Skočiť na obsah

cizy

Ak si hľadáte prácu  

24 členovia hlasovali

  1. 1. Ktorý faktor pri hľadaní práce považujete za dôležitý?

    • Plat
    • Pracovné prostredie
    • Pracovný čas, zmennosť
    • Sociálna stránka
    • Kolektív
    • Vzdialenosť od domova
    • Perspektíva


Odporúčané príspevky

Dňa 13. 11. 2020 at 8:15, Tomáš napísal:

  Prečítal som jeho profil a nehanbil sa ani do profilu pri kolónke zamestnanie uviesť že je invalidný dôchodca. 

Ty si stále nepochopil že prikrášlovanim nič nezískas? Že pravda tak či tak raz vyjde najavo?

Uvedením pravdivých faktov sa vyhnes neskôr trápnym a nepríjemným situáciám. 

pred 7 hodinami, Tomáš napísal:


To spravenie niečoho pre to, by bolo nasporenie minimálne 2000€. Takže koľkí ešte veria že to dokážem? A to je len prvý krok. Potom nasledujú tie ďaľšie ktoré uviedli Proteus a Helle.

A čo tak požiadať brata o požícanie 2k€? S tým že celá výplata pôjde jemu, prípadne ti nastavi trvalý príkaz na nejakú sumu, najlepšie na celú, a bude ti organizovať výdaj peňazí? Napríklad 

Sci Fi :crazy:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 hodinami, Tomáš napísal:


To spravenie niečoho pre to, by bolo nasporenie minimálne 2000€. Takže koľkí ešte veria že to dokážem? A to je len prvý krok. Potom nasledujú tie ďaľšie ktoré uviedli Proteus a Helle.

Neber to tak, ze ti chcem dupat v gumakoch po tvojich snoch, ale zabudni na akykolvek posahany vodicak!!! uz nafurt!!! nemas na to ani financne ani mentalne ani manualne kapacity..toto nie je pre teba..uz sa s tym zmier!!!:vynadaj:

pred 16 minútami, Tomáš napísal:

Však práve to. A preto treba začať niečim lacnejším. Preukaz VZV by tiež nebol na zahodenie.

ak chces nejaky preukaz, kde cena/uzitok je viac nez vyhodny tak by som ti odporucala preukaz do knižnice :reading:

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja Tomášovi ten vodičák prajem.

Možno bude o ňom aj reportáž v Krimi novinách na Joj, či ako sa to volá.

Si predstavte, že ho natočia ako sedí v autobuse, zaseknutý niekde na križovatke uprostred dopravnej špičky, vzadu kopa jačiacich ľudí a on s hysákmi tam vyvreskuje že nevie čo má robiť :zubiska: a potom príde na fórum sa vyžalovať, ako veľmi chcel byť vodičom, ale premávka mu to nechcela umožniť :zubiska:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 47 minútami, Tomáš napísal:

Však práve to. A preto treba začať niečim lacnejším. Preukaz VZV by tiež nebol na zahodenie.

Kokooos, kebyze ja mozem odlozit mesacne 300€ to by som bol kral. Wau, aky stastny by som bol. 

Co sa vsak cudujem, ze @Tomáš ovi je to malo. Fakt si smiesny. Prave si sa priznal, ze ani nechces odkladat ani tych 300€. Proste ty cakas, ze ti niekto da rovno 2k € najlepsie nezistne.

Ten kto nechce odkladat ani 50€ mesacne, aby si splnil sen, tak ten si nezasluzi ani v najmensom, aby sa mu splnil sen. Ziaden. Nerozumiem vazne, ako chces, aby si si splnil sen, ked pre to nechces urobit absolutne nic. Ale ze fakt nic. Si trapny traged, ktory je kazdemu na smiech.

Povedz jeden dovod, preco si ty zasluzis ten vodicak. Jeden rozumny dovod. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, Sniper napísal:
Ja Tomášovi ten vodičák prajem.

Možno bude o ňom aj reportáž v Krimi novinách na Joj, či ako sa to volá.

Si predstavte, že ho natočia ako sedí v autobuse, zaseknutý niekde na križovatke uprostred dopravnej špičky, vzadu kopa jačiacich ľudí a on s hysákmi tam vyvreskuje že nevie čo má robiť zubiska.gif a potom príde na fórum sa vyžalovať, ako veľmi chcel byť vodičom, ale premávka mu to nechcela umožniť zubiska.gif

Co ty vies, mozno bude nastupujucim ludom davat vytlaceny QR kod, aby mu prispievali bodmi...

...

pred 13 hodinami, Tomáš napísal:

Takže koľkí ešte veria že to dokážem?.


[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji106]

...

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale ja si to pamatam mozno uz oststni nie ale v niektorej teme o praci a rekvalifikacii (bolo to toto forum to viem urcite) mi volaktora z Kosic sama napisala ze u nich do MHD hladsju soferov a este dodala ze “no tomasko kedy ma odvezies” to vyzeralo ze ma ta clenka fora brala seriozne a nezhadzivala ma ze ja na soferovanie autobusu nemam.

 

Proteus vravel ze by do toho nesiel, ale kazdy sa to nauci aj proteus by sa to naucil. Tam viem z TV ze treba si zvyknut ze sedis pred napravou nie za nou tak sa ti predok inac chova pri odbacani ale to najprv ides na cvicisko a cuvas okolo kolikov takych ohybnych do coho narazaju slalomari a tam to skusas aj cuvat aj vybocit na cestu zo zastavky a tak. Ale klbovy autobus je brutalita vsak vlak na ceste to si neviem predstavit ked odbacaju na tej krivotke od SAV-ky na Sancovu a opacne. Alebo ked ides od SAV na hlavnu stanicu take esicko treba urobit a presne sa trafit do pruhu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bude sa hladat ina praca. Vychadzam z toho ze mnohi hlavne sniper vraveli ze toto je podradna praca a ze taketo prace oni riesili pocas strednej ako brigadu maximalne... A ze chlap v mojom veku uz musi mat poriadne povolanie tak som chcel byt vodic, elektrikar atd. Proste nieco hoden tohto veku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 8 minútami, Tomáš napísal:

Vychadzam z toho ze mnohi hlavne sniper vraveli ze toto je podradna praca

je to výrazne preplatená práca, to čo robíš, na slovenské  pomery nemá hodnotu ani minimálnej mzdy, aby sme to upresnili.

 

pred 2 hodinami, Tomáš napísal:

mi volaktora z Kosic sama napisala ze u nich do MHD hladsju soferov a este dodala ze “no tomasko kedy ma odvezies” to vyzeralo ze ma ta clenka fora brala seriozne a nezhadzivala ma ze ja na soferovanie autobusu nemam.

Jasné, @Hellé to myslela smrteľne vážne, ona si to dala za osud, že ju raz odvezieš.

 

Ja už fakt neviem či sa mám smiať a plakať, totálna absencia rozlišovacích schopností medzi sarkazmom a vážnou rečou.

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je rozdiel zvyknut si a niest zodpovednost za 30-40 ludi. Skoda reci, tebe to nic nehovori. 

Ved ty nedokazes ustat tempo na linke, v kuchyni, na poste. Co ty chces? Toto je tvoj strop. Skor sa zameraj na to, aby si stihal a vedel viac nez len paletakovat. Co to nechapes? Boze, toto je jak s retardom vazne. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 39 minútami, Tomáš napísal:

... chlap v mojom veku uz musi mat poriadne povolanie tak som chcel byt vodic, elektrikar atd. Proste nieco hoden tohto veku.

Tomáško,
pred tromi rokmi vyriešila Hellé vodiča MHD,
pred 4 rokmi sme spolu vyriešili elektrikára, pamätáš si?
 

podľa teba boli tie požiadavky brutalita :)
odvtedy si platovo o pár tried vyššie,
a okrem toho:
nie, nie každý chlap musí mať špéci zamestnanie.
niekto na to nemá ruky, hlavu, IQ, ľudia robia práce všelijaké, a žiadna poctivá práca nie je dehonestujúca.

na druhej strane sú chlapi a ženy dosadení bez škrupúľ, bez iq, bez vzdelania, po známosti a ktovieakoešte na také meista, kde nemajú čo hľadať, tak to potom aj vyzerá.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 27 minútami, Sniper napísal:

je to výrazne preplatená práca, to čo robíš, na slovenské  pomery nemá hodnotu ani minimálnej mzdy, aby sme to upresnili.

A toto mal aj Sulík na mysli že majitelia firiem strácajú na tom keďže to neni práca hodná ani minimálky a preto chcel zrušiť minimálnu mzdu. Avšak potrebná a kto by ju robil keby neuživila ani základné veci ako bývanie a pod. Jednoducho ľudia by si nemohli dovoliť ísť robiť takú prácu.

pred 27 minútami, Sniper napísal:

tálna absencia rozlišovacích schopností medzi sarkazmom a vážnou rečou.

Ale zase pamätáte keď game vravela že autista nerozozná, tieto veci a ja ich vážne nerozoznám. Preto je problém s kolegialitou že v práci sa kolegovia doberajú, sarkazmus všetko a ja sa neviem prispôsobiť, neviem im odvetiť a potom jasné že ma všade označia za čudáka, nie za parťáka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neštengrujte Tomáša tými kontajnermi, pre neho je to jeho poctivá práca.

a Tomáš ty kľudne snívaj, ale skús po toľkých rokoch aj trochu reálne. dokážeš to, vieme, že áno.
a ty sám vieš, že niečo s tebou nie je v poriadku, a kľud. nechci robiť leteckého inžiniera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To jasné že nie. Najbližšší pólrok sa určite nič nezmení. A teraz ma napadlo že som chcel byť aj železničiarom a spomenul som si na to ako som cestovával s vlakmi horedole a raz si sadli za mňa v sladkovičove partia takých frajerov a nemali lístky. A jeden začal že more nemám lístok, a druhý mora nehaj mňa ja ho tak pomotam ze kym sa spamata budeme v galante.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, Tomáš napísal:
Bude sa hladat ina praca. Vychadzam z toho ze mnohi hlavne sniper vraveli ze toto je podradna praca a ze taketo prace oni riesili pocas strednej ako brigadu maximalne... A ze chlap v mojom veku uz musi mat poriadne povolanie tak som chcel byt vodic, elektrikar atd. Proste nieco hoden tohto veku.


Tomas, ziadna praca nie je podradna pokial sa vykonava poctivo a svedomito!!!

...

pred 2 hodinami, game napísal:
neštengrujte Tomáša tými kontajnermi, pre neho je to jeho poctivá práca.

a Tomáš ty kľudne snívaj, ale skús po toľkých rokoch aj trochu reálne. dokážeš to, vieme, že áno.
a ty sám vieš, že niečo s tebou nie je v poriadku, a kľud. nechci robiť leteckého inžiniera.


Tak tak, chlapi nechajte jeho pracu pracou, skor si myslim ze nebyt chlapov s kontajnermi tak skapeme vo vlastnych odpadkoch.

...

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 4 hodinami, Tomáš napísal:

Bude sa hladat ina praca. Vychadzam z toho ze mnohi hlavne sniper vraveli ze toto je podradna praca a ze taketo prace oni riesili pocas strednej ako brigadu maximalne... A ze chlap v mojom veku uz musi mat poriadne povolanie tak som chcel byt vodic, elektrikar atd. Proste nieco hoden tohto veku.

Žiadna práca nie je podradná, záleží iba na tom, ako sa na svoju prácu pozeráš sám.

Všetci sme mali v mladosti svoje sny, ale väčšina z nás poznala svoje možnosti a nesnívala o niečom nedosiahnuteľnom.

Všetky profesie sú pre "chod ľudstva" potrebné, a je úplne jedno, či je to lekár, pekár, učiteľ, predavač, smetiar, čistič kanalizácie, kúrenár, atď., všetko sú profesie, bez ktorých by sme sa vo svojom živote vrátili do života najmenej o sto rokov späť.

Často tu píšeš o nejakých svojich domnelých diagnózach, ale pokiaľ nebudeš mať za sebou solídne vyšetrenie, všetko sú to iba prázdne reči a nemáš sa o čo "oprieť"; sú vlastne iba nejakým sebaklamom, či sebaospravedlňovaním. Ale ak si napriek tomu všetkému sám uvedomuješ, že niekde chyba je, musíš tomu svoje sny prispôsobiť.

Snívaš o vodičáku na možnosť byť šoférom autobusu, ale tomu musí predchádzať niečo dôležité ... a to je psychotest. Nesnívaj o vodičáku, pokiaľ si tento nesmierne dôležitý bod preskočil. Už si si potrebnú sumu na psychotest nasporil? Už si sa na testy prihlásil? Pokiaľ nebudeš mať v ruke tento správny "papierik", všetky ďalšie reči budú iba mlátením prázdnej slamy.

Chceš na sebe pracovať? Čo keby si sa začal trošku zdokonaľovať v angličtine. Mohol by si si dať záväzok, že sa každý deň nejaké slovíčka naučíš. Nedávaj si nedosiahnuteľné ciele, to by ťa veľmi rýchlo odradilo. Stačí by iba pár slovíčok denne.

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno ako vraví sniper presne. Ináč zle ste pochopili, to “hladá sa iná práca” nebola myslená na firmu pána B. ale že ak fakt neprejdem skúškami na vodiča tak sa bude hľadať iná lepšia práca.

 

Už sa učím prvé slovíčka:

Not have Money

Keine Geld

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Skor by si mal napisat, ak urobim psychotesty a vodicak, bude sa hladat ina praca. Naco budes hladat novu, ked v tejto zarabas kralovsky. Ze sa nachodis? Bud rad, aspon nie si 180kg brav. A mas robotu. Doprial by som ti par rozhovorov s ludmi, ktori stratili teraz pracu kvoli korone. A ty si mozes uzivat, lebo dostanes mzdu. Si sam. Nemas ziadnu zodpovednost iba za seba a ani to nedokazes. Mnohi musia uzivit rodiny. Platit hypoteky, ucty. Ty struhas bohovskeho frajera ked byvas u brata cisto za naklady. Frajeri sa ti, co? A ani tak nevies nic usporit. Ze ta hanba nefackuje. Nevdacnik. Brat by ti mal pekne zvysit najom. Trosku sa dostat do reality, nech vies ako ini ziju. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dalsie slova: ich špáre geld takmerung

 

Nebude sa menit toto zamestnanie ale tak ze ak nedam vodicak tak sa budem pokusat o VZV a tak. Ze proste aby som ukazal ze viem robit aj nieco ine. Vobec nehovorim o odchode zo zamestnania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov