Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Ak chcem utiecť zo Slovenska kvôli celkovej jeho pod-úrovni, tak je vždy zaujímavé pozrieť sa na seba, čím sám k tomu stavu prispievam a či tá úroveň vlastne nezodpovedá mojej vlastnej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.aktuality.sk/clanok/vQr054v/dovera-nie-je-vobec-abstraktna-jej-nedostatok-nas-obera-rovno-o-peniaze-tvrdi-vyskumnik-gloss-podcast/

Pravdu mate obaja. Vam nieco zdvihlo doveru k susedovi, spolocnosti? Za poslednych 5 rokov? Mne ako Socialna poistovna ano,tiez suhlasim. Nebol som tam 5 rokov ak zavolom,ci oni zavolaju mne to vyriesime. Aj danovy urad. Uz v Revucej nieje ale mi ani nechyba. Pre danove priznania si kludne mozu prist aj na Mestsky urad do Revucej,ako to naposledy spravili(posledne tri dni preberali danove priznania na mestskom urade). Ja som ani nevedel. Ale ludia vedeli,co to potrebovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

A zase… Ani nehladám a samé sa mi objavujú takéto veci: 

spacer.png

že žiadny životopis, žiadny pohovor a potom že prečo som každý mesiac v inom zamestnaní. Ponuky sa sypú a tak nič nemotivuje ľudí snažiť sa v súčasnom zamestnaní. Vždy je lahšie povedať že ja to nezvládam tak skúsim inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A z tých ponúk, čo sa tebe len tak "sypú", v koľkých firmách si sa ty manták dokázal uplatniť? Čo ty máš z tejto konkrétnej ponuky, keď si mal podobnú prácu v knedlárni, v ktorej si zo seba akurát len spravil idiota, ktorý vždy meškal, poplietol dodávky a kusy a ešte aj nabúral firemné auto? Chceš zo seba spraviť idiota ešte aj vo Wolte?

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani v jednej ale ide o to že aspoň nejakú zaúčaciu dobu všade vydržím, po mesiaci ma vyrazia lebo na to nemám alebo aj sám zbadám že na to nemám a odídem. Ale už dostanem jednu mzdu za tých pár týždňov čo som tam bol, a daný mesiac som zachránený.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tlieskam ti, to takto na frajera nikto nedáva zamestnania, že sa nechá zamestnať len preto, aby ho po mesiaci lusknutím prsta vyhodili a na druhý deň je už inde. Ten tvoj profesijný životopis musí vyzerať ako kronika mesta Galanta.

 

tlap.gif

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj vyzerá ale zamestnávatelia sú takí zúfalí že nieže len nepýtajú životopis ale už inzerujú štýlom: Poďte k nám, nemusíte mať ani životopis, ak nemáte kredit prezvonte my vám zavoláme. Proste doslova to ulahčujú ešte aj tie najmenšie prekážky dajú preč. Niečo na spôsob: Nemáš peniaze na cestu do práce? My ťa odvezieme, nemáš nám ako zavolať? Prezvoň, my ti zavoláme. Že doslova zamerané aj na posledných zúfalcov. Pomaly sa dostaneme až k tomu že nemusíš vedieť ani čítať a písať… takí sú zúfalí už.

Tam je príklad ten cigán čo nestíhal. Dali mu radšej ľahšiu robotu ale nevyhodili ho. To už je aká zúfalosť? V 90-tych rokoch kebyže nestíhaš okamžite letíš. Nie ako teraz že prídeš na pohovor, ešte sa aj priznáš že máš osobitnú školu a nič nevieš a si pomalý, a oni ti nájdu hocijakú lahkú prácu len aby si tam šiel a ešte sa ťa opýtajú či nevieš ešte niekoho zohnať. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie je o zúfalstve ty tĺk, ale o tom, že na tej pracovnej pozícii môže pracovať hocikto, nevyžadujú sa tam žiadne znalosti ani prax. To len pre tvoju informáciu.

Skús reagovať na kvalifikované pozície a potom uvidíš to zúfalstvo, keď každú tvoju žiadosť hodia do koša.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aj sa už stalo. Tam je príklad MHD hlásil som sa a neprešiel som ani prvým kolom. Ale tak je logické že nemôže ísť drevorubač do cernu. Ja vám to vysvetlujem že drevorubač nemusí ísť do cernu lebo o drevorubačov je taký záujem ešte aj keby kamošov zavolal by stále nevedeli naplniť volné miesta.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ty už si pracoval ako drevorubač, keď vieš, že firmy nevedia naplniť voľné miesta? Už si pracoval s motorovou pílou?  Vieš vôbec sekeru držať v ruke? A najmä, rúbať s ňou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stale nechapem, naco by robili pohovory na primitivne roboty? 

Luskas prstami, ale aku karieru si kde urobil? Co si kde dokazal pozitivneho? 

Nezobrali za vodica mhd? Dakuj vyberovej komisii, zachranili ta pred vaznymi problemami. To nebolo nestastie pre teba, ale hotova zachrana. Pred moznou basou. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 45 minútami, Sniper napísal:

A ty už si pracoval ako drevorubač, keď vieš, že firmy nevedia naplniť voľné miesta? Už si pracoval s motorovou pílou?  Vieš vôbec sekeru držať v ruke? A najmä, rúbať s ňou?

To bolo obrazne myslené. Ja nemôžem ísť na kvalifikované miesta keď nemám predpoklady. Ale nekvalifikované nevedia obsadiť tak sa agentúry a firmy priam bijú o ľudí a to je šanca pre mantákov ako ja.

Ja len to vám vysvetlujem že mi je čudné keď niekde ondia že nevedia nájsť robotu keď ja nemusím ani len hladať ale sami mi vyvolávajú že musím doradu odmietať ponuky lebo som momentálne v tom VW. Ale keby ma vyrazili, ešte atrament by nevyschol na mojej výpovedi a už by som si vyberal z 3 ponúk kam zajtra nastúpim…

Proteus ja považujem za kariéru už len to že mi príde každý mesiac výplata a tým pádom mám strechu nad hlavou.

  • No neviem, neviem 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo keby si začal písať konkrétne a dokázal, že vieš aj pracovať a nehľadáš len kantínu s bufetom? Či teba len to zaujíma, že? Čo tam po robote, za mesiac si budeš bachor vyžierať inde.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 hours ago, Tomáš said:

Proteus ja považujem za kariéru už len to že mi príde každý mesiac výplata a tým pádom mám strechu nad hlavou.

To nie je kariera, to je smutne, ked to takto beries. 

 

12 hours ago, Tomáš said:

Ja len to vám vysvetlujem že mi je čudné keď niekde ondia že nevedia nájsť robotu

Vsak jasne, ked ide o kusok odbornejsie prace ako len manipulacny robotnik a zacvakavac dzindzikov. To by si si mal uvedomit a hned by ti bolo jasne, ze je sakra rozdiel medzi tvojou robotou a uz len kvalitarom napr. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale nikde tam nespomínali že každý hladá kvalifikované zamestnanie. Iba že hladová dolina, že neni sú pracovné príležitosti… Tak ja tieto reportáže chápem tak že niesu žiadne pracovné príležitosti a nie že hladajú si len adekvátnu prácu. Som myslel že ak treba platiť účty tak aj neurochirurg pôjde za pás do farbiky lebo hocijaká práca a pravidelný príjem je lepšie ako nič. To tam už nerozoberali že práca by aj bola ale nie adekvátna vzdelaniu obyvateľov hladovej doliny. Že tam je každý jadrový fyzik, právnik, chirurg, a tak miestna fabrika ktorá nevie obsadiť pracovné miesta sa automaticky nepočíta. Radšej budú bez príjmu ako by sa ponížili na úroveň manipulačného pracovníka.

Takže ja to mám aj v tomto smere lepšie že som hlúpy, lebo ja zoberem hocijakú prácu a nepotrebujem riešiť žiadosť, životopis, motivačný list, pohovor… Nepotrebujem sa ponúkať a vedieť sa predať, keď to firma nevyžaduje, len proste idem a strechu nad hlavou + stravu mi to zaručí a som vybavený. Nemusím reišiť také že uchádzať sa, zoberú ma? nezoberú ma? … Ja len zavolám do agentúry že sa chcem zamestnať a vybavené. Nič viac nepotrebujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

Ja len zavolám do agentúry že sa chcem zamestnať a vybavené. Nič viac nepotrebujem

A nielen preto žiješ celý život ako sockár od výplaty do výplaty. Nič viac nepotrebuješ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 hours ago, Tomáš said:

Takže ja to mám aj v tomto smere lepšie že som hlúpy, lebo ja zoberem hocijakú prácu a nepotrebujem riešiť žiadosť, životopis, motivačný list, pohovor…

Vsak jasne ze nie, pretoze ty nikde viac ako rok ci dva nevydrzis. A na tvoje pozicie by uz len naco pytali zivotopis? Bud inak rad, ze nepytaju, lebo by sa zacali pytat dost neprijemne otazky pre teba, typu, preco nikde nevydrzite, ked d mate tolko prac za seboy, tak to ste uz skuaseny, ze? Bol by si z toho dost smutny. Potom by si uz nedostal ani tu najprimitivnejsiu robotu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujímavé, že vo verejnej téme povieš len A, teda že machruješ ako ľahko sa ty vieš zamestnať, ale B povieš len v súkromnej, že s ako elitou sa na takých pozíciách stretávaš, čo ťa len šikanuje.

pred 11 hodinami, Tomáš napísal:

To som nechcel. Ja som si to predstavoval tak že budem mať lahkú prácu ako tí negramotní ale aby som nerobil s kadejakiu verbežou ale s normálnymi inteligentnými ľuďmi.

Normálni inteligentní ľudia sa nikdy na také pozície hlásiť nebudú, preto firmy "nevedia" zaplniť tieto miesta a musia si vyberať len z tej kadejakej verbeže, ktorú po mesiaci aj tak vyhodia a preto tieto miesta sú stále voľné.

Takže:

pred 11 hodinami, Tomáš napísal:

Lebo na to nemám kvalifikáciu. Tak ako ani na profesionálneho vodiča, železničiara, ošetrivateľa, policajta, hasiča, vojaka… Do všetkých tých profesií hladajú posily ale nie mňa to je podstata.

Keď sa budeš hlásiť na nejakú kvalifikovanú pozíciu, kde vyžadujú aj nejaké schopnosti, až potom strúhaj frajera na internete ako sa ty vieš ľahko zamestnať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo verejnej téme som stručný a snažím sa o sebacenzúru aby sa to nezvrtlo na moju tému. Je pravda že neni bohvie aké osadenstvo tam ale pointa je že mi nehrozí strata príjmu.

A dnes si ma našlo toto: 

spacer.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tomáš, ty si pamätáš, ako to dopadlo, keď si naposledy jazdil v práci autom?

Myslíš, že by ťa Bolt nechal jazdiť podľa tvojich predstáv počtu jázd a odjazdených hodín? A čo myslíš, za čo tam dávajú výplaty? 🙂

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 28. 8. 2023 at 10:16, Tomáš napísal:

A dnes si ma našlo toto: 

spacer.png

To je hromadná SMS, ktorú rozosielajú všetkým, koho majú v databáze, ty dement. To neprišla tebe konkrétne SMS, že by preboha mali záujem o teba. Navyše keď ide o pracovnú pozíciu na ktorú ty nemáš ani základné predpoklady.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Môj príklad elektromechanika. Po 30 rokoch konečne došlo niektorým firmám, že elektrikár na údržbe nie je žiadny povaľač a bez nich sú prestoje oveľa dlhšie. Dnes vyučený  hromadne utekajú do zahraničia, lebo je to o peniazoch a boja sa, že ostanú na Slovensku. Vyučených za socializmu je už drvivá väčšina na dôchodku. Málokto si uvedomuje, aká je náročná práca elektrotechnika. Elektrotechnický smer napreduje šialene rýchlo a oprava zariadení na prevádzke je čoraz namáhavejšia. Inžinierink nám dáva zabrať a firma aby ušetrila, tak už nepodniká žiadne školenia. Momentálne firma ponúka nástupný plat 8 EUR na hod. no aj  tak sa nikto nehlási - AMEN.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
pred 8 hodinami, Sniper pridal:

 

Síce je to už mimo tému, ale smiem vedieť, v ktorých krajinách sú vaši najväčší odberatelia?

prevažne región EMEA, v minulosti aj Čína a J. Kórea, dokým sa pred rokmi nerozbehla čínska pobočka firmy. ale v minulosti sme niečo predali aj do Kostariky či Indie ... do Ruska išlo tiež dosť objednávok, to je aktuálne mimo hru, a ako neoficiálne naznačil jeden manažér, tak Rusi nakupujú z čínskej pobočky cez nejakú tretiu stranu - podrobnosti nechcel prezradiť. z regiónu EMEA, okrem Európskych štátov, dosť severná Afrika, ale aj Keňa. niečo chodí aj do Izraela, ale tí majú terazky iné starosti. 

suverénne najhorší zákazníci sú nemeckí ubermenschovia - tí sú schopní vyžadovať záručné opravy aj na veci ktoré poškodili sami, sa čudujem firme, že s nimi vôbec tratí čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak potom je záhadou, prečo napriek týmto všetkým skutočnostiam tá firma pôsobí na území a prečo vedenie neuvažuje nad presunom do Indie alebo Číny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov