenší peniaz a čo najmenšie výhody. Rozmáha sa tiež požadovanie práce na živnosť, aby nebol nárok na dovolenku a aby nemuseli majitelia za zamestnancov platiť odvody. pripomína mi to slovenský text pesničky Mississippi.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedavno som kdesi citala jednu studiu australskych vedcov, ze zla praca je horsia ako ziadna.

Kvalita prace sa hodnitila podla styroch faktorov : stres a uroven poziadaviek, mnozstvo kontroly, zaruka prace a plat.

Anketa bola vyplnovana ohladne dusevneho zdravia, ktora posudzovala priznaky depresie , uzkosti a pozitivnych emocii - pocitu stastia a pokoja.

No neviem, ale ja ked som zostala bez prace 2 mesiace uz som bola z toho na nervy :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nedavno som kdesi citala jednu studiu australskych vedcov, ze zla praca je horsia ako ziadna.

 

To je pravda. Kvôli tomu som dve zamestnania opustil. Teraz keď som na VŠ, tak robím z domu, aj keď nie na žiadny trvalý pracovný pomer, ale momentálne mi nič lepšie nevyhovuje.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

AXEL

len som srandovala. :) Nie som si istá, či by si v trasách merdzi Ilavou a Leopoldovom mal dostatok času na spravovanie fóra, to by zas nebola tá basa taká zlá! :birthday:

 

Muhaha! Dostala som pracovnú ponuku do Prostějova od firmy, ktorej som šupla svoje cv do stánku na Profesia days ešte kedysi vo februári. Nič presné, len sa pýtajú, či ešte mám záujem u nich robiť...nuž som požiadala o upresnenie tej práce, ktorú by pre mňa mali a o možnosti ubytovania, ale zatiaľ mi neodpovedali. A možno ani neodpovedia, keď kuknú, kedy som skončila VŠ...so starým sme to už prebrali, nespieval od radosti, ale v zásade by mi nebránil. Tak možno týždňovky. To by bola sranda, keby to klaplo a ja sa uchytila kdesi na Morave! Opäť po toľkých rokoch...

 

ešte k tomu, aká je pre koho ideálna práca: posledné 3 roky v mojej poslednej boli to najsamlepšie, jediné, čo ma obmedzovalo, bola pracovná doba a financie, ale sama som si volila, čo budem tvoriť, s kým budem spolupracovať a pod, do toho mi nikto nekecal, vždy som len šéfke nahlásila, čo som vytvorila a kde to bolo prijaté, alebo na aké podujatie chcem ísť prezentovať a čo také budem prezentovať. Niekedy som vypomáhala na sekretariáte, keď mala sekretárka dovolenku alebo ochorela, a keď boli štátnice, tak vtedy tiež, ak bolo veľa študentov. To bolo také spestrenie. Skrátka, to bola ideálna práca. A aj tých 7 rokov predtým, keď som mala labák, bolo super, vlastne by bolo super, keby šéf nebol náladový a niekedy až hysterický, neobmedzoval ma v tvorbe a spolupráci s inými pracoviskami (podľa hesla "moji nepriatelia musia byť aj tvojimi, kým robíš u mňa), alebo zakaždým, keď mal migrénu alebo krámy alebo čo, tak sekýroval každého, kto sa mu priplietol do cesty, a môj labák bol veľmi obľúbeným hromozvodom...a keby mi môj laborant 2 roky nežral nervy (dnes sa na tom len smejem, ale vtedy ma šlo z neho poraziť). Ale práca ako taká aj tam bola fajn, a bavila ma...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Ste so svojou pracou spokojny? Baví vás?

Ja osobne som v ankete v úvode vyháčkoval všetky chlieviky

Ale myslím,že v súčasnosti je pointa niekde inde.

Tento týždeň schválili v Španielsku odchod do dôchodku na 67rokov :) :) To je sila. To je pálka. Ak takéto niečo odklepli v západnej Európe,verte,že u nás zo natiahnú do 70-tky.

:clap2: :) :)

Párty skončilo

:jawdrop:

Podľa mňa bude priorita vydržať v pracovnom cirkuse v čo najlepšiej kondícii a čo najldlhšie.Síce nás aj tak vynesú z roboty nohami napred,ale čo už. A možno nás ani nebudú vynášať. Spália nás rovno v kotolni :ax:

Je to nezvrátiteľný demogafický vývoj.Štádium vývoja ľudstva,do ktorého sme sa dopracovali vlastnými silami.Skolabovali civilizácie fungujúce na iných princípoch ... a fungovali niekoľkonásobne dlhšie,ako táto naša.

Všimli ste si,že zo všetkých vedných odborov (ekonomika,právo,etika,politika...),ktoré vytvoril človek,nefunguje ani jedna?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Surfovaním po nete som sa preklikal k jednému zaujímavému názoru, ktorým sa prezentoval jeden respondent v jednej ankete a označil to za vedomostnú diskrimináciu: Ide o to, že keď sa hlásite na nejaké špecifické miesto a v skutočnosti ste najlepším kandidátom a pre firmu by ste boli najlepšou voľbou, aj tak vás nevyberú z dôvodu, že ten čo vyhodnocuje uchádzačov sa cíti byť ohrozený jeho praktickými skúsenosťami a preto jeho životopis zmaže a vyberie uchádzača, ktorý sa prezentuje menšími skúsenosťami. Hmmm nikdy som sa nad týmto nezamýšľal, ale niečo na tom určite bude, lebo už aj ja som mal takýto pocit a nie raz. Máte podobnú skúsenosť?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov